Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Една птичка пролет не прави.

Искаш да кажеш, че си недоволен от уникалното представяне на Фетел още от взривния старт? WTF бе човек, ти фен на Ферари ли си или на нещо друго? :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не съм гледал състезанието. Прочетох, че Фетел спечелил, а Кими отпаднал докато се движел втори . Кое по-точно е уникалното. Ферари печели победи от преди мен да ме има на белия свят. Това е ок, но шампионата е ясен и трудно ще ме видиш да се дера от радост. Освен това мен титлите ме интересуват, а с тия правила те са дадени още от първия старт на отбора с малко повече късмет/концепция. Големи хора сте все пак.

 

Айде да видим дали още в следващия старт двата Мерцедеса няма да се наредят първи и втори. А дано греша ама....

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

.........

П.С. Стефчо е прав - Кими е карък!

 

Стана очевадно че не е каръщина. В Унгария се видя че отбора или някой от екипа му си го саботира последователно и без капка срам. Колкото по рано се разделят - толкова по добре. От колата падат аеродинамични елементи без никакъв контакт или някаква друга причина, пак проблеми с хибридния модул, и то пак само в едната кола. Картината е повече от ясна.

Link to comment
Share on other sites

Ферари никога няма да си прецакат пилота, за да изпуснат двойна победа! Щеше да им е първата от Германия 2010.

Link to comment
Share on other sites

Тъпото е че не го оставиха поне някакви точки да вземе! Колата си вървеше поне колкото Макларъна :-)

Тва мрънкало тъмното кога ще се научи да губи като някои други.

Edited by lubo1972
Link to comment
Share on other sites

Бях скептично настроен за поредната боза а ла Мерцедес, но тоя старт на Кими и Фетел беше страхотен! Изнасянето на Циганина - перфектно! И тъкмо се успокоих и почна пак дриснята. Бракмата на Ягода пак калпава... 

 

От колата падат аеродинамични елементи без никакъв контакт или някаква друга причина, пак проблеми с хибридния модул, и то пак само в едната кола. Картината е повече от ясна.

 

Колега, не му саботират колата на Кими умишлено, тя просто си личи, че е тестов автомобил за експерименти. Друго логично обяснение не намирам... И това му коства отново подиум. И наистина и аз нямам търпение да се махне от тия боклуци, при които не трябваше изобщо да се връща. За пореден път повтарям, че това бе грешка.

 

За капак на тая работа с Кими пък и тоя боклук Рикиардо ли е, не знам шибаното му име с точност, успя да направи такава мазна свирка на Мангала, каквато не е получавал не само от времето на оня дето му подари титла, ами и от оная пача дето го издухваше... Егати простия нещастник да съсипе може би единствения шанс за връщане на интригата в този най-тъп шампионат ЕВЪР!

 

Гледах пак руски запис и тия се на сраха с тоя подиум на Квият! То не бяха викове, наредби, но като взе да обяснява тоя как във всички спортове тая година руснаците вървяли напред, как "нашите момчета се сражават на всички фронтове" (?!?!?!WTF?!?!?!) вече се ококорих... Добре не застъпа по партийна линия нещо.... Инак браво на момчето.

 

Алонсо лично аз не разбрах как стигна до 5-то място (и записа проспивам - толкова са интересни вече), но браво и на него.

 

Хълкъмър Хомулка как точно успя да си прегази крилото също не стана ясно, но добре мина без инциденти тая работа...  

 

Прави чест на всички това, което направиха в памет на Жул Бианки. (с изключение на Гнома, разбира се)

Link to comment
Share on other sites

Хубаво че най-накрая си осъзнал, че Кими освен за тест пилот, за друго не става :) Хубаво че бяха Ферари , че да има и титла в тоя живот, че след 2-3 години няма кой да се сети как даже му беше името :)

 

Руснаците са хора дето си държат на тяхното и винаги насочват вниманието към техния човек и го окуражават, за разлика от жалките българи, които имат навика да серат по стадионите на жалкото ни първенство по футбол, но за сметка на това да забравят всички останали шампиони в различни спортове. Евала им на тях, на руснаците.

Link to comment
Share on other sites

В момента сменям компютър ли е, модул ли е на скоростната кутия, сравнително не евтина част, псувам много, но тая глупост ме разсмя :-D:-D

Link to comment
Share on other sites

В момента сменям компютър ли е, модул ли е на скоростната кутия, сравнително не евтина част, псувам много, но тая глупост ме разсмя :-D:-D

 

Ама смей се бре, Стефче, само дето такава е истината... И като гледам скоро няма да има друга титла... Та и аз се смея... :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Ами то друго не остана. Да рева ли. Виж ако нашата мутра ми плаща заплата тогава ще е друга ситуацията. Сега просто мятаме по половин око на пародията наречена в миналото като кралицата на моторните спортове. Сега си е просто обикновена квартална....

