Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Зад диван, не знам, ама в самия диван ме съмнява, че е. Може между възглавниците на дивана. Или между там, дет' се сяда и облегалките за ръце. Говорим за дивана до басейна, не този, дето седяхме аз, Гено, Весо и Иван. Не знам Жоро и Стефчо какво са правили със шнурчето, но ме е страх и да попитам. Ние четиримата сме невинни до доказване на противното.

 

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Галя пИчели. Аз бях проверил в диваните преди да питам, но след нейния пост ми щукна, че може странично да са го завряли и точно така се оказа - между облегалката и дъното. laughing1.gif

 

А аз вече се чудех кой е скритият гей в групата! effemine2.gif

Link to comment
Share on other sites

Ся искаш да кажеш, че няма пеерази в групата и мое си ходим без гащи и без тапа в задника вече ??

На теория може и да е така. На практика не бих се престрашил. ТЕ(пееразите) само дебнат някой леко да пийне и :love ...

Link to comment
Share on other sites

АБЕ! Операторчетата!!! Как може двата най-важни клипа да са мазало?!?!? Тая пущина не я ли гледате фокусирала ли е, не е ли??? Ще се наказваме ей! ninja.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ебах тоя късмет майна. Жалко, че в четвърти завой Кими се оказва зад Фетел....щото успя да го избегне(с цената на излизане от пистата. Грожан или Падрето направо на боулинг щяха да си играят). Ебаси мамата...то аз да бях с тоя късмет и аз щях да съм СШ за 2012...е*и му майката.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Кубица е потрошил още една кола или по-точно изпепелил още една кола, до колкото разбрах.

Личното ми мнение е, че се отдалечава от Ф1 с всеки изминал ден(това без да съм доктор или да знам как точно се чувства). Може би ще го видим във WRC.

 

За втора поредна година победителя в Австралия(Албърт Парк) НЕ става СШ, дори не е втори и много рано отпадна от битката, но хак да му е за думите, които каза март месец по адрес на Алонсо след победата в Малайзия. В тоя ред на мисли пожелавам на Серхио да победи Бътън...трудно ми е да повярвам обаче, че в Мкл ще направят една и съща грешка два пъти...като първия път изгубиха и титла...ще видим.

 

И сега:

 

Монтедземоло: Определена възраст е несъвместима с дадени роли и отговорности 03.12.2012 | Магдалена Райчева, снимки: Ферари | 0 коментара

Президентът на Ферари Лука ди Монтедземоло за първи път директно атакува носителят на търговските права във Формула 1 Бърни Екълстоун. По време на традиционното годишно закриване на сезона във Валенсия, той директно заяви, че Бърни не ръководи спорта в правилна посока. Монтедземоло каза, че Формула 1 има нужда от драстична промяна в правилата. Той първо поздрави членовете на екипа си за добре свършената работа и надеждността, показана от болида. Маркизът коментира и разяснението, което Ферари поиска от ФИА за изпреварването на Себастиан Фетел на Жан-Ерик Верн:

 

- Хората направиха скандал и коментираха прекалено много. Историята е много проста: видяхме снимки, някои от които бяха публикувани във всички интернет сайтове, получихме хиляди запитвания от феновете си. Затова направихме възможно най-простото и най-откритото нещо – поискахме мнението на ФИА като им казахме, че ще приемем тяхното решение, каквото и да е то. Мисля, че това е най-добрият начин за решаване на проблеми, когато има съмнения.

 

Президентът изрази мнението си и за бъдещето на спорта, който според него не се движи в правилната посока:

 

- Има неща, които не вървят добре в този спорт и настъпи момента, в който да ги изясним веднъж за винаги. Не можем повече да се намираме в ситуация, в която трансферът на технологии от пистата към пътищата да е сведен до минимум. Двигателите и скоростните кутии са еднакви, а аеродинамиката вече няма нищо общо с изследванията за шосейните автомобили. Също така не може да не се тества в този спорт. От известно време говорим за това и ще го повторим на точните места, затова за момента не искам да допълвам нищо повече. Търпението ни се изчерпа и някой трябва да помисли дали все още иска във Формула 1 да има компании, които инвестират в нея и я считат за най-напредналата изследователска скамейка за собствените си коли. Нещо, което Ферари прави от 1950 г. Ние сме конструктори, не спонсори. Не съм доволен, че не можем да правим тестове на асфалт и че не можем да дадем шанс на младите пилоти да изплуват.

