Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Ето на какво се натъкнах днес докато си отивах към гребната :ghost

цък цък2

И аз я видях. След около два часа имаше отново катастрофа на същото кръстовище - по-лека от тази.

 

 

 

enjoy

 

edit:

 

Объркала съм линка... :blush:

 

Не трябваше да става смешно...

Edited by juji
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз я видях. След около два часа имаше отново катастрофа на същото кръстовище - по-лека от тази.

 

enjoy

 

Пробив: Елица и Стоян отиват на финала на "Евровизия 2007"

 

Добре, но това е за катастрофи тема :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

И аз я видях. След около два часа имаше отново катастрофа на същото кръстовище - по-лека от тази.

enjoy

 

edit:

 

Объркала съм линка... :blush:

 

Не трябваше да става смешно...

Ei tva klip4e mnogo qko... po4ti kato FInal Destination. Mnogo zaribqvashto, nqkolko puti go izgledah. Rejisiora trqbva da se probva v kinoto, shte ima mnogo fenove.

 

Abe v4era imashe katastrofa na motocikletist s kola na bul Izto4en, nqkoi nqma li snimki shtoto nashte minali ot tam mn kasno i sa bili pokrili i pribrali motocikletistta, ta nishto ne se e vijdalo. Ama to normalno de, te se nasraha da praskat s 120-130 na Mariq Luiza i nqkoi go e zasqkal kato horata.

Link to comment
Share on other sites

И аз я видях. След около два часа имаше отново катастрофа на същото кръстовище - по-лека от тази.

enjoy

 

edit:

 

Объркала съм линка... :blush:

 

Не трябваше да става смешно...

тва е супер брътално

Link to comment
Share on other sites

Някой неска не направи ли фотос на катастрофата между двете колела на панаира.По точно беше отнасяне на инвалид от рейс но все пак :unsure:

Edited by MititU
Link to comment
Share on other sites

Аз минах от там отивайки на училище. То е на светофар и сега чета, че рейс е отнесъл някакъв възрастен човек, а аз като минавах видях бяха спрели рейса със всички хора вътре и покрай него имаше една огромна локва кръв.

Link to comment
Share on other sites

Било е много брутално, един приятел е чакал 1 час в задръстването тогава и ми разправя. Мисля,че човека не е оживял имало само патерица, очила, обувка и една огромна локва кръв :(

Link to comment
Share on other sites

днеска бяха бастисали един моторист до лайпциг някой има ли инфо дали е оживял?

 

:пп в тва време кара ли се мотор :wacko:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Днес на магистралата София - Пловдив има лоша катастрофа, 3ма загинали. Някой, нещо?! Да знае? Да покаже?

БМВ влиза в насрещното и нацелва рейс скороста е била огромна имало директен репортаж по БНТ нецензуриран кофти гледка е било а също и по пътя за Асеновград Голф 3 във камион пак челно .

Link to comment
Share on other sites

Днес на магистралата София - Пловдив има лоша катастрофа, 3ма загинали. Някой, нещо?! Да знае? Да покаже?

пусни новините на бтв сигурно ще кажат нещо. иначе по нова казаха, че бмв-то се е движело с над 200км, а ето и един коментар на очевидец цитирам от plovdiv24

BMW-to v koeto sa bili jertvite se dvijeshe s nad 240 km v 4as.V momenta se pribiram ot mqstoto na katastrofata i blagodarq na Gospod 4e avtobusa ne pomete i moqta kola.Ujas.Ne bqh vijdal takova neshto.BMW-to se zavartq kato pumpal nad mantinelata i se vrqza v reisa.100% moshtnata kola beshe karana ot nqkvi mladi gazar4eta zashtoto bmw-to davashe signali na busa da mu napravi pat.Busa napravi,no nekadarnika s bmw-to ne uspq da mine i naletq prez mantinelata.Potresen sam...

ужасна работа!

