Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

4 minutes ago, plameni said:

Не съм виждал по-качествена картина от МАГ.

Ако няма да ползваш Shield-а за друго, освен за телевизия - скъпо решение, съчетано с малко тегава работа с дистанционното.

За момента, като че ли 520 е най-добрият избор.

Пикселизирането обикновено е признак на проблеми с връзката. И на двата вида приемници ли го има?

И на двата приемника го прави - размазване, зацепване на картината. Не постоянно, но доста често и е дразнещо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

32 minutes ago, plameni said:

Ако няма да ползваш Shield-а за друго, освен за телевизия - скъпо решение, съчетано с малко тегава работа с дистанционното.


Искам само да добавя, че ако дистанционното на телевизора има повече бутони, може да се ползва през HDMI CEC, за да се управлява Shield-а.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, w00x said:


Искам само да добавя, че ако дистанционното на телевизора има повече бутони, може да се ползва през HDMI CEC, за да се управлява Shield-а.

 

Става.

Аз споделям кофти опит от:
image.png +image.png

Link to comment
Share on other sites

Да, това е тотална шега.
Имам късмет, че на моя Филипс дистанционното е с пълен набор бутони и ако ми се наложи нещо екзотично, като цифри например, мога да си ползвам него.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка да се придържам към MAG или Shield за гледане на ТВ ? И да попитам останалите колеги, които сте абонати на тиви.бг имате ли проблем с картината при използване на timeshift ?

Link to comment
Share on other sites

Опита до момента ми е показал, че за ТВ по-добър вариант от Маг - няма. 

Относно таймшифта - работи без проблем, накъсване, пикселизиране и т.н 

Link to comment
Share on other sites

Къде да търся проблема с накъсването ? Наистина ли е възможно да е от мрежата ? По принцип интернетът ми е оптичен, 100 мб, приемниците са свързани с кабел, но рутерът е доста стар - TP link wr1043nd. Може ли в него да в причината ?

Link to comment
Share on other sites

Провери за загуба на пакети във вътрешната мрежа и към различни дестинации. 

 

Виждал съм тяхната телевизия да върви без проблем и на рутери с доста по-скромни възможности от твоя.

 

Дали някое друго устройство не запълва канала на даун/ъп ?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

У дома имам 3 андроид тв устройства - mi tv box 4k, xiaomi tv stick 4k и nokia tv box 8000 4к.  И на трите съм пуснал t-play на Телекабел и горе долу съм доволен. Искам да попитам ако си пусна през stbemu TiVi.bg дали ще става за гледане че не ми се инвестират пари за закупуването на маг приемници. Доставчика на интернет ми е cooolbox та мисля че няма да имам проблем с връзката.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, wolf said:

ако си пусна през stbemu TiVi.bg дали ще става за гледане

 

Става, но аз съм го ползвал само с клонирани данни (MAC, ID, ID2, FW ver.) на физическо устройство.
Нямам представа дали и как ще тръгне при изцяло нов акаунт. 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря. Мисля да пусна по някое време месец за тест но ще почакам вивакомци да доубият телевизията която купиха заедно с N3. Засега върви но ще е ден до пладне. По тази причина си приготвих резервен вариант макар че семейството ми засега се дърпа. Единствената ми поддръжка у дома за IP телевизия е внука :)

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Stoyanov31 said:

Къде да търся проблема с накъсването ? Наистина ли е възможно да е от мрежата ? По принцип интернетът ми е оптичен, 100 мб, приемниците са свързани с кабел, но рутерът е доста стар - TP link wr1043nd. Може ли в него да в причината ?

 

22 hours ago, Danzki said:

Провери за загуба на пакети във вътрешната мрежа и към различни дестинации. 

Виждал съм тяхната телевизия да върви без проблем и на рутери с доста по-скромни възможности от твоя.

Дали някое друго устройство не запълва канала на даун/ъп ?

 

Големината на трафика едва ли е проблем, защото таймшифта при tivi има две особености.

Първо, не се записва оригиналния стрийм, а транскодиран със занижено качество, т.е. натоварването на мрежата е доста по-малко.

Ето пример от преди малко:

 

При HD-канал, с много високo качество, целият трафик (стрийм + overhead) към МАГ-а е 12.6 Mb/s, като стрийма е CBR.

Ti-Vi-stream-vs-timeshift-stream.png

 

Записът на същия канал е с VBR-стрийм, като целият трафик варираше от 3 до 8 Mb/s

Ti-Vi-stream-vs-timeshift-timeshift.png

 

Очевидно натоварването е горе-долу два пъти по-малко. 

 

По-интересна е втората особеност - стриймът на таймшифта върви на порт 80, което се отчита като http-трафик.

