Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

 

Аз от няколко месеца все се каня да си купя нова камера и се спрях на Viofo A119S V2.

 

Виж какви клипчета прави нощно време:

 

 

Освен качеството има и няколко други приятни неща:

gps, не ползва батерия, а кондензатор, начин на закрепване.

 

 

p.s.

Кога ще ходим да се гмуркаме някъде заедно?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Откъде ще я поръчваш? Да вземем две? Искам да взема, но нямам време да чета и предпочитам, в случая, на готово да заложа. Клипчето ми хареса, смятам, че е супер. Няколко мнение - суперлативи... Така че...

Link to comment
Share on other sites

Искам да взема, но нямам време да чета и предпочитам, в случая, на готово да заложа.

 

Камерата има добра картина, но щом нямаш време за четене - нали забеляза двете подробности, които netrootbg спомена в поста си...регистраторът се лепи директно на стъклото с лепенка и няма батерия, което означава, че не може да снимаш с него дори и за минута извън колата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Това с лепенката. Ако имаш 2 коли, можеш да си вземеш втора "основа" и да си я лепнеш във втората кола. Просто трябва да прехвърляш камерата. Целта на кондензатора е понеже батериите доста често се прецакват лятото когато ги напече слънчце. При нашето лято си е направо задължително.

 

Откъде ще я поръчваш? Да вземем две? Искам да взема, но нямам време да чета и предпочитам, в случая, на готово да заложа. Клипчето ми хареса, смятам, че е супер. Няколко мнение - суперлативи... Така че...

Още не съм решил. Той и един приятел искаше. Ако и ти вземеш ще станем 4 бройки. Ще потърся от къде е най - добре. Като цяло нямам зор, но предполагам до края на този месец ще поръчвам.
Link to comment
Share on other sites

Целта на кондензатора е понеже батериите доста често се прецакват лятото когато ги напече слънчце. При нашето лято си е направо задължително

 

По никакъв начин не ми се е прецакала батерията вече три години. Не че я ползвам, но си кара точно 60 минути.   

Link to comment
Share on other sites

По никакъв начин не ми се е прецакала батерията вече три години. Не че я ползвам, но си кара точно 60 минути.

Не говорим да ти намали капацитета. Говорим направо да се раздуе и да спре да работи. Погледни на самата батерия трябва да пише в какви граници препоръчва прозиводителя да работи. Знаеш какви са жегите в Пловдив и как напича слънцето лятото. Ако оставяш редовно колата на слънце е почти сигурно, че в даден момент ще ти се случи.
Link to comment
Share on other sites

и няма батерия, което означава, че не може да снимаш с него дори и за минута извън колата. ;)

Е как да няма батерия, като има, при това кондензаторна. За тия камери това е не само най-добрия вариант, но дори бих казал задължителния и трябва да го направят стандарт. Никакви литиеви и подобни щуротии.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм на това мнение, всеки регистратор, трябва да е с подобен тип захранване. На Ванката камерата е най-доброто в момента на пазара. Аз копнах ето този филипс. Има всички благинки, взмеха я на половин цена, снимка доста сносно. И аз съм с кондензатор, но веднага след като дръпна щепсела се изключва.

Link to comment
Share on other sites

Е как да няма батерия, като има, при това кондензаторна.

 

И сега е момента да ми обясниш, след като го изключиш от напрежението - колко минутен запис ще успееш да направиш с регистратора? ;) Нали прочете внимателно на какво наблегнах горе - на снимането без захранване, а не, че кондензаторът се падал един вид батерия, която да задържи напрежението за кратко когато спре напрежението...

Link to comment
Share on other sites

Още не съм решил. Той и един приятел искаше. Ако и ти вземеш ще станем 4 бройки. Ще потърся от къде е най - добре. Като цяло нямам зор, но предполагам до края на този месец ще поръчвам.

 

Искам!

Link to comment
Share on other sites

Viofo A119S v2 използва Novatek, а не Ambarella, което ме кара да съм малко резервиран, поне от това, което съм чел. Но пък може новите Novatek да са ок вече.

