Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе мисир, тва е профьешънъл. Виж аз кво показвам 

 

A070B.jpg

 

И гъбичките даже не са се разпаднали!!! Обикновено знаеш за към 25-30 години - един птероцикъл - стават на прах като ги пипнеш..  :laughing:


Много ясно, като удариш две чаши Пиринско и всички статични шумове изчезват. :lol:

 

Не разбирам какво точно дефинирате като статичен шум. Има си един лек хис, който е същият като на тонколконите, га не свирят Контрол. Ако това ви притеснява - не знам. Не мисля че има нещо под някакво напрежение, което да няма някакъв статичен hiss. Разбира се може и да съм в грешка.

Link to comment
Share on other sites

Амии...в грешка си - хис има само при аматьорите, дето не знаят на какво да слушат. :laugh:

 

П.П. ...и тоят хис също може да го махнеш - с джаджа от кинкалерията, ама ти не пазаруваш от там, та слушай си хиса по-добре. :evil

Link to comment
Share on other sites

Аз не го чувам, когато върви музика и дебело подчертавам - за моите нужди тия слушалки са манна небесна. Няма как да ви го обясня, докато не пробвате сами. Нека съм аматьор, не съм доцент по музика като някои птеромисири и листата ми в Тубата дори да имам слушалки за 2-3к едва ли ще промени нещо. Нямам ужда да си цепя любимата музика по ноти, но искам да си я слушам във ваната, на покрива, в гаража - повтарям се вече.

 

А доцент Птеромисирски да ми намери хора да ми оправят дековете AKAI.

 

99-tr9090-akai.jpg

 

другият не го намирам на снимка сега, но е с автореверс

 

Плащам всичко необходимо, намирам всичко необходимо. Този мисля иска ремъци, пригодихме му чужд потенциометър, щото селският майстор е по-велик от всички пловдивски! Другият може да иска и механика. 

 

ЕДИТ: Ей това е другият:

162087342611_1.jpg

 

Давам И кръв да заработят. 

 

====================

 

ЕДИТ 2: Тоя хис, Пламене, ме връща в едни времена с пукането на грамофона, времена от твоето 17-то хилядолетие високосно и неща, които децта не могат да възприемат по никакъв начин.  

Link to comment
Share on other sites

А доцент Птеромисирски да ми намери хора да ми оправят дековете AKAI.

По-добре намери някой да ти ги строши тия декове у главата. За какво са ти тия фосили? Само не ми казвай, че още държиш древни касетки със скрибуцаща музика. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, и плочи, и ролки. Класика. КЛАСИКА. Голям си мисир, ей...

Класика, my ass. По-скоро някаква форма на мазохизъм. С изключение на плочите, ама за тях ти трябва съвременна машина (някои от тях са с лампи). Иначе не можеш да ме убедиш, че ще извадиш някакъв звук от фосилизирани и предъвкани магнитни ленти. По-скоро ще е нещо като квичене на прасе пред заколение и кудкудякане на мисир. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз вкъщи съм си с това, работещ на сто процента.

За усилвател ползвам това под него, работи и го ползвам ежедневно без да го спирам!

 

post-2392-0-05602200-1484557952.jpg

Link to comment
Share on other sites

Баща ми е фен на старата техника и има една цяла стая пълна с неща като тия на снимките по-горе. Като казвам "пълна стая" имам предвид буквално, че може да отвори малък магазин за маркови машини от онова време. Някой ден трябва да ги снимам - доста интересни неща могат да се видят в колекцията му...усилватели, ресийвъри, декове, минидискове, CD плеъри, магнетофони, тонколони и  какво ли не, и всичко от Маранц нагоре. :)

Link to comment
Share on other sites

Не е в Пловдив и е на последен 5-ти етаж с труден достъп от покрива. :evil

 

Иначе специално от още по-старите неща има и такива, които малко хора изобщо притежават и всичките са му работещи - примерно един стар 20-килограмов ролков "Смарагд", портативна ролкова "Tesla", че и даже един все още работещ с оригиналните си лампи Blaupunkt, на който хората са слушали речите на Хитлер още преди да стане канцлер през 1933-та. :D

 

Edit: Май такъв му беше оня Smaragd доколкото си спомням, вграден във фабричен куфар и работещ на 2 скорости - 9 и 19. :)

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=a0u5bjCGhB0

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Купих си едни слушалки, които са практически същите като едни други, дето вече имам, но само "почти" същите .............

 

Въпреки че тия слушалки дойдоха още преди 2 седмици, едва днес събрах време и мерак да ги тествам по-подробно с едни lossless файлове. Знам, че надали на някой ще му е интересно да чете дълги тестове и изводи, затова само ще обобщя съвсем накратко.