 

Монтедземоло коментира и изказването на Бърни Екълстоун от миналата седмица, че решението на Ферари да поискат разяснение от ФИА е било „истинска шега”:

 

- Тъй като някои хора наскоро използваха израза „Това е шега”, бих искал да кажа, че това (ситуацията в спорта б.а.) е истинската шега. Да, имам в предвид една от фразите на Екълстоун. Баща ми винаги ме е учил, че трябва да уважаваш по-възрастните, особено когато достигнат момента, в който повече не могат да контролират думите си. Ще спра дотук. Определена възраст е несъвместима с дадени роли и отговорности.

 

Лука ди Монтедземоло поздрави още Себастиан Фетел и отбора на Ред Бул за спечелването на титлите през тази година и изрази надеждите на Ферари за следващия сезон:

 

- Бих искал да се възползвам от възможността и да поздравя Фетел и Ред Бул, защото те спечелиха, а ние искаме да поздравим победителите. Надяваме се и желаем следващата година другите да поздравяват нас.

 

Лука навлиза в едни дълбоки води, но ако има човек, който може да си го позволи...това е той.

 

Новина номер 3, HRT са изпуснали(по-точно явно не са искали и не са могли) срока за подаване на кандидатура за участие в сезон 2013 и по-важното е, че в същия момент трябва да стане и плащането на таксата за следващия сезон. Идеално, към днешна дата ще имаме 1 подвижен шикан по-малко.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Трикратният световен шампион във Формула 1 Себастиян Фетел бе избран за "Пилот на 2012 г" в анкетата на списание Autosport. Германецът печели наградата за трета поредна година.
Link to comment
Share on other sites

Ти някак не ме разбра. Говоря за скорост...в най-чистата и форма. Не за проблеми, за грешни стратегии и отпадания...а за скорост. В тоя сезон много неща почнаха да се случват за сефте от 60 години дето се вика. Остана само дебютант да спечели световната титла. :angry: Такива разлики в квалификациите в най-новата Ф1.... :rolleyes:

 

Съжалявам, че Ф2012 няма скоростта на Мака...всичко отдавна да беше решено. По въпроса с техническите проблеми, не можем да искаме повече.

 

А по повдигнатия въпрос за проблемите - те са си на отборите. Те да се оправят с тях. Виж, като те блъснат обаче и нямаш вина...тогава е малко кофти. Иначе мохабета за спечелването и за завършването ми е ясен :)

 

С удоволствие бих искал да чуя за подобни обрати в последните 22 години(примерно, може и повече...няма проблем). Че и тестове на писта няма. :blush:

 

 

За първи път закостенял и откачен ФЕРАРИСТ като мен викаше за Хамилтън.

 

Да го начукам на Грожан, на жена му, на майка му и на кучето му за назидание...същото важи и за Мими Резилконен. Благодарение на тях Алонсо изостава на 13 точки, а не води с поне толкова, въпреки неистовия късмет на Фетел в Абу Даби.

 

Туй то. Алонсо направи всичко, както и най-добрия сезон в кариерата си до сега.

 

Понеже имаме юзъри с къса памет.....подвижните шикани попречиха и на Алонсо не един път. Кога и как...пъскайте си тубата, не съм майка Тереза.

 

Жалко, че грешната кола се развали

 

XMD, за ТАЗИ скорост ти говоря ;). Скоростта в квала стигнахме до там да не я считаме за нищо освен в Монако и Сингапур.

 

Честита титла на Нюи. Дано му е последна с тоя тъп отбор.

