Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 hours ago, Danzki said:

На живо предаване или timeshift ? 

На живо. Нова няма предавания, които да ме интересуват особено да следя на запис.

Link to comment
Share on other sites

То реално TiviMate с М3У листа, един ХДД и да нагласиш ТивиМате да записва, най-добре май. :grin: Ако не искаме да си вземем тяхното устройство.

Link to comment
Share on other sites

On 3/31/2023 at 7:36 AM, tedy said:

На живо. Нова няма предавания, които да ме интересуват особено да следя на запис.

Сега се загледах - няма разминаване, но забелязах, че доста често го има, когато гледам нещо от Nova play.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Quote

Ъпгрейд в M3U платформата: вече позволява връщане назад и пауза за предавания, които още не са свършили (ако приложението също го поддържа). Досега това беше възможно само за предавания, чиито запис е приключил.

 

Тествано с плейъри Tivimate и OTT Navigator под Android и Smart IPTV и SS-IPTV под WebOS (LG Smart TV). 

 

Напомняме, че макар услугата да може технически се използва със смарт-приложение, този начин на употреба е на ваш риск и без подръжка.

От FB.

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2023 at 8:00 PM, Danzki said:
Quote

Ъпгрейд в M3U платформата: вече позволява връщане назад и пауза за предавания, които още не са свършили (ако приложението също го поддържа). Досега това беше възможно само за предавания, чиито запис е приключил.

 

Тествано с плейъри Tivimate и OTT Navigator под Android и Smart IPTV и SS-IPTV под WebOS (LG Smart TV).

 

Напомняме, че макар услугата да може технически се използва със смарт-приложение, този начин на употреба е на ваш риск и без подръжка.

От FB.

 

Значи това е причината от тогава да няма timeshift в mpv и VLC.

 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

За празниците пътувах в чужбина (Гърция), като този път си взех приемника, за да мога да си гледам мачовете уикенда и с изненада установих, че в чужбина имам 2 пъти повече канали, отколкото в България.

Има ли опция тези канали, които явно ги има само в чужбина, да си ги пусна и в България - през VPN примерно?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nicksss said:

Здравейте,

За празниците пътувах в чужбина (Гърция), като този път си взех приемника, за да мога да си гледам мачовете уикенда и с изненада установих, че в чужбина имам 2 пъти повече канали, отколкото в България.

Има ли опция тези канали, които явно ги има само в чужбина, да си ги пусна и в България - през VPN примерно?

ДА - с ВПН ще стане.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, dubo said:

ДА - с ВПН ще стане.

А как се активира ВПН на ниво рутер? Доколкото се сещам, NordVPN и повечето подобни впн-и са софтуерни, които можеш да си ги сложиш на компютъра - в случая обаче връзката е през LAN кабел от рутера директно към ТВ приемника и единствените опции (мисля) да се сложи ВПН някъде е или на рутера, или на приемника (TH200), което не знам как да стане.

Link to comment
Share on other sites

Новите модели рутери имат OPENVPN - това е системата, която повечето доставчици ползват.

Ако имаш OpenWRT или нещо като PFSENSE/opnsense може също да го сложиш в рутера.

 

После може да настроиш само на приемника да се насочва трафика през ВПНа, за да не товариш излишно канала.

Ако приемника ти е отворен - може на него да качиш OpenVPN , а дори комерсиалните доставчици си имат свои версии - nordwpn има например.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nordvpn.android&hl=en_US

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nicksss said:

А как се активира ВПН на ниво рутер? 

  1. Рутерът ти трябва да има тази възможност;
  2. Как точно се активира, зависи от конкретната реализация.

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, nicksss said:

А как се активира ВПН на ниво рутер? Доколкото се сещам, NordVPN и повечето подобни впн-и са софтуерни, които можеш да си ги сложиш на компютъра - в случая обаче връзката е през LAN кабел от рутера директно към ТВ приемника и единствените опции (мисля) да се сложи ВПН някъде е или на рутера, или на приемника (TH200), което не знам как да стане.

Какъв рутер имаш? WireGuard е добър избор за рутери, които го поддържат.

Edited by PinHeaDi
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, PinHeaDi said:

Какъв рутер имаш? WireGuard е добър избор за рутери, които го поддържат.

Рутерът е Huawei EchoLife HG8145V5 - води се ONT (Optical Network Terminal), което не било съвсем същото като рутер май :huh: По-тъпото е, че от А1 не ми дават админ достъп до самия рутер и реално няма как да вляза в настройките, за да го проверя и настроя. А иначе във форума на Huawei за конкретно този модел пише, че изобщо не поддържал VPN.

 

Вкъщи имам още два рутера, които не ползвам - единия Huawei HG8245V5 (сходен модел пак от А1, който вероятно ще трябва да се отключва някакси за достъп до админ панела), а другия е 4G рутер от Виваком (Huawei B310), който освен слот за сим карта има също и Tel вход за LAN кабел. Принципно си мисля дали не е опция да закача единия от двата рутера тъкмо преди ТВ приемника и ВПН-а да е там, така че да е само за ТВ-то - но това при условие, че един от рутерите поддържа ВПН, което изобщо не е сигурно. Иначе май остава да се търси друг рутер с ВПН...

Link to comment
Share on other sites

Завъртян вариант е да вържеш друг рутер(който може да пусне VPN) зад този на А1 и 1. да поискаш да направят bridge на техния и всичко да се управлява от втория или 2. втория да е като клиент на устройството на А1, ти да вържеш там ТВ/приемник на този втори рутер и да кажеш трафика от устройството да минава ицяло през  VPN-а. Обаче тази разходка до Гърция и обратно на сигнала, не знам колко ще ти бави и дали ще има нужната скорост да гледаш нормално

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Току-що пуснах Нова ТВ и ми се струва, че качеството е потресаващо зле.

 

Стрийма върви с постоянни 12-12.5 мегабита. 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...