Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

On 10/31/2019 at 8:57 PM, gado said:

Има разбира се. Етаж и половина. Покривът е перфектно хидро изолиран преди три години. А най-якото, освен гледката е, че заради изложението ми се налага да климатизирам само хола.

А ей на това си пия сутрин кафето.

Жалко, че нямам читава камера, та да покажа как изглежда в момента градът през прозореца ми.

 

20171013_071509.jpg

20171013_072103.jpg

 

Ей го, просто и ясно... Я кажи, Галицин, би ли живял на нисък етаж след като си там?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 hours ago, Lucky Luciano said:

 

Ей го, просто и ясно... Я кажи, Галицин, би ли живял на нисък етаж след като си там?

:FU:

 

П.п. Всъщност бих. Но само ако съм в собствена къща, без каквато и да е паплач на поне половин километър наоколо. И ако тя се намира на стръмен склон... Стига да навия жената за такова нещо, де....  :)

Link to comment
Share on other sites

Повечето май се предлагат на пакети, та така или иначе ще си платиш за целия пакет на bTV например, нищо че не искаш да гледаш bTV Lady.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

 

Ми ха дано :gangstah:

Не забрявай, че и до Банкя трябва да идем 

Това ще го мислим.

Една командировка до Слънчев бряг май ще се отложи, та към края на месеца може да отскочим и до Банкя.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, djaba said:

След появата на 7/8 тв пак започнаха оплаквания, че са изместили други канали, че преместените ги няма вече, че не знам какво си и въобще им е стар номер на кабелджии и продавачи на тв разпространение да местят каквото им скимне и да преподреждат, та се замислих няма ли някой да се сети да продава всеки канал поотделно?!?

Става въпрос за цифровото разпространение естествено, защото няма иначе как да се контролира, но например отиваш в офиса да подписваш договор и ти дават ценоразпис, избираш тоя канал за 50 стотинки, тоя за лев и двайсе, тоя за двайсе стотинки, тоя за 4 лева, тия двата безплатните и тях ги искам, а тези трите не ги ща, и тия не ги искам, а този го искам ... колко е? - 80 стотинки - вземам и него, ок, колко се получи? - 16.90 - ами добре подписвам за 1 година и ще гледам само тези, които аз съм си избрал!

Примерно! Няма ли да е по-добре за всеки?!? Аз поне бих се зарадвал на това да не ми набутват плява, която не искам в един голям общ пакет.

Та тъй. Това ми минава през главата. :-)

самите оператори могат да ги купуват на само на  пакети. по-точно правата за разпространението им, защото праводържателите са решили така.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w00x said:

Добра диорама. Аз обаче нямам пространство за такова нещо и предпочитам другия тип цвъкни.

fb60b1519683467d.jpg

viewpic.php?u=76333ln43O&i=886108

 

Това е в съвсем начален етап на тъкмене. Моторче  Pratt & Whitney R-2800 Не направих снимки от финала, ама запалителната система и магнетът бяха изцяло скреч билднати, че гадните фотоКлецове ме издразниха с неадекватността си. Бяха добавени и един вагон болтове по предавателната кутия, кабели и изравнителни линии. Луднах да правя и изпускателната система, че да направя самолета с разгащен двигател, ама жената ми капна нещо благо и ме разкъндардиса.

 

П.п. Моделът е 1:48 F6F на Едуард и изобщо не предполага подобни извращения, но пък има потенциал....

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:

@RaptoR, ти като един прочут веган, кажи къде в махалата може да се взима хубава мръвка? Ритона го затвориха и аз съм в траур...

 

Аз също, още не мога да се отърся от този удар... За съжаление остана само месарницата на колелото на Петко Д. Петков. 

Между другото каква е тая установка на вашия блок? Ще ловим извънземни или ще монтираме окото на Саурон???

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

 

Аз също, още не мога да се отърся от този удар... За съжаление остана само месарницата на колелото на Петко Д. Петков. 

Между другото каква е тая установка на вашия блок? Ще ловим извънземни или ще монтираме окото на Саурон???

Аз живея в хобитските хралупи в тоя блок. Идея си нямам, че има нЯщо. Сигурно е мобилната клетка, за която имаше големи циркове преди година и нещо...

Иначе за Тайгър мес ли говориш? Чух, че нещо не са им били много читави мръвките. Иначе от Лексито взех едно свинско, дето трябваше на Гандалф да се направя, че да става за ядене...

Link to comment
Share on other sites

Става дума за месарницата под блока, на колелото до кафене Фенси. Едно време (много отдавна) беше хлебарница. 

Между другото, по същото онова време и тайгъра беше фурна и правеха ръчен хляб. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

Аз живея в хобитските хралупи в тоя блок. Идея си нямам, че има нЯщо. Сигурно е мобилната клетка, за която имаше големи циркове преди година и нещо...

Иначе за Тайгър мес ли говориш? Чух, че нещо не са им били много читави мръвките. Иначе от Лексито взех едно свинско, дето трябваше на Гандалф да се направя, че да става за ядене...

