Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Неразбирам как изобщо може да ти мине през главата, да обвиняваш, който и да било в случая, че е отнел предимството на този човек. Тя неговата е била ясна , било е въпрос на време да го дават по новините. Ако в случай има изобщо нещо положително то това е, че не е отнесъл някой друг невинен участник в двожението покрай невероятните си умения на пътя.

 

Навремето, преди 10тина години, когато мутрагентите бяха доста по-отворени си спомням на магистралата, как поглеждам в огледалото зад мен няма никой до края на хоризонта, подавам мигач почвам да изпреварвам и изведнъж отзад ми се залепва скъпа голяма кола и почва да ми мига.

Може ли някой да ми обясни, как може средностатистическият шофьор да прецени, гледайки в огледалото, че някой зад него е решил да кара не с разрешената и разумна скорост 120, а с 250?!?

 

По онова време имаше един гений, който вземаше Пловдив-София за 25 минути и който се нахака накрая на моста на Герджика, а парапетът на моста му минал и през колата и през корема и молил полицая да го застреля. (някой спомня ли си го този случай?) Полицаят естествено проявил хуманност и онзи умрял в линейката.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ето тук са новините, шибания мангал най вероятно му е засякъл пътя иначе Е38 трудно поднася, това не оневинява разбира се безрасъдната скорост на малоумника в БМВ-то.Скорост над 140 км според мен на тази магистрала прави колата неконтролируема. Мир на праха им ,жалко за жените

Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен, че при тая скорост на BMW-то изобщо може да се обвинява мангала за нещо!!!

 

По тая логика ако имаш кола, която кара с 1000 кm/h по магистралата си се намира край Пловдив, то някой който реши да изпреварва край Пазарджик й засича пътя.

 

Колко пъти ми се е случвало, да гледам в огледалото и в него да няма нищо и тъкмо да се изнеса в лявата лента и някой да ми се лепне отзад! Особенно, че в оная част на магистралата са завой след завой! Там и 120 при натоварено движение е много!

 

:) Дано в ЕС приемат предложението за електронно ограничение на скоростта на 160 км за всички автомобили!

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

basten евала! И на мен ми е писнало от разни уж спазващи правилата некадърници зад волана, на които им е толкова лагав мозъка, че е по добре да карат с 30 в града за да не се блъснат. Те това си и правят. Пример: Чакам на светофар, див селянин с рено баничарка на 20+ години, половината в ръжда, вместо да се нареди в дясна лента се лепва в лявата, за да е пръв на светофара (в дясната имаше 2 коли). След като светна зелено естествено ускори до 25км/ч и не повече. Спуках го от свирене, псувни и светкане с фаровете. Той едва ли разбра защо.. Някои хора имат бърза работа, тук е голям град. Призив: който не бърза нека да кара в дясна лента!

Или по магистралата..винаги карам с не повече от 150км/ч, което е близко до разрешената скорост. Няма случай, в който докато стигна до София да не ме засекат поне 2-3 пъти. Който кара бракма, нека да си го набие в главата и да внимава повече! Заради смотания мангал са загинали хората. Ако карам с 150км/ч и мангала ме засече ще остана ли жив - не!

Edited by ROBIN
Link to comment
Share on other sites

Аз не мога пък да разбера, защо гении на шофирането като вас на трилентов път изпреварват от дясно при условие, че на платното има само една кола, която кара в средата? В БГ нали уж лявите са с предимство?

 

Скоростта в града е 50 км час! Ако някой кара в най-ляво с 50 км час - не прави нищо нередно! Който бърза да тръгва на време!

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

На 24 съм и не знам какво си чел, но си изпуснал целият смисъл на 2та ми поуста. Нямам намерение да се връщам и да ти обяснявам идеите си специално заради теб. С 240 не съм карал, защото няма улици и шосета в БГ, които да го позволяват. Ако имаше, бих карал и с 300. Все пак ще ти дам жокер, този случай го използвах като стартова позиция за да изложа цялото си мнение... иначе и 5 стинки не давам за тоя с бмв-то. За тях са финалните ми думи от предният МИ пост.

