Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Айде да кажа и нещо малко по-полезно в темата от последните неща, надявам се полезно за някого в бъдеще.

Това, което изглежда стабилизира (засега поне) проблемите при пускане на телевизора, е изключване на опцията за автоматично синхронизиране на кадрите, която беше посочена в един от линковете нагоре, че трябва да се даде на 24/50/60. Като я disable-нах, засега при пускане всичко изглежда наред - при пускане на ТВ след по-дълго време, приемника остава в home скрийна на Всички и с един Ок тръгва. При по-кратко спиране, продължава последно каквото е гледано, защото съм изключил react to HDMI events на off/disabled. Опцията за видеоизхода на 1080p/50hz се оказа достатъчна всичко да е мазно.

Иначе имаше всякакви проблеми при пускане - черен екран на телевизията (но не и на менютата), забавяне на картината с много време и през това време дава No signal телевизора, или просто е no-signal безкрайно, и трябваше или да го ребуутна или да извадя и вкарвам hdmi кабела, и други подобни щуротии, което беше досадно до смърт.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, tedy said:

Опцията за видеоизхода на 1080p/50hz се оказа достатъчна всичко да е мазно.

 

За портала на tivi е достатъчно, защото на практика няма съдържание.

Единственият канал, за който се сещам, че е на 60Hz е NASA TV UHD (позиция 912), както и няколкото клипчета във видеоклуба.

В друг портал, който гледам, има страшно много филми и сериали, като повечето, да не кажа почти всички, са на 24Hz

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

За портала на tivi е достатъчно, защото на практика няма съдържание.

Единственият канал, за който се сещам, че е на 60Hz е NASA TV UHD (позиция 912), както и няколкото клипчета във видеоклуба.

В друг портал, който гледам, има страшно много филми и сериали, като повечето, да не кажа почти всички, са на 24Hz

Т.е. в стандартния портал на тиви, няма нещо което да ме притеснява на 24 кадъра примерно.. Или дори това на 60 не би трябвало, във всички случаи ще има може би леко разваляне от прехода между 24->50, и 60->50 Hz, но нищо фрапантно?! Този НАСА го нямам, явно е в по-скъпите планове.

И днес проблеми няма, освен нуждата да се натиска ОК след пускане на телевизора след по-голяма пауза, но това ще се преживее, то е нищо на фона на другите проблеми, които имаше при активирано 24/50/60.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, малко може би извън темата, но някаква огромна разлика между реално МАГ устройство и примерно StbEmu има ли? Пробвах временно tplay на Телекабел.. Но разликата в качеството е усезаема както в картината, така и в качеството. При tivi.bg (с m3u) BTV Action HD държи около 6000 kbps с HEVC, докато при Телекабел с същото но с h264. Аудиото също е по-добре при tivi-то... Искам да го ползвам заедно с всичките му екстри, понеже при листа не работи адекватно връщането назад, както и разписанието (при тиви).

 

 

 

 

telekabel_tplay.jpg

TIVI.BG.jpg

Edited by PinHeaDi
Link to comment
Share on other sites

При StbEmu качеството зависи възможностите на устройството, на което го пускаш.

Най-доброто, което съм виждал, е StbEmu върху Nvidia ShieldTV (писали сме тук и тук), качеството (според мен) е на 90-95% от това на MAG. 
С Fire TV stick 4k е към 90%. Това си е чисто субективно мнение. Някои не забелязват разлика, но аз всеки път разпознавам кога е MAG и кога е емулатор.

Удобно е за експерименти и временно ползване с клониран профил от MAG (например по време на почивка), но за постоянно ползване предпочитам MAG.

 

Link to comment
Share on other sites

Ползвам bbox-а на Булсатком, разбира се махнал съм всичко от него, така че само по име се води на Булсатком, всичкият им bloatware го няма, понеже не мися да ги ползвам. Има 2ГБ DDR4 рам, заедно с S905X4, което на практика е много по-добре от характеристикте на Fire стик-а. Иначе се намирам във Франция, не е като да няма Shield-ове за по 100-150 евро.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, PinHeaDi said:

Здравейте, малко може би извън темата, но някаква огромна разлика между реално МАГ устройство и примерно StbEmu има ли? Пробвах временно tplay на Телекабел.. Но разликата в качеството е усезаема както в картината, така и в качеството. При tivi.bg (с m3u) BTV Action HD държи около 6000 kbps с HEVC, докато при Телекабел с същото но с h264. Аудиото също е по-добре при tivi-то... Искам да го ползвам заедно с всичките му екстри, понеже при листа не работи адекватно връщането назад, както и разписанието (при тиви).

 

 

 

 

telekabel_tplay.jpg

TIVI.BG.jpg

 

Не знам кое имаш инсталирано и на какво устройство го ползваш, но Телекабел имат 2 приложения за Андроид ТВ. С едното качеството е гадно, но има по-интуитивен и информативен интерфейс. Другото е много неприятно за работа, но качеството е значително по-добро.

 

Едното е с бяла икона, другото с черна. Това с черната е това, което има по-добро качество.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Не знам кое имаш инсталирано и на какво устройство го ползваш, но Телекабел имат 2 приложения за Андроид ТВ. С едното качеството е гадно, но има по-интуитивен и информативен интерфейс. Другото е много неприятно за работа, но качеството е значително по-добро.

 

Едното е с бяла икона, другото с черна. Това с черната е това, което има по-добро качество.