 

Чудесен ход на Ферари със скоростите. Отново директно се изплюха в лицето на всички хейтъри. Шапка им свалям. Путьовците от РБР не посмяха...нормално

 

Скандирания АЛОНСО...

 

Дано след няколко(малко години) да мога да гледам това състезание на живо. :rolleyes:

 

 

Чефо, грам не ги разбираш нещата, братче. Ама някой ден ще пораснеш и ще си говорим пак.

 

 

Не разбирам за кое си прав, обаче... Ти си си прав само в твоите очи и явно това ти стига. В неделя ще ти обясня подробно някои неща.

 

 

Ми не е ОК. Колко беше разликата в квалификацията между него и Хамилтън? 1:35.657 срещу 1:35.766. 1,1 десета по 40 обиколки колко прави? И как така Хамилтън го мина с тази разлика? Та малкото лайно трябваше да е минимум 4 секунди пред Хамилтън през това време.

 

 

http://www.motorspor...st-car-of-2012/

 

Based on all the fastest race laps this year, McLaren was just 1.8 tenths from perfection, the report claimed.

 

Champions Red Bull came in second with an average of 3.8 tenths off the best, followed by Lotus, at seven tenths.

 

Ferrari was just fourth, with an average deficit of 7.5 tenths.

 

"It means Fernando Alonso almost became champion with the fourth fastest car," the report read.

 

2012's fastest team McLaren won seven grands prix this year, compared to seven for Red Bull and three for Ferrari's Alonso.

 

 

Като говоря на тема Ф1....може да мълчите, да слушате и да си водите записки ;)

 

Гласувалите в аутоспорта сигурно са били на някакъв вид наркотици или малцово уиски

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ама нали това ти обясняваме! Че имат слаба кола и че са отбор ягодка. Ти само го доказа!

 

Стефчо се опитва да обяснява фантастики, че Фетел е станал шампион с късмет. laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

Дефакто обаче целият свят знае, че ако Ферари нямаха късмета да имат пилот като Алонсо, щяха да са някъде в средата на класирането... Именно те са най-големите късметлии тая година.

Link to comment
Share on other sites

Ама нали това ти обясняваме! Че имат слаба кола и че са отбор ягодка. Ти само го доказа!

 

нищо подобно. не съм извадил всички цитати с всички глупости. Чудно как никой журналист не се сети да подскаже на Бътън за интервюто дадено от него на 29-ти март...да се види какви ги говереш тогава.

 

Стефчо се опитва да обяснява фантастики, че Фетел е станал шампион с късмет. laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

Дефакто обаче целият свят знае, че ако Ферари нямаха късмета да имат пилот като Алонсо, щяха да са някъде в средата на класирането... Именно те са най-големите късметлии тая година.

 

Никаква фантастика не е. Фетел смаза Уебър(човека каращ СЪЩАТА кола), но имаше зверски късмет в последните две надпревари, като дори в последната направи уникална грешка като се набуха в Бруно Лали, на всичкото отгоре в 4-ти завой пак за негов късмет се оказа опитния Кими Райконен, а не Шарл Пик или Таран Грожан, или Преподобния ;)

Link to comment
Share on other sites

Радвайки се на заслужилият нов трикратен световен шампион, бих искал отново да си спомним за друг един трикратен световен шампион, който за мен (а и не само за мен - "Аертон Сена е избран за най-великия пилот във Формула 1 за всички времена от 217 бивши и настоящи състезатели във Формула 1") е най-великият пилот на всички времена:

 

http://www.youtube.com/watch?v=vIdyJ0RGbJ4

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=O9fJsDy29U0

 

 

215956_4997255297896_1882605285_n.jpg

 

 

Поклон пред най-жестоката жертва на скапаните нагласяния на правила и съответните технически борби в надпреварата. Поклон пред не само най-великият пилот, но и най-големият човек, мъж, пич и т.н. дръзнал пръв да критикува открито Ф1 мафията и резилите в този спорт. Поклон.

