Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Има си неписани правила. На една част от тях им викат спортсменство и чест, в отбора ягодка обаче не са чували за такива неща. Съвсем скоро ще се разбере.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За Ферари трябва да се говори като за умрелите - или добро, или нищо!beer.gif

В смисъл ще закриват отбора в скоро време ли? А дано да се случи. Едно добро нещо да направят.

Link to comment
Share on other sites

Значи може ягодките да нарушават правилата, но когато някой друг се опита да им се противостави това било зле... :bowdown:

Големият отбор, човек и т.н. си личат по това, че могат да губят с достойнство. Такова липсва в испанският циганин и отбора ягодка!

 

Всъщност не нарушават никакво правило, просто прецакват единия пилот за сметка на другия. Политиката на Ферари е такава и не го крият, а пък и не е забранено.Както казах по-назад дали е спортменско е друг въпрос. Ако РБР бяха в същата ситуация определено нямаше да имам против. Важна е титлата!

 

 

Не искам да ме разбираш погрешно. Нещастното отборченце на РБР не ме интересува. РБР, това е Нюи и факта, че предостатъчно големи прътове бяха сложение в колелата на Ферари и Мкл. Но и тая ще свърши.

 

Тука не ти вярвам, просто няма нещо да е станало и ти да не се зачекнеш с РБР, явно малко или много те интересува. И отделно никъде не съм плюл по Ферари, така че пак се опитваш да ми приписваш несъществуващи неща. Спорът ти за Ферари ти е с netrootbg и RaptoR.

Link to comment
Share on other sites

То това не е спор, а лаладжийница от тяхна страна...аз сам съм си виновен, че им се паля на глупостите...особено на единия ;). Ще дойде и момента да ми писне де...ама за сега смятам да им показвам колко НЕ са прави :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Официално е потвърдено за смяната на кутията от страна на ягодките. Даже не е сменена цялата а само части от нея. Бахти и смешниците.

Link to comment
Share on other sites

Честито откриване на топлата вода. :blush: Достатъчно е само да бъде счупена пломбата.

 

И коя по-точно зъбчадка са сменели от скоростите :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1:

 

Припомнете ми кой смени скоростната кутия след наказанието в Абу Даби...а не си остана със тази от квала :laughing1:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Фетльо...ще мълчиш за по-бавните пилоти. Щото когато това се случи на Алонсо в Канада не те чух да ревеш.

 

Прав беше Вилньов майна...да не повярва човек.

 

Не можел разбираш ли да повярва нашето момче....ай сиктир

Link to comment
Share on other sites

Не вярвах че някога ще го кажа, но Хамилтън ми напълни душичката с това изпреварване. Евала му и мерси за спечелените точки.

 

Малката немска сливка веднага проплака по радиото хахахаха. Не знам кога ще осъзнаете че е супер жалко леке.

Link to comment
Share on other sites

Фетел направи страхотно състезание колкото и да не ви харесва. Ако не го бяха забавили щеше и да го спечели.

Честита поредна конструкторска титла на Ред Бул. Другата седмица дано да честитим и титлата на Фетел :).

Link to comment
Share on other sites

За първи път закостенял и откачен ФЕРАРИСТ като мен викаше за Хамилтън.

 

Да го начукам на Грожан, на жена му, на майка му и на кучето му за назидание...същото важи и за Мими Резилконен. Благодарение на тях Алонсо изостава на 13 точки, а не води с поне толкова, въпреки неистовия късмет на Фетел в Абу Даби.

 

Туй то. Алонсо направи всичко, както и най-добрия сезон в кариерата си до сега.

 

Понеже имаме юзъри с къса памет.....подвижните шикани попречиха и на Алонсо не един път. Кога и как...пъскайте си тубата, не съм майка Тереза.

 

Жалко, че грешната кола се развали

 

XMD, за ТАЗИ скорост ти говоря ;). Скоростта в квала стигнахме до там да не я считаме за нищо освен в Монако и Сингапур.

 

Честита титла на Нюи. Дано му е последна с тоя тъп отбор.