Зингам, като си карам на улицата, по която мога да блъсна единствено и само...хм, въздух... наистина ми се вижда опасно. А на въпроса ти за шофъорството... ами от как съм се родил, ако питаш този дето ме учеше. Казваше, че съм талантлив и агресивен, но до поносимо ниво. След като ме обработи съм добър шофъор по мое мнение с трезва преценка. И ти си изпуснал смисъла... да в случая пешеходците щяха да имат сериозни травми, но като цяло не аз щях да съм виновен, а патката която ми е отнела предимството, избутала в бурдюра и причинила катастрофата. Това е и по правилник, в случай, че ти се чете... след като се отнема нечие предимство (в случая моето) виновен е този, който е предприел маневрата (в случая жената) отнемаща предимството. Лошото е, че тя ще се измъкне ненаказана.

мобо, това с магистралата само показва, че ти не мислиш за другия, а че ти си мислиш само колко си прав в дадената ситуация и щом си прав не си ти този дето трябва да се съобразява... излагаш живота на другият и твоя в опасност, само заради убежденията ти... колко детско и трагично. Изобщо к'во да коментирам. Седни си зад волана, карай си с 80 по магистралата и си свиркай...

За сляпата зона няма какво да коментирам... не си бил там и изобщо си нямаш на идея как жената смени ~ 2 ленти за да цъфне диагонал на моята предница. И именно защото карах със 60 избегнах катастрофата... ами тя тая утре като го направи на магистралата тоя дето кара със 100 дали ще успее да спре. Предполагам не, нека да е тир, за да се научи, че огледалата си имат предназначение и че за маневра се мисли преди да почнеш да я извършваш именно, за да се избегнат усложненият, дори такива породени от сляпа зона. Нямам висок адреналин, не съм карал колата от 2 седмици, нямам произшествия и за момента дори не съм бил близо, в следствие на мое действие, до произшествие.

Link to comment
Share on other sites

Колко пъти ми се е случвало, да гледам в огледалото и в него да няма нищо и тъкмо да се изнеса в лявата лента и някой да ми се лепне отзад! Особенно, че в оная част на магистралата са завой след завой! Там и 120 при натоварено движение е много!
Ами ако караш някоя трошка ти просто не си за магистрала или си слаб шофьор щом допускаш като изпреварваш да ти се лепне някой отзад :bgrin: Може да ползваш като алтернатива старото шосе за София :bgrin:
Link to comment
Share on other sites

Хаха много весело стана тук :) PROSTAKA и ти си прав!

Ако някой кара в най-ляво с 50 км час - не прави нищо нередно!

Напротив прави - винаги се кара в дясна лента, освен ако не изпреварваш или не е изрично оказано с табела че всичките ленти в дадената посока са равнопоставени.

Edited by ROBIN
Link to comment
Share on other sites

Някои хора просто не могат да проумеят, че не всички имат времето и спокойствието да се разтакават по улиците. Никой не говори за скорости от 240 км/ч, но умишлено да пречиш... това не го разбирам. Като иска да си кара там с колкото му е кеф... лентата не е една, важното е да не пречи на тези, които имат по-важни занимания от това да му зяпат номера или да гледат как детето му маха от задната седалка.

Link to comment
Share on other sites

Някои хора просто не могат да проумеят, че не всички имат времето и спокойствието да се разтакават по улиците. Никой не говори за скорости от 240 км/ч, но умишлено да пречиш... това не го разбирам. Като иска да си кара там с колкото му е кеф... лентата не е една, важното е да не пречи на тези, които имат по-важни занимания от това да му зяпат номера или да гледат как детето му маха от задната седалка.

и все пак света не е направен да обслужва теб. и пътищата не са твоя собственост.

и по тях се разкарват всякакви хора. дори и ти, а ти си опасен защото си твърде самоуверен. именно за да те предупредя, че караш прекалено бързо, ще ти светна със стоповете.

