Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Да обаче ся има ДРС и ако не е 12 до края на третата обиколка ще бъде изненада за мен. Дано НЕ ПОЗНАЯ. Ще спя по-гръб и на куц крак ако трябва. Искам тука да сгреша СЕРИОЗНО :rolleyes:

 

Най-важния въпрос е(не ми е ясно, признавам си без бой). Може ли Фетел да сложи 9-ти двигател. Това ще е сериозен коз

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако сложи 9я без да маха 8я..може и да е коз...сега едвали :D АЛО е най-бързия в състезателно темпо...ако няма инциденти, не мисля, че ще го застраши Фетел.

Link to comment
Share on other sites

Не забравяйте х-ката на пистата. Алонсо помни кво стана през 2010. Ся да видим какво ще се получи с DRS

 

Утре ще разберем какво е станало( с двигателя). Не искам да чета повече никви новини, болен съм и отивам да си правя греяна ракия за кадем :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ебаси и омразата в последните мнения. На Чефо е ясно мнението. Той гледа през очилата на отбора ягодка. Нищо, че именно той е този който обикновенно погазва правилата. За останалите обаче ми е чудно. Напълно заслужено им е класирането на Ред Бул за вече коя поредна година. Успят да произведат най - добрият болид и имат и пилоти които да го използват. Целият им екип е на уникално ниво. Като се започне от дизайнер и се стигне до момчетата от бокса. Не виждам какво чудно има, че печелят.

Link to comment
Share on other sites

Ебаси и омразата в последните мнения. На Чефо е ясно мнението. Той гледа през очилата на отбора ягодка. Нищо, че именно той е този който обикновенно погазва правилата. За останалите обаче ми е чудно. Напълно заслужено им е класирането на Ред Бул за вече коя поредна година. Успят да произведат най - добрият болид и имат и пилоти които да го използват. Целият им екип е на уникално ниво. Като се започне от дизайнер и се стигне до момчетата от бокса. Не виждам какво чудно има, че печелят.

 

ще ми позволиш ли да си направя кефа и да попитам: може ли пример? :blush: :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

ще ми позволиш ли да си направя кефа и да попитам: може ли пример? :blush: :laughing1:

Веднага ми изниква в главата командата от бокса към градинаря да пусне испанската госпожица пред него.

Link to comment
Share on other sites

Веднага ми изниква в главата командата от бокса към градинаря да пусне испанската госпожица пред него.

 

тъй ли, команда? Аз друго чух по-радиото. Команда нямаше, че иначе бан трябваше да изядат тогава. Дай пак :rolleyes:

Как го пържиха на бавен огън миналата година Хорнер след Англия по тоя казус. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Директна команда си беше. При това доста малоумно изпълнена. Беше направена и в година в която беше забранено да има команди от бокса. Едва ли има друг човек тук който да отрече, че си беше команда.

Link to comment
Share on other sites

Ванка, черешките ще ги разследват за едно резервоарче, което разпределя масалце в предницзата на болида за по-добър баланс, и това тегло в състезание надвишава границите за тегло на предницата...видиш ли обаче след спиране на болида помпичка смуче масалцето от предницата и го връща в друг резероар отзад и връща колата пак в легално положение. Това си е вървене по много тънък лед.

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Има ли отбор който да не върви по тънък лед? Всеки се опитва максималното да извлече от правилата. Веднага се сещам за дифузьора на Браун ГП.Иначе не знаех за това разследване.

Link to comment
Share on other sites

Ванка, черешките ще ги разследват за едно резервоарче, което разпределя масалце в предницзата на болида за по-добър баланс, и това тегло в състезание надвишава границите за тегло на предницата...видиш ли обаче след спиране на болида помпичка смуче масалцето от предницата и го връща в друг резероар отзад и връща колата пак в легално положение. Това си е вървене по много тънък лед.

не, команда няма. защото не са малоумници като РБР и им е ясно, че КОМАНДИТЕ са забранени(тогава). Кажи просто: Искаше ми се да е команда и казуса приключва защото ако беше прав, далеч нямаше само да ги глобят с пари за семки ;). Благодаря, не пуша ;)

 

болида на Фетел най-верояно ще е "нов новеничък" :ninja:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Има ли отбор който да не върви по тънък лед? Всеки се опитва максималното да извлече от правилата. Веднага се сещам за дифузьора на Браун ГП.Иначе не знаех за това разследване.

