Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Аз ще му се карам когато се прибере и се видим ;). Не е нужно в момента. Нека да си оправи застраховките, да му минат натъртванията и т.н. В момента има нужда от подкрепа а не някой да му се обяснява кое как е трябвало да стане.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

V tozi sluchai ako se okaje taka, TED moje da sudi obshtinata ako e lipsvashta shahta. Taka ili inache nikoi ne moje da kaje dali e karal s 50, 70 ili 100 osven ako nqkakuv vid expertiza na spirachen put ne q izchisli po nqkakav nachin. Pa moje i svideteli da ima.

Познавам един пич дето преди 3 години на цариградско в софия точно от липсваща шахта се завърта колата и се удря странично в стълб (пича е карал с малко под 100 км) и се събужда в интензивното със счупен таз вътрешен кръвоизлив в корема и други наранявания, та той до ден днешен съди общината и делото е до кривата круша, единственото което е успял досега е да анулира акта за катастрофата който са му написали... Та това съдене на общината е горе-долу mission impossible...

Link to comment
Share on other sites

Познавам един пич дето преди 3 години на цариградско в софия точно от липсваща шахта се завърта колата и се удря странично в стълб (пича е карал с малко под 100 км) и се събужда в интензивното със счупен таз вътрешен кръвоизлив в корема и други наранявания, та той до ден днешен съди общината и делото е до кривата круша, единственото което е успял досега е да анулира акта за катастрофата който са му написали... Та това съдене на общината е горе-долу mission impossible...

Има доста случаи в които делата завършват успешно и общината бива осъдена. Потърси информация по темата.

Link to comment
Share on other sites

Тоз завой аз го зимам с ръчна ! :punk

 

Иначе тед ... дано да се оправяш , пари се печелят , ламарини се оправят/купуват ... язък за количката , ама по-добре за нея отколкото язък за тебе ;)

Link to comment
Share on other sites

И ако на някой му е интересно се чуствам все едно ме е газил валяк.

На мен хич не ми е интересно, защото напълно те разбирам. Това съм го изживявал 2 пъти и единият път дори беше малко по-тежко от твоя случай. Само заради 3-те секунди спирачен път + челния удар + последващия страничен удар от завъртането на колата - след това комплексно изпълнение в следващите няколко дена имах мускулна треска във всяко мускулче на тялото....само от стягането и отрицателното G.

Не ми се иска да го изживявам отново... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Абе хора внимавайте на това място! Редовно се повтаря една и съща ситуация там и никой не си взима бележка. :excl:

 

Кое по-точно е това място?

 

И някой може ли да ме светне къде се е ударил TED, че не разбрах.

Link to comment
Share on other sites

Кое по-точно е това място?

 

И някой може ли да ме светне къде се е ударил TED, че не разбрах.

От Кичука когато отиваш към централна гара. На коматевския възел правиш един десен завой. Малко преди да се съедини пътя с тези които идват от Смирненски. Точно на завоя става произшествието. На Бегемот снимката е кажи речи на същото място правена.

Link to comment
Share on other sites

009keh.th.jpg

Уфф, този е спрял на "моят" стълб..... Предполагам си е размазал предницата в мантинелата и след това се е въртял и спрял там. На тези мисли ме навежда липсата на изящните овални форми които беше приела моята предница..... Прилича ми на BMW E36, ама не съм сигурен.

 

Като заговорихте за бързи скоростти ще ви дам един пример. Маршрута от Пловдив до Сараево. Разликата между доста бързо каране с много рискове и нормално такова е около 1 час. Дали ще пристигнеш за 10 или за 9 часа няма кой знае каква разлика.

 

Аз това го взимам за 8:30 часа, няма значение каква е колата. Просто в Сърбия караш с ограниченията, няма друг избор, освен на магистралата де.

Link to comment
Share on other sites

Аз това го взимам за 8:30 часа, няма значение каква е колата. Просто в Сърбия караш с ограниченията, няма друг избор, освен на магистралата де.

Ще засека точно колко ми трябва, но като цяло от Пловдив до Белград е около 5:30 часа. Това при спазване на всичките лимити. Вече зависи от там нататък как ще се кара и по кой път ще се мине. Ще го засека следващият път.

 

Виж си имейла ;).

 

ПП. Чистачките, ксенона и диодните габарити , също xD

Сериозно ли имаш ксенон на голфа?

 

П.П.СПОКО!Важното е да минем 24-25!Тогава БИ трябвало да ни дойде акъла :D

Наскоро стнанах на 24 години. В момента колко глупости съм замислил не е истина. Когато бях по - малък не ми бяха хрумвали ;).

