Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Гроздето е кисело а?  :grin: Ми боклуци са освен за стойка за чадър залята с бетон не стават друго Пирели, пък ти си пей квото си искаш. Добре, че има други марки с качествени гуми.

 

То кога почнеш да разбираш повече, от гуми камо ли от коли от моя познат ела ми се обади. Само за справка на неговата кола като сменя ангренаж, не сменя като теб 16 ли колко клапана бяха. Тъй, че по-спокойно с определенията.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кисело е...ама не за коли и гуми, нещо се обърка. Не ми трябва да разбирам от коли...има си майстори за това. Баща ми направи белята, не аз и то от бързане, не от незнание. Това какво общо има с глупостите за гумите? Кои са тия други марки? Хуавей, Лин. Добре, че са другите марки гуми, че иначе колите ви от гаража не могат да излезнат. По 3 километровия път до работа има 8 десни и 4 леви завоя и може да стане фал с налягането при скорост от 50км в час. Или по-серионо, или да не си разправяме простотии. На хилядарките също бая "балъци" имат Пирели. Не са се допитали обаче до някой квартален бг гумаджия

 

Само за справка...на моята кола си плащам да ми сменят нещо ако се наложи, не лягам под нея.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Чефо е прав, даже Мишлен нямат отговор на последното поколение P-zero, брутални са.

 

Мишлен и всеки друг производителите, цялата им гама гуми - дори "спортните" - са пълна трагедия от 4-5г насам. Всички производители се усетиха и изместиха наистина добрите си за сериозно каране гуми в нов още по-висок клас, без да правят корекция в цените и имената на предишните си продукти.

 

Обикновените гуми поне трябва да са комфортни, а Пирели не са... факт, за това и почти всеки е недоволен, другите може да не държат много в определени ситуации ама поне са тихи и е приятно да се возиш.

 

Но откакто са купени от китайците Пирели напредват, и чрез другите марки на същите собственици... та нещата при автомобилните гуми са доста динамични в момента.

 

f1 не гледам, но сезона на Formula E завърши вчера, равни точки на първите 2ма,удар в 1ви завой, взеха 2рите коли, и сезона се реши от бонификацията за най-бърза обиколка на последния старт.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Чефо е прав, даже Мишлен нямат отговор на последното поколение P-zero, брутални са. Мишлен и всеки друг производителите, цялата им гама гуми - дори "спортните" - са пълна трагедия от 4-5г насам. Всички производители се усетиха и изместиха наистина добрите си за сериозно каране гуми в нов още по-висок клас, без да правят корекция в цените и имената на предишните си продукти. Обикновените гуми поне трябва да са комфортни, а Пирели не са... факт, за това и почти всеки е недоволен, другите може да не държат много в определени ситуации ама поне са тихи и е приятно да се возиш. Но откакто са купени от китайците Пирели напредват, и чрез другите марки на същите собственици... та нещата при автомобилните гуми са доста динамични в момента. f1 не гледам, но сезона на Formula E завърши вчера, равни точки на първите 2ма,удар в 1ви завой, взеха 2рите коли, и сезона се реши от бонификацията за най-бърза обиколка на последния старт.

На предишната ми кола си купих 4 чисто нови Пирелита, сега съм с 4 Мишлена...никаква разлика не намирам...нито в шума, нито в спирането, нито в скоростта в завой. Защо ли? Щото два пъти съм блокирал гумите при спиране, а в завой газ не давам...пак може би идва въпроса защо...щото съм в града с умряла кола с предно и ме е шубе от някоя кука. Та и с пластмасови гуми да бях - пак същото щеше да е. Ама нека се плюе по производител, на който едната гума струва повече пари от Реното на Жорката :)

 

едит: Хост, Формула Е не гледам. Не знам какви са хавите там. Знам само, че има гласуване с СМС-и ли е кво и повече не искам и да гледам дори. :)

 