Ще трябва да видя тази с черната икона.. Че и те имат добра оферта за най-скъпият пакет с ХБОтата, Синемакс, и Диемите, заедно с Макс Спорт за една година - 100 лева. Ама ще видя как ще е и при Тиви, понеже аз спортовете специално не ги гледам много.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, PinHeaDi said:

Ще трябва да видя тази с черната икона.. Че и те имат добра оферта за най-скъпият пакет с ХБОтата, Синемакс, и Диемите, заедно с Макс Спорт за една година - 100 лева. Ама ще видя как ще е и при Тиви, понеже аз спортовете специално не ги гледам много.

След инсталиране на това с черната икона при първото стартиране иска потребителско ID и парола... Звъннах на съпорта и ми отговориха, че трябва да инсталирам другото с бялата икона. Там се въвежда и-мейл и парола. От къде може да се вземе това потребителско ID?

Link to comment
Share on other sites

Ако помня правилно старото им беше с абонатния номер. За новото, когато аз го ползвах беше тестово и им казах, че съм абонат и искам да тествам новото и ми дадоха данни.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, achod said:

След инсталиране на това с черната икона при първото стартиране иска потребителско ID и парола... Звъннах на съпорта и ми отговориха, че трябва да инсталирам другото с бялата икона. Там се въвежда и-мейл и парола. От къде може да се вземе това потребителско ID?

 

Потребителското ID и паролата са ти в профила. Преди я нямаше паролата, сега са там.


Потребителското ID ти е на мейла за услугата.
Паролата при мен е последните 3 цифри от ID-то + първите 3 цифри от ID-то.

Например, при ID 405 **** **** 205, паролата ще е 205405. Освен ако при мен не е някакво брутално съвпадение, а не алгоритъм. :D 

Link to comment
Share on other sites

В профила имам само абонатния номер, както и и-мейла. При въвеждане на данните има опция само за цифри, не мога да вкарам и-мейл примерно. Явно ще се наложи пак да ги питам...

Link to comment
Share on other sites

И при мен беше така, после се появи по някое време.

При мен под абонатния номер е паролата.
Пробва ли с паролата по начина, по който ти написах? Последни 3 цифри + първи 3 цифри.

Link to comment
Share on other sites

При мен е само абонатният номер, поне за сега. Писах им на мейла да ми предоставят потребителското ID. Иначе пробвах вариантът с цифрите, но не се получи. Благодаря за съдействието!

Link to comment
Share on other sites

Проблемите с тъпия декодер се завърнаха. Пускането на телевизора и телевизията отново е истинско мъчение. No signal при пускане, по няколко пъти трябва да спирам и пускам телевизора, да натискам бутони на дистанционното на декодера, и по някое време се появява образ :@.

Вече не се трае.

Link to comment
Share on other sites

На Маг приемниците ако има черен екран може да е screensaver (има си настройки за това). Също понякога като се натисне бутонът TV на дистанционното те закарва на телевизията.

Иначе обърнал ли си внимание на този твоя Маг 520 при първоначално включване дали сигналът от приемника е на 50 или 60 херц, обикновено телевизорите за няколко секунди изписват това?

Link to comment
Share on other sites

Не, телевизорите които имам не показват такива неща. Проблемът се появява по мои наблюдения ако по-дълго време е бил изключен телевизора. От вечерта до сутринта примерно, няма проблем, не знам точно колко часа трябва да са минали.

Вариант е с универсалното дистанционно което имам, командеано с апп, в апп-а мога да създавам рутинни действия изпълняващи се автоматично, на всеки няколко часа да "натиска" бутон все едно от дистанционното, да симулира активност - команда която реално няма нвкакво видимо изражение (някой от цветните бутони), за да не се гаси изобщо. Но това ще го пробвам някой път.

Скрийнсейвър от декодера е изключено още от началото.

Link to comment
Share on other sites

Бахти филмите.

Толкоз нерви ако ми причини нещо толкова тривиално - през прозореца. Ужас.

Няма ли как да пробваш друг приемник, да изключиш варианта - дефектна бройка?

Link to comment
Share on other sites

Откъде да го имам, този го взех от тях, а те съпорт почти нямат на практика. Това са 175 лв. Явно ще е мъка оправията на ситуацията, но засега проблемът се появява наистина след повече от 10 часа. Сутрин след вечер, не се появява. Друг проблем има обаче и тогава - първото натискане на Ок не работи, трябва втори път за да тръгне телевизията. Все едно дистанционното е влязло в някакъв сейвинг режим и първото натискане просто го "събужда" или не знам.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте, абонат съм на tivi.bg от около година и половина, като към момента използвам техни приемници TH 200 и маг 322. Искам да си актуализирам боксовете и се чудя какъв приемник да си закупя за възпроизвеждане на най-доброто възможно качество - МАГ пета серия, TVIP S v.605 или андроид приемник например Nvidia Shield. Питането ми е с Nvidia Shield може ли да се ползват всички плюсове на платформата, като timeshift, как се държи приемника при възпроизвеждане на 4к съдържание и дали като цяло си струва да се закупи пред МАГ-а с цел по-качествена картина. Към настоящия момент проблемите които срещам горепосочените приемници, които ползвам, са че при timeshift картината пикселизира и засича за секунда. 

Link to comment
Share on other sites

Не съм виждал по-качествена картина от МАГ.

Ако няма да ползваш Shield-а за друго, освен за телевизия - скъпо решение, съчетано с малко тегава работа с дистанционното.

За момента, като че ли 520 е най-добрият избор.

Пикселизирането обикновено е признак на проблеми с връзката. И на двата вида приемници ли го има?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...