Чуй ся аз да ти кажа.

Отиваш на понеделник пазара. От кафе Старинно в посока към поликлиниката. Преди самия пазар, от лявата ти страна ще се падне едно малко магазинче за месо... съвсем невзрачно такова. Вътре продава едно турче или булката му (ако той пак е по Белгия) По принцип има и телешко и свинско и агнешко, както и гарги. Ако си фен на дреболийките, пак там е мястото. Работи и по заявка момчето. Пробвай нещо от там, ама иди до обед, че да е по-богат асортиментът.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, gado said:

Чуй ся аз да ти кажа.

Отиваш на понеделник пазара. От кафе Старинно в посока към поликлиниката. Преди самия пазар, от лявата ти страна ще се падне едно малко магазинче за месо... съвсем невзрачно такова. Вътре продава едно турче или булката му (ако той пак е по Белгия) По принцип има и телешко и свинско и агнешко, както и гарги. Ако си фен на дреболийките, пак там е мястото. Работи и по заявка момчето. Пробвай нещо от там, ама иди до обед, че да е по-богат асортиментът.


Това място трябва да ми обясниш по-точно къде е, че нещо не разбирам. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


Това място трябва да ми обясниш по-точно къде е, че нещо не разбирам. 

 

Ти май и вчера не си разбрал, че Николай те търсил, преди да дойде у вас, а?:grin:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:


Това място трябва да ми обясниш по-точно къде е, че нещо не разбирам. 

Това второто, дето ти го е показал Ангел. Момчето се казва Сабри, ако ме не лъжи паметта (че съм по-на ти със старците му). Прати му много поздрави от бате му Галин, и после сподели мнение за мръвките, дето си опитал.

 

П.п. А каква кълцана свинска наденица с лук прави този пич... направо не е истина! Кеф ти да я закачиш да съхне, кеф ти да я метнеш на скарата прясна. Но я прави само по заявка  ;)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky Luciano said:

 

Ти май и вчера не си разбрал, че Николай те търсил, преди да дойде у вас, а?:grin:

 

Аз си легнах в 6 и половина сутринта бе... 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, gado said:

Това второто, дето ти го е показал Ангел. Момчето се казва Сабри, ако ме не лъжи паметта (че съм по-на ти със старците му). Прати му много поздрави от бате му Галин, и после сподели мнение за мръвките, дето си опитал.

 

П.п. А каква кълцана свинска наденица с лук прави този пич... направо не е истина! Кеф ти да я закачиш да съхне, кеф ти да я метнеш на скарата прясна. Но я прави само по заявка  ;)


Днеска така и не можах да докарам дотам, а се бях засилил. В тоя ред на мисли да спомена още една месарничка - на Капитан Райчо в посока Тримонциум отдясно, точно след "малкия Гранд". Там съдържателят също е от боята, но има много интересни неща. Сетих се за нея днес и я посетих, че бях спрял на метри.   
 

===================================================

 

Днес се сетих за още една важна полза от престоя в казармата - след нея всяка нашенска болница с малки изключения трудно може да те изненада... Хрумна ми това, тъй като днес се наложи да купя душ с шлаух във ВИП стаята на дядо ми, за която кой знае как ще ме одерат... А баща ми понеже му е придружител и е от 48 часа там вече май е готов да си пререже вените... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Antares said:

@gado мерси за препоръката! Ще ги преслушам уикенда! Може и да позаредя фризера, че да си спестя някое-друго ходене :)

Аеее... Пешо! Може ли да си такъв лАмер ми кажи, а!? Че нали идеята за яката мръвка основно е да не е била или да не бъде ЗАМРАЗЯВАНА? Водните кристали пукат клетъчните мембрани при замразяването. След, което, когато размразиш мръвката, тя става на гъз!  Даже и каймата от замразявано месо е гадна и тричава, ако не и и нахакаш маса адитиви.

Доброто месо не е само въпрос на правилно транжиране, а и на правилно съхранение. И за разлика от телешкото, свинското не подлежи на продължително зреене. Та ако искаш яката свинска пържола, няма как да ти се размине някоето и друго ходене.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gado said:

Аеее... Пешо! Може ли да си такъв лАмер ми кажи, а!? Че нали идеята за яката мръвка основно е да не е била или да не бъде ЗАМРАЗЯВАНА? Водните кристали пукат клетъчните мембрани при замразяването. След, което, когато размразиш мръвката, тя става на гъз!  Даже и каймата от замразявано месо е гадна и тричава, ако не и и нахакаш маса адитиви.

Доброто месо не е само въпрос на правилно транжиране, а и на правилно съхранение. И за разлика от телешкото, свинското не подлежи на продължително зреене. Та ако искаш яката свинска пържола, няма как да ти се размине някоето и друго ходене.


Тва не исках аз да го казвам... Сега в групата на колбасарите, дето сушат по 50-70 кг стока и ги питах кака я съхраняват почва лек спор дали дори вакуумирано, замразеното и после размразено е същото. Аз лично знам че не е. Между другото си допивам бирата и почвам да заготвям още една партида.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...