 

Няма как да знаеш защото просто не съществува за момента такова разследване, всичко са спекулации породени от невъзможността на Ферари да направят по-добър болид и да търсят под вола теле, белким успеят да спънат другите по някакъв начин.

http://clubs1.bg/news/ferari-sreshtu-red-bul-i-izvan-pistata-24887

 

От една страна Скудерията смята, че Биковете използват отвори за въздух, изградени от два различни метала. При загряването им и температурното разширение на металите се получавал по-голям отвор, който вкарвал по-голямо количество въздух за охлаждането на спирачната система. Според Ферари това противоречи на точка 11.1.4 от техническия регламент.

 

ФИА обаче изглежда, че вижда нещата по различен начин. Смяната на спирачните апарати днес сутринта на колата на Себастиян Фетел се дължало на дефект в тях. От ФИА не са настоявали Ред Бул да правят промени по спирачната система.

 

Втората спорна тема била използването на резервното количество масло в болида за подобряването на баланса на колата.

 

„Има слухове, че Ред Бул посредством помпа променят положението на това резервно количество, като го изтласкват в резервоар в предната част на колата“, обясни техническият експерт на ВВС, Гари Андерсън. „Ако те правят подобно нещо, то това противоречи на правилата, но аз не вярвам в това. Ако го правят, то ФИА би трябвало да знае за подобно нещо. Щеше да им е ясно, че има помпа, която да премества масло от задната в предната част на колата.“

 

Възможно е да има подобна система, и ФИА наистина да е наясно с нея. Това обаче не означава автоматично, че тя е нелегална. Никъде в регламента не пише, колко резервоара за масло може да има вградени в колата и дали маслото в тях трябва или не трябва да циркулира, докато то служи за смазването на двигателя.

 

Според информация на auto, motor und sport подобни решения използвали всички отбори, оборудвани с двигатели Рено. Това би означавало, че ФИА е наясно с подобна система и я смята за легална.

Link to comment
Share on other sites

От Ред Бул са взели решението за старт от бокса, защото по този начин ще могат да направят промени по колата на германеца.

 

"Един от най-добрите ски скачачи на всички времена веднъж каза: Всеки шанс е възможност, а през утрешния ден ще имаме доста шансове", заяви Фетел след като разбра за наказанието си.

 

Не само утре...шанса наистина е голям. С наказанието изтегли и жокера

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

С всички промени след парк фермето и след 100 отпаднали + два СК...такъв късметлия аз не съм виждал във Ф1....никога.

 

Болдвам го за нетруута. Фетел изправари 10 подвижни шикана в ДРС зоната и една мека Мария - Бътън. Пак след ДРС-а

 

Като каза Ред Бул. Къде е Уебър....ааа да, pls do not fight with Vettel. Беше зает да се дупи. Нещо, за което всички обвиняват Ферари.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Отборя ягодка си беше виновен тогава. В тогавашната ситуация беше забранено от правилата да се дават заповеди от бокса. В сегашните е разрешено и нищо забранено не са направили. Даже в коментара по филм+ го споменаха. Айде да идват 2 поредни двойни победи за Ред Бул и да приключва и тази година.

Link to comment
Share on other sites

Поздрави от Виден на всички и по-специални към Стефчо :D...

Виден е в еуфория от крясаци и викания :D

нека първо да прегледа 3 пъти състезанието. Няма човек на света, които да отрече това късметлийско излизане и изобщо излизането на СК. Реално погледното нищо не е станало с изпреварването на най-бавните болиди + онова нищо(Бътън)

 

Отборя ягодка си беше виновен тогава. В тогавашната ситуация беше забранено от правилата да се дават заповеди от бокса. В сегашните е разрешено и нищо забранено не са направили. Даже в коментара по филм+ го споменаха. Айде да идват 2 поредни двойни победи за Ред Бул и да приключва и тази година.

