Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Какво стана с Мими, какви бяха тия търсения на шорткъти :D. Иначе сега гледам онборд камерата на бруно и не виждам нищо от негова старна, но каквото станало станало....честито на късметлиите :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какво стана с Мими, какви бяха тия търсения на шорткъти :D.

 

Кими е единственият човек в тази галактика способен да се изгуби на затворен маршрут.

Link to comment
Share on other sites

Завърши още един сезон от Ф1. Един много динамичен, интересен сезон с много обрати и екшън. Изпратихме го подобаващо. Абсолютно заслужена трета титла за Себастиан Фетел. Да му е честита. Фернандо Алонсо не по-малко заслужаваше да е пръв, а с оглед на постигнатите буквално невъзможни с такава кола успехи, може само да му стиснем ръката. Достойна борба, страхотни усилия. Заслужи сълзите на Стефчо, който слава богу не успя да счупи телевизора! biggrin1.gif

 

Невероятна трета позиция за Кими, който изобщо не съм очаквал да стигне толкова напред този сезон. Стигна до подиум, успя да вземе и чудесна победа... Не съм се и надявал на толкова. Дано нещата продължат така и догодина.

 

От мен назадраве на всички, прекарахме чудесни мигове заедно и тази година. Ще добавя още 3 кутийки Ред Бул над бара. Да си пожелаем още по-интересен сезон догодина и емоции по беседки и т.н. beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз освен да се извиня, друго не мога да направя.

 

А сезона има мегдан да свърши на 30-ти ноември. Ще видим кво ще излезе от цялата патардия(най-вероятно нищо)....ама знае ли човек.

Link to comment
Share on other sites

А сезона има мегдан да свърши на 30-ти ноември. Ще видим кво ще излезе от цялата патардия(най-вероятно нищо)....ама знае ли човек.

Да не стане само като другото обвинение където уж изпреварил на забранено.

 

 

edit:

And the FIA?

According to Sky Sports F1's Ted Kravitz: "The FIA have just released a statement to journalists to say there is no case to answer, there was no passing under yellow flags in the first place. It was actually a trick of the TV screen. All the attention is on the light panels which are around the circuit and they supplement the marshals' flags that you get on any track.

 

"And if a marshal holds out a yellow flag, then you are not supposed to overtake and that is what people thought they were seeing. But actually the green light board was in the wrong place - there was a marshal flag before it saying that the danger zone had passed and we have had that confirmation from the FIA today. No infraction ever took place, they were satisfied at the time that Vettel did not overtake under yellow flags and as far as they are concerned it is case closed."

 

_)_ - за отбора ягодка. Опитват се с всякакви методи да спечелят. Не могат да си признаят колко са зле. Много ми хареса как дори и след глупостите от предният уикенд пак не успяха да постигнат нищо. Жалко само, че Хамилтън отпадна и стигнаха до второто място при конструкторите. И това им е много.

Link to comment
Share on other sites

кеф ли ти е да се правиш на палячо?

 

Ферари може(ЩЕ) да получи повече пари за сезон 2012 отколкото шампионите от Ред Бул. Това твърди годишното специализирано издание Formula Money. В него се твърди, че Ред Бул ще получи около ₤54,3 млн., а Ферари ще вземе около ₤68,9 млн. от FOM.

 

Причината е, че Ферари получава допълнителна сума, равняваща се на 2,5% от приходите на Формула 1, заради това, че е най-дълго задържалият се отбор в спорта. За сезон 2011 тя беше ₤18,3 млн. Разликата между първият и вторият отбор в класирането се счита да е около ₤3,7 млн.

 

 

Напазарувай си 20 тона ягоди от мен ;) Лай си, излагай се не ми пречиш...аз ти обещавам да съм тук и да опровергавам всяка твоя простотия породена от НЕзнание по темата ;). Много интересно млъкна като отворих дума скоростните кутии...че и за смяна на "четвърт зъбно колело" само :фацепалм:

 

РБР НЕ съществува само от 2010 до 2012...в смисъл за "фенове" като теб е ясно, че само в тия три сезона ги има, като си напишеш домашното - пак заповядай

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

И какво постигат с това, че прибират повече пари? Страхотни резултати показват в последните вече доста години. Да си ги прибират. През това време другите си правят шампионски коли и печелят титли. В историята гледат кой какво е спечелил а не колко пари били прибрали от приходите.

