Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

...доста хора при включване се оглеждат първо на дясно пък к'вото стане.

 

Ти пак се радвай, че изобщо се оглеждат...а понякога други, дето по принцип трябва да съблюдават спазването на правилата, точно те правят нарушения. Снощи като обикалях с колата (часовникът на регистратора не е настроен), една полицейска откровено си мина на червено, а имаше достатъчно време да спре...сигурен съм, че ако аз бях пред него, а той на моето място и бях минал като него - тутакси щеше да ме догони да ме глобява. ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=9tGi-cuVpz8&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За съжаление първото ми впечатление се оказа вярно :( Моите 5ст по темата G1WHT - баси китайския боклук за 100лв! ($35 регистратор, 30лв ДДС + обработка на документи)

Сравнението е на база досега с Prestigio RoadRunner 320i за 60лв

 

1) Изработка - много китайска с кофти пластмаса.

2) Звук - май няма такъв. Микрофона е като на запис от Siemens C35

3) При свързване през USB не може да се гледат клиповете на камерата.

4) При свързване през USB има опция PC Camera, която не работи! Просто си седи там.

5) Адаптора който се включва в запалката е голям като садило

 

10736.jpg

 

 

Плюс - по-добро качество на видеото в сравнително малки файлове.

 

За 30мин работа толкова. Със сигурност ще изскочи и още нещо, ако не го продам преди това.

 

П.С. Възможно е да съм попаднал на китайска "имитация" на G1WHT или просто Т срията е с куц процесор Generalplus GPCV2156 вместо Novatek в предната серия. Предполагам за това е и толкова ниска цената.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Моите 5ст по темата G1WHT:

 

1) Изработка - много китайска с кофти пластмаса.

2) Звук - май няма такъв. Микрофона е като на запис от Siemens C35

3) При свързване през USB не може да се гледат клиповете на камерата.

4) При свързване през USB има опция PC Camera, която не работи! Просто си седи там.

5) Адаптора който се включва в запалката е голям като садило

 

Сравнявам с моя G1WH:

 

1. Изработка - съвсем прилична пластмаса без луфтове, скърцания и т.н.

2. Звук - хваща и най-дребните детайли.

3. През USB адаптер си гледаш каквото искаш.

4. Това с PC камерата не съм го пробвал.

5. Адаптерът за запалката си е съвсем нормален.

 

Явно като са добавяли буквата "Т" за компенсация са развалили доста други неща. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

От едно известно време забелязвам, че доста хора при включване се оглеждат първо на дясно пък к'вото стане. Поредния пример от вчера.

 

https://www.youtube.com/watch?v=lph__GyTje8

Колега с какъв регистратор е сниман въпросния клип ?

Link to comment
Share on other sites

С екшън камера EKEN H9, малко по-назад в темата съм писал точния модел и други тестови клипчета. Датата на екрана е записвана със смартфон и програма за записване на GPS данни, след това датата се импортва в прогрмата DashWare

 

https://www.youtube.com/watch?v=AqH1oB3mRPg

Link to comment
Share on other sites

Мхм, аз много ги зарибих по едно време тия данни. Някой регистратори могат да логват подобни данни също, но са висок клас. Друга опция която бях набелязъл е gps obd дейта логър, с тях можеш да включиш безброй параметри в зависимост от автомобила. В крайна сметка аз ползвам това което телефона поддържа. Пипкаво е докато нагласиш лога с видеото, но с времето се научих да си правя маркери за по-лесно нагаждане, а и самата програмка за наслагването е лесна и ти дава възможност да си проектираш всеки gauge за който имаш данни.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
дядо Пламене, да засегна темата с видеорегистраторите. Най - накрая си намерих такъв който да ми отговаря на изискванията. Въпросът е дали има нещо по - добро от него на пазара? Спрял съм се на Viofo A119S. Мислих си за A119, но S снима на 60 кадъра и отделно нощно време е много по - добре.
Link to comment
Share on other sites

дядо Пламене, да засегна темата с видеорегистраторите. Най - накрая си намерих такъв който да ми отговаря на изискванията. Въпросът е дали има нещо по - добро от него на пазара? Спрял съм се на Viofo A119S. Мислих си за A119, но S снима на 60 кадъра и отделно нощно време е много по - добре.

