Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Прегледай си пакетите в акаунта.

Може би има нещо объркано в системата, защото нямам абонамент за два пакета - BGONAIR и SEVEN EIGHT HD. Въпреки това, каналите от BGONAIR са налични на следните позиции:

207 - Bloomberg BG
24  - Bloomberg BG HD
21  - Bulgaria On Air
273 - Родина ТВ

  

1 hour ago, tedy said:

По ред причини се наложи да взема сеттоп бокс от tivi.bg за телевизор. MAG 520.

Настрана това че като цяло не усетих някаква разлика в качеството на цялото "изживяване" спрямо гледане на компютър с Kodi

 

На какъв телевизор гледаш?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да, малко след това погледнах, тези два абонамента в Акаунт са "Неабониран". При опит да се "абонирам", приемника забива за няколко минути и нищо не се случва после, стоят неабонирани. При опит да избера 21 или 24 канал, не се случва нищо, а под "Всички" тези номера липсват, т.е. прескочени са в списъка. Явно ще трябва пак да звъня на съпорта. Поне On Air го гледам честичко, и ако не се оправи, връщам тоя китайски боклук и си оставам на А1. Защото тоя МАГ и на вид, и на "операции" с него при боравене в менютата е китайска пръчка поне по моите разбирания. Преглъщам всичко това ако поне имам всички канали, преглътнах и това, че след пускане трябва винаги да му се натиска Ок на дистанционното за да тръгне телевизията. За мен е Ок, но когато е намесен друг човек, не е.

 

За телевизора, един няколко годишен 50" LG фулл ХД, на който А1 телевизията върви по-мазно. Като качество на картината мооооже би на тиви е малко по-добре иначе. И телевизор ще се налага да сменям, даже днес мисля да огледам 55-60"-ови вече, че отдавна не ги следя.

Link to comment
Share on other sites

Не съм много сигурен, няма как да проверя, но май приемниците серия 2хх и серия 3хх се връзват на един портал, а приемниците 4хх и 5хх се връзват на друг портал. Да не би това да е причината за липсата на някой друг канал? На твоя 520 на началния екран долу вдясно какво пише преди и вътре в скобите?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

За телевизора, един няколко годишен 50" LG фулл ХД, на който А1 телевизията върви по-мазно.

 

"Силата" на 4к моделите на MAG ще я видиш на 4к телевизор и разбира се, на по-голям екран. Перфектен ъпскейл за не 4к каналите.
За "по-мазното", направил ли си настройките в т. 2.2 от Фаза 2: Портал

 

Link to comment
Share on other sites

plameni, благодаря, с 2-те настройки (24/50/60 framerate (беше Disabled), и 1080п/50 (беше Ауто)) нещата се оправиха и вече върви супер мазно.

 

sheep, пише 4.9.11 (2.20.05-520). Утре ще звъня да направят нещо там да ми пуснат поне On Air/Bloomberg-a.

Link to comment
Share on other sites

4.9.11 е версията на портала, тези с приемници Маг 2хх и 3хх май са на друг портал версия 5.нещо.си. Та на теория между двата портала може да има различия в броя на програмите.

Link to comment
Share on other sites

237 канала ми показва приемника, около 280 компютъра. Не е малка разликата, и ако ми кажат "ми тва е", вероятно ще им го връщам (дано да е възможно). В случая мен ме интересуват 3-4 канала разлика, но въпросът е и принципен. Ще видим. То ако имаше МАГ 3хх, щях да взема такъв, но уж 520 е последния, то няма май и друг при тях от старите, освен някакви TH, които те казват, че са inferior.

Никой ли тук няма, който да е с МАГ 520 от последните им предложения.. за да сравним дали е същото положението..

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с 254 и 522, но разлика в каналите нямам. 

Естествено не мога да гледам 4к на 254-ките, но ги има в списъка.

 

Единственото, което направих е да пратя мак адреса на новия бокс по мейл.

Link to comment
Share on other sites

Абонамент 10 лв, то нали деуг няма - по-скъпитв включват някакви спортни глупости, които хич не ме интересуват.

 

Danzki, ти явно отдругаде си купувал маг-а и си го настройвал сам. Аз го взех директно от тях настроен, и явно така са го и "настроили".

Ще звъня да видим. Хубава работа, ама все българска!

Link to comment
Share on other sites

Да, 522 не е от тях, но едната 254-ка ми я пратиха настроена. Погледнах списъците на 4-те бокса и са абсолютно еднакви.

 

Най-добре им звънни. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, tedy said:

Абонамент 10 лв

 

т.е. на MAG-а получаваш точно това, за което си платил, а в Kodi - повече, най-вероятно, защото си потребител от много време.

В списъка на твоя абонаментен план не видях Bloomberg BG HD и Bulgaria On Air, а 7/8 е срещу допълнително заплащане.

Link to comment
Share on other sites

Само дето той не присъства никъде, вкл. в Екстра пакета, където са упоменати допълнителните канали. А в основния пише "всички български", да кажем само без платения 7/8, който всъщност дадох само за пример, не гледам такива неща аз.

Освен това хора от този форум нали уж казаха, че го имат (on air става дума) на своите декодери..

Ще видим, съпорта почва работа от 10ч.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tedy said:

Освен това хора от този форум нали уж казаха, че го имат (on air става дума) на своите декодери.

 

Попита ли ги на какъв план са?

Link to comment
Share on other sites

По телефона сутринта жената не можа да ми каже нищо, само била чула, че с новите наистина имало някакъв проблем с On Air каналите, и каза да пиша мейл. Писах мейл, и досега няма отговор, и не очаквам преди нова година такъв. Ще прежаля няколкото канала докато решат проблема.