Link to comment
Share on other sites

Как карат тия малумници ве...Като са големи гъзари така е...Жертви от автобуса има ли?Или са били тия 3мата от бмв-то,дано поне хора от рейса,които не са виновни да не са загинали.И още нещо,тия тримцата образи са били фиркани 99 %.Как може това е недопустимо,аз дори и 1 бира да пия не се качвам зад волана.

Link to comment
Share on other sites

Сега гледах репортажа по канал 1. Загинали са само от БМВ-то! Всички останали пострадали ще се оправят. За съжаление хич не са рядкост подобни индивиди по магистралата.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, че е кеф да имаш кола, дето може да върви с 250, кеф е. Ама за отсечката Пловдив - София няма смисъл. Оставяме настрана, че е безумие. Като караш със 120, стигаш за 70-80 минути. Като караш с 200, стигаш за 50 примерно. Е струва ли си за 20 минути разлика да си трошиш главата.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, че е кеф да имаш кола, дето може да върви с 250, кеф е. Ама за отсечката Пловдив - София няма смисъл. Оставяме настрана, че е безумие. Като караш със 120, стигаш за 70-80 минути. Като караш с 200, стигаш за 50 примерно. Е струва ли си за 20 минути разлика да си трошиш главата.

С тая скорост дето са карали са шяли да стигнат за 30тина минутки в софия, а и самата скорост си е кеф и мания. Отделно съм сигурен, че има 3ти участник в инцидента, някой който е отрязъл пътя на бавареца и е станала катастрофата. Рейса няма нищо общо в случая понеже се е движел в насрещното платно зад мантинелата. Има много педерастчета по магистралата дето се движат със 100 в лявата лента, ако не е могъл да се изнесе навреме, той е проектирал катастрофата. А има и друг тип мухлъовци дето не си ползват огледалото за обратно виждане. Как може аз като карам със 150-160 когато не извършвам изпреварваща маневра да гледам хем пътя хем огледалото, че като видя някой дето кара по-бързо от мен да му направя път, а в същото време да има гъонове които да трябва да му святкаш с фарове и да натискаш клаксон, за да се мръдне от лявата лента.

Link to comment
Share on other sites

С тая скорост дето са карали са шяли да стигнат за 30тина минутки в софия, а и самата скорост си е кеф и мания. Отделно съм сигурен, че има 3ти участник в инцидента.....

 

Независимо от това имало ли или не някои друг, той тоя дето е карал баварията просто не е бил тръгнал за София, а е бил тръгнал да се претрепва.

 

В БЪЛГАРИЯ НЯМАМЕ МАГИСТРАЛА, в истинският смисъл на думата! Няма такова място на което може да караш безопастно с 200+...независимо каква ти е колата.

 

Особенно там на тия завои дето е станало. Не съм сигурен но там има ограничение 80 км/ч или поне нещо такова. Истината е, че когато е проектирана магистралата колите са вървели с по 80-100.

Там повече от 130-140 си е чисто самоубииство, особенно ако е вяляло или нещо подобно.

 

П.С. Е=m.v^2 -> или с други думи скоростта е УБИЕЦ на квадрат...

Link to comment
Share on other sites

С тая скорост дето са карали са шяли да стигнат за 30тина минутки в софия, а и самата скорост си е кеф и мания. Отделно съм сигурен, че има 3ти участник в инцидента, някой който е отрязъл пътя на бавареца и е станала катастрофата. Рейса няма нищо общо в случая понеже се е движел в насрещното платно зад мантинелата. Има много педерастчета по магистралата дето се движат със 100 в лявата лента, ако не е могъл да се изнесе навреме, той е проектирал катастрофата. А има и друг тип мухлъовци дето не си ползват огледалото за обратно виждане. Как може аз като карам със 150-160 когато не извършвам изпреварваща маневра да гледам хем пътя хем огледалото, че като видя някой дето кара по-бързо от мен да му направя път, а в същото време да има гъонове които да трябва да му святкаш с фарове и да натискаш клаксон, за да се мръдне от лявата лента.