а дали се замисляш, че инструкторите може да говорят подобни дивотии за "природен талант" или "нешлифофан диамант" на всеки ученик, за да го надъхат?! иначе по скромното ти мнение си гений на шофирането. ще ти издам една малка тайна - всеки се мисли за такъв, а тия които си повярват сериозно финишират в някое дърво.

 

говорим за права и задължения. всеки има право да се движи по улиците, независимо каква кола кара или колко бърза да стигне докъдето и да е. и също така всеки е задължен да спазва правилата, които са измислени за общата безопасност. колкото и остър поглед да имаш при относителна скорост над 100 км/ч между наблюдателя и наблюдавания, времето на реакция на изпреварвания е над 2 секунди, за което време ти си скъсил дистанцията прекалено. тъй че ако аз си карам със 130 по магистралата и ти караш с 200++ зад мен, аз пак нямам шанс да те видя НАВРЕМЕ, дори и да зяпам само огледалото.

освен всичко друго, излишно се предоверяваш на машината. това е сбирщина от износени механично триещи се елементи с адски ниска надеждност. с 200 ако спукаш предна гума, ще удържиш ли колата, таланте?

 

мисля да спирам да те поучавам, щото явно няма смисъл. любител си на високите скорости и си мислиш за .........разумен. освен всичко друго темата е много различна от нашия спор.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Лоша работа даммм. Е поне са се кефили преди да се намажат . Погледнете го от добрата му страна, човек може да умре по 1000 други много по-тъпи начина. Живота е крехък. Може да ти катастрофира самолета, може да те блъсне трамвай, може да се хлъзнеш във ваната, да ти гръмне бойлера, да се натровиш с кремвирши и др. mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif :(

Link to comment
Share on other sites

Аха да, добре че са твоите стопове, че иначе не знам с колко карам.

Ми не мисля, че така разправя на всеки, щото на другите 2ма от групата не го каза... на единия даже каза, че не става... ама и оня взе книжка. Отделно не се вземам за шумахер, а за добър шофъор... дори не за мн добър, а просто добър.

Първо ще те помоля да прочетеш отнов0, че максималната ми скорост по магистралата не надминава 150 и малко при излкючително правите участъци....както бях отбелязал вече!!! Имаш достатъчно време да ме видиш в огледалото... макар че какво правиш ти в лявата лента след като не изпреварваш. Чакаш да засечеш някой и да предизвикаш птп?

Колите които карам са под 10 години, минават редовно преглед и като цяло карам колкото ми позволява пътя. Нямам намерения да се изхвърлям, само за да усетя вятъра в косите си. Но такива егоисти дето нарочно пречат хич не ги разбирам. Я кажи, какво ти става като минеш в дясно? Нещо те боли ли, какво?

Що се отнася до спукване на гума... щом е над 100 км/ч няма да е много лесно. Минавам на по-ниска предавка, за убере скороста без спирачка и през останалото време гледам да не обърна колата. Като цяло това бих направил. Между другото има разлика в поведението на колите при спукване на предна или задна гума. Поне така казват, аз не съм пукал и се надявам да не ми се случва.

И понеже казваш, че пътя не е мой... точно за това като видя, че някой кара по-бързо от мен не гледам да му преча, а да му направя път. Не си мисля, че човека не е прав, а че човека му се налага да кара така. Но всеки има право да си кара както иска, стига да не пречи на другите на пътя...

Link to comment
Share on other sites

1во тия шматки,за които говора не карат баба си или дядо си,доста лекомислено предположение,но не е това.Какво значи да се влачи по улиците?Да не искаш да кара с 80 км градско?Колкото до катастрофата тоя въпросния индивид качил каката и как сега ще кара с 100 км/ч.Мангала в случея няма нищо общо.Не мисля,че улегнал водач със сериозна практика би карал с тая скорост,което равно на самоубийство и се видя всъщност де.Лошото е,че това изобщо не служи като обица на охото за другите и такива дрислиовци увеличават броя си.Вземал вчера книжка,качил се на тати на колата и да подпрял на газта.

Link to comment
Share on other sites

.... а за добър шофъор... дори не за мн добър, а просто добър.....

