Jump to content
BulForum.com

Black Friday


Stefani876

Recommended Posts

image.pngimage.png

 

На Китайската някой е забравил да ѝ сложи дисплея отпред. :D 

 

Аз не казвам, че тая в Озон струва толкова пари, защото като гледам страницата на производителя, най-вероятно е ребрандирана generic Китайска камера като тази, която си показал, но друг модел. Купуват голяма поръчка от фабриката, слагат им логото отпред по избор и им правят кутии. После се пакетира и се продава с марка. Прави се с много други продукти.
Просто не е точно същата като тази, която си показал от линка.

 

А и не се вижда какви са сензорите вътре. Това, че корпусът и кейсът са подобни няма никакво значение ако сензорите са различни. Ти снимаш със сензора, а не с корпуса.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе то хубаво, но в случая и ти си "гледащ снимки по нета", защото ги нямаш и двете, сешса?


И освен ако тоя екран отпред не е някъв бутафорен, то това не е един и същи продукт. Дори и да беше бутафорен, пак не е един и същи продукт, защото за да се сложи тоя бутафорен екран, трябва да се промени вътрешното разположение на компонентите, което променя продукта.

 

Айде, стига сме спорили за глупости, че става досадно.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

Айде, стига сме спорили за глупости, че става досадно.


Брееееееййййййй - доживях да го видя! 

А тоя "дисплей" колко безумно тъп и излишен е няма да ти казвам като ПОЛЗВАТЕЛ (отделно и да беше смислен няма как да направи тройна цена). Дистанционното за сметка на това е СУПЕР идея. И си струва 4 долара отгоре. Браво на китайците! 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mockingbird said:

Къде го има за 660 на редовна цена? 

 

В АлиЕкспрес - 648лв (413USD) преди 3 месеца. Ето от тази обява.

https://www.aliexpress.com/item/33023353187.html

 

Дори и 660 да стане след седмица, заслужават ли си 40-те спестени лева за вероятността да мине през митница ако се поръчва от Китай и липсата на гаранция?

699лв е в момента в Емаг. Или поне беше толкова сутринта.

 

image.png

 

Изчерпана е вече.

 

28 minutes ago, RaptoR said:

А тоя "дисплей" колко безумно тъп и излишен е няма да ти казвам като ПОЛЗВАТЕЛ (отделно и да беше смислен няма как да направи тройна цена). Дистанционното за сметка на това е СУПЕР идея. И си струва 4 долара отгоре. Браво на китайците! 

 

Пак да кажа, че е ясно, че това е Китайски продукт с бранд на него. Много е трудно да се изработи собствен продукт, особено от някаква такава малка шано фирмичка. Голяма част от продуктите (не само в този бранш) са ребрандирани Китайски продукти с готина опаковка/окомплектовка. Една четка за коса си купих от магазина преди 3 месеца - 8лв. Същата (1:1 дори на цвят) в DM, но с различен бранд напечатан на дръжката - 3лв. Ако потърся в ибей, ще излезе сигурно и за по-малко. С тая камера е същото.

Link to comment
Share on other sites

Прав си, че тази в озон е надценена, защото е просто ребрандиран китайски модел.

Не си прав, че е същия продукт като този от твоя линк в ибей. Онзи в ибей няма екран. :)  

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mockingbird said:

Алито другата седмица ще имат S5max за 660 лева. Аз ще изчакам. 

Пък и редовната им цена е 742 лв., което е само 42 лева разлика, така че дори и да нямат ниска цена, е много малка разликата. Да не говорим, че преди набарах S55 за 640 лв. от ГиърБест-а... 

Магданозе, съветвам те да не купуваш от Китай. Много са затегнали положението по митниците и последните ми две стоки ги спряха - таблет и телефон. За таблета пуснах документи за извлечение от банката/разплащане към алито още на 27-ми октомври. Оня ден ходих да се разправям, защото месец близо не са ми освободили стоката - отсреща имаше оправдания, че имали много работа. Пълни ретарди. 

Телефонът като го спряха, директно го върнах, дори не исках да се разправям и плащам ДДС и допълнителни такси за бумащина. 

 

Ако все пак решиш да е от алито, гледай да е от търговец, който може да ти го изпрати от европейски склад. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Sothbiss said:

Магданозе, съветвам те да не купуваш от Китай. Много са затегнали положението по митниците и последните ми две стоки ги спряха - таблет и телефон. За таблета пуснах документи за извлечение от банката/разплащане към алито още на 27-ми октомври. Оня ден ходих да се разправям, защото месец близо не са ми освободили стоката - отсреща имаше оправдания, че имали много работа. Пълни ретарди. 

Телефонът като го спряха, директно го върнах, дори не исках да се разправям и плащам ДДС и допълнителни такси за бумащина. 

 

Ако все пак решиш да е от алито, гледай да е от търговец, който може да ти го изпрати от европейски склад. 

 

На мен ми спряха пратка за USD20, но от САЩ. Пратих им документите по мейла на 22ри Октомври. Нищо още. Звънях по телефона да питам какво се случва. Били получени, имали работа.

 

Преди 4 месеца пак имах пратка в офиса в Кършияка. Пратих документите по мейл и ги гоних 3 седмици, но никой не ми отговори. И на телефона не отговаряха. Накрая отидох до там. Колежката, която гледала мейла, била в отпуск. Егати оправданието. Сега шефката го гледала, но и тя не проверявала всеки ден. След една седмица беше освободена пратката.