Link to comment
Share on other sites

23-годишната Цветелина Мавродиева от гр. Белица сбъдна най-голямата си мечта и стана инженер във Формула 1.

Преди два месеца тя е завършила с пълно отличие специалност "Аеронавтика и астронавтика“ в един от най-престижните университети в Англия - Саутхемптън.

Университетът има своя „Визия 2020“, според която се опитва да създава все по-подготвени кадри, да подобрява образованието и чрез науката да има положителен ефект върху света и човечеството.

От там Мавродиева излиза с диплом за инженер-дизайнер на летателни средства до стратосферата и над стратосферата.

Преди да започне работа за отбора на „Ред Бул“, Мавродиева кара едномесечен стаж в Lufthansa Technik, а преди това – три месеца, отново стаж, в DC White Consulting Engineers.

Кандидатства за работа в екипа на "Ред Бул” и съвсем неочаквано за нея след две изключително тежки интервюта е одобрена и става част от екипа на Формула 1.

"За мен Формула 1 беше върхът, който исках да достигна. Тя е моята голяма сбъдната мечта. Смятам, че тя е най-конкурентната индустрия. Харесва ми всичко - заводът, атмосферата. Формула 1 ми дава вдъхновение, работата е много трудна, но аз работя с най-добрите в света. За мен е чест да ходя на работа, да съм част от отбор с такова минало по аеродинамика, защото "Ред Бул” са били четири пъти световни шампиони", казва момичето.

Тя допълва, че има честта да работи с "най-великия инженер във Формула 1 - Ейдриън Нюи".

"Много битки трябваше да спечеля, за да стигна дотук, и съм щастлива, че успях, че победих. Искам да кажа на всички момичета и момчета в България, че всичко е възможно, няма недостижими неща. Мечтите се сбъдват“, казва Цветелина Мавродиева, цитирана от "Струма".

В класирането двамата пилоти на „Ред Бул“ – Даниел Рикардо и Данил Квят – са съответно седми и осми в подреждането при полотите, а „Ред Бул“ са четвърти при 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Коментара е излишен.

 

Иначе тази новина за момичето е единствената хубава новина от началото на сезона. Успехи и пожелавам. И скоро да се махне от потъващия кораб и да си намери читав отбор :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Лауда: В МотоGP е по-интересно от Формула 1

 tmp_2015_gb_niki_lauda.jpg

Шефът на борда на директорите на Мерцедес във Ф1 Ники Лауда смята, че понастоящем състезанията от MoтoGP са по-атрактивни за гледане от Формула 1. Австриецът говори пред медиите по време на визитата си на кръга от световния шампионат по мотоциклетизъм в Чехия, Бърно. Трикратният шампион в Гран при каза, че е изключително много впечатлен от спектакъла, който предлагат най-бързите машини на 2 колела.

"Невероятно е. 350 км/ч и повече и да гледаш как пилотите контролират машините, заяви австриецът преди началото на надпреварата в MotoGP. - Това е най-невероятното състезание, което можете да видите днес. За жалост във Ф1 е обратното. Колите са лесни за каране и не виждаш поднасяне или нещо подобно. А с моторите е трудно да се справи човек. Те показват защо ние работим по това болидите да станат отново по-трудни за каране."

Link to comment
Share on other sites

Бързо си изтрий мнението, обещавам да не те юркам за тая глупост. Или поне не много :-D:-D

 

Другия път прочети един ред преди да пишеш. Ей така за разнообразие :-D:-D

 

И разбери един път за винаги, че Кими няма думата.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Няма нищо за четене или поне не си го показал. Ако пък си мислиш, че ще тръгна да търся МНООООООГО си сгрешил. 

 

Както казах - дано Кими по най-БРъзия начин напусне отбор Ягода. Достатъчно пари име смъкнал вече. 

Link to comment
Share on other sites

Тия хора от Уилямс СЧУПИХА. Ама счупиха де що има да се чупи... Аз като го видях това и прекратих гледането... :grin: 

От друга страна обаче си мисля, че това е интересна идея за разнообразяване на спорта! Трябва дас е разреши комбинираното ползване на гуми - ще стане адски весело.  :laughing:

 

А Фетел милият в последната обиколка... Защо по дяволите не беше Мангала?!?!?! :angry1  :angry1  :angry1

Link to comment
Share on other sites

Джъстин Уилсън е починал преди няколко дни в следствие от катастрофата като преди това болида му удря отломка от ударена вечe кола.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...