Повечето от хората, който си отиват по пътищата казват "Аз съм добър шофиьор и мога да карам бързо"...

И съм сигурен, че въпросния каун дето е карал въпросната кола точно преди да потегли и той си го е мислил....

Иначе @basten спора кой къв' шофиьор е глупав. има само 2 вида шофиьори такива, който мислят и такива които не го правят.

Онези, който мислят никога няма да се сърдят на тези който карат по-бавно от тях!

Така де ти трябва да си вездесъщия добър шофер и си преценил, че можеш да караш по-бързо от останалите и от ограниченията. Хубу ма когато останалите са по-бавни трябва и да си преценил какво ще правиш с тях ако изникне ситуация....не да им се сърдиш после щото видите ли било мадама дето не знаела какво да прави:)

 

и в тоя ред на мисли никой не му е виновен на оня келеш, че се е претрепал...като е карал с "колкото трябва". То по тая логика и автобуса трябва да обвиним...и изобщо всички който са си позволили да се движат по магистралата в това време :)

 

Лошо само за мацките...поне останалите мацки сега се надявам да си направят изводите и да седят далече от БМВ-та :)

Edited by maddrum
Link to comment
Share on other sites

Ей ся простака ще кресне за бмв-тата... :D

 

Иначе, бастен, като те спре полицай за превишена скорост и ти вземе книжката, едва ли ще ти се размине с оправданието "бързах".

Link to comment
Share on other sites

Ей ся простака ще кресне за бмв-тата... :D

 

Иначе, бастен, като те спре полицай за превишена скорост и ти вземе книжката, едва ли ще ти се размине с оправданието "бързах".

 

Мен не са ме спирали, защото в зони с полицейско присъствие карам с необходимата скорост, така че радарите им да не ме засекат като "спортист".

 

maddrum, изсмука си го от пръстите това с добрият шофъор. Аз не познавам нито един такъв. Верно шоферите мислят и не мислят, а една мацка или кретен дето сменя лентите като малко дете дъвки, дали мисли? Ти какво ще кажеш? Отделно този дето е по-бавен и е в лявото платно дали мисли, че НЕ е на правилното платно?

 

Щом карам бързо, значи съм преценил, че пътя и обстановката го позволяват и че бавните има къде да си карат без да ми се пречат или аз на тях.

 

Ама как никой не прозря идеята ми... без да имаха и най-малка представа полицаите за какво става въпрос, те просто казаха - Несъобразена скорост е причината. А следите от гуми по пътя са станали от самосебе си. Брей колко лесно.

А скоростта е малък проблем съпоставена с некомпетентността на шофъорите на пътя. Изобщо не коментирам въпросната катастрофа, а факта че Скоростта е клише, което непрекъснато повтарят, нещо като диагноза, която пасва на всяка болест. Спестява труд и разследване по късните часове. Ей това ме дразни.

Link to comment
Share on other sites

Ми не мисля, че така разправя на всеки, щото на другите 2ма от групата не го каза... на единия даже каза, че не става... ама и оня взе книжка. Отделно не се вземам за шумахер, а за добър шофъор... дори не за мн добър, а просто добър.

 

човека не е прав, а че човека му се налага да кара така

 

 

Накажи глупака с мълчание!!!

Link to comment
Share on other sites

бастен,

моля те разбери веднъж завинаги, че движението в лява лента не ти дава право да се движиш с каквото и да е превишение на максимално разрешената скорост. дори и в насрещното да караш пак не трябва да тъпчеш правилата, защото се отнасят за всички нас => и за тебе.

на добрия шофьор не му пречат, нито другите участници в движението, нито пътя, нито времето, за да стигне закъдето е тръгнал. един добър и вежлив шофьор не би изнервял допълнително другите участници в движението с арогантно поведение, бибипкане, присветване и подобни нерегламентирани сигнали, най-малкото защото някой от тях може да се стресне прекалено и да влезе в ПТП.

аз не съм добър шофьор. даже съм много лош. и зъл.

