Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

5 minutes ago, plameni said:

 

:Facepalm:

Върни се по-назад и ще видиш, че не само аз ти казах, че ТИ си направил грешен извод и грешно заключение от написаното в статията.

:Facepalm:Ти  май  или  не  можеш  да  четеш  ил и се  правиш  на  такъв.  Моето питане  беше  за  диемите 
 

On 2/2/2023 at 8:57 PM, splendor said:

Имаш  предвид Диема Спорт 3  може  би? 

 

статията  дойде  след  това,  след  като  разбрах  за  диема  спорт 2 4к и  цитирах  част  от  горната  статия 

 

Quote

Сега  като се поразрових  видях, че  имало  и Диема Спорт 2 4К  където  стартирало от  4ти този месец с  мача Арсенал -  Евертън. 

и  тогава  се  появи  ти  да  цитираш  Алиса. 
 

Quote

  

  

22 hours ago, plameni said:

— Когато аз употребявам една дума — рече Хъмпти-Дъмпти с доста презрителен тон, — тя означава точно онова, което аз искам. Ни повече, ни по-малко!

*Луис Карол, "Алиса в огледалния свят"

 

22 hours ago, plameni said:

Когато по-рано писах "Диемите", по 2 4к вървеше някакво студио и картинката си беше native 4k, а стрийма към 25 Mb/s

 

при което аз  казах  това 
 

Quote

  

21 hours ago, splendor said:

Късно е чадо  вече си отговорих сам :lol:

 

Имайки предвид,  че  вече  знам  за  Диема 2 4К,  след което  ти  продължи  да  се  правиш на  интересен  с  нещо,  което нямаше  смисъл  на  това,  което аз  ти бях  написал

 

 

Quote

Постът ми е от вчера (втори), а ти говориш за утре (четвърти).

Продължаваш да изоставаш 

и понеже съм  общителен човек  и обичам  да  комуникирам се  стигна  до  последвалият  диалог.  
 

Пробвай  да  го прочетеш няколко  пъти, и се опитай  се  да  го осмислиш.  Ако  не  стане питай  Алиса .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колкото и пъти да го препрочитам, изводите ми са:

- не си гледал доставчика, в чиято тема пишем;

- не знаеш с какви параметри са каналите при твоя доставчик и ти липсват знанията и способностите да да ги разбереш;

- не успяваш да направиш правилните изводи от една елементарна прес-информация.

 

native 4к по Diema Sport2 4k, преди 4-ти февруари (доставчик TiVi): 

 

vlcsnap-2023-02-03-21h39m34s371.png

 

vlcsnap-2023-02-03-21h37m14s920.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

Колкото и пъти да го препрочитам, изводите ми са:

- не знаеш с какви параметри са каналите при твоя доставчик и ти липсват знанията и способностите да да ги разбереш;


Как бе!!!! То си ЛИЧИ с просто око дали е сд, хд, 4к, 8к :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Явно  имаш проблем с  осмислянето,  жалко  можеше  поне  да  попиташ  Алиса.  
Твоите  заключения не ме вълнуват  ни  най  малко след  като  не можеш  да осмислиш  горното. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, splendor said:

Не,  нали ти  казах, че  не  гледам  бг  канали.  Имам си  други  IPTV. 

 

Нали щеше...

8 hours ago, splendor said:

Довечера като почне студиото ще видя какви числа показва.

 

Несериозна работа :lol:

Link to comment
Share on other sites

На теб  нищо,  доколкото си спомням  :lol:

Извини  ме,  казах,  че  ще  проверя  за  аудиопотоците.  1 е. 

Така е,  и по  SKY Sports има също :lol:

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

Иска ми се да приключа с офтопика и коментирането на други доставчици в темата на TiVi.

Затова ще кажа отново важните неща от онзи пост, чиято първа част стана повод за този офтопик.

 

От проверките, които направих, поне за себе си се убедих, колко сериозна и добре изградена е инфраструктурата на TiVi - множество алтернативни трасета, портали, стриймъри и т.н. 

Това е една отлично планирана и реализирана система, която предлага много качествена IPTV услуга, в която много бързо се отразяват промените в българските канали.

Най-големият недостатък, лично за мен, е чувствително по-ниското качество на записаните предавания

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, plameni said:

От проверките, които направих, поне за себе си се убедих, колко сериозна и добре изградена е инфраструктурата на TiVi - множество алтернативни трасета, портали, стриймъри и т.н. 

Това е една отлично планирана и реализирана система, която предлага много качествена IPTV услуга, в която много бързо се отразяват промените в българските канали.