Възможно е някъде по трасето да се прави инспекция на трафика. При забавяне или отрязване на някои пакети (отчитани като подозрителни), се получава накъсване.

Провери дали имаш активиран firewall на рутера и ако има, деактивирай SPI Firewall

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

 

image.png

 

 

Направено е, сега ще гледам и ще видя дали ще има разлика.

Edit: Продължава да се появява размазване на картината на моменти, но за сметка на това при ползване на timeshift смяната на предаванията или превъртането се случва доста по-бързо от преди. При натискане на бутон ОК след превъртане картината тръгва моментално, а преди мислеше 1-2 секунди.

Edited by Stoyanov31
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, plameni said:

 

 

 

Съгласен съм с това. Имах предвид, дали някое устройство не запълва канала с торенти например. 

Според мен, не е лошо да пусне един traceroute до r2.tivi.bg примерно, за да видим какво се случва по пътя. 

 

Преди години бях писал, че имаха проблем със свързаността към моят доставчик и не можех да вдигна над 7-8 мегабита към техните сървъри. След намеса от тяхна страна проблема беше отстранен. 

Дори скоростта до сървъра им в speedtest.net беше силно ограничена. 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Danzki said:

Съгласен съм с това. Имах предвид, дали някое устройство не запълва канала с торенти например. 

Доколкото разбрах, проблемът се случва само при таймшифт. Ако беше от запълване, все щеше да има проява и при нормално гледане.

 

1 hour ago, Danzki said:

Според мен, не е лошо да пусне един traceroute до r2.tivi.bg примерно, за да видим какво се случва по пътя. 

Стриймът на таймшифта май идваше от други адреси. Довечера ще погледна.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Стриймът на таймшифта май идваше от други адреси.

В зависимост от канала, от поне пет адреса. Може и да са повече:

shift1.tivi.bg - 185.58.20.3
shift2.tivi.bg - 185.58.20.29
shift3.tivi.bg - 151.237.129.5
shift4.tivi.bg - 194.169.90.8
shift5.tivi.bg - 185.58.20.7

 

На всички канали ли го прави това размазване или на точно определени?

Link to comment
Share on other sites

На всички, не е постоянно, но е дразнещо. А това забравих да кажа има проблем при гледане на живо на Планета 4к - там пък си забива доволно картината и после наваксва докато стигне звука, на моменти и прескачане на самия звук има, когато явно забавянето е голямо, но пак не е винаги и не съм забелязал закономерност. С другите 4к канали не съм забелязал такъв проблем. Възможно е самият приемник да е за кофата. От месец съм с оптичен нет, сложих вчера последния софт за рутера, промяна няма с изключение на това, че таймшифтът се забърза.

Link to comment
Share on other sites

Планета 4к даже е от "средна ръка" стриймове, няма и 18 Mb/s, Докато Диемите спорт на 4к стигат 25 Mb/s

Пробвай да смениш портала от box.tivi.bg на box1 до box3 и виж дали има промяна.

 

Покрай тази "драма" и проверките, които направих, поне се видя колко добре изградена и сериозна е инфраструктурата на TiVi - множество алтернативни портали, стриймъри и т.н.

 

EDIT:
Твоят 1043 коя хардуерна версия е?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 Докато Диемите спорт на 4к

Имаш  предвид Диема Спорт 3  може  би? 

 

Сега  като се поразрових  видях, че  имало  и Диема Спорт 2 4К  където  стартирало от  4ти този месец с  мача Арсенал -  Евертън. 
 

Остава да  пуснат  и  селското първенство в  4к  и  ще  убият  рибата :lol:

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

"Драмата" продължава. 30 мин. гледам Fox Crime HD на таймшифт...еми замазва си.

А що се отнася до диемите в 4к, на някой върви ли му единицата, защото при мен е онова съобщение, че съдържанието е разрешено само за България. Писах на тиви.бг, звънях, няма адекватен отговор - нямало още съдържание, в тестови период бил каналът и т.н.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, splendor said:

Имаш  предвид Диема Спорт 3  може  би? 

И трите са налични, но в момента съдържание има на 2 и 3.

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, splendor said:

Имаш  предвид Диема Спорт 3  може  би? 

 

— Когато аз употребявам една дума — рече Хъмпти-Дъмпти с доста презрителен тон, — тя означава точно онова, което аз искам. Ни повече, ни по-малко!

*Луис Карол, "Алиса в огледалния свят"

 

1 hour ago, splendor said:

имало  и Диема Спорт 2 4К  където  стартирало от  4ти този месец с  мача Арсенал -  Евертън.

 

Когато по-рано писах "Диемите", по 2 4к вървеше някакво студио и картинката си беше native 4k, а стрийма към 25 Mb/s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...