Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Мишлен: Ще върнем шоуто, пилотите ще карат на макс

17.06.2015 | Асен Стоянов | 4 коментара tmp_2006_spain_michelin_tyre.jpgОт Мишлен смятат, че ако заявката им за връщане Ф1 бъде одобрена, те могат да направят гуми, които да позволят на пилотите да карат на максимума

 

 

Що за минетчийска демагогия? На Пирели им беше наредено да правят такива гуми. Аз не ги харесвам също(типа гуми), но решението е взето вместо тях. Все едно Пирели не могат да направят "бързи" гуми. Да еба и френските бичкии. Все едно да кажа, че дизеловия двигател на Рено не става щото агрегата им във Ф1 е пълна пародия. Не, че правят коли...ама все пак :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Момента е такъв, че този път за да се върнат в цирка имат един лист с изисквания, такова нещо може и Пирели да искат, ама явно вече са се надупили.

 

Екипът на Ред Бул е започнал преговори с Ферари за възможността Скудерията да доставя мотори на тима от 2016 г., съобщава германското издание Sport Bild. Според информацията „Биковете” са притеснени, че със задвижващите системи на Рено може и да не спечелят повече победи заради значителното изоставане на френските агрегати като мощност, което едва ли ще се промени и в бъдеще.

В информацията се посочва, че решението Ред Бул повече да не използва мотори на Рено вече е било взето и се търсел заместник. А Ферари вече доставяха своите продукти на Биковете в миналото. Това стана през 2006 г., като тимът от Милтън Кийнс получаваше новите за тогава 8-цилиндрови 2,4 литрови мотори.

Първата среща се е провела в уикенда за Гран при на Канада в Монреал, като разговорите са водени и за по-малкия отбор на Дитрих Матешиц – Торо Росо. Екипът от Фаенца също ползва задвижващи системи на Рено сега.

От Ферари нямали нищо против подобна сделка, при положение, че двата тима на Матешиц останат със статут на клиенти на двигателите. Възможно е също така двигателите да бъдат малко по-старите версии с леко намалена мощност.

Ако информацията се окаже вярна, тя може в голяма степен да потвърждава слуховете, че Рено ще се оттегли от Ф1 в края на сезона.

 

 

Честито

Link to comment
Share on other sites

За мен тия са пътници. :-D

 

И Метечиц е ревнал, че с клиентски мотор нямал шанс да в повече шампион. Е, тоя верно ли си вярва, че като му дадоха малко фъндък и ще стане шампион отново. Тва първото и второто ако не се лъжа, който иска да проверява, мен ме мързи. Доставчика е длъжен да дава абсолютно едни и същи двигатели на заводския и клиентския отбор. Специално го вписаха това в правилото. Така, че без рев като вдовица з КУРбан чорба.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Къде го видя това по-точно? Няма читаво повторение. Вижда се единствено, че Лимонсио го яхна отзад... 

 

Поредно глупаво състезание, добре поне че Мангала го издуха... Другаритe от Ягода подариха подиум на Градинаря... Бравос...

Link to comment
Share on other sites

Нали сме говорили, че зрял човек не трябва да говори такива неща пред хора. Кимилюбките сте най-опасните фенове. Алонсолюбките са малко по-добре от вас ама поне Алонсо кара.

Link to comment
Share on other sites

Особено тая година се потроши да кара, шъ знайш... из боксовете предимно.... 

 

А лаеш не лаеш, Кими е единственият СШ на Ягода в колко годишен период? Казал съм, че ще е повече от 10  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ест, че се знае! Кими каза, че не знаел какво се е случило. Ало каза, че колата пред него почнала да танцува на 4-5 предавка, и аз гледах по SKY, там дадоха повторение, по което се вижда, че Кими засуква Ало от дясно....

Сигурно пак са му виновни хибридните модули на Кими, ей така изведнъж на правото му дали още пестин коня и се е засукал.

По скай пуснаха интервю с АЛО веднага след инцидента, АЛО каза, че Кими бил с опшън гумите, които ест. не са загряти и това бил момента с танцуващата задница на Кими, но той АЛО просто бил в лошия момент на това място.

Link to comment
Share on other sites

Аз се наложи да гледам руското предаване на запис и там читаво повторение така и не се появи. На практика до края нямаха представа кой какво. 