Да не ги защитаваш случайно?И да е имало 3ти,това какво променя.Факт е,че е карал с много над разрешената скорост за движение по автомагистралата.Това трябва да си пълен малумник да караш с 240 км/ч.Незнам какво трябва да се направи,такива индивиди не трябва да получават книжки изобщо,дето се мисли за голям да кара с 200 км,а всъщност е един нещастник.Просто мисленето на българина е такова,точно тия псевдо патрони,дето се качили на някви бмв-та и джипове се мислят за богове,и като ги спрат да кажат ти знаеш ли кой съм аз и да бутне 20 лв.Лошото в случея е,че дори и да си караш по правилата разни дришляци могат да ти ебат майката.Качили се на голфове тия същите дава газ минава 3ма от ляво и дясно дето му падне и точно след 3 секунди го хваща светофара и набира спирачки,какъв е извода.Спираш на пешеходна пътека и ония ти свири и задминава на късмет.Нека се трепат дейба и малумниците.Поне да вредят само на себе си,а не да помитат 4-5 цивилни.

Link to comment
Share on other sites

За разлика от теб, Divaka, с maddrum съм напълно съгласен. Магистралата наистина е проектирана за максимум 160 км и то в ~ правите и участъци. Изключвам зоната, която може да бъде направена за аварийно летище поради ясни причини.

И не не го защитавам шофъора, просто се възмущавам как може винаги да лепят наказанията на тези с по-високата скорост след като в много от случаите виновни са други, на които книжки са подарили за рожденният им ден (имам колежка в университета, която точно така е получила своята). Които не карат с висока скорост (поне повечето), защото им липсват основни умения и те го осъзнават. Въпроса е, че тези липсващи умения ги правят по-опасни на шосето от пияните шофъори. Има и такива, които са изкарали книжки по каналният ред, но не струват за шофъори.

Отделно някой може да е малоумен, но да може да шофира с 240 по-добре от теб умният със 130. Шофирането не е само да седнеш зад волана и да спазваш правилника. Трябва да може да пазиш както себе си, така и околните, което включва не само пешеходците. А този дето е бързал да изпревари 3ма на зиг-заг може да е пълен кретен, но да опитва да закара болният му баща или дядо по-бързо до болницата (понеже линейките не са това, което трябва да са). Ооо да, забравих, той е нарушил закона и е набил спирачки на светофара, заслужава линч.

Или друг пример - изпреварвам си аз с нормална скорост 60 км и една патка решава, че и тя ще изпреварва, не се съобразява, че аз вече съм почнал да изпреварвам колата й и дефакто съм до задната и врата, когато тя небрежно ми реже пътя... аз се опитвам да избегна катастрофата, удрям се в бордюра, губя контрол и отивам при пешеходците. Оная ще си продължи по пътя, а аз ще бъда виновен за каране с висока скорост (въпреки, че 60 км не са висока скорост) и ще ме държат отговорен за последиците. Това ми се е случвало без часта с пешеходците понеже успех да овладея колата, а тъпата овца после като я настигнах ми извика през джама - "Извинявай"... а аз си мислих само... кажи извинявай следващият път на предната броня на някой тир, дето няма да реагира като мен.

Това, което казвам е, че влиянието на високата скорост се преекспонира в сравнение с придобитите шофъорски умения при вземането на книжки. И някои казват, че човек се учил и след като вземел книжката... е да де ама някои бая учение те първа им предстои и аз не искам да се учат "върху" мен.

Наистина има тъпаци дето си мислят, че са хванали господ за шлифера... тях не ги коментирам, обикновено, такива той бързо ги пребира веднага щом шлифера му се види излишен.

Link to comment
Share on other sites

basten,

звучиш точно като сладурите дет са фанали Дъ Биг Бос за шлифера. нещо си се превъзбудил май, а? ама то е простено, сигурно е заради адреналина от току-що избегнатия инцидент.

