Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

Не знам твойта търговийка как върви, но да ти кажа мен китайците все повече ме разочароват и в диапазона над 20 лева не барам. Сега се спънах - буквално се спънах в едни литри бира, та поръчах крушки G9 за около 25 лева белким се оправя с китайския боклук, който съм купил изначало. Тия 6 крушки са горе-долу цената на шибания китайски боклук - 90 лева. Дал съм повече пари за крушки отколкото струва. В хола пък имам полИлей за 400 лева и е на 12 волта и за 10 години смених една от десетте му крушки за някакви стотинки... 

Регистратотрът дето го купихме - все пак да влезем в темата - е пълен кудуп. Чудесна визия и прочее, но оня ден го усетих, че изобщо не снима - искал форматиране. И туй е при всяко напълване. И би било "весело" ако се убия някъде и няма кой да разкаже, щото искал формат. Добре че беше Руми да каже за 30-те секунди, иначе щях да го измяткам както направи Момчил с неговия - така като чета го е изхвърлил.

Стойката за телефона, която ми взе - също е захвърлена от мен. Пада упорито от стъклото и повече не желае да стои там. Последният път като ми падна със се телефона я изпатках чак в задното стъкло от бяс.

 

Та сократце - вече не съм толкоз богат да си купувам евтини работи.  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Моят регистратор си работи...и не иска форматиране...крушките ми (около 40 бр. в цялото жилище) си светят...наскоро продадох една стойка за телефон във форума щото не ми трябваше за нищо, ама ако знаех какво ще си говорим сега, нямаше да я продавам, а щях да си я запазя, за да си я залепя празна на предното стъкло.

Link to comment
Share on other sites

Идната седмица ще получа няколко броя екшън камери, sj, xiaomi...също така един регистратор на филипс, боднах го от 200 лв на 70 лв, чакам и 360 градусовото от xiaomi да поснимам и с него..

 

Едно приятелче прави ревюта на техника и му пращат семпли за ревюта, та му хващат прах :)

Link to comment
Share on other sites

Вече съм станал китаец на генно ниво...и друг път съм го казвал. :)

Не знам как си я направил тази далавера, ама аз от толкова години живея сред китайци в китайски метрополис и още дори очите не са ми се дръпнали, кво остава за тотална модификация на генетично ниво. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Това нещо за тия пари заслужава ли си ? 

 

За тия пари - да. Дори и нощно се справя доста добре като се има предвид, че това е слабото място на камерите от базовия клас.

Link to comment
Share on other sites

Към днешна дата, човек какво хубаво може да си вземе за около 500 лв?

 

Тръгнах да ровя из нета, гледам някаква DOD - LS470W+ на цена от 498 лв, само с една камера и гадно изкривяване...



Другото, което гледах, е това:


.., но от тъпото видео, не разбрах ни марка, ни модел. Виждам кутията и пак не разбирам как да го търся в нета.. :д Но пък изглежда добре демото, поне според мен.
Link to comment
Share on other sites

Към днешна дата, човек какво хубаво може да си вземе за около 500 лв?

 

Ако ги имаш, няма лошо да ги дадеш...макар, че за по-малко от половината на това ще вземеш модел със същото качество на образа и подобни екстри. Освен това те съветвам да гледаш основно как снима на тъмно, защото на светло почти всички снимат добре.

Link to comment
Share on other sites

За цената... Понеже, когато не знам кое е добро, винаги се водя по цената. Вероятно се набутвам, но разчитам на качество, опции и безпроблемна работа.

 

Нещо конкретно можете ли да препоръчате?

Link to comment
Share on other sites

Моят е Ambarella A7LA50D Mini 805. Но вече е на три години. Излезе ми няма и 150 лева. И съм доволен с малки изключения. Имаше трески за дялане, но с времето свикнахме да се разбираме отлично. В никакъв случай не мисля, че е нужно да изсипваш 500 лева. Предполагам днес за тия 150 може да вземеш и по-добра техника, макар че според мен поне е излишно, освен ако не е на далавера. 

Link to comment
Share on other sites

Тръгнах да ровя из нета, гледам някаква DOD - LS470W+ на цена от 498 лв, само с една камера и гадно изкривяване...

 

Нали си наясно, че само в България струва толкова, а реалните цени на много продукти са доста по-различни от калкулираните в нашенските магазини.  А ако говорим за качество на картината - за половината пари може да си вземеш дори 4к/60fps екшън-камерата на Xiaomi Yi, която ще ти даде поне 3 пъти по-добро качество от това на DOD-а и която на някои места тук също я продават в пъти по-скъпо отколкото е в действителност.. Така че ако говорим само за FullHD регистратори - избор бол...и всичките струват много по-малко от сумата, която си приготвил.