в следващия си пост, очаквам да кажеш, че велосипедистите и пешеходците нямат никакво право да бъдат на пътя, щото пречат на под 10годишната ти кола. аре пусни малко шлифера на Господ, а?

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Оле това пък с тея пешеходци е ужасно. Нестига че има сумати бабички зомбита, ами ако недай се боже ударя някоя, аз ще съм виновен, а не те кукувици самоубийци! Почти всеки път като минавам през централна гара има някой пресичащ платното, въпреки подлеза. Всеки от нас постоянно вижда пешеходци пресичащи както си искат. Просто културата на предвижване ни е ниска, както на шофьорите, така и на пешеходците. Аз ако тръгна да карам по тротоара как ще го приемат ми е много чудно?

Към велосипедистите нямам възражение, освен че на светофара се изживяват и като превозно средство и като пещеходец, в зависимост от това на кой свети зелено.

Edited by ROBIN
Link to comment
Share on other sites

освен всичко друго, излишно се предоверяваш на машината. това е сбирщина от износени механично триещи се елементи с адски ниска надеждност. с 200 ако спукаш предна гума, ще удържиш ли колата, таланте?

 

Виждал съм кола да се търкаля на магистралата заради спукана гума - страхотно зрелище!

 

 

Оле това пък с тея пешеходци е ужасно. Нестига че има сумати бабички зомбита, ами ако недай се боже ударя някоя, аз ще съм виновен, а не те кукувици самоубийци!

 

Един от съседния сервиз до нашия офис, удари и утрепа циганин, карайки със 100 км/ч в центъра на града!

 

 

Напротив прави - винаги се кара в дясна лента, освен ако не изпреварваш или не е изрично оказано с табела че всичките ленти в дадената посока са равнопоставени.

 

В града - дясната лента е почти винаги заета от коли. Искаш да кажеш, че трябва да се кара на зиг заг, така ли? И второ - разстоянията между две кръстовища в града е достатъчно късо, че ако искаш да се престроиш при това невъзпитано движение на бързаци, които карат с най-малко 60-70, трябва да го направиш доста преди да стигнеш кръстовището, за да не правиш тъпи ситуации.

 

 

Ами ако караш някоя трошка ти просто не си за магистрала или си слаб шофьор щом допускаш като изпреварваш да ти се лепне някой отзад :bgrin: Може да ползваш като алтернатива старото шосе за София :bgrin:

 

Със сигурност крам и съм карал повече, по-скъпи и по-нови коли от твоите, а понеже имам и стотици хиляди навъртяни километри - може и по-добър шофьор да съм и отдавна ми е минал меракът да се състезавам по пътищата. Никога не карам като джигит, ако има някой друг на пътя или возя хора. Това е въпрост на чувство за отговорност!

 

http://www.youtube.com/watch?v=imawEY0HEak

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

чесно казано съм склонен да се съглася със бастен в случая.

през деня движението в града може и да е натоварено през целия ден,но в сряда вечер в 10:30 като няма жива кола по 'руски',пак се намират 'внимателни и отговорни' шофьори,които са се лепнали с 40 в лява лента.

по същото време на денонощието се намират и внимателни шофьори,които 'летят ниско' по 'марица' с 30.

на извънградско редовно се намират отговорни индивиди,които карат по осевата линия с 60.

на магистралата е пълно с други отговорни и внимателни шофьори,които карат в лява лента с 90.

 

сега разбирам от тази тема,че се намират и колегиални водачи,които нарочно ще ти направят секано,само защото караш по-бързо от тях.

също и такива,които смятат че да ти примигне задния е повод да се направи секано.

Лоша работа даммм. Е поне са се кефили преди да се намажат . Погледнете го от добрата му страна, човек може да умре по 1000 други много по-тъпи начина.

мен ако питаш начинът,по които са загинали е бил един от най-ужасните.

поне аз не знам какъв кеф биха могли да са изпитали в момента,в които са осъзнали,че колата е станала неконтролеруема или в момента,в които са прелетяли над мантинелата към рейса.

Edited by pi4aga
Link to comment
Share on other sites

мен ако питаш начинът,по които са загинали е бил един от най-ужасните.

