Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

достатъчно ;)...нямам какво повече да добавя. Приятелски съвет: във форум, в който се обсъжда Ф1 и други моторни спортове(наш или чуждестранен) не го пиши това мнение ;)

 

Според тази формулка Алонсо трябваше да е на 1 обиколка след Фетел, а Росберг трябваше горе-долу сега да завършва :D

Ами той горе-долу е там: 40 сек. са почти 2/3 обиколка. Като махнеш тези 12-15 (половината при старта и другата половина при бокса) обиколки докато се загреят гумите и обиколките станат почти константни... разликата е точно толкова. +- 5-6 секунди за цялото състезание. Може да си го сметнеш и сам.

За толкова време (40 секунди) италианците изпиват точно 2 кафета :)

 

Контролирана дистанция в рамките на малко НАД 1 секунда, напълно достатъчна, за да няма ДРС атака.

Ъхъм. По-бавната кола винаги контролира преднината си пред по-бързата когато я изпревари, точно за да няма ДРС атака :lol:

Това не го пиши по форуми, където се обсъждат моторни спортове щот шъ изкъртиш мивките.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На коя викаш по-бавната кола? Ако колата на Хамилтън за теб е била по-бавна, това е съвсем друг вид топла бира ;). Само да ти напомня най-небрежно, че карането в "мръсния" въздух ЗАД друг болид не е като карането на ЧИСТА писта. Сполай ти в следващия опит ;)

 

И още нещо. Не си на изпит по математика, че да ги правиш тия сметки. Фетел усля ли или не успя да влезе в ДРС зоната на Луис. Изобщо освен последните 30 метра той успя ли да падне под 1 секунда?

 

Работата е ясна, но с удоволствие бих се развесилил още малко. ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Стефчо какъв се развихрил само! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

Аз бих казал поредно интересно състезание. Както и предвиждахме по-рано през сезона, всичко ще се реши в последното състезание. Честита заслужена титла на Ред Бул тийм. Дано догодина да не си взимат италиански алтернатори. laughing.gif

 

Не знам дали някой от вас тука е имал илюзии, че Циганина няма да успее да изпревари Фетел, но това беше ясно като бял ден. Беше въпрос на време. Определено Макларъна стоеше много добре на пистата и беше по-бърз. Кърсвах го да се счупи, но този път не стана... biggrin1.gif

 

Link to comment
Share on other sites

KR: "First the sun shined and the car worked well. When we changed into hard tires the sun was clouded and we lost our temperatures immediately. Then three laps before the end the sun started to shine again and we found the pace immediately, Räikkönen told about his race..."

 

Давам го не за друго, ами да покажа на @future, че формулата му е грешна...а и както казах вече....обичам да съм прав, а аз винаги съм на тази тема.

 

От това горното зависеше почти целия сезон. По-добро описание не може да бъде дадено. ;)

....................................................................

 

С тая трошлива кола...много е заслужена - да. :laughing1:

 

Рапторе, познай коя е другата алтернатива на Марели и познай защо в другите коли НЕ се трошат. Опита с подпиране на тоя и на ония не минава. ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

а аз винаги съм на тази тема.

С тая трошлива кола...много е заслужена - да. :laughing1:

 

Добре че си ми и скромен! laughing1.gif

 

Па си и вярваш, да му се не види. В твой стил ще ти кажа - бОли ме фара каква е колата - титлата е тяхна! tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Добре че си ми и скромен! laughing1.gif

 

Па си и вярваш, да му се не види. В твой стил ще ти кажа - бОли ме фара каква е колата - титлата е тяхна! tounge.gif

 

много ясно, че си вярвам, какви състезания гледате вие обаче е под въпрос :laughing1: С един пилот титла не се печели и за това са си виновни Маранелци, Мкл сами се биха, въпроса е какво ще се случи като спрат да им позволяват да си веят байряка(на питбулци). :rolleyes:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Работата е ясна

Нищо не ти е ясно.

И между другото... всичко е математика на този свят. Ако не си го разбрал още, значи няма смисъл да говорим изобщо. От празни приказки файда - йок.

Със здраве, Стефче (както ти казват некои хора).

Link to comment
Share on other sites

Тука през глава продължавате да повтаряте, че не разбирам...а не спирате да говорите откровени глупости. Единия дори викна на своя страна неписаните правила от безсилие и осъзнавайки какви простотии пише. Няма да се ОчОдя ако викне и Рамбо. Раптора пропуска и той неудобните въпроси(нормално, разбирам го).. Ти ми говориш за математика, говориш ми за 1.1 десета разлика в квала...ти чуваш ли си кви глупости плещиш? Омръзна ми не да ви показвам, а да ви ДОКАЗВАМ, че сте в грешка. Сигурно си по-запознат от Райконен, който е карал болида, а? Когато изкараш смислен аргумент, заповядай...до тогава си подготви домашното и ела пак в темата. Сега с мъка ти пиша 2 и една втора(за старанието ти, макар и напълно грешно.)