 

==================

 

Стефчо, докога ще се страхуваш да гледаш филма за Сена? И ще претендираш, че знаеш всичко за Ф1?

Link to comment
Share on other sites

Стефчо, докога ще се страхуваш да гледаш филма за Сена? И ще претендираш, че знаеш всичко за Ф1?

Той знае "всичко" само за един много кратък период от Формула 1 - т. нар. плей стейшън период. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Не ми трябва точно на мен да го гледам. Като гледам какви мълчанки настават като дам някой клип и се опитвам да си представя физиономията на човека изговорил поредната простотия. Кво ли си е казал...защо ли първо не проверих как седят нещата ами да се излагам тука? :blush:

 

a да...през 94-та как ли не въртяха, кво ли не сукаха, банове от пръстите си вадиха само и само щетата Хил да стане шампион, но той пък взе, че се набуха в Бенетона на Аделаида.

 

Сена е страшен пилот, но Тамбурело го митологизира. Винаги ми е било такова мнението и такова ще остане.

 

Аз показваХ и показах какви са фактите, вие се радвайте на трите титли на Фетел. Идола ви Сена сигурно би ви изплющял по един зад врата ;)

 

Рапторе, аз НЕ ЗНАМ всичко, няма такъв, който да знае всичко....дори Мъри Уокър сигурно има неща, за които не знае. Но знам достатъчно, че да ви покажа това и онова ;).

 

За мен лично един Жил Вилньов е не по-малко велик от Сена. Защо обаче...ще оставя на вас корифеите на тема Ф1 да разберете.

 

едит: Дано другия сезон ваш любимец загуби титлата заради педал като Грожан...без да има грам вина ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Един клип за това, което няма да се случи повече във Ф1. Защото никога няма да се изправят очи в очи с истината (вероятно заради big bucks) и да кажат каквото мислят. Да се борят против нагласените неща и политиката, която определя всичко в света, включително във F1 от времето на Сена досега.

Не одобрявам това, което казва Сена, одобрявам самото скрито послание.

http://www.youtube.com/watch?v=qFZKkK6odgY

А за разведряване на обстановката, ще пусна това клипче (А Бътчо в него избира Прост (диването то)). Като цяло отговорите им са доста различни :

http://www.youtube.com/watch?v=I-xQk1T7P9o

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Кими Райконен получи порицание за това, че завъртя болида след победата на Спа през 09-та. Пак той и Фетел бяха порицани за груб език...за какво по-точно изразяване говорите? Всеки си знае на изуст рецитала, който му е написан от отбора....и е желателно да не се впуска в свободни съчинения

 

Екълстоун: Пилотите в миналото имаха характер, на днешните не им позволяват това

 

Едно име: Джеймс Хънт...колко трябва да те пари куфара да закъснееш за церемония на британското кралско семейство...и дa идеш с дънки ли беше, с джинси ли беше :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Вярвам ви е ЯСНО защо няма още един финиширал във всички 20 надпревари...заради което загуби и титлата.

 

А сега по същество:

 

15-годишният русенец, който наскоро тества за Лотус във Формула ADAC Masters, на моменти бе най-бързият пилот на пистата. Той направи поредица изпреварвания като два пъти за по-малко от 10 обиколки от края на колоната влизаше в топ 10. Повреда в двигателя в последната гонка му попречи да достигне исторически първи финал за България на това първенство.

 

Всички участници имаха на разположение еднаква техника като гуми, шасита и двигатели. Тачков бе един от най-младите състезатели в класа си съставен от шампионите на 52 страни, а заради финансови трудности той бе и един от малкото, които не бяха тренирали предварително на пистата. Така в тренировките Георги трябваше да учи конфигурацията и да привиква към шасито Соди Карт.

 

- Пистата Алгарве край Портимао е изключително бързо трасе и нивото на конкуренцията бе невероятно високо, почти всички са по-възрастни и опитни от мен с много международни успехи. В тренировките трябваше да науча пистата докато се адаптирам към карт който няма предни спирачки, това за мен е новост защото през изминалия сезон съм привикнал да се състезавам с предни спирачки и да спирам много по-късно. Това обаче не ми попречи да покажа, че мога да бъда бърз и на световната сцена – коментира Тачков.