Link to comment
Share on other sites

Ако Кими бяга срещу Болт, сигурен съм, че според вас ще го победи. Ако не го победи ще е заради шпайковете или лунния цикъл. Въпрос. И тази кола ли е правена за съотборника на Кими(който впрочем е нов в отбора). Нямам нищо против докато Кими носи червен екип да завършва на място зад първия пилот... Ама той не го прави.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ами дано от следващия сезон Ботас да се представи по-добре от Кими. Плъзнали са слухове, че Ферари искали Ботас. Сега ще почне едно отричане, Ботас ще казва колко е щастлив в Уилямс и след около 3 месеца ще обявят новината. Както стана с Алонсо и Фетел преди това и всеки един слух в последните 10 години, който се оказа истина 3 месеца по-късно. Някак си ми се искаше победителя от Льо Ман да дойде във Ферари ама фамилията не ми е Маркионе, че да взимам такива решения.

 

Но пък всичко това има и добра страна....Кими ще бъде разкаран во век и веков и дори на ПС4 не го искам да кара за Ферари. Отпадък фински.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Хахаха, винаги съм ти се кефил на хейта спрямо Кими!

А за Ботас не е толкова сигурно, защото има още една година договор! Четох някъде, че Аривабене е предложил 2 милиона, а Клеър Уилямс поискала 10 и той категорично отказал. Пък и за какво ви е Ботас, не е показал досега някакви блестящи качества, сравнително малко над нивото на Масо се представя?

В съвсем друга насока, Рено са пробвали концепцията на Марио Илиен(незнам дали така се произнася името) за бутало и цилиндър и резултатите са доста положителни. Друг е въпроса, че от Рено проявяват някаква гордост и не щат да възприемат. Не стига, че тотално се насраха, ами и реагират като ощипана госпожица!

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, винаги съм ти се кефил на хейта спрямо Кими!

 

 

Хейта му е такъв пълен резил, че не е истина.... Едно е сигурно - и аз не исках нито тази година, нито бих искал кога да е Кими да се свързва с тоя насран отбор с големите претенции на вятъра...  

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, винаги съм ти се кефил на хейта спрямо Кими!

А за Ботас не е толкова сигурно, защото има още една година договор! Четох някъде, че Аривабене е предложил 2 милиона, а Клеър Уилямс поискала 10 и той категорично отказал. Пък и за какво ви е Ботас, не е показал досега някакви блестящи качества, сравнително малко над нивото на Масо се представя?

В съвсем друга насока, Рено са пробвали концепцията на Марио Илиен(незнам дали така се произнася името) за бутало и цилиндър и резултатите са доста положителни. Друг е въпроса, че от Рено проявяват някаква гордост и не щат да възприемат. Не стига, че тотално се насраха, ами и реагират като ощипана госпожица!

Договорите във Ф1 не значат нищо от едно известно време. Те и конкорди се подписваха ама отбори продължиха да фалират,а пилоти да си сменят местата или да бъдат освободени(натирени). Това, че някой имал подписан договор е последното нещо, което ме вълнува. Ботас и мен не ме е грабнал, но няма как да е по-зле от Кими. Трябва да си регионален шампион по-картинг, че да си по-зле от Кими.

Хейта му е такъв пълен резил, че не е истина.... Едно е сигурно - и аз не исках нито тази година, нито бих искал кога да е Кими да се свързва с тоя насран отбор с големите претенции на вятъра...

ти май си единственият, който не разбра, че след Лотус нямаше отбор за Кими. Той нямаше лукса да избира от 10 отбора. Ферари се нахендриха с него и спасиха от калта. Ако сега Ботас подпише с Ферари, Кими отива да играе игри. Мисля, че поне това ти е ясно. Кими май само с оная щета Грожан успя да се справи Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше,че може и да не се разберат за парите, но в такъв вариант остава Хълк. Ама във Ферари ще си е втори пилот, което пак е по-добре за него отколкото в Форс Индия.

Link to comment
Share on other sites

Варианти да искаш. Включително и удължаване на договора с Кими за само 1 сезон ако чак толкова много са приритали за Ботас + предварително споразумение. И ето ти

Link to comment
Share on other sites

ти май си единственият, който не разбра, че след Лотус нямаше отбор за Кими. Той нямаше лукса да избира от 10 отбора. Ферари се нахендриха с него и спасиха от калта. Ако сега Ботас подпише с Ферари, Кими отива да играе игри. Мисля, че поне това ти е ясно. Кими май само с оная щета Грожан успя да се справи

 

Пълни глупости..... Ама тотални..... 

 

Варианти да искаш. Включително и удължаване на договора с Кими за само 1 сезон ако чак толкова много са приритали за Ботас + предварително споразумение. И ето ти

 

Сакън да не дава Господ!!!

Link to comment
Share on other sites

Пълни глупости..... Ама тотални.....

 

 

Сакън да не дава Господ!!!

И къде щеше да кара. Много ми е интересно да чуя. Чак изгарям.

Или пък сега ако не му подновят договора. В кой отбор ще кара?

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам няма да кара никъде след този сезон и това май не е новина от вчера. 

 

А можеше да кара където си иска. Ферари просто са платили най-много. 