Пуснах жалба до централата в София, че документите се приемат по мейл, но никой не ги обработва. Отговори ми някакъв директор, че били в отпуск, незнамситамкво, но взели предвид оплакването ми.
След 2 месеца - офисът на митницата, след толкова години, вече не е в Кършияка. Най-вероятно е съвпадение, но ми се иска да мисля, че и моята жалба е помогнала. :) 
Само да го бяха преместили в Централна поща, а не в Тракия...

Link to comment
Share on other sites

Аз като освобождавам от бг пощи (София), няма и 20, 30 минути получавам отговор, че са ми получили мейла и са пуснати за обработка, на другия или в по--следващия ден си я взимам от локалния офис до нас. Даже съвмсем искрено го заявявам, че от всички спедиторски фирми, с който съм имал вземане даване, най-бързи и точни са били бг пощи.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Така трябва да е. В Пловдив обаче сме още в 90-те с БГ Пощи..

Пак ще се оплача бе. Не ми пука.

Няма никакъв смисъл от жалби. Отиваш на място и ги навираш в на кучето гъза. Аз като бях онзи ден, жената, която ми взе документите за обработка беше много нахъсана, но точно след 3 минути ми се извиняваше и викаше "да, има проблем". Уж ми предвижиха документите напред, ще видим. Ако другата седмица понеделник-вторник няма развитие, отново отивам и ще вдигам селските скандали. Имам непоносимост към идиоти.

 

15 minutes ago, vinyl_master said:

Аз като освобождавам от бг пощи (София), няма и 20, 30 минути получавам отговор, че са ми получили мейла и са пуснати за обработка, на другия или в по--следващия ден си я взимам от локалния офис до нас. Даже съвмсем искрено го заявявам, че от всички спедиторски фирми, с който съм имал вземане даване, най-бързи и точни са били бг пощи.

Само можеш да се радваш тогава. Такава сган като тия изроди тук няма. Те са по-зле и от КАТ Пловдив. 

Link to comment
Share on other sites

Аааа, аз смятам, че има смисъл от жалби. Много често ги приемаме като едно цяло, но хората по тези институции също са колектив с вътрешни интриги и опити да подлееш вода на другия при първа възможност. Та ако леля Ленче иска да вземе на леля Миглена работата или да ѝ направи мръсно, ще бърза да направи от мухата слон, когато получи моята жалба. :D 

Жалбата представлява просто един попълнен мейл до мейла за жалби. Нищо официално или трудоемко. 10 минути ми отне да го формулирам с всичката информация.

А в пощата разговорът протече така:

"Имам пратка в митница, ето ги документите."
"Добре" (взима документите)
"По мейл не може ли да се подават, за да си спестявам разкарването?"
"Може, ето тук на този мейл......"
"Аз вече пратих на него преди 1 месец, но не получих отговор. Очевидно и пратката не е освободена. И телефоните не си вдигате, защото звънях безуспешно в продължение на 4 дни по 5-6 пъти на ден и на двата номера."

"Така ли?"

"Да. И Февруари месец пратих един мейл за друга пратка. Все още чакам отговор." (през Август).
"Ами тя колежката е в отпуск, сега шефката проверява .... ще напиша, че има мейл."
"Няма смисъл, надали ще успеят два пъти да я освободят пратката от митница..

Нещо измрънка и това беше.

Некомпетентност.

Link to comment
Share on other sites

По принцип избягвам да купувам много техника и си карам с 10-, че и повече годишна... обаче вчера един колега си шернал екрана и ми презентира сорс код, аз с няква 19ка (събрах я без пари от предишната работа), а той с няква резолюция поне 1.9к... ми нищо не виждах, колкото и да се кьорих.

Тая сутрин станах, видях някви флайъри, сетих се за вчера... и прежалих 160 лв за тоя Dell.

Link to comment
Share on other sites

Не купувам такива скъпи неща от Китай. Ползвам европейските им складове. Малко по-скъпо е, но си им връщам стока, ако нещо не е наред, парите си ми връщат. Проблеми нямам. Иначе съм намирал и по-ниски оферти, ама не ми се занимава с нашите митници, пощи, лоши лелки и т.н.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jozo said:

Подпалихте ме с тея монитори, се се чудя на този или този да заложа.

 

Не мога да намеря ревюта. Спецификациите са еднакви.

Аз бих взел Dell-а, защото са му по-тънки рамките.

Link to comment
Share on other sites

Единствено ме спира, че на Делл-а рекацията е 4 мс. докато на ЛГ-то уж е 1 мс. Иначе другото им е все тая, но определено Делл-а е по красив, ЛГ-то си е дървено.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Тая реакция няма да я усетиш. А и не знаеш как го измерват точно. Няма стандарт за измерване време на реакция. Трябва да се измери от бяло до черно, но те измерват от сиво до сиво и я смаляват, за да изглежда по-добре.

 

Сегашния ми монитор е 16ms по спецификация и играя без проблем мултиплейър игри на него.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, jozo said:

Единствено ме спира, че на Делл-а рекацията е 4 мс. докато на ЛГ-то уж е 1 мс. Иначе другото им е все тая, но определено Делл-а е по красив, ЛГ-то си е дървено.

 
Поръчал съм ги и двата, само кажи

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, RaptoR said:

 
Поръчал съм ги и двата, само кажи

Делл-а ще е, решено е вече. :D

Link to comment
Share on other sites

Ти пък, все едно да питаш жена защо са ѝ 4-ри чанти....Това е Виден изпаднал в бляк фрайдей амок.....:lol:

Аз пък нищо не закачих днес..Ще дебна чуждите сайтове следващата седмица....:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...