Най-големият недостатък, лично за мен, е чувствително по-ниското качество на записаните предавания

 

Това е чудесно, но така като чета тук, връзката с клиентите също не им е много добра страна. Да не кажа, че май изобщо я няма.
Като добавим към това и не-чак-толкова лесното конфигуриране на услугата, губят един доста сериозен процент хора.

Също така, не ми се търси в сайта им, а не е споменато при абонаментите - колко устройства покрива този абонамент?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

 

Това е чудесно, но така като чета тук, връзката с клиентите също не им е много добра страна. Да не кажа, че май изобщо я няма.
Като добавим към това и не-чак-толкова лесното конфигуриране на услугата, губят един доста сериозен процент хора.

Също така, не ми се търси в сайта им, а не е споменато при абонаментите - колко устройства покрива този абонамент?

Даже доколкото се  е  говорило в последно време, трябва    да  имаш  доста  нерви  да  станеш  техен  клиент.  Другото  е,  че  нямат   реклама  и ако  не  е булфорума  и  тези  дето  киснем тук,  то  тези  извън  форума  сигурно  не  знаят  какво  е ТИВИ.бг.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, plameni said:

 

 

 

Напълно подкрепям написаното.

 

@w00x Съпорт има и то доста адекватен. Днес съм изпратил запитване до тях по мейл в 10:56 и получих отговор в 11:23. 

 

Наскоро сменях боксове и нещата се случиха за около час - пак по мейл.

 

Относно настройката - не виждам проблем да си купиш бокс от тях, който получаваш готов за употреба и без необходимост да пипаш каквото и да било. Лично аз постъпих така преди 6-7 години когато се абонирах за услугата им. Друг е въпросът, ако някой иска да експериментира с приложения и някои "екзотични" устройства. И аз съм го правил, но съм отделял необходимото време за четене как да се случат нещата. Извода накрая е, че няма особен смисъл от усилията при наличието на Маг боксовете. 

Вкъщи съм с 4 бокса.

 

В понеделник съседа ми се абонира към тях с личен негов бокс. Цялата работа отне 2-3 часа. 

 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Относно конфигурирането на услугата - ръководствата са написани доста добре. Само трябва да се четат внимателно и да се изпълняват стъпка по стъпка.

За връзката с клиентите - имаше нещо такова, но отдавна не ми се е налагало да комуникирам. Последният път, когато сменях устройства, изпратих заявката в петък вечер и получих потвърждение в понеделник преди обед. Това поне не се води критично събитие, така че приемам за съвсем нормално, че не получих отговор в събота или неделя.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Danzki said:

Напълно подкрепям написаното.

 

@w00x Съпорт има и то доста адекватен. Днес съм изпратил запитване до тях по мейл в 10:56 и получих отговор в 11:23. 

 

Наскоро сменях боксове и нещата се случиха за около час - пак по мейл.

 

Относно настройката - не виждам проблем да си купиш бокс от тях, който получаваш готов за употреба и без необходимост да пипаш каквото и да било. Лично аз постъпих така преди 6-7 години когато се абонирах за услугата им. Друг е въпросът, ако някой иска да експериментира с приложения и някои "екзотични" устройства. И аз съм го правил, но съм отделял необходимото време за четене как да се случат нещата. Извода накрая е, че няма особен смисъл от усилията при наличието на Маг боксовете. 

Вкъщи съм с 4 бокса.

 

В понеделник съседа ми се абонира към тях с личен негов бокс. Цялата работа отне 2-3 часа. 

 

 

4 бокса са включени в един абонамент?

 

2-3 часа за конфигуриране на една услуга не са малко, при положение че конкуренцията предлага достъп срещу потребителско име и парола.

 

Проблемът е, че много хора не искат допълнителен бокс. При толкова много доставчици, които предлагат приложения за смарт телевизори/Андроид ТВ, този бокс е малко отживелица.
Предполагам, че се дължи изцяло на неналичен ресурс за прекарване на стриймовете през готова платформа или разработването на такава.

Ако направят така, че услугата да е достъпна и през приложение, вероятно ще удвоят клиентите си.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

При толкова много доставчици, които предлагат приложения за смарт телевизори/Андроид ТВ, този бокс е малко отживелица.

 

Повечето дори не се доближават до половината от качеството на изображение.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

 

Да, в един абонамент са.

 

2-3 часа от пускане на заявката през сайта, плащане през изи пей, което също отнема някакво време за да стигнеш до касата. Както и да е, дали е много или малко не знам, всеки има различно виждане.

 

Ако не искаш бокс, винаги може да ползваш STB Emu. 

 

Вярно е, че при конкурентни фирми нещата са доста улеснени откъм първоначална активация, но от гледна точка на качеството на стриймовете и ъптайм си заслужава да отделиш малко повече време. Все пак не конфигурираш всеки ден.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...