Link to comment
Share on other sites

Ванка, има ли шанс и мен да ме включиш, че моята А118/В40 стана на много години и май е време да я преместя от Хондата на Ф150-то. Не че ми прави проблеми, но определено сега има много по-добри и нови лещи, чипсетове и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Ванка, има ли шанс и мен да ме включиш, че моята А118/В40 стана на много години и май е време да я преместя от Хондата на Ф150-то. Не че ми прави проблеми, но определено сега има много по-добри и нови лещи, чипсетове и т.н.

Ще те имам предвид и когато дойде момента ще ти пиша преди да ги поръчам.

Viofo имат и нов модел, но все още не е в продажба. Pre-order е. Ще има възможност и за вакумна стойка. Не знам някой да го влече такова нещо, но ще го има като опция. Ще изчакам да видя какви са мненията. На цена е почти като A119S.

Link to comment
Share on other sites

Тия вендузи рано или късно падат - не се занимавайте с глупости. Аз бях много скептичен към двойнолепещото на 3М, но е бетон. Особено след като изкара 12 дена на плажа на Лозенец изперено срещу слънцето, също както и батерията, която ни се наду, ни гръмна. 

Link to comment
Share on other sites

 

Стадартно идва с лепенка. Просто в новият модел има опция да се закрепи с вендуза. На мен ми харесва как като се сложи с лепенка и много компактно стои. Изобщо не заема място.
Link to comment
Share on other sites

Стадартно идва с лепенка. Просто в новият модел има опция да се закрепи с вендуза. На мен ми харесва как като се сложи с лепенка и много компактно стои. Изобщо не заема място.

 

Разбира се че стандартно идва закрепването, аз просто посмъртно не вярвах, че ще държи. Не само държи - бетон е. 

Link to comment
Share on other sites

Разбира се че стандартно идва закрепването, аз просто посмъртно не вярвах, че ще държи. Не само държи - бетон е.

С лепенки на 3м колегите си лепят камерки по каските интеркоми и тн,издържат на директен въздушен поток 200++,жега и дъжд,на джама на колата ще кара и ще пее :-)

Link to comment
Share on other sites

Да се похваля и аз, най-накрая си взех видеорегистратор. Мислех да си поръчвам от Китай, но намерих за 45 лева страхотен видеорегистратор. Колебаех се между два, но докато измисля кой да си взе, другият се изчерпа. Доволен съм от избора си. Мислех, че нощем няма нищо да се вижда, а е точно обратното.

Link to comment
Share on other sites

Между другото в GB отново има flash sale на 4к екшън камерата F60 - само за $24. На предната промоция от много мислене изпуснах покупката, но сега смятам да си поръчам една в момента, понеже гледам как наличните бройки намаляват с по 1 на всеки няколко минути...и понеже доста съм се интересувал точно от тази камера, да спестя малко време в търсене на информация и гледане на клипове на евентуалните заинтересовани:

 

+ много добро качество на картината (за тази цена) ; поддръжка на 60fps при FullHD

+ time lapse

+ slow motion

+ loop (може да работи като регистратор)

+ може да работи като web камера

+ водонепроницаем калъф за снимане под вода + множество аксесоари

+ WiFi

+ може да снима докато се зарежда

 

П.П. Заради това последното най-вече искам да я взема, понеже няма да я ползвам по предназначение, а като стационарна камерка на статив.

 

- сравнително слаб чипсет (Allwinner V3)

- на 4к пада под 30fps

- звукът от микрофона е под всяка критика

- стабилизацията също куца

- батерията не изкарвала повече от 45 минути запис

 

Обаче пък - цената е повече от приятна и поне аз мога да преживея минусите, та отивам да поръчам една, докато пак не са свършили...и докато писах това бройката налични се стопи на 41. ;)

 

Едит: Done. :))

 

P.S. А между другото има flash sale за $19 на другия модел F80, който е само FullHD, но също снима доста прилично.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Сега се прибирам и мислех, че вече е изчерпана, а то още имало цели 25 бройки...

Аз тая камера я бях предложил на Гадо още лятото, за да снима из морето, ама и той нещо дълго се чудеше, а тогава май беше на флаш сейл $19.99...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...