поне аз не знам какъв кеф биха могли да са изпитали в момента,в които са осъзнали,че колата е станала неконтролеруема или в момента,в които са прелетяли над мантинелата към рейса.

 

 

Никой в колата не е разбрал какво става. В мига, в който са усетили, че колата лети адреналина им е бил на макс и са се уплашили до смърт. Това те прави неспособен да реагираш по какъвто и да е било съзнателен начин, независимо колко си добър шофьор. В следващия миг е дошъл автобуса и това е било краят.

Аз съм гледал някакви научно-популярни филмчета, в който се твърди че дори и колата да остане здрава при челен удар с около 90-100 км/ч от инертнетноста всички вени се разкъсват, органите излизат от местата им, получават се вътрешни кръвоизливи ...и шанса да отцелееш става почти 0! т.е. с 2 думи в тоя момент няма никакво значение какво караш-Трабант или БМВ.

 

Тези факти обаче са добре известни на всички и въпреки това хората си настъпват и настъпват колкото могат.

 

Аз виждам 1 шанс за оправия обаче. На всеки километър-два от магистралата да се постави по една камерка с радар, която автоматично да заснема всякои който се движи с повече от 160-170.

На въпросното лице автоматически да му се праща призовка да отиде в КАТ, където да си остави кетапа си за правоуправление на МПС за 3 месеца. През този период лецето се надяваме да размисли върху това което е направил. Ако не го направи значи има не глава ми някаква друго нещо за връхна конструкция. В този случай въпросното лице явно не взима от дума та с цел неговата и общата безопастност по пътя тапията му да се отнема за 3 годинки.

Link to comment
Share on other sites

чесно казано съм склонен да се съглася със бастен в случая.

през деня движението в града може и да е натоварено през целия ден,но в сряда вечер в 10:30 като няма жива кола по 'руски',пак се намират 'внимателни и отговорни' шофьори,които са се лепнали с 40 в лява лента.

по същото време на денонощието се намират и внимателни шофьори,които 'летят ниско' по 'марица' с 30.

на извънградско редовно се намират отговорни индивиди,които карат по осевата линия с 60.

на магистралата е пълно с други отговорни и внимателни шофьори,които карат в лява лента с 90.

 

сега разбирам от тази тема,че се намират и колегиални водачи,които нарочно ще ти направят секано,само защото караш по-бързо от тях.

също и такива,които смятат че да ти примигне задния е повод да се направи секано.

 

мен ако питаш начинът,по които са загинали е бил един от най-ужасните.

поне аз не знам какъв кеф биха могли да са изпитали в момента,в които са осъзнали,че колата е станала неконтролеруема или в момента,в които са прелетяли над мантинелата към рейса.

още един бързак, на който всички други му пречат. и който не мисли че идвайки изотзад и гледайки напред има доста по-добър обзор и време за реакция към конкретната ситуация, отколкото човека наблюдаващ (евентуално) малък отрязък от случващото се зад него, който е отразен в огледалото му.

 

има примигване и примигване: има вежливото кратко еднократно присветване отдалеч за привличане на вниманието, но има и залепяне за задната броня(изчакване до последния момент за да се намали скоростта, щото нали имате перфектни рефлекси и спирачките ви ВИНАГИ работят) + многократно примигване къси-дълги + бибиткане, съчетано с яростни гримаси от шофьора, ясно изразяващи намеренията към майката на "бавния" шофьор. не знам ти как реагираш, когато те псуват, ама аз малко се засягам ;)

Link to comment
Share on other sites

Демонстративното спазване на закона понякога може да изиграе лоша шега на спазващия. Преди 10-тина години имаше случай в който аварирал камион (разбирай без спирачки) е преминал през целия град успешно и на финала когато вече се движи с около 20 км/час сгазва жена на пешеходна пътека, въпреки че е свирил с клаксона. Жената смело вървяла напред и сочела надолу - пешеходната пътека.

 

Добрия шофьор никога и нищо не може да го изненада, защото предвижда всичко.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...