Виж таз годишния Льо Ман го гледах бая...хубаво се получи.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Кисело е...ама не за коли и гуми, нещо се обърка. Не ми трябва да разбирам от коли...има си майстори за това. Баща ми направи белята, не аз и то от бързане, не от незнание. Това какво общо има с глупостите за гумите? Кои са тия други марки? Хуавей, Лин. Добре, че са другите марки гуми, че иначе колите ви от гаража не могат да излезнат. По 3 километровия път до работа има 8 десни и 4 леви завоя и може да стане фал с налягането при скорост от 50км в час. Или по-серионо, или да не си разправяме простотии. На хилядарките също бая "балъци" имат Пирели. Не са се допитали обаче до някой квартален бг гумаджия

 

Като не разбираш, що се правиш на всезнаещ, а на всичкото отгоре обиждаш хора дето грам не познаваш! Не е нужно да си майстор, за да разбираш от коли. Ама трябва да знаеш, кое, как и защо, а не да гледаш и да пускаш само клипове от тубата.

 

Както се вижда от години, а и вчера Пирели са галоши. Или сигурно във Ф1 не са спортни гуми, а всесезонки регенерат? Те във Ф1 не се справят кво да говорим друго. Хайде ся, на крива ракета космоса им пречи и друг им виновен все. 

Link to comment
Share on other sites

F1 has, for five years, been following an approach pioneered by commercial boss Bernie Ecclestone of deliberately fragile tyres that promote multiple pit stops.

 

 

 

What is the current F1 philosophy?

Since Pirelli's entry into the sport in 2011, it has provided tyres with a deliberately limited life, with the intention of forcing drivers to make at least two pit stops in each race.

Ecclestone believes this is the right approach to keep the audience interested throughout a grand prix.

 

пИчелиш. Пирели са боклуци ;) Аз си допивам Макалъна и лягам ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Пак изместихте темата, аз горе съм го написал, ама тука много не се чете...

 

П.П. Казвал ли съм го някъде, че с изключение на някои ограничени варианти на P-Zero, Пирели не могат да правят гуми? :P ...ама и да съм го казвал, ще го повторя, щото ми харесва... :laughing1:

 

Чакай пак да го кажа, че нали ми харесва - не могат! Имат една висока серия и това е ; всичко надолу не е много препоръчително за купуване.

 

П.П. А, да...и Чефо - не ходя на работа с колата с 50 км/ч по път с 12 завоя...само уточнявам. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Браво. Щом казвате - не стават бе. Сега ще пиша тяхното СЕО да си подаде оставка. Кандидат номер 1 ще бъде махленски гумаджия, теб ще те цаним за заместник.

 

Интересно аз като си купих Пирелито защо не намирам никаква разлика със сегашния Мишлен. Преди това имах Бриджстоун. Ааа да, забравих. Щото карам градско. Качването не бордюрите не е жалетелно. Субаруто ги катереше много. Желязна машина. 3те вида гуми са абсолютно едни и същи. Никога не съм карал за време на някоя писта, но според тукашните специалисти Пирелито е най-зле. На оная работа ми е. ;)

Link to comment
Share on other sites

 Никога не съм карал за време на някоя писта, но според тукашните специалисти Пирелито е най-зле. На оная работа ми е. ;)

 

Ти като не караш някой карат, дори с кола дето няма грам спорт в нея, а е да си возя детето и семейството. За капак даже и медал ми дадоха.

 

037149522-big.jpg?r=0

 

037149538-big.jpg?r=0

 

037149521-big.jpg?r=0

За 3 обиколки, гумите ми прегряват и почват да свирят, заради високия център на тежеста на ван, по завоите се клатя като чувал с картофи. Започва да недозавива на завоите, трудно спира все пак е "само" 1500 кила собтсвено тегло. Напълно сток, все пак както казах я ползвам да си возя семейството. Марката на гумите ми е Унироял, не съм ги купувал аз, по наследство са ми, за следващите ще си купя Пирели, белким литна.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

С това трупче какво правиш на пистата. Това Ренде не трябва да вдига повече от 50 на пета и да бъде винаги товарено.

 

Не съм карал на пистата защото нямам кола, а едно каране си идва соленичко. Ако успея да взема Нисана на бившия съкилийник - задължително ше си направя кефа. С две p zero и две потенци е... Полуслик.

