Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

мен ако питаш начинът,по които са загинали е бил един от най-ужасните.

поне аз не знам какъв кеф биха могли да са изпитали в момента,в които са осъзнали,че колата е станала неконтролеруема или в момента,в които са прелетяли над мантинелата към рейса.

 

АЗ ПЪК ЗНАМ!!! И за това като видя някой като basten или като PROSTAKA да пишат глупости и да се хвалят, колко бързо карат и да ми се правят на майстор шофьори, побеснявам!

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Навремето, преди 10тина години, когато мутрагентите бяха доста по-отворени си спомням на магистралата, как поглеждам в огледалото зад мен няма никой до края на хоризонта, подавам мигач почвам да изпреварвам и изведнъж отзад ми се залепва скъпа голяма кола и почва да ми мига.

Може ли някой да ми обясни, как може средностатистическият шофьор да прецени, гледайки в огледалото, че някой зад него е решил да кара не с разрешената и разумна скорост 120, а с 250?!?

 

По онова време имаше един гений, който вземаше Пловдив-София за 25 минути и който се нахака накрая на моста на Герджика, а парапетът на моста му минал и през колата и през корема и молил полицая да го застреля. (някой спомня ли си го този случай?) Полицаят естествено проявил хуманност и онзи умрял в линейката.

vijdam 4e si napisal za tozi slu4ai v koito 6ofior katastrofiral , ne mogat da go izvadqt ,kolata gori , ne mogata i da e izgasqt , 6ofiora se e bil nanizal na kormiloto i e minavalo prez korem ili gyrdite mu , ta toq 6ofior e izgorql jiv , ti kaza 4e e molil policaite da go zastrelqt , zada ne se my4i , ami toq policai e bil ba6tami , neznam kakyv 4ovek trqbvada si zada se moli6 na policaq da te zastrelq6 zada ne se my4i6 , kakva li bolka e izpitval .........

sami precenete dali gustoto ot skorostae golqmo ili posle bolkata ot katastrofata , i s kakvi o4i bi poglednal nqkoi kato tozi 6ofior koito se e molel da go zastrelqt zada ne se my4i , ba6tami mu e otkazal , no toi se molel da mu dade pistoleta i sam dase zastrelq ...........

Link to comment
Share on other sites

още един бързак, на който всички други му пречат. и който не мисли че идвайки изотзад и гледайки напред има доста по-добър обзор и време за реакция към конкретната ситуация, отколкото човека наблюдаващ (евентуално) малък отрязък от случващото се зад него, който е отразен в огледалото му.

 

има примигване и примигване: има вежливото кратко еднократно присветване отдалеч за привличане на вниманието, но има и залепяне за задната броня(изчакване до последния момент за да се намали скоростта, щото нали имате перфектни рефлекси и спирачките ви ВИНАГИ работят) + многократно примигване къси-дълги + бибиткане, съчетано с яростни гримаси от шофьора, ясно изразяващи намеренията към майката на "бавния" шофьор. не знам ти как реагираш, когато те псуват, ама аз малко се засягам

бързак трудно може да се каже за мен.рядко карам с над разрешената скорост в града,даже аз самият обичам да си се нося бавничко из уличките.

но на мен рядко ми примигват,още по-рядко ми свирят.

причината е,че си гледам в задното огледало и освобождавам лентата овреме или се изнасям в крайно дясно за да може да ме изпреварят по-лесно.които има бърза работа - да ме изпреварва.

ако тръгна да се инатя 'ми няма пък да ти освобода място да минеш' не печеля абсолютно нищо,само създавам опасна ситуация,щото най-вероятно ще ме изпреварят от дясно.

и аз съм против бързото каране,но съм още по-против пенсионерското влачене.

в повечето случаи не се нервирам - млади шофьори,хора,които не познават улицата и тн,но всичко си има граници все пак.

а относно премгването - има агресивно примигване и свирене с клаксона,щото има злобни тарикати,които им е кеф да правят сечено,нещо,което аз лично не разбирам ;)

Link to comment
Share on other sites

но на мен рядко ми примигват,още по-рядко ми свирят.

 

Това зависи на-вече не от това, как караш, а каква кола караш :D Хората са комплексари и страхливци! Личен опит! :D

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

Преди малко на България и Победа - Хамър и Ланчия.. Ланчията стана на СОЛ! Куките ми казаха по - бързо да се изнасям и нямаш време да снимам...

Link to comment
Share on other sites

Лошо само за мацките...поне останалите мацки сега се надявам да си направят изводите и да седят далече от БМВ-та :)

 

аа и аз карам бмв бе стига не така с лошото ;) :D

 

 

Преди малко на България и Победа - Хамър и Ланчия.. Ланчията стана на СОЛ! Куките ми казаха по - бързо да се изнасям и нямаш време да снимам...

 

нормално.....танк срещу модернизиран трабант.....

Link to comment
Share on other sites

нормално.....танк срещу модернизиран трабант.....

 

Танк? Я виж това:

 

H2Hummer.jpeg

 

Някак си ми изглежда, че фордчето е в по-добра форма :laughing:

Link to comment
Share on other sites

мисълта ми беше в сравнение с логана.....това е най-тъпата кола на земята , 2 пъти ме е качвало такова такси имам чувството че тенекията от сирене е по здраво направена

Link to comment
Share on other sites

мисълта ми беше в сравнение с логана.....това е най-тъпата кола на земята , 2 пъти ме е качвало такова такси имам чувството че тенекията от сирене е по здраво направена

 

Горе пише Ланчия :confused

 

 

нормално.....танк срещу модернизиран трабант.....