И цената му е доста прилична. Обаче пак е някакъв китаец, а аз направо се изприщвам вече от такива.

Link to comment
Share on other sites

И цената му е доста прилична. Обаче пак е някакъв китаец, а аз направо се изприщвам вече от такива.

Цената е около 90$. Иначе си е китайче наистина. То изобщо има ли некитайчета?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тъй де - к'во му плащаш/ :)

 

А иначе покрай намаленията напоследък - как ви звучи $17 за екшън камера, снимаща с 4К@30fps резолюция, с WIFI и водозащитен калъф за снимане под вода? ;)

Link to comment
Share on other sites

Звучи ми като нещо, което ако изобщо заработи, работата му ще е под тежък въпрос (справка химикалката, видеорегистратора...)

Link to comment
Share on other sites

Нека аз да ти кажа - потребители, доказано закупили продукта с поръчка от съответния сайт. Единствено бих приел сайтът да трие най-негативните коментари, но в случая и това не е така, защото имаше няколко не толкова блестящи (дребни неща, които не харесват) и от сайта веднага поместиха отговори или съвети.

Link to comment
Share on other sites

Както винаги ти всичко знаеш...и както винаги си над нещата и изобщо не вдяна какво написах в предишния пост. Би ли ми обяснил поне как в същия този сайт допуснаха 20-тина мои отзиви за техни продукти, които съм купил и защо оставиха 3 тотално отрицателни (1 звезда) и 5 по-щадящи (2 и 3 звезди) след като китайката пише само положителни отзиви...

Link to comment
Share on other sites

Както винаги ти всичко знаеш...и както винаги си над нещата и изобщо не вдяна какво написах в предишния пост. Би ли ми обяснил поне как в същия този сайт допуснаха 20-тина мои отзиви за техни продукти, които съм купил и защо оставиха 3 тотално отрицателни (1 звезда) и 5 по-щадящи (2 и 3 звезди) след като китайката пише само положителни отзиви...

 

Елементарно, Пламене - палатката липсва. Те да не мислиш, че са малоумни? Всичко е до марж и до определен превес на позитивните отзиви, стига да го поискат и/или да им се налага. Ти си сложи твоите 20, срещу тебе стоят 200 или 2000 поне готови, АКО изобщо се наложи. И именно затова се държи живо ботче там - да мяза все едно хора пишат. 

 

И да - каквото знам го знам - свикни вече с тая мисъл, не е трудно. 

Link to comment
Share on other sites

Да, ти винаги знаеш каквото си мислиш, че знаеш...и даже ми обясни защо за еди кой си продукт има предостатъчно лоши отзиви, а ония дори не си и правят труда да ги изтрият, а само се извиняват на тия дето са ги написали. Разбрах обаче друго - явно китайката дето шари целодневно плюсовете вместо да си купува продуктите, направо хаква системата и пуска отзива си на перфектен португалски, испански, немски или руски с чекнато "проверена покупка". :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Не ми харесва, когато се правиш на дебил. едно че не си в никакъв случай и второ - доста дразнещо - правиш го именно, за да ми вдигаш кръвното. И тебе ли с тигана да подгоня? Трябва ли да си загубя сега час-два да ти доказвам ,че съм прав? Отново? Пак? Винаги? 

Не те спирам да вярваш на отзиви, но някак съм ги видял тия отзиви откъде идват предимно. Всъщност и аз бих постъпил така. Това е отлично смазана машина за пари, която е организирана перфектно. И понеже ти мен на музика не ме учиш, аз сега повече на бизнес няма да те уча.    :moon:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...