 

Иначе днес взех нов LG OLED телевизор и е супер. Вече работи и HDMI CEC-а - като гася приемника, се гаси и ТВ-то, и се пуска като пусна приемника. Преди със стария LG не работеше.

Link to comment
Share on other sites

В сайта нещо май не намирам инфо, но трябва ли да се плаща повече за таймшифт над 24 часа?

С кофти тръпка открих, че не мога да връщам над 24 часа. Същите канали на А1 ги връщам повече.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Danzki said:

Мисля, че няма такава опция.

Сд-тата могат да се връщат повече от 24 часа назад.

 

О, благодаря ти!

Може би нямаше да се сетя, но пробвах и наистина на SD каналите върнах и до 2 дена назад. Общо взето само за един сериал по bTV ми трябва, че нерядко го изпускам вечер, и мога да го гледам и 2 дена след това, даже често ги карам със закъснение по 2-3 серии или уикенд ги доглеждам.

Случва се и за разни предавания като Панорама примерно, но те поне ги има и по сайтовете на лесно за гледане на запис.

Link to comment
Share on other sites

Ще го задържа приемника засега, но се оказа бъгава история. Сутрин, че май до следобед, при смяна на каналите, долу в инфо лентата няма инфо за текущото и следващо предаване - започва да се появява едва около късния следобед някъде. Иначе като натисна Home в списъка с канали, там го има инфото за текущото и следващите няколко предавания. Това да кажем не е такава болка.

При пускане на приемника ако е стоял по-дълго изключен (от дистанционното), не тръгва веднага, понякога по три пъти трябва да натискам и чакам с Power бутона. Иначе при всяко натискане се вижда, че премигва led-a му, и чакам да тръгне, но често не тръгва и трябва още два пъти поне да го натискам. Това вече е по-дразнещото. При цена от 175 лв очаквах такива елементарни досади да ги няма.

Приемникът на А1 и той си имаше болежки де - често забиваше и само дърпане от тока помагаше, макар и не толкова често.

Сега поне картината е изключителна като качество, и това до голяма степен притъпява нервите от бъговете. Да видим докога.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, tedy said:

Сега поне картината е изключителна като качество

 

Доживяхме да го прочетем след точно три години и половина.

Жалко, че @Lucky Luciano вече не влиза тук, че да го прочете и той.

  

On 6/24/2019 at 10:46 AM, plameni said:
On 6/21/2019 at 8:21 PM, tedy said:

"Устройство, правено за телевизия"... Интересно това устройство дали пък не върви с нещо като фърмуер, което всъщност е... софтуер, писан от хора?! ;)

Коди пък сигурно е правено да прави мусака.

Всичко това съвсем принципно.

Аз лично MAG+tivi не съм виждал, но съм виждал различни устройства + цифрови телевизии. И преди съм казвал, че с Коди (под Windows) при HD каналите аз разлика не виждам. При SD може да има някаква, но при чист FullHD върху FullHD телевизор аз нямах никакви забележки към качеството на картината. Разните (според някой много важни, за мен нищожни за моя начин на ползване) функции, които има MAG-а никога аз лично не съм ги отричал, но да се казва на бялото черно, поне що се отнася до мнението ми за HD канал върху Kodi... Проблемите с понякога уикенда вече когато насичаше за някакъв период, вече се бях съгласил, че вероятно при MAG липсват. Но "някои" си продължават с баенето.

Ей т'ва сега не успях да го разбера:

Никога не си виждал, ползвал, сравнявал визуално MAG, но имаш мнение, че няма разлика в качеството на изображението.

Това, защото на теб ти се струва, че трябва да е така или просто "защото ТАКА"?

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, tedy said:

Ще го задържа приемника засега, но се оказа бъгава история.

 

Щом вече си с нов телевизор, защо не пробваш приложението SmartSTB?

Искай от tivi да ти добавят мак адреса като трето устройство за тест и сам прецени. Емулира се функционалността на MAG-а.

... и после ще си прецениш.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, plameni said:

 

Доживяхме да го прочетем след точно три години и половина.

Жалко, че @Lucky Luciano вече не влиза тук, че да го прочете и той.


Той заради тоя и амбряжа спря да влиза - досега щеше да има тежки случаи... А ти знаеш как си пази нервите.  

Link to comment
Share on other sites

Taka i taka някои почнаха да се заяждат отново, то "оня" от горе пък изгони х10 повече хора, така че да си замълчи, както мълчеше досега. АКо не беше plameni който все пак е в помощ на останалите, както и още 1-2-ма, и аз нямаше да стъпя повече тука.

Иначе plameni, това че намирам карината за изключителна, е 1) заради новия телевизор, където е още по-добра, 2) на него не съм закачал още компютър да видя през компютър как ще е, 3) не означава, че и преди не съм я намирал за много добра, като изключим разбира се плавността на някои надписи и т.н., 4) може да означава, че сравнявам с декодера на А1, който допреди 2 дни беше основен за телевизия, и картината при еднакви условия (на стария ТВ) субективно мисля че беше малко по-зле.

Но определено декодера на А1 беше малко по-малко бъгав, и малко по-кадърно беше управлението му. Но ще прекратявам договора с тях, и съм готов да свикна с някои проблемчета.. засега.

Link to comment
Share on other sites

Не ти пречи да пробваш SmartSTB и да направиш сравнение между собствения хардуер на телевизора и MAG-а.

€14.99 или €24.99 еднократно, е доста по-малко от 175 лв.,

btw, за 170 лв. може да се намери модела с WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...