 

Между другото преди години един познат караше Волво и един трабант се блъснал в него и се разпаднал, а Волвото дори не било одрано. Всъщност Волвото било паркирано, доколкото си спомням на някакъв тротоар.

 

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

На Волво целта им е безопастност на пътниците и околните, всичко друго е след това :punk

А колкото до Хамър и Ланчия, зависи от какъв ъгъл е станала катастрофата и с каква скорост, но ако е била и някаква малка Ланчия е нормално "баткото" да я сплеска :wacko:

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

Дори не мога да реагирам. Сякаш хората го правят умишлено! По време на изпита на 6ти Септември карах с 50 и тоя ми вика - "Няма цялата колона да бавиш, настъпи я малко!"! И имаше право! Ама това не значи, че тряа да караш със сто!!!

Всеки път, като прочета подобно нещо и се замислям, че повече от 60 в града не бива да се вдига поради никаква причина... И това отново не е гаранция, че ще стигнеш жив...

Докато си зад волана си с единия крак в гроба, а с другия в затвора!!!

Link to comment
Share on other sites

разбира се на тъпата жена и няма нищо ,а хората дето просто са си патували са починали :( баси нещастието...да си караш и да ти врахлети кола отгоре :blink: :wacko: :cry

 

но все пак може да се наблегна на Шофьорката и пътувала с "Фолксваген Голф"

 

тук има снимки http://news.ibox.bg/news/id_1666909734%5B/quote%5D

Edited by Slain
Link to comment
Share on other sites

Филмче от автомагистралата - линкът е от по-горния пост http://www.vbox7.com/play:ae9d3c81 - не е приятна гледка. По-неприятна от снимките по-рано. Тая гледка е същата почти като гледката пред КЦМ миналото лято! Дежаву!

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

мн.кофти работа...

 

само 1 не ми стана ясно...КАК ТАКА НИКОИ НЕ ПОКРИ С НЕЩО ТЕЯ ТРУПОВЕ БЕ ДА МУ Е*А МАЙКАТА !!!??? или в България е на мода така ....

Edited by Slain
Link to comment
Share on other sites

мн.кофти работа...

 

само 1 не ми стана ясно...КАК ТАКА НИКОИ НЕ ПОКРИ С НЕЩО ТЕЯ ТРУПОВЕ БЕ ДА МУ Е*А МАЙКАТА !!!??? или в България е на мода така ....

 

Миналата година на асеновградско шосе полицията беше покрила трупа с прозрачен найлон. :laughing:

 

Това на филма ми се струва съвсем малко след катастрофата, виж че още изнасят хора от автобуса, както ми стори.

Link to comment
Share on other sites

Е не ... НЕ на войната по пътищата . Не мога да гледам такива работи . Участвах в катрастрофа в началото на годината и още патя и ще патя цял живот ... Просто това е много лошо ве хора ;(

Link to comment
Share on other sites

Тая майка ама с къв акъл е карала детето си.Ама аз кво ли се учудвам то по-опасно от Голф с пернишка регистрация няма :sick По-кофти е че е убила млади хора :cry

 

Иначе на магистрала Тракия инцидента има бая филмчета в нета и са ужасяващи.

Link to comment
Share on other sites

Тая майка ама с къв акъл е карала детето си.Ама аз кво ли се учудвам то по-опасно от Голф с пернишка регистрация няма :sick По-кофти е че е убила млади хора :cry

 

Иначе на магистрала Тракия инцидента има бая филмчета в нета и са ужасяващи.

Тоя виц,беше за пазарджишката регистрация. :lol:..Няма какво да добавя,фактите сами говорат...Как можеш да караш пиян?Тая циганка на 2 бири погуби 3ма невинни.Това е недопустимо,но в България независимо от санкциите нищо няма да се промени,шибания ни манталитет на пътя е такъв,секи е гъзар,секи е някав,на секи баща му е някав,стринка му,баджанака.Това е.Всеки си казва на мен няма да се случи,но ето че им се случва.Карането не е за всеки,не е механично въртене на волана,иска се МИСЪЛ.Малко или много дет са вика трябва да ти идва отръки.

 

ЕДИТ:Ами в интервюто по БТВ,каза че пила 3 чаши бира,което са си 2-3 бири,колко е вярно е друг върпос.

Edited by Divaka
Link to comment
Share on other sites

Абе то зависи. Ако е 50 кила напикана и пие рядко, може и да ги докара. Но въпреки това е малко вероятно. Прав е, между другото, Divaka, като казва, че се иска мисъл, а не само да въртиш геврека. Ама не сте ли забелязали, че като цяло българина е прост, наивен, самонадеян и т.н. човек. То обстановката по пътищата, както и много други неща в живота на обществото, са пряка функция на акъла на хората. По принцип това си е нормално и навсякъде е така, просто при нас резултата не е готин...

Link to comment
Share on other sites

Едва ли някой би спорил, че като цяло американците са далеч по-тъпи (начело с Президента даже). Това не им пречи да имат по-малко проишествия на водач на МПС от нас. Разликата е, че там и последния глупак спазва правилата за движение защото знае, че дребната корупция там не вирее. Ако търсим пряк виновник за всички тези катастрофи - то той е само един - Пътните полицаи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...