Jump to content
BulForum.com

Премерете си Смартфоните // Обща дискусия


MaiconDogg

Recommended Posts

Някой взе ли Ноте 11 освен мен? Че имам няколко питания. За разни странни натискания по дисплея по време на разговор. Май е от заводския силиконов калъф - нещо ошашка сензора за близост.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не знам дали ви споменах, но си удавих телефона на морето. Даже не точно го удавих, топнах го, но солената вода си е солена вода и няма оправяне. Оставяме назад колко снимки съм загубил и прочее, в момента трябва спешно да си взема нов телефон. Има бюджет в А1, който ми пзволява следните възможности:

XIAOMI 11T PRO 8/256BLU+SCALE+HF
SAMSUNG GALAXY S20 FE 5G LAV+HF
SAMSUNG GAL S21 FE 128 GB LAVENDER+AD

Естествено цените са с 200-300 лева над нормалните ама "подаряват" ли ти - вземай... Та сега се чудя дали да се връщам към Самсунг или да взема Шиомито, с което свикнах и съм много доволен. Нямам си понятие от параметрите, но някак си подозирам, че котайците вероятно предлагат повече за същите пари. От друга страна единият Самсунг е водоустойчив... Засега си клоня към Шиомито, но ако имаме ползватели тук да споделят, че нищо не знам за телефоните вече, също както и при компютрите... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Аз бих взел шиомито. Тези FE версии са нЕкви-нИкви такива...

Имам две S21-ци под ръка и честно казано не са това което очаквах за топ модел на Самсунг.... за т'ва си взех въйфон:lol:

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

за т'ва си взех въйфон:lol:

Анатема! :angel2:

 

Още един глас за Шиомито. Единадесета серия е супер успешна. Аз съм с Mi11 Lite 5G и съм повече от доволен.

Link to comment
Share on other sites

Аз декември ще преподписвам договор и мисля да сменям телефона, че моя е на 4 години :D 

 

Още се чудя дали да си взема pixel 6 или да взема някое шиаоми с преподписването. Бях свикнал доста с MIUI сега не знам как ще е. Въпреки, че на Huawei интерфейса е подобен. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Sothbiss said:

Анатема! :angel2:

 

Абсолютна.
Честно казано в текущия момент нямаше апарат, който да отговори на желанията ми и да не е 48-ми номер джапанка….Та след бая терзания взех 13-ка про. Мъчат ме някои неща, други пък са много тарикатски…. Може би въпрос на свикване….

Link to comment
Share on other sites

От никъде. Пиксел 7 ще е също толкова бъгав, значи ще трябва да се чака април-май докато му фикснат бъговете :) Така, че няма смисъл да го взимам като излезне. 

Link to comment
Share on other sites

Значи правилно съм се ориентирал. За толкова години един телефон не съм повредил и така и не знам как стана тоя тъп сакатлък, ама ей го на - едно попче подгоних с кепа и докато се усетя останах без телефон.... :laughing1:
Директно поръчвам 11ката. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

От никъде. Пиксел 7 ще е също толкова бъгав, значи ще трябва да се чака април-май докато му фикснат бъговете :) Така, че няма смисъл да го взимам като излезне. 

 

Това с бъговете откъде е? :D 

Абе, которе, пишеш някакви небивали предположения, позовати на нищо свързано с реалността.
Цената на Пиксел 7 при излизането ще е като на Пиксел 6 - 1200-1300лв.

