Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

1 hour ago, plameni said:

 

— Когато аз употребявам една дума — рече Хъмпти-Дъмпти с доста презрителен тон, — тя означава точно онова, което аз искам. Ни повече, ни по-малко!

*Луис Карол, "Алиса в огледалния свят"

 

 

Когато по-рано писах "Диемите", по 2 4к вървеше някакво студио и картинката си беше native 4k, а стрийма към 25 Mb/s

Късно е чадо  вече си отговорих сам :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 hours ago, splendor said:

Късно е чадо  вече си отговорих сам :lol:

 

Постът ми е от вчера (втори), а ти говориш за утре (четвърти).

Продължаваш да изоставаш :lol:

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, plameni said:

 

Постът ми е от вчера (втори), а ти говориш за утре (четвърти).

Продължаваш да изоставаш :lol:

От много напъване да отговориш по-остроумно, поне да беше прочел какво съм написал :lol:

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, splendor said:

От много напъване да отговориш по-остроумно, поне да беше прочел какво съм написал :lol:

Горещо препоръчвам да четеш ти какво си написал. 

 

10 hours ago, splendor said:

имало  и Диема Спорт 2 4К  където  стартирало от  4ти този месец с  мача Арсенал -  Евертън.

 

т.е. УТРЕ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Горещо препоръчвам да четеш ти какво си написал. 

 

 

т.е. УТРЕ

Това беше написано в сайта откъдето разбрах за Диема спорт 2 4К преди ти да уточниш, че говориш за Диема спорт 2 4к, от 'диемите" не се разбираше за кои други диеми има в 4К.   И там беше написано: 

Quote
В "Diema Sport 2 4K" ще бъдат достъпни 38 срещи от настоящия сезон на английската Висша лига.
Първият футболен сблъсък в 4К резолюция ще бъде двубоят между Евертън и Арсенал - на 4 февруари, събота, от 14:30 ч. 
Зрителите ще продължат да се наслаждават на силните емоции, които клубното състезание предлага и в неделя, когато от 18:30 ч. един срещу друг се изправят отборите на Тотнъм Хотспър – Манчестър Сити.

От което се заключава, че 4к стрийма ще бъде по време на мача, както беше преди с ХД версиите. 

Вчера пуснах канала и не ми се видя, да е 4к сигнала.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, splendor said:

Това беше написано в сайта откъдето разбрах за Диема спорт 2 4К преди ти да уточниш, че говориш за Диема спорт 2 4к, от 'диемите" не се разбираше за кои други диеми има в 4К.   И там беше написано: 

От което се заключава, че 4к стрийма ще бъде по време на мача, както беше преди с ХД версиите. 

Вчера пуснах канала и не ми се видя, да е 4к сигнала.

 

Думичките, понятията, точният смисъл... 

Изрично написах, че стриймът е към 25 Mb/s.

И 320х240 да ъпскейлнеш, пак ще се води 4к сигнал. То затова не само се преценява визуално и се кара на усещане, а се отчитат и показания от измерване или се прави анализ на стрийма.

И понеже нищо от тези неща не си направил, си стигнал до погрешно заключение.

Link to comment
Share on other sites

Значи, че този мач ще е първия на 4к, а не, че тогава ще пуснат 4к стрийм. Дотогава може 1000 други неща да пуснат, които не са футбол и все да са 4к. Все пак канала е "спорт"  не "футбол"

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mIRCata said:

Значи, че този мач ще е първия на 4к, а не, че тогава ще пуснат 4к стрийм. Дотогава може 1000 други неща да пуснат, които не са футбол и все да са 4к. Все пак канала е "спорт"  не "футбол"

 

Именно.

Даже бях добавил:

11 hours ago, plameni said:

Когато по-рано писах "Диемите", по 2 4к вървеше някакво студио и картинката си беше native 4k, а стрийма към 25 Mb/s

  

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, plameni said:

 

Думичките, понятията, точният смисъл... 

Изрично написах, че стриймът е към 25 Mb/s.

И 320х240 да ъпскейлнеш, пак ще се води 4к сигнал. То затова не само се преценява визуално и се кара на усещане, а се отчитат и показания от измерване или се прави анализ на стрийма.