 

П.П. ...и щом те дразнят изкривяванията - не взимай модел с ъгъл повече от 120 градуса (оня DOD горе снима с ъгъл 150 градуса).

Link to comment
Share on other sites

Имам топ моделa екшън камера на Xiaomi, но съм я взел за снимки под вода. За видеорегистратор не ми се вижда удачно.

Примерно видеорегистраторите трябва да имат опции за презапис на старите записи, след като запълнят паметта. Да се стартира сама, когато колата е в движение. Това с ъгълa има да се регулира на екшън камерата, значи би било добре и авторегистратора да може да се регулира.

От FullHD иначе не виждам смисъл. И на по-ниско качество става ясно и се вижда сравнително добре. А и файловете стават по-малки.

 

Та като споменахме Xiaomi, се чудя и за техния авторегистратор, който си е доста бюджетен: https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_967346.html

 

Тук са и спецификациите: https://xiaomi-mi.com/car-dvrs/70mai-smart-dash-cam/

Edited by poznai
Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че трябва да има loop функция за регистратор и въпреки, че половината от екшън камерите имат и такава опция, все пак смятам, че трябва да си вземеш специализиран регистратор, а не екшън камера - екшън камерата на XIaomi я дадох единствено като пример за изключително добро качество на картината. :)

А за това, че Full HD-то не е необходимо чак толкова - изобщо не съм съгласен, защото за да разпознаваш номерата при различни условия, това е дори минимумът, който трябва да търсиш, а за повече детайлност се търси дори и по-висока резолюция с повече кадри в секунда, с по-добро "осветяване" на картината нощем, с WDR и т.н....неща, които зависят от  множество фактори освен резолюцията като използвания чипсет, оптиката и др.

 

А за бюджетния регистратор на Xiaomi - да, за тези пари си заслужава, тъй като независимо от базовия си клас дава добра картина (скоро друг съфорумец /kotora/ беше питал за него). Виж ако към регистратора ти трябват повече екстри - да следи да не се отклоняваш от пътя, да внимава за разстоянието до оня отпред или за някой, който те изпреварва в сляпата ти зона...тогава ти трябва регистратор поне от среден клас с тези екстри ; а ако искаш да има и задна камера - тогава пък търсиш съвсем друг вид. ;)

Link to comment
Share on other sites

Докато търсих разни топ класации за видеорегустратори, попаднах и на този, който е на цена от 150$

http://www.garmin.bg/?s=5&i=1180

 

Но пък кой знае колко от цената е заради самата марка.:)

 

Предполагам 64 гб uhs-i u3 ще трябва за запис на full hd. Картата струва горе-долу колкото половината камера.. :>

Edited by poznai
Link to comment
Share on other sites

А за това, че Full HD-т не е необходимо чак толкова - изобщо не съм съгласен, защото за да разпознаваш номерата при различни условия, това е дори минимумът, който трябва да търсиш, а за повече детайлност се търси дори и по-висока резолюция с повече кадри в секунда, с по-добро "осветяване" на картината нощем, с WDR и т.н....неща, които зависят от  множество фактори освен резолюцията като използвания чипсет, оптиката и др.

 

Напълно съгласен и доказано от опит. Резолюцията е изключително важна, особено пък при тотал щета откъм оптика - всичко друго са глупости. 

Link to comment
Share on other sites

Но пък кой знае колко от цената е заради самата марка. :)

 

Предполагам 64 гб uhs-i u3 ще трябва за запис на full hd. Картата струва горе-долу колкото половината камера.. :>

 

За марка също се доплаща. :) А относно картата - за fullHD една читава клас 10 е достатъчна...виж за по-високите резолюции е добре човек да се презастрахова с някоя малко по-бърза.

 

П.П. Моят регистратор е FullHD и сега е с една 64GB U3, но навремето записваше без проопускане на кадри дори и на една 32 гигабайтова клас 6.

Link to comment
Share on other sites

След като преебах 64-ката си с китайските камери, щото съм ТЪП и дори Коста не можа да я спаси - как по-точно го излъга да чете 64?

Link to comment
Share on other sites

Само за протокола - регистраторът ми е от базовия клас без някакви особени екстри като изключим CPL-филтъра, който съм слагал допълнително...и по стечение на обстоятелствата в момента е вкъщи, понеже вадя стари клипове...а онова вдясно му е картата.

reg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...