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам няма да кара никъде след този сезон и това май не е новина от вчера. 

 

А можеше да кара където си иска. Ферари просто са платили най-много. 

 

Okolo 2004-та обаче. Сега НЕ може и НЯМА да кара където си иска, капиш? След Лотус също НЕ можеше да кара където си иска. Не знам на къв език да го напиша.

 

Имаше вариант разбира се...да си плаща :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Все пак си помисли само какви глупости говориш. Като почнем, че си противоречиш, понеже ти си този, дето разправя как всички пилоти мечтаели да карат в отбор Ягода и едва ли не бумкат с юмруци по вратите, че да ги вземат... Та като почнем от тия ти лафове, би следвало напълно логично Ягода да могат да си вземат който си поискат. Което веднага води до ясната картинка, че те са искали точно и само Кими. Тъпотии, че едва ли не по милост са го прибрали, са меко казано нелепи - нали всеки умира да кара за тях? И младите са и евтини. В този момент си припомняме веднага факта, че Кими има своите условия и съответно Ягода са се съобразили с тях. Демек са му платили, каквото е поискал. Защо е така? Ами много просто - защото Кими е много богат (предимно след якото изклащане на Ягода) и не търпи лиготии, тъй като е мъжкар (основната причина да го харесвам). Оттук нататък аз от самото начало се надявах тия да сгънат и да не могат да го вземат, защото ЗНАЕХ, че НИЩО хубаво няма да се случи с бараката им... И така и стана, разбира се. Лимонсио се бори неистово с нея, сега и Фетел се мъчи с новата, поне с повече успех. Да беше останал в Лотус - много по-добре, ама никой не е луд да работи за без пари... Така и не съм разбрал дали си му платиха заплатите там изобщо. И можеше да кара където си поиска, включително и да напусне Ф1. Само че не всеки може да си позволи Кими и той не кара просто ей така за всеки. Аз продължавам да твърдя, че връщането му в отбор Ягода беше грешка и единствено се надявам, че го е направил за да ги изклати още един път на изпроводяк.

Link to comment
Share on other sites

 Защо е така? Ами много просто - защото Кими е много богат (предимно след якото изклащане на Ягода) и не търпи лиготии, тъй като е мъжкар (основната причина да го харесвам).

 

Странни понятия за мъжкар имаш или поне са различни от моите. Кими е голям пилот, спор няма. Кими е непостоянен пилот и за това не виждам кой ще спори по въпроса. Мъжкар за мене означава, поне в дадената ситуация, да си вършиш работата на 100% всеки път, всеки ден, всяко състезание. Може да прозвучи странно от моята точно уста, но Фетел е в пъти по-голям мъжкар от Кими. Алонсо също. Всяко състезание на макс, няма тука нали се завъртях, тука гумите , тука системата, тука пичка му лелина.  Ти не му се кефиш щото е мъжкар, чиче. Кефиш му се на простотиите по радиото дето ги ръси и това е жалката истина. Както и няколко милиона "разбирачи" като тебе. Дет вика Стефчо, само Грожан се оказа по-зле от него от всичките му съотборници. След като стана СШ, на другата година Маса го мааше като маче у дувар, кво да говорим за другите. Аз не го мразя, не ме кефи като цялостно поведение. Кога реши да кара, ми пълни душата. Проблема е , че рядко го взима това решение.

 

Другото какво да го коментирам. Ферари имали едни пари за даване, лошо няма. Може и фланелки да продава Кими, и това е опция. Хората глей как се кефят на тъпотии, голям праз че кара кога му дойде. Важното е да продава артикули. И там играят едни пари. Мърчъндайза да върви, другото кога кво дойде. Всички бойфенчета на Кими да си купят по някоя фланелка кат чичката и тя заплата му е избита.

 

Колата беше ясно че е зле. Кога всички бяха кенеф само Ферари беше добре, тогава друго ревяхте. Сега Мерцедес направили, ми евала им. То не може все да биеш. Ей ги РедБул се насраха да стават шампиони, сега кой ги хване освен Маруся, ги мачка. Ще се оправят и те или ше напуснат щото и там са едни капути, нямам думи. Мина на РедБул времето, сега са Мерцедес, после може Макларън да избухнат, може Ферари, може Уилямс, че даже не бих отписал и Заубер. Божа работа, както нагласят театрото, така ще е. Зяпаме там, пием си бирата и дрънкаме глупости из форума.

Link to comment
Share on other sites

Прав си за всичко, освен тая глупост дето изръси за радиото и че Алонсо и Фетел били по-големи мъжкари... Алонсо е подвижна П8тка в това отношение, а Фетел има още много ЛяП да изяде, че да влезе в класацията. Но натам върви. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...