И понеже нищо от тези неща не си направил, си стигнал до погрешно заключение.

Явно при теб, когато си го измервал е бил 25Mb/s , но аз когато го пуснах определено не е бил толкова. Гледах мачовете от световното по Диема спорт3 4К и знам какво е истинско 4К, това вчера беше ъпскейтнат сигнал, както си написал. Говори се, че Нова също ще бъде 4к. Явно с новото студио са си ъпнали и камерите. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, splendor said:

Явно при теб, когато си го измервал е бил 25Mb/s , но аз когато го пуснах определено не е бил толкова. Гледах мачовете от световното по Диема спорт3 4К и знам какво е истинско 4К, това вчера беше ъпскейтнат сигнал, както си написал. Говори се, че Нова също ще бъде 4к. Явно с новото студио са си ъпнали и камерите. 

 

От вчерашните ти постове не се разбира, че си пускал канала, за да го гледаш, а само, че си разбрал от чичо ти Гугъл.
Постът ми е в 19:47, твоят е час по-късно, а корекцията след още 1/2 час.
Предполага се, че пускането си го направил някъде в този интервал.
Повече от абсурдно ще е в 19:47 стриймът да е 4к, а пък час и нещо по-късно, да стане HD. Пак обръщам внимание, че говоря за стрийм, а не за визуално усещане.
Ти всъщност през кой оператор си го гледал, защото аз, @Stoyanov31 и @Danzki през цялото време пишем само за TiVi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

 

От вчерашните ти постове не се разбира, че си пускал канала, за да го гледаш, а само, че си разбрал от чичо ти Гугъл.
Постът ми е в 19:47, твоят е час по-късно, а корекцията след още 1/2 час.
Предполага се, че пускането си го направил някъде в този интервал.
Повече от абсурдно ще е в 19:47 стриймът да е 4к, а пък час и нещо по-късно, да стане HD. Пак обръщам внимание, че говоря за стрийм, а не за визуално усещане.
Ти всъщност през кой оператор си го гледал, защото аз, @Stoyanov31 и @Danzki през цялото време пишем само за TiVi.

Не се разбира, понеже канала го пуснах към 10 без нещо. Вървяха репортажи от мачовете за ФА къп. По същото време по ДС34К даваха Фортуна и беше с по-добра картина от ДС24К. След това дойде жената и почнахме да гледаме пантерата, та нормално не съм писал, че съм  пуснал канала по това време.

 

 

Гледам го на булсата. Нямам си на идея колко е бил стрийма а и не ме вълнува. Картината нямаше нищо общо с тази от на световното. 

Утре като почне Арсенал с Евертън ще си покаже. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, splendor said:

Нямам си на идея колко е бил стрийма а и не ме вълнува.

facepalm.gif

 

7 minutes ago, splendor said:

Утре като почне Арсенал с Евертън ще си покаже. 

Още по време на студиото ще си покаже.

Предполагам и за студиото тази вечер, преди Челси - Фулъм.

 

10 minutes ago, splendor said:

Гледам го на булсата.

Интересно ми е Булсат на колко ги пускат. За сравнение, преди две години бях отчел, че 4к каналите им бяха с битрейт под 12 мб/с

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, plameni said:

facepalm.gif

 

Още по време на студиото ще си покаже.

Предполагам и за студиото тази вечер, преди Челси - Фулъм.

 

Интересно ми е Булсат на колко ги пускат. За сравнение, преди две години бях отчел, че 4к каналите им бяха с битрейт под 12 мб/с

Дето се вика, не всички сме цифромани като теб, аз гледам картината. Харесва ми, не ми харесва имам по-важни неща от това да меря битрейти :lol:

Направи сравнение и виж. После може да споделиш резултата да се образоваме. :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Just now, splendor said:

Направи сравнение и виж. После може да споделиш резултата да се образоваме. :lol: 

Дай акаунт и ще проверя. Тогава ми бяха дали временно за онези анализи.