Link to comment
Share on other sites

И какво постигат с това, че прибират повече пари? Страхотни резултати показват в последните вече доста години. Да си ги прибират. През това време другите си правят шампионски коли и печелят титли. В историята гледат кой какво е спечелил а не колко пари били прибрали от приходите.

 

:laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Моя грешка. Не видях, че 2008-ма са взели конструкторската.

 

моля тееее...малко милост прояви, на работа съм и не мога да се хиля с все глас :blush: :bgrin:

 

я виж, че няма как да знаеш...през въпросната година къде са РБР и защо в следващата изпъкват като свински мъди в кал, а Мкл и Ферари се лутат

 

за такива като теб Ферари се изкачват едно място....за мен те загубиха първото, а НЕ спечелиха второто.... защо обаче, няма да си направя труда да пиша

 

А ако те питам защо Ферари губи едно място от Мкл през 09-та дали ще ми отговориш или първо ще има гуугъл ->сърч :lol: :lol:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Нямам нужда от сърч. Много добре си спомням инцидента с пружината. Жалко само, че не уцели испанският циганин.

Сега знам какво ще стане. След няколко месеца от ягодките ще се появи съобщение как били супер добри и щели да размажат всички. След това ти ще се изсереш във всички форуми колко са велики и няколко месеца по - късно ще четем как отписват сезона защото трябвало да гледат към следващата година. Накрая пак ще има сълзи и заплахи как щели да напуснат понеже правилата им пречели. Този филм сме го гледали и продължаваме да го гледаме. Забавен е при това.

 

This clip shows the green flag which ends the yellow zone…

 

xq7wq2yp.gif

Доста ясно се вижда това което бях копирал като обяснения по - горе в темата.

Link to comment
Share on other sites

Тоя сезон беше .. :punk

Фетел си заслужи титлата, но и с малко късмет :)

На фона на разликата в колите ... Алонсо направи каране :bowdown: :bowdown: :bowdown: особено последните състезания.

3те точки разлика са смешни... като титлата на Хамилтън.

 

Какво се карате :) Ферари е най-стария тим , институция , а РБул имат най-добрия конструктор :) Чакаме новия сезон :)

Link to comment
Share on other sites

Нетрууте не ми ги обяснявай на мен нещата на тема Формула 1, много моля ;). Замисли се над ФАКТА. Защо след като губят, печелят повече от шапмионите? Щото са ягодки нали. Приеми приятелски съвет - спри да се излагаш на тая тема. Ще дойде времето да си купя и аз айфон и тогава ще ти се моля за помощ, но точно тук и сега не е мястото да показваш "рога" на точно тая тема. Бъга на форума затри някои твои и на г-н десета и половина глупости. Калитарщината на Фетел + по-добрата кола...и само 3 точки разлика. В Абу Даби заради СК се качи на подиум, а в Бразилия заради собствената си грешка като се набуха в Бруно Сена дори не му се повреди колата...срещу такова нещо и св. Петър да караше Ф2012 - нямаше да успее. Като добавим тука Трошан и изпуснатия Уебър няколко обиколки преди края в Англия и туй то...ама мина и замина. За теб Ф1 е нещо, което го дават в неделя, за мен Ф1 е институция.

 

И ще ти дам от твоето лекарство, което обаче го ползваш без да знаеш кога и за какво...виж колко пъти е наказван Алонсо тоя сезон(нали нарушавали много правилата).

 

Аргументите на Ферари, че Алонсо е участвал само в 18 от 20 състезания заради инцидентите в Белгия и Япония също не впечатляват Хорнер.

 

„Не трябва да забравяме, че Себастиян отпадна във Валенсия докато водеше, когато алтернаторът се повреди. Това на практика означаваше, че подаряваме победата на Фернандо, триумф, който иначе нямаше просто как да спечели. На Монца Себ отново отпадна при положение, че щеше да се класира четвърти или пети. Така че в течение на сезона нещата се изравняват.“

 

Според Хорнер дори Фетел имал повече малшанс от Алонсо, защото трябвало да се предаде заради технически повреди.

 

Така е г-н Хорнер(мистър путьо) въпреки по-добрата си кола щото сте едни шибани черешки имаше огромен шанс да изпуснете и двете титли.

