Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не е сигурно дали е изкуфял.  

Викаш ти директно си обърна мнението за ... чакай да се сетя как го наричаше ... Гнома? Вече не е изкуфял, защото харесва Путлер? :lol:

Link to comment
Share on other sites

От около 1 млрд зрители в началото на века, сега 400 млн. От 08(последната нормална от към аеро) до сега има 400 млн спад. Дано поне продажбата на Ролекси е скочила драстично. Бърни трябва да разбере, че хората няма да плащат за нещо, което е било без пари, още повече от тоя му вариант. Мерцедес, Ферари и Рено могат да ми чешат кайсиите до утре с поредните си глупости за 3 задвижващи системи за сезон. Не разбраха ли, че не сме глупаци и, че така не се намалят разходите, а се увеличават. Двигател, който издържа 1, 2 състезания без глупавите жици по него е на порядък по евтин по сегашните безумия. Айде да си приказват грийн пийс глупостите в тесен техен си кръг. И Маркионе и Цетче и Гон и Араи, или който там го наследи.

Link to comment
Share on other sites

Гнома е на 85, не забравяй... Мисля, че това е едно последно юнашко доене без смисъл, без посока, без никаква мисъл за спорта... Който се вижда вече на какво прилича... Цирк Добрич. 

Link to comment
Share on other sites

Само дето всеобщото мнение е, че тая крава вече няма мляко. Искал 6 състезания в САЩ. Едната от потенциалните писти дори не иска и да чуе за Ф1. Уоткинс Глен не отговаря на стандартите. Лагуна сека не става, Инди е ок, но той искал градски. И аз искам милиард в банката ама няма

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали си забелязал, ама обикновено каквото иска се случва, за съжаление. Само писта в България не се получи...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ебаси тая статия за 1 млрд зрители я бях чел в Автомагазин Беда....било е миналия век сигурно. От скоро почнах по-активно да посещавам аутопосрта и намерих подобни на английски и видях, че има хора регистрирани в тоя ФОРУМ през 90-те. През 90-те в България....абе мани. Не ми се говори. Къде са хората, къде сме ние. Не бананова ами марсианска република сме ние.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Хах, Фетел с 5 места назад, заради смяна на скоростна кутия. Заклевам се, толкова чупливо Ферари като тази година, не бях виждал.

Link to comment
Share on other sites

Колко сезона съм гледал е все тая! Работата е, че Ферари пак ще си останат с калъфката, пък може и нея да не вземат ако Рено си подобрят малко двигателя.

Link to comment
Share on other sites

Te и титли да вземат е все тая. Нямат никаква стойност нито те, нито победите. За това и зрителите намаляват, за това и пистите са празни и за това отиваме там където все още има петрол. Там където се е намесила ФИА в послдните 20 години....нормален двигател и серия не е останала преебана. Сега и Мото ГП са тръгнали по тия пътеки и жалко, че Хонда имаха само пяна на устата и заплашваха.

 

Малка справка отново...титлите на Хамилтън и Фетел никой не ги бръсне за слива, няма статистика, в която тия двамата да са рамо до рамо с Прост за мен са по-зле дори от почти всички шампиони през 80-те и 90те. Състезанията не са интересни, не само това ами и изкуствения елемент е толкова жалък, че вече дори не е смешно. Само един поглед на правилата за двигателите за 2017-та би накарал всеки картингиС да се откаже още преди да е започнал....

Задължатва производител на проадава на всеки...чакай малко, Рангеле. Нали мелезите са голяма работа...да си направят двигател. Скъп бил. Е нали всичко за намаляване на разходите беше. Нищо, че 10 цицлиндров двигател е под 10 млн долара. Защо през 80-те е имало 100 двигателя, а сега никой и не иска да си помисли да влиа в тая помия.

 

Да ти цитирам ли какво казва Сена през 83-та като се мести в Европа...ще ти кажа. "Когато се преместих в Европа бяхме на пистата, за да се състезаваме. Чистата скорост беше от значение, нямаше политика и глупави правила." После г-н Балестър като шеф на ФИСА(майката на ФИА), Мозли, а сега и Тод под акомпанимента на кукловодите си - шефове на отбори и Бърни, ебаха майката на де що има двигател с вътрешно горене. Така, че не ми обяснявай точно на мен кое как.

