Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Just now, ARPAnet said:

Да, че разни автократични режими може да решат да не си държат парите там, ужасТ. :) И то основно ако са решили да правят глупости.

 

Е не всички имаме кратка памет като каквато там сте диванна експертиза. Кораби, самолети, танкове, техника като цяло. Елитни войски като ВДВ които отдавна ги няма. Сегашните дали са скачали според теб, или са ВДВ само на име ? Генерираме дивизии и армии в стил немците през WW2, но само на име 

Парите са си пари, няма значение кой ги държи, на средностатистическия американец му е през ... за автократичните режими. Парата е важна.

Войските са си там, просто са преструктоирани. И са по боеспособни от всякога.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, charmock said:

Парите са си пари, няма значение кой ги държи, на средностатистическия американец му е през ... за автократичните режими. Парата е важна.

Боли го оная работа средностатистическия американец къде си държат автократичните режими парите. За 6те милиарда на Русия ли им пука според теб ? :) Стотинки на фона на икономиката им. 

 

3 minutes ago, charmock said:

Войските са си там, просто са преструктоирани. И са по боеспособни от всякога.

Москва е там, но вече е подводница, преструктурирана един вид ;) И танковете ги преструктурират и заради това опряха до старите Т60-ки, имаше ли 55-ци вече, че не помня?  Това вероятно го правят защото плуват в 90-ки и Армати :) 
A50-ките и тях ги преструктурираха в липсващи.

Там там, къде там? Заради това ли продължават с мобилизацията, мобилизират всякакви "черни", дават им гражданство заедно с повиквателните? Какво по-боеспособно от мобика ? ;) Не мъкнат ли войници и от другият край на държавата? Каквото е останало и могат да заделят

Заради това ли разчитат на помощ от мега държави като Иран и Северна Корея? 
От 6 (греша ли?) завода за снаряди през СССР сега са с 1, който не го ли удариха скоро? Или нещо гръмна там? 

И най-важното, къде са успехите, на по-боеспособната армия? 

Link to comment
Share on other sites

Имат успехи, разбира се. Териториите, които са освободили, вече не стават за живеене. Освободените градове, вече ги няма.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, charmock said:

Но общо взето САЩ са хитри, хем си отървават от старото оръжие, хем дават и заеми, те нямат интерес тая война да приключи.

Аз пък се чудя защо Путлер не вземе да ги изработи изненадващо тия войнолюбци от САЩ - просто да си прибере блатните гащници от всички окупирани територии на Украйна и така войната да приключи на секундата, оставяйки американците с пръст в уста? :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:

К'во за дългите коси?

 

Известни са с първо - "Правете любов, не война", и после - бум на раждането на бебета и нарастване на местното население.

 

Нали реално всички това искат в момента.

 

29-Make-Love-Not-War-21-Jan032.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

От снимката не се разбира дали не е татко на 7 деца. И дали е миролюбив или не. Даже може за това да е измъчен. Тризнаци да са го държали буден цяла нощ. 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, instinct said:

Прилича ми на метал фен. Kiss.

Много е далеч от метъл фен на KISS. :lol:

1 hour ago, Antares said:

Абе аз за съвсем друго говорех, ама аре, прави сте и двамата :)

Трудно ше те разберат. :) В тоя ред на мисли Бурзум имат ново парче.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, charmock said:

Много е далеч от метъл фен на KISS. :lol:

 

До никакъв метал фен не е близо, знам :laughing1:

 

Просто давам повод някой да поясни строго очевидния смисъл, който трябва да се подразбере от снимката. Не ми се гадае.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, charmock said:

Трудно ше те разберат.

Нали. Тука сме само тъпунгери. Как издържат капацитети като вас сред нас не знам. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Нали. Тука сме само тъпунгери. Как издържат капацитети като вас сред нас не знам. 

Понякога и аз се чудя на това. ;) В случая не визирах единиците които си имат идея от тази музика, а масовия юзер. Ти сам си избери как ще се припознаеш. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Нали. Тука сме само тъпунгери. Как издържат капацитети като вас сред нас не знам. 

Че и докачливи да го ева :lol:

Миро, ще ти дам жокер - намери общото в трима от героите на тази карикатура :lol:

bulforum_1.1-scaled.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

On 4/23/2024 at 9:15 AM, Antares said:


bulforum_1.1-scaled.jpg

 

Вчера следобед, преди да видя новите отговори, мислех, че някой във форума се е засегнал - нещо за прическите ли, нещо за хипитата ли, има някакво недоразумение.


Сега мисля, че е много вероятно на страницата да има и един автопортрет.

 

Но да карам подред:

 

  1. В контекста на "война, САЩ, прекратяване на войната, възстановяване на мира", "дългите коси" могат да бъдат само хипитата в щатите (а не нещо друго).
    Малко се шегувам, като казвам, че ще оправят нещата - такъв ефект и тогава не са имали - но поне сочат правилния път.
    И една самопоправка - нарастването на раждаемостта (бейби-бум) се е случило не по тяхно време, а по времето на родителите им.
     
  2. Снимката е далеч от метъл фен, но мнението ми може да не го взимате под особено внимание - освен на концерта на Металика и по всичките рок заведения в града, другаде в тоя жанр не съм ходил.
     
  3. Косата е символ на свобода и независимост. Да бъде отрязвана се е смятало за наказание. Прави се само на престъпници и роби. Смята се, че така по-лесно се поддават на контрол.
    Доводът "ниско подстригване заради хигиена" издиша, защото и сега по правилник в армията,/в затвора жените остават с косата си; сикхите в английските въоръжени сили също са с коси и бради. Други примери също има (да не говорим пък за историята до наши дни).

 

 

 

 

 

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Абе чак засегнал - силно казано. Просто се сетих, че във форОма сме трима дългокосмести, с доста различни политически възгледи та ми стана леко смешно :)
 
Ся се замислих, че от бая време не сме пили бири с другите дългокосмести (с единия никога :( )... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

Време е за blame-game-a? Трябват виновни:)))

 

 

Преди да ти е спаднала ерекцията, вземи се поинтересувай малко защо е арестуван Иванов. Разследването срещу него е от доста време и няма нищо обощо с моментното състояние на войната. Ето ти един анализатор, безпристрастен анализатор, който обяснява нещата които не ти ги постват в X или CNN.

 

52 minutes ago, netrootbg said:

Специално за всички фенове на резидента:

 

https://buy-huy.com/

А за пуделчето нещо да кажеш...ам?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, netrootbg said:

 

 

netrootbg, ти нали си в Холандия?

 

Чета и не вярвам на очите си някакви новини за там... Верно ли държавата е обявила, че три хиляди ферми за животновъдство трябва да бъдат затворени, дейността им прекратена, и хората трябвало да спрат да отглеждат животни за храна и мляко?

 

Щяла да им изкупи пасищните земи (с площ близо до една трета от страната) и "чао, оправяйте се".

 

Вижда ми се доста налудничаво подобно отношение спрямо работещ бизнес, който доставя много от храната на цяла Европа.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...