 

В първото състезание Георги летеше. Веднага след старта започна да изпреварва съперниците на трасето, за да стигне до седмата позиция в надпревара от само 11 обиколки.

 

Пламене, Кралев...щета неземна. Спри да се излагаш в оупън уийл-а и дай някой леФ на момчета като това, което явно имат талант. Същото се отнася и за г-н Арабаджиев.

 

Адам Пар: Подадох си оставката, за да може Уилямс да сключи договор с Екълстоун

10.12.2012 | Светлана Стойкова; снимка: Уилямс | 0 коментара

Бившият председател на екипа на Уилямс във Формула 1 за първи път публично обясни причините за внезапното си напускане в началото на годината.

 

- През онази седмица подадох оставката си, вярвайки – правилно или погрешно, че [Бърни] Екълстоун е заявил на борда ми, че няма да им направи предложение за договора Конкорд, докато аз управлявам Уилямс – заяви Пар в интервю за Ройтерс. – В конкретните обстоятелства избрах да си тръгна, за да може отборът да постигне възможно най-добрата сделка с него. Предложението му пристигна в деня след обявяването на оставката ми.

 

Бърни, дърта к**во...време ти е да си ходиш и да ми дадеш Тамарчето да си я гнясам :rolleyes: :blush:

 

Кубица: Дясната ми ръка е достатъчно силна,за да държа волан, но движението й е ограничено
Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

2. Lewis Hamilton

The championship standings may not show it but Lewis had his best season in F1 to date. This actually should have been his second F1 title. Unfortunately McLaren really let him down, plus luck wasn’t on his side either.

Hamilton was very quick all year long and hardly put a foot wrong. He was the star of qualifying with seven pole positions, which is better than even Vettel managed. Not only that but before taking penalties into account (like the one in Spain); he qualified in the top three 16 times out of 20 which is incredible consistency.

He took four race victories but he should have had more (possibly eight). He was pacing himself in the lead of the Singapore GP, but a gearbox failure ended his race. He was leading comfortably in Abu Dhabi but retired with a fuel pressure issue.

Lewis Hamilton (© McLaren).

He was also leading the race in Brazil until Hulkenberg collided with him. Back at the Spanish GP Hamilton was on a planet of his own in qualifying. However McLaren’s mistake with the fuel meant he had to start last due to no fault of his own. On his form that weekend he surely would have utterly dominated the race.

Lewis also ran over debris in Germany which proved costly. Maldonado hit him whilst battling for second in Valencia. You could say defending hard against Pastor was Hamilton’s only little error this season. That is being very picky though because in all honesty Maldonado was more to blame.

Hamilton was also wiped out by Grosjean at the start in Spa. This list of his misfortunes is endless quite frankly. He easily lost over 100 points due to no fault of his own over the course of the year (he finished 91 points behind Vettel in the championship).

It was hard to decide between Vettel and Hamilton for second on this list. However Austin sealed the deal in favour of Lewis. Red Bull was mighty quick that weekend but Hamilton split them on the grid. He was even quicker in the race and overtook Seb to win.

That’s the sort of performance McLaren will be badly missing next year.

Толкова вярно

Link to comment
Share on other sites

АКО това, АКО онова.... АКОто мирише, както се казва, а някои добавят, че и цапа.

 

То и аз мога сега да запея, че АКО Себастиан нямаше две тъпи отпадания, щеше много по-рано и по-спокойно да е шампион.

 

Всички тия приказки са вече за пазара. Гледаме към 2013.

Link to comment
Share on other sites

Толкова вярно

 

Абсолютно съм съгласен. Мкл изпуснаха две титли, които трябваше да вземат с ЛЕКОТА. Не смятам, че пилотите им имат вина, рибата от към главата се вмирисвала...та така. Смятам, че без Луис те са един по-слаб тим :blush:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...