Това, че Пиксел 6 е бил с някви бъгове, по никакъв начин не означава, че Пиксел 7 също ще е с бъгове. Аз си купих Пиксел 4 малко след като излезе и никакви бъгове не съм имал. Вече 3 години гони го ползвам и не смятам да го сменям, защото това е най-хубавия телефон, който съм имал. Като изключим единствено живота на батерията.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Емии реших го, Iphone 13 pro ще е. Сега си поръчах кейс и tempered glass от алито. Може би е добра идея да си поръчам и за камерите протектор?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
26 minutes ago, DON_CHEFO said:

За първи път съм адски бесен или на телефона, или на новия Андроид 13. На 1 месец one plus 10pro и като лизгам пръста в горната част на екрана - падащато меню (notification drawer е изписано) - не пада. Трябва да заключа телефона и да го отключа и тогава тръгва. Пробвах с някви кешове да чистя и ресети и не помага. Псувах шибаните индийци от съпорта и съм на косъм да го изшия в стената.... Ама пусто много хубав червен калъф имам и ще ме е яд. Някаква идея или да плюнча пръста и в гъза и нов телефон. 

 

Може да се сърдиш на отрочето на OnePlus, не на Андроид 13. Тотално осраха софтуера с последния ъпдейт, защото се махнаха от Oxygen OS и преминаха към някакъв вариант на ColorOS. Тая марка е мъртва за мен.


А ти си чакай ъпдейт, който да оправи бъга. :) 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, w00x said:

 

Може да се сърдиш на отрочето на OnePlus, не на Андроид 13. Тотално осраха софтуера с последния ъпдейт, защото се махнаха от Oxygen OS и преминаха към някакъв вариант на ColorOS. Тая марка е мъртва за мен.


А ти си чакай ъпдейт, който да оправи бъга. :) 

Забелязах, че стана след като минах от версия 12 на 13.... Бързото зареждане май е единствено хубаво нещо останало. 40 мин ли е от празно до пълно. Мамицата им мръсна 

 

Какво предлагаш в тоя ценови диапазон. До 900 долара? Моя лично ми излезе 620 след кешбеци като върнах 7т про модела

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Я да питам нещо за пикселите, защото не знам от Андроид а ли е, лънчера отгоре ли е какво. Когато телефона има пусната защита за заключен екран - пин, фигура, отпечатък и т.н, когато е заключен може ли да му се спре wifi, gps, мобилни данни, или тези неща - опцийте са достъпни само след отключване? Защото на една нокия, дето уж е чист Андроид и тя, тези неща се спират без проблем. Докато на хуавей ксиоми не. А това е сериозна шитня, която обезсмисля откриването на телефона при открадване. Те като на заключен спрат всичко, което може да го проследи.... кел файда. Не искам да дам купчина пари и да установя, че всеки може да ми бъзика настройки при заключен телефон.

Link to comment
Share on other sites

Може да се спре всичко, което е сложено в бутончетата.

Така си е по подразбиране на Андроид. Ако не е така, то е защото някой друг производител е решил да го промени и да го изключи.

 

Мен лично, липсата на тази функционалност при Хуауей, страшно много ме дразнеше.

 

Те могат да ти изключат и телефона от бутончето, та липсата на тези бутони с нищо не ти помага при евентуална кражба.

 

Мисля, че е ясно, но да уточня - могат да се променят (включват/изключват) само функциите, които си решил да са ти в менюто с нотификейшъните. За промяна на настройки иска отключване.

Link to comment
Share on other sites

На кое точно казваш меню с нотификейшъни?

На хуавея при включване на екрана, но телефона като е заключен, като провлача с пръста отгоре, нищо не се показва. Иска отключване и тогава.

При отключен телефон ми се показва менюто с бързите бутончета - nfc, wifi, мобилни, фенерче и т.н. Drawer ли го водят, какво, не знам.

Link to comment
Share on other sites

На това, което се показва, когато свалиш с пръста лентата отгоре. На Notification Drawer-a.

При последните версии на софтуера на хуауей е разделено на две. Като влачиш отдясно, се появяват бутоните за настройките. Като влачиш отляво, се появява списъка с нотификейшъните.

При чист Андроид без модификации, не иска отключване.
При Хуауей и други иска отключване и това страшно много ме дразнеше.

Link to comment
Share on other sites

Явно за това говорим. Да. И как е на пикселите? Като нокията ли е? Всеки да може да ти пуска/спира неща на заключен екран?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...