Link to comment
Share on other sites

Аре стига с тия гуми, че взех да се изнервям. Чефо, ти говориш за високия клас Пирели, ние говорим за среден и нисък клас Пирели. Разлика от земята до небето. Първото е супер, второто и третото е кенеф. Кой каквото иска това да си слага на колата. 

 

От тук нататък карайте по темата , че мое да изчезнат разни мнения и после пак ще има нацупени.

Link to comment
Share on other sites

По темата. Нико е с отнети точки от лиценза и наказание. По сегашните правила си го заслужи. Преди 10 години щеше да е състезателен инцидент.

 

Вие сравняване шосейни със състезателни продукти. При това на едните е казано да правят разпадащи се гуми. И от там се правят разни изводи

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Не знам какво точно мислеше Нико в тоя завой, но определено трябва да е бил наясно, че Мангала няма да мръдне. Имам чувството, че разчиташе да се строши неговата кола. Факт е обаче, че мръсният циганин го удари отдясно на излизане и именно там се откъсна крилото... От една страна това доведе до един заслужен подуим за Кими, но от друга прави много притеснителен шампионата като цяло. Който между другото балъците от Ферари вече изгубиха, освен ако не продължат в Мерцедес да си играят на блъскащи колички всяко състезание. 

 

Чудесно представяне на Ферстапен, геройско каране, чудо от Бътън, точка за никомунеизвестен отбор... 

 

Къде събраха толкова сладки австрийки не знам, но като видях жената на Кими и спрях да мигам за известно време...  :evil  :wir  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Да речем , че сезона като цяло приключи. Или поне другата седмица ще приключи. Дали Бритни или Хамилтън ще е шампион, голямо значение няма. Ще ми се Ферари да си намерят кадърен ръководител някак си. Що пичка му лелична, Фетел не кара със същата стратегия като Райконен ? Що се оказа, че не могат да минат Редбул, даже с ДРС и с нови гуми ? Аман от тъпотии.  Има някакви хора във Ферари дето ебават мамата на всичкия труд дето го полагат и пилоти и инженери и механици и т.н. Ако гледам някое състезание до края, то ще е заради Макс Верстапен. За пореден път доказа, че е куче и че няма да се даде на никой. Евала за което и дано за в бъдеще да има успехи. Формулата има нужда от пилоти като него. 

Link to comment
Share on other sites

Ти остави това. Виж за какво са наказани Бътън. Хич не съм гледал, не съм свалял състезания. И аз поприключвам. Евентуално едно ходене до Тексас ако стигнат мангизите и времето и това е.

Link to comment
Share on other sites

Гледах единствено маневрата на Кими срещу Верстапен. Кими трябваше да му вкара 8ма предавка в кокпита и другия път няма да шари из пистата.

Link to comment
Share on other sites

Да си призная аз гледах старта, маневрата на Кими и заспалия бокс на Перес, друго нищо не съм гледал от това състезание. Дано това тази седмица е по-добре :)

Не знам защо всички толкова се радват на Верстапен тия дни, голям талант, голем пилот нема що всички го бутат по всякви параграфи а той прави много лоши и агресивни неща и е въпрос на време да минем през момента на трошан и да събере няколко болида за скрап 3-4 поредни състезания.

Макс в Торо Росо - чист късмет - 6:10

 

https://vimeo.com/165344465#t=370s

Link to comment
Share on other sites

Абе то хич не е майтап, ама май са отвлякли тъщата на Бърни в Сао Пауло и искат някакъв рекорден откуп.

 

 

Тъщата на шефа на Формула 1 Бърни Екълстоун - Апаресиду Шунк, е била похитена в Бразилия, съобщава "Ройтерс" като се позовава на бразилското издание SMI.

Отвличането е станало в Сао Пауло в петък, но едва сега бе потвърдено.

85-годишният Екълстоун се ожени през 2012 г. за бразилката Фабиана Флоси, която е с 46 години по-млада от него. Самата тъща е на 67 години и е с 18 по-млада от зет си.

Похитителите искат откуп от 120 млн. бразилски реала, което в момента се равнява на приблизително 36.5 млн. щатски долара. Това е рекорден откуп в историята на отвличанията в Бразилия.

Link to comment
Share on other sites

Жоро ми каза за какво са наказали Бътън...

Те нормални ли са?!?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...