 

2 minutes ago, splendor said:

Дето се вика, не всички сме цифромани като теб, аз гледам картината. Харесва ми, не ми харесва имам по-важни неща от това да меря битрейти :lol:

Дали ти минава през ума, че ако битрейтът при теб се окаже по-нисък, автоматично следва, че гледаш транскодирано изображение и картината ще отстъпва по качество на това, което гледам аз?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, plameni said:

Дай акаунт и ще проверя. Тогава ми бяха дали временно за онези анализи.

 

Дали ти минава през ума, че ако битрейтът при теб се окаже по-нисък, автоматично следва, че гледаш транскодирано изображение и картината ще отстъпва по качество на това, което гледам аз?

Не ти трябва акаунт. Булсата предлага безплатно тестване за 15 дена на всички канали. Дето се вика за 15 дена може да изтестваш всички канали.

Ако е по-слабо качество, ще е в полза на потребителите, които се чудят на кой оператор да минат. Дето се вика, ще им направиш услуга. 

 

А иначе не гледам диемите, че ме дразнят коментаторите и мачовете си гледам по чужди канали. Това беше причината да не знам, че са пуснали и ДС24К :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, splendor said:

А иначе не гледам диемите, че ме дразнят коментаторите и мачовете си гледам по чужди канали. Това беше причината да не знам, че са пуснали и ДС24К

Булсата да не би да режат втория аудиоканал на 4к каналите? Там върви т. нар. интершум.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, plameni said:

Булсата да не би да режат втория аудиоканал на 4к каналите? Там върви т. нар. интершум.

Не съм се заглеждал, довечера като се прибера ще проверя.

Link to comment
Share on other sites

AMS 4K също върви с около 20-21 Mbps. 

Не вярвам БулсТат да пускат некомпресиран стрийм. 

Преди 6-7 години имах горчив опит с тяхната ИПТВ, макар и в началото нещата да изглеждаха добре. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Danzki said:

AMS 4K също върви с около 20-21 Mbps. 

Не вярвам БулсТат да пускат некомпресиран стрийм. 

Преди 6-7 години имах горчив опит с тяхната ИПТВ, макар и в началото нещата да изглеждаха добре. 

За световното мачовете бяха, понеже гледам на 65 инча и веднага си личи, кога е 4К и HD. Тази вечер като пусна да видя Челси-Фулъм ще си покаже, въпреки, че от онзи сайт бяха обявили, че от утре стартират, но пък може и от сайта да не са в час.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, splendor said:

 

 

Можеш ли да провериш битрейта, за да направим някакво сравнение на стриймовете ?  

Аз имам предположение, но ще изчакам да видя реални данни. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, splendor said:

Тази вечер като пусна да видя Челси-Фулъм ще си покаже, въпреки, че от онзи сайт бяха обявили, че от утре стартират, но пък може и от сайта да не са в час.

 

Чети по-внимателно. Писах за студиото преди мача.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, plameni said:

 

Чети по-внимателно. Писах за студиото преди мача.

Чета, но по пътя на логиката след като са пуснали вече канала, какъв е смисъла да чакат до утре а не излъчат още днес Челси в 4К

10 minutes ago, Danzki said:

 

Можеш ли да провериш битрейта, за да направим някакво сравнение на стриймовете ?  

Аз имам предположение, но ще изчакам да видя реални данни. 

Ами ако кажеш как, бих направил. Аз го гледам през бибокс апа им.

Link to comment
Share on other sites

Апп-а на телевизор ли е инсталиран или на външен бокс ? 

С какъв рутер си и има ли възможност да видиш трафика на всяко устройство отделно ? 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, splendor said:

Чета, но по пътя на логиката след като са пуснали вече канала, какъв е смисъла да чакат до утре а не излъчат още днес Челси в 4К

 

Права и пари.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Danzki said:

Апп-а на телевизор ли е инсталиран или на външен бокс ? 

С какъв рутер си и има ли възможност да видиш трафика на всяко устройство отделно ? 

Андроид бокс. Рутера е ксиаоми, по принцип има опция за показване.

10 minutes ago, plameni said:

 

Права и пари.

Довечера ще разберем. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...