Първо казваш, че един добър шофьор трябва да може да пази и себе си и другите, после се възмущаваш от поведението на тия други. В конкретния ти пример: Когато застанеш в сляпата зона на изпреварваната кола и тепърва започваш да ускоряваш дали въобще се замисляш за тяхната безопасност?! Или те са ДЛЪЖНИ да ти направят път та да минеш? Освен това от 60 км до 40 км се намаля относително лесно и за кратко време, като така инцидента се избягва без да има нужда да "притискаш" изпреварвания за да минеш, но пък така нема да имаш повод да го напсуваш.

за магистралното ти поведение, лично на мен ако изпреварвам в лява лента със 120-130 и ми присветнеш и бибитнеш ще натисна спирачки и ще те затворя нарочно. сам се досети защо, но ще ти подскажа малко - за мен ти си един от Другите - ония дето не могат да карат.

Link to comment
Share on other sites

Или друг пример - изпреварвам си аз с нормална скорост 60 км и една патка решава, че и тя ще изпреварва, не се съобразява, че аз вече съм почнал да изпреварвам колата й и дефакто съм до задната и врата, когато тя небрежно ми реже пътя... аз се опитвам да избегна катастрофата, удрям се в бордюра, губя контрол и отивам при пешеходците. Оная ще си продължи по пътя, а аз ще бъда виновен за каране с висока скорост (въпреки, че 60 км не са висока скорост)

 

60 км в час СА ВИСОКА скорост. Човешкото тяло не е проектирано за движение с такава скорост. Няма начин да преживееш директен удар с такава скорост. Хората не умират при такива скорости просто, защото съвременните коли са проектирани да омекотяват такива удари, но с тая скорост ако блъснеш незащитен пешеходец, моторист или велосипедист - малко ме съмнява да оцелеят.

 

basten, ти от колко време си шофьор? виждам, че имаш голямо самочувствие!

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

basten пич останах със смесени чувства като ти прочетах поста (и двата). Май не бяха точно смесени, май повече се възмутих на детския ти акъл. Гледам ти броя на постовете, гледам ти и датата на регистриране но незнам защо продължавам да си мисля, че си на 18-19 години. Бих казал и 15-16 но факта, че имаш случка зад волана предполага, че имаш и книжка т.е. минималната ти възраст явно е 18 (много са ти). Не е редно да обвиняваш някой за това, че кара по пътя с точно толкова километри с колкото е разрешено от закона. Това, че караш по нашата"магистрала" незначи, че може да караш с колкото ти вдига колата. Ти имаш ли си бегла представа какво значи да караш с 240 km/h. Опитай се да си пресметнеш колко метра в секунда прави това. Използвай формулата в която се казва, че пътя е равен на скоростта по времето.

Айде ще ти помогна, пътя изминат за една секунда е равен на (240 km/h х 1000/3600) х 1s. = 66,66666... метра за секунда.

Айде сега предположи какъв човек трябва да си за да караш огромна (тежка и с голяма инерция при спиране въпреки и четирите си дискови спирачки) кола като БМВ 750, с трима души вътре на двулентова "магистрала", на която постоянно някой минава в лентта за изпреварване и се връща обратно та всякак ще ти се наложи да намалиш няколко пъти поне преди да отидеш за където си тръгнал и то разко в повечето случаи. Колкото и голям майстор да си все трябва да знаеш, че в завойте има центробежни сили, които зависят от масата и скоростта ( последното не трябва да си само добър шофьор за да го знаеш ).

Неразбирам как изобщо може да ти мине през главата, да обвиняваш, който и да било в случая, че е отнел предимството на този човек. Тя неговата е била ясна , било е въпрос на време да го дават по новините. Ако в случай има изобщо нещо положително то това е, че не е отнесъл някой друг невинен участник в двожението покрай невероятните си умения на пътя.

Иначе нищо лично, за първи път ти чета мнение и незнам кво пишеш иначе, може и да си пич но в случая си се пообъркал леко.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...