кога? отново показваш къса памет. Не е готино да се използват твоите камъни по твоята глава(както ти го правиш към woox в темата за айфона). За кога говориш? Тва първо и второ набий си го най-сетне, че ЗАПОВЕД НЯМА. Защото ако има такава те щяха да бъдат ДИСКВАЛИФИЦИРАНИ. Виж пич, не съм добър художник, не мога да рисувам, но тука на тая тема много зор ще видиш ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ама естествено... Но ако това го беше направил Алонсо, щеше да е най-великия, нали? Да та е*а в разбирача. И аз гледах състезанието. И Грожан ли е шикан? Лотус стана 1-ви. И к'ви отпаднали? Всичко отпадна след Фетел, а не преди него. И к'ъв късмет? Колкото за Фетел, толкова и за Алонсо. Гледаш друго състезание, Чефо.

Link to comment
Share on other sites

Ама естествено... Но ако това го беше направил Алонсо, щеше да е най-великия, нали? Да та е*а в разбирача. И аз гледах състезанието. И Грожан ли е шикан? Лотус стана 1-ви. И к'ви отпаднали? Всичко отпадна след Фетел, а не преди него. И к'ъв късмет? Колкото за Фетел, толкова и за Алонсо. Гледаш друго състезание, Чефо.

Аз ли гледам друго?. Сложи 50 лв на масата и ще ти напиша всичко много ясно...точка по точка. Сега няма да го направя защото вие не сте нищо повече от Ферари ХЕЙТЪРИ. Нито пилот, нито тим подкрепяте...но дай да дойдем и да говорим глупости.

 

Ще ти дам жокер, че още на първата обиколка поне 2-ма или 3-ма отпаднаха...и спирам до тук, докато не видя 50те кинта ;)

 

Велико Ванчо е....Спа 95, Испания 94 и много други такива. Няма нищо велико изпреварването на 6 болида, които са между 4 и 6 секунди на обиколка по-бавни + Торо Росото, което направо му се дръпна от пътя. Видя какво стана като стигна до реални първия човек, който можеше да направи нещо - Бътън. На всичкото отгоре Фетел беше и с новите си меки гуми. Двама, трима като Бътън пред него и в топ 10 нямаше да има влизане

 

Тва, че Лотус стана първи няма нищо общо. Защо си вкарваш авто гол. Уебър нали и той кара РБР. Маса нали и той кара Ф2012, Бътън нали и то кой кара Мкл като на Луис.

 

И да. Ферарито в ръцете на Алонсо нямаше как да се движи и на йота по-бързо. Той направи великолепно състезание като изпревари И Малдонадо И Уебър

 

Между другото и аз ги гледам Галакси ЕС3-ките и Айфоните....ама нищо не разбирам от тях ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Браво Чефо. Пак си гледал с червените очила. А двата удара в носа на болида проспа ли ги? 2 пъти се връща на последна позиция Фетел и от там стигна до 3-тото място. Яд ме е, че не отиде и по напред. И не е вярно, че не подкрепяме отбор и пилот. Подкрепяме Фетел и Ред Бул.

Link to comment
Share on other sites

Браво Чефо. Пак си гледал с червените очила. А двата удара в носа на болида проспа ли ги? 2 пъти се връща на последна позиция Фетел и от там стигна до 3-тото място. Яд ме е, че не отиде и по напред. И не е вярно, че не подкрепяме отбор и пилот. Подкрепяме Фетел и Ред Бул.

тоя па го било яд, че не бил отишъл по-напред....нигга плийс...не ме занимавай, не ме цитирай, не ми отговаряй на тема Ф1 ;) Сигурно и Ферари са виновни, че нямаше 1л бензин в резервоара...че нагли тия боклуци. Бензина бил там ама трябва да разглобим половината кола, че да го изкараме...нищо, че това е НАРУШЕНИЕ на правилата ОТНОВО. Тук свърши нашата комуникация на тема Ф1. По всички други теми няма проблем да бъбрим, да се ебаваме и т.н ;)

 

6 или 7 бяха колите дето се изпотрошиха пред Фетел

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

При първото излизане на СК между 1я и Фетел имаше +~40 сек. Тогава реалното място на ФЕТ бе към 10 място. След втората СК всичко отече...

Link to comment
Share on other sites

Те си понесоха последствията за този гаф с горивото. Вместо да са първи се прецакаха и стигнаха до трета позиция. Пак е нещо. Поне може да си сигурен, че няма да си повторят грешката.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...