 

Чудесен ход на Ферари със скоростите. Отново директно се изплюха в лицето на всички хейтъри. Шапка им свалям. Путьовците от РБР не посмяха...нормално

 

Скандирания АЛОНСО...

 

Дано след няколко(малко години) да мога да гледам това състезание на живо. :rolleyes:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

И нещо от мен. Всички пилоти на подиума + Андрети имат по-малко титли от Шумахер :bowdown:

 

Чефо, грам не ги разбираш нещата, братче. Ама някой ден ще пораснеш и ще си говорим пак.

 

недей, че тъкмо си отпивах от бирата и за малко да се задавя майна...от смях. :rolleyes: Имай някаква милост :blush:

Link to comment
Share on other sites

Уникален Бътън, уникален Хамилтън. Останалото е пълнеж :laughing1: Бътън се държа изключително мъжки, постоянно и нахакано (нетипично за него). Ех, ако всеки път беше така...

Не симпатизирам на никой от борещите се за титлата, но по-добре Алонсо, отколкото Фетел.

 

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Уникален Бътън, уникален Хамилтън. Останалото е пълнеж :laughing1: Бътън се държа изключително мъжки, постоянно и нахакано (нетипично за него). Ех, ако всеки път беше така...

Не симпатизирам на никой от борещите се за титлата, но по-добре Алонсо, отколкото Фетел.

 

Пълнеж ти е в главата :) Маса също направи много добро състезание и колкото и Бътън да се напъваше, така и не го доближи :) Само той и Бътън взеха по 7 места нагоре.

Link to comment
Share on other sites

Нараин Картикеян неочаквано се оказа в центъра на вниманието на Съркюит ъф ди Америкас, където се проведе предпоследният кръг от световния шампионат на Формула 1 за 2012 г.

 

На гърба на индийския пилот на практика бе стоварена вината за това, че Себастиан Фетел (Ред Бул) загуби състезанието. Германецът се възмути по радиото, че е бил забавен от него и това позволи на Люис Хамилтън (Макларън) да го настигне достатъчно, за да атакува.

 

- Вината е на Картикеян – извика по радиото германеца и след надпреварата уточни точно за какво е недоволствал, тъй като имаше тълкувания, че се възмущава от Хамилтън.

 

От питуола казаха, че всички са видели какво стана и Себастиан трябва да се съсредоточи върху работата си на пистата.

 

Състезателят на Испания Рейсинг обаче бе категоричен след състезанието, че не е могъл да се дръпне от пътя на Фетел.

 

- Още преди състезанието говорих с Чарли [Уайтинг], защото знаех, че подобна ситуация може да възникне. В част от трасето обаче е невъзможно да се дръпнеш настрани, освен ако не излезеш от самата писта. Чарли каза, че няма проблем да не мърдаш в секцията от трети до седми завой (точно в този участък Фетел се движеше зад Картикеян – б.р.), така че не съм направил нищо нередно – обясни индиецът, цитиран от autosport.com.

 

Нараин допълни, че в момента, в който излезе от там, веднага е направил път на Себастиан:

 

- Той ме изпревари на излизането от седми завой преди осми. Просто не бе възможно да стане преди това. Вие ми кажете къде бих могъл да изляза от пистата? Какво да направя, ако се оплаква.

 

Не така Себчо...не така. Гат тва се случи на конкуренцията не викаме по радиото, нали? Не си плюй на късмета.

Link to comment
Share on other sites

Картикиян е нещо... незнайно какво, но не и пилот от Ф1. Толкова пъти е бил полу-решаващ фактор в моменти от състезанията. Жалка история е това момче. И да се хили като ряпа в бокса, и да дава предложения за тюрбани... тази дупка трябва да ходи да кара във някой 3то разряден шампионат.

 

____________________________

 

И с известно закъснение... ИЛИЯ ЦАРСКИ! Велик!

Link to comment
Share on other sites

Не беше ли Чандок с предложенията...все тая това е маловажно.

Искаха повече отбори на грида и си ги получиха. Да не мрънкат. Аз ВИНАГИ съм бил против тези подвижни шикани....но това е то.