 

Чупенето във Ф1 трябва да го има, то е част от спорта, от неизвестното...ама едно е да се счупи скоростна кутия, която трябва да издържи 310 км и за която знаеш, че е на абсолютния си максимум, а друго е да се счупи скоростна кутия, която трябва да издържи повече от гаранцията на Киа Сийд. Че на всичкото отгоре и да се наказва пилот

 

Целия тоя ферман няма смисъл, но както казах - намаляващата аудитория...ето това е най-голямото доказателство на моите думи колкото и да не ти харесва.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Спадът на зрителския интерес се увеличава заради бавното преместване на изток към овцеебите, платените канали изкуствените елементи и т.н. знаеш ги нещата как са. Но двигателите не са причината, дори ми е по-интересно сега, защото задминават вече V8. Точно в момента трябва да се променят 2-3 неща и спортът ще стане много по-интересен. Махане на ограничението на гориво, ДРС и кашкавалените гуми стигат.

Link to comment
Share on other sites

Догодина ще имат по- широки гуми и повече аеро, нормално. Но пак се засраха накрая. Ще бъде същата пародия защото не трябва да има ограничения. Като не искат да са бързи... Канали в гумите и си решават проблемите, правят правилата за колите от преди 15 години и воала. Оставят хората да изчезнат са какъвто искат мотор, без да ги спират и тогава може и да хванат някой на куката

Спадът на зрителския интерес се увеличава заради бавното преместване на изток към овцеебите, платените канали изкуствените елементи и т.н. знаеш ги нещата как са. Но двигателите не са причината, дори ми е по-интересно сега, защото задминават вече V8. Точно в момента трябва да се променят 2-3 неща и спортът ще стане много по-интересен. Махане на ограничението на гориво, ДРС и кашкавалените гуми стигат.

Не съм напълно съгласен аз. Оказа се, че не само на мен ми е писнало. Хора дето са гледали състезания на живо и други дето не са били родени в източна Европа и гледат спорта от много години също им е писнало. То няма състезание. Тоя се разследва, ония се наказва. Абе оставете ги да карат бе. С тия 3 задвижващи системи дето ги искат, помни ми думите ще загубят още зрители. Просто заради доброто старо време се изкушавам да ида до Тексас докато съм още тука, но се чудя дали си заслужава да дам толкова много пари за цирк.
Link to comment
Share on other sites

Колко е билета в Тексас? Иначе по-добра ще е да идеш догодина, поне се очаква звука да е по-силен. Чувството да си на първи ред и да премине пред теб болид е неописуемо, и това беше от V8, представям си V12 какво ще е.

Link to comment
Share on other sites

205 или 250 беше най-евтиния билет. И то само за неделя(ако не бъркам). В този уикенд всичко скача много самолетни билети, хотели, всичко. Аз си правих планове само неделя да гледам, но това са 1000 мили в посока.

 

Петък, събота и неделя тотал ще е около 1000, 1200 долара. За малко повече бих изкарал 2 седмици в Канкун в 5 звезден хотел

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

22 години от смъртта на Аертон Сена! Поклон!

Link to comment
Share on other sites

Мдам, много добре си го спомням този ден, гледах го директно и не вярвах на очите си.

 

 

ПП. Фетел е баси и каръка или Квият просто беше решил поради някаква причина да го трепе днес. Не знам само защо накрая реши сам да си кара скутера, с който бяха дошли да го извозят.

Link to comment
Share on other sites

Мдам, много добре си го спомням този ден, гледах го директно и не вярвах на очите си.

 

 

ПП. Фетел е баси и каръка или Квият просто беше решил поради някаква причина да го трепе днес. Не знам само защо накрая реши сам да си кара скутера, с който бяха дошли да го извозят.

 

Сега гледам записа... Аз ако съм на Себастиан, тоя руски дришльо ще му разбия муцуната и ще си платя глобата. Ебати тъпака!!! А втория път в трети завой? Нямам думи - все едно някой му е платил на тоя боклук да го саботира. Между другото гледам руски запис и след като Фетел изригна абсолютно правилно в серия псувни (половината радио запис беше "биип"), някакъв скапан руски чукундур заяви, че не бил прав! Един вид за малко дето не каза, че е виновен задето малоумникът го торпилира отзад ДВА ПЪТИ... Сега в 8 обиколка обаче дадоха изключително детайлно повторение и руският тъпак остана безмълвен. Наказанието пък мисля бе достатъчно красноречиво... 

 

За капак на всичко пък тоя удар пак оправи играта на Мангала...  :angry1

 

Новините вчера ми издадоха крайния резултат, така че ще гледам на пресекулки... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...