Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Питам за скоростта не за друго, ами гледам доста широчки гуми, но явно и те не предпазват от подхлъзване и занасяне над критичната за условията скорост. Не знам обаче какво им е състоянието (години, грайфер). Едва ли е била около 70... ;)

Gumite sa chisto novi Goodyear EAGLE F1 GS-D3 s razmer 225/50 R16. Sigurno sa na okolo 5-10 hilqdi kilometra, ne poveche.

 

Sravnitelna ocenka: http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/g...s_d3/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Боже!!! TED, това кугъра ли е? :blink: :blink: Радвам се за теб, че нищо ти няма и едновременно с това ми е жал за прекрасния форд...толкова му се радваше като го взе. :cry

Надявах се да се видим този уикенд на форд-феста, но карай - най-важното е, че нищо ти няма...

 

П.П. А относно скоростта...мисля, че е била по-висока, тъй като тази кола предразполага към по-високи скорости, а и с хубави гуми, дори на мокър път 70 км/ч. не са достатъчни за загубване на сцепление, освен ако не е влезнал в някоя изненадваща локва или не е понатиснал газта в завой...говоря за скоростта в момента на изгубване на сцеплението, а не в момента на удара.

Link to comment
Share on other sites

TED, ти да не спираш чат пат пред едно блокче между Военна болница и Рилона?

 

Друг е Кугъра там ;) Преди няколко дена и аз си помислих, че това е TED, но като сравних номерата тук във форума виждам, че не е.

 

П.П. Иначе скоростта е доста над 70 според мен.

 

П.П.2 Airfan ти да не си комшия, че разправяш тея дни за светофара на Военна болница, сега за тези блокчета?

 

П.П.3 Airfan значи ти си някъде около ул. "Родопи" и църквавата Св. Спас, а аз съм точно до светофара на Военна болница.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

П.П. Иначе скоростта е доста над 70 според мен.

Всякак е била по-висока....пример...по-миналата неделя бях на Калояново с едни предни гуми практически без грайфер и пистата беше мокра - колата ми започваше да се върти едва след 100-те.

Тази неделя пак бях на Калояново и на връщане към Пловдив вече валеше. Пак бях със "сликовете" и гледах да не карам повече от 80-90 точно по тази причина - въпреки дъжда не усетих олекване на кормилото, където и да е. Нямам нито ABS, нито тракшън, а кугъра на TED беше с тези опции, което отново ме навежда на мисълта за по-високата скорост. ;)

Link to comment
Share on other sites

Еми то излиза тогава според мен, че скоростта трябва да е била над 150 км/ч. Пак казвам, че само предполагам ама натам ми води логиката.

Link to comment
Share on other sites

Друг е Кугъра там ;) Преди няколко дена и аз си помислих, че това е TED, но като сравних номерата тук във форума виждам, че не е.

 

П.П. Иначе скоростта е доста над 70 според мен.

 

П.П.2 Airfan ти да не си комшия, че разправяш тея дни за светофара на Военна болница, сега за тези блокчета?

Ми зависи къде си. От тук наблюдавам една градинка с бензиностанция до нея (зад Военна болница), пък бачкам в Рилона и маршрута от-до го минавам по няколко пъти дневно. :pirate

Edited by Airfan
Link to comment
Share on other sites

Питам за скоростта не за друго, ами гледам доста широчки гуми, но явно и те не предпазват от подхлъзване и занасяне над критичната за условията скорост. Не знам обаче какво им е състоянието (години, грайфер). Едва ли е била около 70... ;)

 

Колкото са по широки гумите толкова по големи са предпоставките за аквапланинг. На сухо обаче нещата седят по друг начин. Аз съм се парзалял с 40 в завой на мокро с гуми all season на 5 месеца. Просто не знаеш кога и как физиката може да се докаже на пътя :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Еми то излиза тогава според мен, че скоростта трябва да е била над 150 км/ч. Пак казвам, че само предполагам ама натам ми води логиката.

Каза ми че е уцелил шахтата която е точно в завоя. От там е изгубил управлението и се е ударил в бордюр-а и след това в стълб. Той самият не знае каква е скоростта, но е попитал полицаите. Те са му казали, че за такъв сблъсък е около 70 километра скоростта.

Link to comment
Share on other sites

Шахтата е усложнила ситуацията...мама му стара и пътища...трябва да лавираш като скиор на слалом да избягваш това и онова...тук шахта...там дупка... :woot

Link to comment
Share on other sites

Шахтата е усложнила ситуацията...мама му стара и пътища...трябва да лавираш като скиор на слалом да избягваш това и онова...тук шахта...там дупка... :woot

To na novite putishta sqkash neshtata sa koi znae kolko po-razlichni, osobeno sled edin sezon s ogled na "kachestvoto" na asfaltirane...

i nivoto na shahtite sushto, edna nqma naravno s putq...

Link to comment
Share on other sites

Малко е прекалено да се вини шахтата за случилото се. Съжалявам за TED, но къде е бързал да го взима завоя с такава скорост? Всеки е минавал от там и всеки знае какви рискове крие този завой без значение дали има шахта или не.

 

 

Иначе подкрепям всеобщото мнение, че шахтите в БГ и особено в Пловдив са ужас. На места има такива, че едната кола редовно беше със спукан картер.