 

едит: като си тръгвах от работа няколко страници липсваха, сега са се върнали.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Добавям едни последни щрихи за финала на сезона и мисля да гледаме напред за следващия интересен сезон. Който спечелил - спечелил с късмет или без, това е спорта. Обръщам внимание и към кой отбор бил ягодка, кой черешка. Ферари никой не може да ги назове, като посредствен отбор, това би било арогантно отношение. За справка се връщаме в историята и тя ни разкрива, че името от създаването на отбора до ден днешен си остава едно "Скудерия Ферари". Няма друг подобен отбор с такава съдба на името си, дори най-близките до тях от скоро са Водафон Макларън..от догодина може й да не са. Ред бул догодина ще са Инфинити Ред Бул. Както стана ясно вече идва друга газирана напитка определно по-голяма от ред бул с името Кока Кола и тя ще отиде при Лотус, там не се знае как ще се казва отбора, но поне вече Мими си има разрдител за водката :D

Много голямо хвалене пада и за Фетел той бил бейби Шуми...таратанци с масло. Когато Шуми подписва с Ферари той вече е двукратен, а те не са печелели титла от 79 година, а само предишната - 1995 не са финиширали цели 13 пъти в шампионата. През 1996 МСШ се класира трети в класирането, въпреки чупливия и нерентабилен болид. Не финишра 6 пъти от 16те състезания. Оправдава очакванията си, че ще се бори за титли през сезона и тази година той печели повече титли (3) от годините 91 до 95 на Ферари. Така, правете си сами изводите, кой с кого ще се сравнява. Кой прави великолепни състезания и така...

 

Ще кажа, че никой няма да остави Фетел да печели титли, по същия начин както спряха и Шумахер едно време. Формула 1 не е само един пилот и това почва да дразни и други хора, който решават какво ще става.

 

В този ред на мисли повечето фенове на спорта припознават Алосно точно с този хъс, защот Ало е десетократно по-завършения пилот и по-доказалия се. В същото време, Фетел в назад в колоната зад кола за сигурност го виждаме как реагира и реве по радиото :)

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Добавям едни последни щрихи...

 

Когато Шуми подписва с Ферари той вече е двукратен, а те не са печелели титла от 79 година, бла бла бла

 

Странно как в последните баш щрихи Стефчо започва да говори откровени глупости и да се излага, вместо достойно да млъкне. Не че изненадва де.

 

Интересно - Фетел вече е трикратен и още няма никакво намерение да подписва с Ферари. laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

Момчета, пийте по един студен Ред Бул и приемете най-после поражението. Спрете да се излагате. Има време догодина. biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

НюиБул...това де РБР..Инфитни..как по дяволите се казват тия :D

 

 

Рапторе, кое точно е глупост...аз казвам факти :blush:

 

A за подписването никак недей да бързаш толкова. Чели сме интервютата на Фетел отностно Ферари.(или поне аз съм ги чел)...ама нека да са глупости де нищо, че насреща няма нищо смислено и под смислено имам предвид поне да не е хумореска, на която с глас ще се смее дори дете в четвърти клас, фен на Мкл ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Такива трикратни плейстейшън шампиони не ми трябват. Радвай им се :)

 

Чудно ми е какви асоциации изникват в на хората главите като се заговори за Фетел? Някаква супер мега яка маневра, някво уникално по себе си изпреварване? Показно на дъжд? Оспорвано задържане на позиция? Стратегически интелект? Не знам как човек да определи стилът му на пилотиране с една дума... Е, как пък нищо не ми се запечатало наистина великолепно през тия 3 години бре! В главата ми освен хумореската в Турция друго нема! Обаче виж, за АЛО, за Мими и дори за ХАМ ми изкачат разни нещица.

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Калитарщината на Фетел + по-добрата кола...и само 3 точки разлика. В Абу Даби заради СК се качи на подиум, а в Бразилия заради собствената си грешка като се набуха в Бруно Сена дори не му се повреди колата...срещу такова нещо и св. Петър да караше Ф2012 - нямаше да успее. Като добавим тука Трошан и изпуснатия Уебър няколко обиколки преди края в Англия и туй то...ама мина и замина. За теб Ф1 е нещо, което го дават в неделя, за мен Ф1 е институция.

И ще ти дам от твоето лекарство, което обаче го ползваш без да знаеш кога и за какво...виж колко пъти е наказван Алонсо тоя сезон(нали нарушавали много правилата).

F1 си е доста повече от едно гледане в неделя. Следя редовно и от няколко източника новините. Старая се обаче да не се вманиачавам на темата. Говориш така сякаш само испанският циганин е имал проблеми през годината. Ако не беше проблемът с алтернаторите щеше доста отдавна да се е решил сезон в полза на Фетел. Да не отваряме и темата с първите места. С три първи места се засилил шампион да става....