 

Всъщност това е най-големият отборен спорт в света. Персоналът е от по 500-600 души в топтимовете и всички те се грижат за това да се създадат два автомобила. А колите непрекъснато еволюират и се променя – обясни Хорнер.

 

Според него резултатите от досегашните мерки съвсем не са лоши:

 

- Намаляването на разходи, дошло вследствие замразяването на двигателите и лимитирането на тестовете, позволи на един независим отбор, притежаван от компания за енергийни напитки, да предизвика екипи от ранга на Ферари, Макларън, Мерцедес-Бенц. А това, мисля, е прекрасно за независимите тимове.

 

Това са думи на лъжливото овчарче, пЪрдон на Хорнер. Не иска обаче да каже колко е струвало покачването на издържливостта на този двигател от 1 на 3 състезания(грубо), а искат общата бройка мотори да намалее още.

 

Хубавото е поне, че си признава за какво иде реч(в червената част от цитата)

 

 

Понеже по някое време ще се появи Раптор, за който Абу Даби беше някво извън земно състезание. Да го пипатам...как така там Фетел тръгна последен и се качи на подиум, а сега тръгна първи с уж голям резерв на скорост и завърши...втори. Аааа да, този път НЯМАШЕ коли за сигурност, нито битки с Пик, Глок, Петрофф и други такива болиди с по 242342345 секунди по-бавни ;). Обичам да съм прав да ГЕ :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Не разбирам за кое си прав, обаче... Ти си си прав само в твоите очи и явно това ти стига. В неделя ще ти обясня подробно някои неща.

 

съвсем нормално ;) И аз съм така на тема телефони ;)

 

Не бях аз човека скандирал за нарушаване на правила и смяна на четвъртинка от скоростната кутия :D, нито бъркам цвета на гумите и други глупости(не мога да ги запомня всички) на нетруут и сие хейтъри :)

 

Щом ще обясняваш - пари ще искаш ли? Защото аз безплатно не обяснявам :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Понеже по някое време ще се появи Раптор, за който Абу Даби беше някво извън земно състезание. Да го пипатам...как така там Фетел тръгна последен и се качи на подиум, а сега тръгна първи с уж голям резерв на скорост и завърши...втори. Аааа да, този път НЯМАШЕ коли за сигурност, нито битки с Пик, Глок, Петрофф и други такива болиди с по 242342345 секунди по-бавни ;). Обичам да съм прав да ГЕ :D

Ами елементарно, да направи шЪмпионата по-интИрЬесен. Па може и при букмейкъра да е заложил. Не знам какви са били коефициентите за победа на Халимтън, но не са били малки. Що да не си опраим бюджетчето... семейното и на тима.

Link to comment
Share on other sites

Ок.

Ми не е ОК. Колко беше разликата в квалификацията между него и Хамилтън? 1:35.657 срещу 1:35.766. 1,1 десета по 40 обиколки колко прави? И как така Хамилтън го мина с тази разлика? Та малкото лайно трябваше да е минимум 4 секунди пред Хамилтън през това време.

Link to comment
Share on other sites

Ми не е ОК. Колко беше разликата в квалификацията между него и Хамилтън? 1:35.657 срещу 1:35.766. 1,1 десета по 40 обиколки колко прави? И как така Хамилтън го мина с тази разлика? Та малкото лайно трябваше да е минимум 4 секунди пред Хамилтън през това време.

 

достатъчно ;)...нямам какво повече да добавя. Приятелски съвет: във форум, в който се обсъжда Ф1 и други моторни спортове(наш или чуждестранен) не го пиши това мнение ;)

 

Според тази формулка Алонсо трябваше да е на 1 обиколка след Фетел, а Росберг трябваше горе-долу сега да завършва :D

 

Питаш как Хамилтън го е минал. Очевидно с малко по-добро СЪСТЕЗАТЕЛНО, а не квалификационно темпо + попадането в трафик в най-точния момент от всички 56 обиколки. След това какво се случи? Контролирана дистанция в рамките на малко НАД 1 секунда, напълно достатъчна, за да няма ДРС атака.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...