Link to comment
Share on other sites

Значи така, преместих към 40 поста, над 85% ТОТАЛНИ ГЛУПОСТИ, 100% офтопик. Следващият дървен или тенекиен философ ще го тресне тока поне за месец. Не си мислете, че раздел Автомобили не се наблюдава и най-вече си припомнете Правилата. Срамота, че и стари юзъри се излагат.

 

pazu, простотиите ти ще ти докарат отпуска и то сериозна, цялата дандания и почти 100% от глупостите извират от тебе. Ако си интересен в училище, тук изобщо не си. Това е сериозно предупреждение относно поведението ти из Форума. Явно устни забележки и намеци не действат. Надявам се този път поне да се стегнеш малко и да престанеш с глупостите.

 

Останете всички със здраве и лаф-моабетите в темата ОБЩА ДИСКУСИЯ НА ТЕМА АВТОМОБИЛИ (там са и постовете от тук). Там е мястото за подобни щуротии и там е говорилнята. Мисля е излишно да ви прпомням заглавието на тази тема и съдържанието й.

 

--------------------------------

 

TED, искрено съжалявам за злополуката и потрошения автомобил, но както казаха и други важното е че ти си жив и здрав. Кола ще си купиш отново и ще имаш обеца на ухото занапред (надявам се).

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос , снощи се сетих за нещо?

Примерно като катастрофираш и колата е тоталка ти плащат цялата сума за която е застрахована или примерно ти плащат по-малко защото някой части от колата могат да се ползват ? След като я обявят за тотал щета след това прибират ли я или си остава за тебе ?

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос , снощи се сетих за нещо?

Примерно като катастрофираш и колата е тоталка ти плащат цялата сума за която е застрахована или примерно ти плащат по-малко защото някой части от колата могат да се ползват ? След като я обявят за тотал щета след това прибират ли я или си остава за тебе ?

Около 70-75% от цената за която си я застраховал плащат и ти я прибират.

Link to comment
Share on other sites

Около 70-75% от цената за която си я застраховал плащат и ти я прибират.

 

Не ти ли плащат цената на която си я застраховал минус пари за щети които са ти изплащали откакто си я застраховал за последната година ?

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Не, застрахователната сума е фиксирана още при сключването на договора. Разбира се всяка година сумите са различни. Да припомня, че има тема и за застраховките.

Link to comment
Share on other sites

По договорка със застрахователя ти изплащат % от застрахователната сума с опция да си запазиш остатъците за продажба на части. Аз не бих се възползвал.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм застраховал колата си в ДЗИ и при тях условията при тотална щета са следните. Първо за да обявят тоталка трябва сумата необходима за ремонта на повреденият автомобил да надвишава 70% от застрахователната стойност. Това се удостоверява с оглед и сверка на цените за частите и ремонта. Ако 70-те % са надхвърлени то ДЗИ изплаща 80% от застрахователната стойност и ти оставя смачканата кола на теб.

 

По договорка със застрахователя ти изплащат % от застрахователната сума с опция да си запазиш остатъците за продажба на части. Аз не бих се възползвал.

 

А аз бих се възползвал с удоволствие :) Който се сети защо моля само на ЛС :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм застраховал колата си в ДЗИ и при тях условията при тотална щета са следните. Първо за да обявят тоталка трябва сумата необходима за ремонта на повреденият автомобил да надвишава 70% от застрахователната стойност. Това се удостоверява с оглед и сверка на цените за частите и ремонта. Ако 70-те % са надхвърлени то ДЗИ изплаща 80% от застрахователната стойност и ти оставя смачканата кола на теб.

 

 

 

А аз бих се възползвал с удоволствие :) Който се сети защо моля само на ЛС :)

Съжалявам за оффа отново ,но тед не мисля че твойта ще е тотал щета така като гледам една нова предница и трябва само. Пиши като има развитие да кажеш от дзи дали я минали за тотал ...

 

Явно не си гледал добре снимките . Всичко под предният капак трябва да му се смени. Добави и огънатите греди. Ако се вгледаш във втората снимка ще забележиш как чак гредите на тавана са огънати.

 

Да де ,една предница :rolleyes: Не че колата ще е някога същата ама дзи не ги е*е за това.

Edited by Ael
Link to comment
Share on other sites

Съжалявам за оффа отново ,но тед не мисля че твойта ще е тотал щета така като гледам една нова предница и трябва само. Пиши като има развитие да кажеш от дзи дали я минали за тотал ...

Явно не си гледал добре снимките ;). Всичко под предният капак трябва да му се смени. Добави и огънатите греди. Ако се вгледаш във втората снимка ще забележиш как чак гредите на тавана са огънати.

Link to comment
Share on other sites

Двама пияни шофьори се натресоха един в друг

При теста с дрегер било установено, че М.Х. е шофирал с 1.24 промила алкохол в кръвта , а водачът на камиона Н.Р./ 30 г./ от село Буково - с 1.69 промила. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...