Принципно мислех, че слушалките ще звучат почти еднакво с едни други, които вече имам отдавна, защото споделят еднакви корпуси и ползват практически еднакви говорители, но реално се оказа не точно така. В сравнение с предишните ми 2 модела DR-S3 и DR-S4, които имат почти изравнен звук и при добро желание даже може да се ползват за монитори, тия "новите" DR-S5 имат малко по-хайфистки звук, уж са същите, но докато предишните дават повече presence, тия звучат една идея по-рехаво и с малко повече високи. Нямам представа откъде идва разликата - от опцията за корекция на звука или от омажа, който е 14 ома спрямо 10-те ома на другите. Единственото еднакво между трите е басът, който е убийствен и при достатъчно усилване кара физически да вибрират черепните ти кости. :evil

Вече съм слагал снимка на тази серия слушалки, но сега пак ги снимах заедно с другите, с които ги сравнявах.

phones.jpg

Link to comment
Share on other sites

С кабел ли са - не ми ги фали  :moon:

За ценителите и хората, които разбират от звук, качеството на звука е главен критерий при избора на слушалки.

 

За разни други произволни, е важно да няма кабел.

 

Разни хора, ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти си цени каквото искаш, вързан като биволица на ясла с юлар, пък аз произволно не се спъвам в кабели и не изкъртвам жакове... А баш ценителите не ползват слушалки, за да ценят. 

Link to comment
Share on other sites

Да кажем, че се е случвало и по принцип за кабели не искам и да чувам и за мишки, клавиатури и прочее. Където може да няма кабел - няма кабел. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Препоръки за добри слушалки за РС? Без on-ear видове. Бюджет - около 100-150лв. С жица за предпочитане. Търся да са с добър, плътен звук, за игри и музика. Нямам специална звукова карта или усилвател.

Link to comment
Share on other sites

Препоръки за добри слушалки за РС? Без on-ear видове. Бюджет - около 100-150лв. С жица за предпочитане. Търся да са с добър, плътен звук, за игри и музика. Нямам специална звукова карта или усилвател.

За игра бих ти препоръчал отворени слушалки, защото много добре се отваря и чува звуковото поле. Имат много въздухи все едно си там, а не като да слушаш през слушалки. Бюджета обаче не е много висок. И все пак има един Китайски вариант, който всички мноооого хвалят.

 

http://theheadphonelist.com/headphone-review/superlux-hd668b/

https://www.head-fi.org/f/showcase/superlux-hd-668-b.12240/

 

Отворените слушалки си имат и минуси, разбира се. Околните чуват това, което и ти чуваш. Басът не е много силен и разтрисащ.

 

Иначе, ето това е добър затворен вариант, но трябва една идея да вдигнеш бюджета.

http://www.musicworld.bg/bg/c_2032/i_48901/Audio_Technica_mics_headphones_ATH_M40X.html

 

Не съм ги слушал, само да кажа. :) Препоръчвам ти ги чисто от ревюта, мнения и коментари, които съм виждал.

 

Мога да ти препоръчам слушалки, които имам и които аз ползвам за игри и филми, но цената е извън бюджета.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

За отворените слушалки и игрите съм съгласен с Ангел. Освен това и аз съм попадал на положителни отзиви за Суперлукс и като потвърждение ще поместя един пост от музикантския форум, където също има една тема само за слушалки.
 

Аз след доста четене по чужди форуми си взех Presonus HD 7 от Musicstore в Кьолн за  34 евра.Нямаше голяма разлика в звука между тях и други прехвалени които са 5 пъти по-скъпи.

 

 

037964319.jpg?r=0

Китайците се научиха да правят слушалки :) Това са едни и същи слушалки със Superlux HD-681b и са си производство на китайците, които, както писа по-горе някой, правят драйвери и други неща за AKG.

Link to comment
Share on other sites

Дам, един момент който съм пропуснал да спомена - трябват ми затворен тип слушалки. Отворените, колкото и добре да се чува при игра, жената няма да е много доволна :lol: Компа е в Хола, където е и телевизора. Пък и тя не е фен на Call of Duty сериите... Та май стана ясна работата :D

 

Значи ще трябва да вдигнем бюджета. Или да се примиря, че ще е с посредствен звук. Та до сега съм гледал само някакви "геймърски" на Logitech, A4, Razer, но хич не им хващам вяра. Иначе на външен вид са много добри :D особено Logitech G-сериите...

 

И другото ми притеснение - с очила съм. Дали няма да си пречат с over-ear моделите?

Link to comment
Share on other sites

Геймърските ги забрави. Ако толкова искаш да си приказваш с някой, вземи си един отделен микрофон за 10лв.

 

Няма смисъл да правиш компромис със слушалки за 50лв. Не взимаш всеки ден, а ако си ги пазиш ще ги ползваш много дълго време. Ако вземеш по-евтини, ще им се дразниш, може и да се счупят, и накрая - пак ще ги смениш с по-скъпи. По-добре направо от началото да вземеш хубави.

 

Виж Аудио-техника-та от по-горе. Ето ти едно обективно ревю.

 

 

Цената в магазина, който съм ти дал, е добра. От Англия внос ще ти излезе 15лв по-малко. Не си заслужава да се лишаваш от гаранция за тия пари.

 

За очилата ще трябва да погледнеш малко коментари от потребители.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Суперлукса е супер. Аз лично не бих взел моделите с b, защото са повече бас, което мен не ме кефи. В рейнджа до 300лв са най-добрия вариант (предвид, че 99% то хората не могат да направят разлика, а и слушат смотани сорсове).

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...