 

Ферари никой не може да ги назове, като посредствен отбор, това би било арогантно отношение.

Ако един отбор се представя на посредствено ниво за повече от година-две значи е такъв. Когато са във форма разбира се излизат от това определение. В нито един спорт не обръщам внимние колко велики били преди 50 години. Това си е история и няма нищо общо с настоящето. Мога да дам доста примери в различни спортове.

Link to comment
Share on other sites

аз съм болднал каквото е нужно в мнение #8943...или не си го разбрал, или не си го прочел. Правиш ли разликата между: Алонсо го удариха и Фетел СЕ удари и тука дори ще сложа 50 на 50 разпределение на вината между Кими и Алонсо и пак не става. Алонсо е наказван 0 пъти, Фетел 8 или 9...до тук с митовете за прекрачване на правила, норми, догми, дух на спорта и т.н Ферарито имаше половин технически проблем(квала на Монца). питБула изкара изключетелно малко състезания без проблеми...не са характерни такива неща за тая сбирщина + Нюи и Фетел. Не, че някой ще позволи на Уебър да се бори на равни начела с Фетел...но все пак таи такава заблуда в някои фенове.

 

Прави разлика между някой да те удари и колата да ти се счупи защото нейния дизайнер е искал всеки един детайл да му е на ръба, че и след неко ако може.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Двете отпадания на Фетел тази година станаха заради повреда на част върху която нямат контрол. Не е като да е проблем в дизайна на Нюи. Други автомобили с Рено двигател също страдаха от прословутите италиански алтернатори. За това отпадане на циганина сте се хванали като удавник за сламка. Все едно ако не беше отпаднал щеше да е шампион. Можеше и да е, но никой не знае как щеше да се развие сезона ако беше завършил. Не се знае и дали щеше да завърши. Изобщо тази тема с какво можело да се случи е безкрайна и не мисля, че има какво да се обсъжда.

 

Фетел си е понесъл наказанията за грешките. Не само неговите, но и тези на отбора. Въпреки тях достигна до титлата.

 

 

Link to comment
Share on other sites

И защо не се чупят в други коли? Заубер с какви са, Ферари с какви са?....СТР с какви са, Катерам и Уилямс с какви са? Мкл ползват техни си.

Други автбомобили не знам ама друГ автомобиЛ - да. Айде няма нужда

 

Отпаданията са 2 + липса на много малко скорост във Англия. Техническите проблеми са да ги кажем 0, разликата в точките е само 3 + откачено огромен късмет в последните два старта(за Фетел). Ти продължавай да си седиш със "широко затворени" говори си, няма проблем. Се е имало критики ама не съм чул някой да казва, че Рори Бърни е спечелил титлите на Шумахер ;)

 

Дизайна на Нюи драги зрителю, може да е много бърз, но надежността на пакета му бяга. Ще питаш защо...сигурно някъде в един от трите ти източника ще го намериш да го прочетеш след като ще има сезони, които бягат по тъча и коментари на запознати хора, не на фенове ;).

 

едит: за малко да забравя. Единствения пилот, на който съм бил фен е Шумахер. Това как наричаш Алонсо - не ми пука. Докато той кара за Ферари - стискаме му палци. Ако Хамилтън дойде - стискаме му палци. Ако Рон Денис дойде - стискаме му палци ако кура ми Янко дойде - стискаме му палци защото Отбор>пилот.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Последно за кога решихте да си сваляте сутиените и да се почвате ? И да се дърпате за космите на гъзъ ? Щото водите ебахти безсмисления спор и нищо смислено не виждам да излиза от цялата патърдия.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам един въпрос вън от безсмислените обяснения, разсъждения, предположения и умозаключения, които НЯМА да променят факта, че Фетел и РБР са шампиони.

 

От Закриването насам онова весело душче, чието уплътнение взехме, за да оправим машината за бира е в неизвестност. Сега аз знам, че е с много привлекателна форма и размери и че на някой може много да му се хареса. effemine3.gif

 

Но в крайна сметка на мен си ми трябва! Последно го размотавахме из хола ми се струва, ако някой има информация за местонахождение - да каже.

 

Ако пък го е взел да се забавлява - пак да си каже, че да знам да не го търся! gayviolet.gif

 

laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...