Link to comment
Share on other sites

Всеки си има глава на раменете и трябва да я ползва, преди да се качи на спортна кола! (тя била и тя - Голф 2) Не търсете други виновни освен Тед - той си го знае, и ако си е позволил малко по-висока скорост е ясно, че го е направил там, където си е сам на пътя.

Link to comment
Share on other sites

Каза ми че е уцелил шахтата която е точно в завоя. От там е изгубил управлението и се е ударил в бордюр-а и след това в стълб. Той самият не знае каква е скоростта, но е попитал полицаите. Те са му казали, че за такъв сблъсък е около 70 километра скоростта.

V tozi sluchai ako se okaje taka, TED moje da sudi obshtinata ako e lipsvashta shahta. Taka ili inache nikoi ne moje da kaje dali e karal s 50, 70 ili 100 osven ako nqkakuv vid expertiza na spirachen put ne q izchisli po nqkakav nachin. Pa moje i svideteli da ima.

Link to comment
Share on other sites

V tozi sluchai ako se okaje taka, TED moje da sudi obshtinata ako e lipsvashta shahta. Taka ili inache nikoi ne moje da kaje dali e karal s 50, 70 ili 100 osven ako nqkakuv vid expertiza na spirachen put ne q izchisli po nqkakav nachin. Pa moje i svideteli da ima.

 

 

 

Свидетелят как може да каже с каква скорост се е движел? Ако той кара със 70 и аз съм много зад него и искам да го настигна и карам със 100, не означава, че и той е карал със 100 ;)

Link to comment
Share on other sites

Свидетелят как може да каже с каква скорост се е движел? Ако той кара със 70 и аз съм много зад него и искам да го настигна и карам със 100, не означава, че и той е карал със 100 ;)

Ne znam do kolko se vzimat predvid mneniq na svideteli otnosno skorost pri podobni incidenti, no chovek moje lesno da napravi razlika mejdu 40 i 80km/h, 50 i 100km/h da kajem i t.n..

Link to comment
Share on other sites

Абе Тед виновен....има много различни променливи.А ако шахтата е била запушена и пълна с вода?Аз съм си натроших спойлерите на мотора щото пропаднах в една дупка дълбока 15 сантиметра :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Шахтата, та шахтата! Ограничението в града е 50км/ч, което означава, че той в завоя трябва да влезне с по-ниска скорост. Ако това се беше случило:

 

1) Най-вероятно нямаше да нацели шахтата, тъй като щеше да има време за реакция.

2) И да беше нацелил шахтата щеше да си захапе устните от яд, че си разбива колата и да си продължи по пътя.

Link to comment
Share on other sites

Шахтата, та шахтата! Ограничението в града е 50км/ч, което означава, че той в завоя трябва да влезне с по-ниска скорост. Ако това се беше случило:

 

1) Най-вероятно нямаше да нацели шахтата, тъй като щеше да има време за реакция.

2) И да беше нацелил шахтата щеше да си захапе устните от яд, че си разбива колата и да си продължи по пътя.

много правилно !

а важното е че му няма нищо ламарините са най-лесната работа ....

А и не вярвам да нямаш автокаско

Link to comment
Share on other sites

Шахтата, та шахтата! Ограничението в града е 50км/ч, което означава, че той в завоя трябва да влезне с по-ниска скорост. Ако това се беше случило:

 

1) Най-вероятно нямаше да нацели шахтата, тъй като щеше да има време за реакция.

2) И да беше нацелил шахтата щеше да си захапе устните от яд, че си разбива колата и да си продължи по пътя.

И това го казва човек който писа в този форум как през зимата нямало нужда от зимни гуми :confused...

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за съчуствието.... Малко съм кратък защото още ми е много криво. Както каза netrootbg според полицаите скоростта в момента на удара е била 70-80 км/час, естествено че преди това съм карал с повече. Колко точно не знам, но явно повече отколкото е позволявал пътят и условията в момента. Бях първа кола и сам съм си виновен... Колата има каско и ще взема някакви пари, така че финансовата трагедия няма да пълна. Радвам се само (а и съм учуден при тези обстоятелства) че аз се отървах само с контузия от колана и леки порязвания от стъклата като излизах и като рових за телефона. И ако на някой му е интересно се чуствам все едно ме е газил валяк. Както казваха в една поредица на MTV "Don't do this at home".

Link to comment
Share on other sites

Имам само едно простичко въпросче към НЕТРООБГ и другите които твърдяха как е безумие да се кара в града със скорост над 50км/ч.... тааа сега защо не пишете километрични постове и коментари относно катастрофата на ТЕД както коментирахте моите постове , на пази , на бънди и т.н. ? Или когато някой ви е приятел е друго ? Нещо си противоречите...

 

А за катастрофата ТЕД си е виновен , той си го и признава , тоя завой е опасен обаче е абсурдно да загубиш управление със 70км/ч , ако удара е бил със 70 значи преди това е карал с поне 120-130км/ч което вече си е глупаво отсякъде.

Както и да е , всеки прави грешки важното е че си жив , аз минах от там точно като идваше линейката та хубаво че си се отървал само със стресиране и леки контузии.

 

 

 

ПС : не се заяждам с никой просто ми е интересно.

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...