 

Като си такъв математик...що не сметна двата СК-ара в Абу Даби...що не сметна изгорелия алторнатор, що не сметна счупването на пломбата на скоростите на Фелипе...айде моля ти се. Не сме се събрали да разлагаме в редове на Фурие, като започнем да го правим, ще се обадя да ни припомниш как става ;).

 

За ПОСЛЕДЕН път го казвам, макар че и по ТВ-то се скъсаха да го правят. Състезателно и квалификационното темпо са две коренно различни величини =>, че математиката започва да ти КУЦА.

 

По - отчая опит и по - голяма излагация едва ли ще успеят да сътворят някога ягодките. Ама от тях сме виждали многократно колко са мизерни и не им пука от нарушаването на правилата. Да видим дали ще го направят. Ще е интересен старт.

 

 

Значи може ягодките да нарушават правилата, но когато някой друг се опита да им се противостави това било зле... :bowdown:

Големият отбор, човек и т.н. си личат по това, че могат да губят с достойнство. Такова липсва в испанският циганин и отбора ягодка!

 

 

Има си неписани правила. На една част от тях им викат спортсменство и чест, в отбора ягодка обаче не са чували за такива неща. Съвсем скоро ще се разбере.

 

 

Официално е потвърдено за смяната на кутията от страна на ягодките. Даже не е сменена цялата а само части от нея. Бахти и смешниците.

 

 

Ами елементарно, да направи шЪмпионата по-интИрЬесен. Па може и при букмейкъра да е заложил. Не знам какви са били коефициентите за победа на Халимтън, но не са били малки. Що да не си опраим бюджетчето... семейното и на тима.

 

 

Ми не е ОК. Колко беше разликата в квалификацията между него и Хамилтън? 1:35.657 срещу 1:35.766. 1,1 десета по 40 обиколки колко прави? И как така Хамилтън го мина с тази разлика? Та малкото лайно трябваше да е минимум 4 секунди пред Хамилтън през това време.

 

 

 

 

 

Ъхъм. По-бавната кола винаги контролира преднината си пред по-бързата когато я изпревари, точно за да няма ДРС атака :lol:

Това не го пиши по форуми, където се обсъждат моторни спортове щот шъ изкъртиш мивките.

 

 

:bowdown: Прави сте така е. :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1:

 

Мога ли да използвам цитираните глупости и хуморески, за да ги издам и да направя пари? Обещавам после да направя няколко чевермата и да купя няколко десетки тона от най-хубавото вино, за да се почерпим поне 3 дни и 3 нощи :blush:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

много ясно, че си вярвам, какви състезания гледате вие обаче е под въпрос :laughing1: С един пилот титла не се печели и за това са си виновни Маранелци, Мкл сами се биха, въпроса е какво ще се случи като спрат да им позволяват да си веят байряка(на питбулци). :rolleyes:

 

Някакви други състезания явно.... laughing1.gif

 

Със здраве, Стефче (както ти казват некои хора).

 

Ти не смей да се обаждаш по този начин за човек, когото не познаваш. Със Стефчо сме ЛИЧНИ приятели и можем да си позволяваме разни словесни волности, които впоследствие си доизясняваме на маса очи в очи. И понеже нямам спомен да познаваш някого от нас - заткнись.

Link to comment
Share on other sites

Ти не смей да се обаждаш по този начин за човек, когото не познаваш. Със Стефчо сме ЛИЧНИ приятели и можем да си позволяваме разни словесни волности, които впоследствие си доизясняваме на маса очи в очи. И понеже нямам спомен да познаваш някого от нас - заткнись.

Аууууу, извинявай шефе. Посипвам си веднага глъвътъ с пепел.

=======

 

Сори, Стефче, Стефчо или Дон Чефо. Ако знаех, че сте лични приятели с Шефа... изобщо нямаше да се обаждам защото: Всяка крива линия, успоредна на Партийната линия е ПРАВА линия.

Link to comment
Share on other sites

Всеки винаги може да се обажда, стига да не нарушава Правилата. Нямаме нито прави, нито криви, нито партийни линии. Но също

така и не допускаме хашлашки подигравки и подмятания.

Link to comment
Share on other sites

Според финансов отчет оперативната загуба е $36,4 млн. Това означава, че организаторите за трета поредна година са на червено (кръгът влезе в календара през 2010 г.). Само за първата година минусът е 50 млн. долара, но корейците твърдят, че това са само краткосрочни проблеми.

 

Цитата е за пистата в Корея, не съм го копнал целия

 

А дано това се случи в Индия, Бирма, Афганистан и другите тъпи дестинации и Ф1 да се върне където и е мястото

 

Аааа да и Бърни да бъде осъден за 650-те млн и най-накрая да се оттегли...и той и всички изкуфели дъртофелници.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Аз няма да съм в Бг. За сметка на това си организираме гледане в моята квартира. Ако искате може и тук да заповядате :beer:. Има големи количества червено вино и бира Paulaner + ракията на хазяйна.

Link to comment
Share on other sites

Никакви въпроси - искам сериозно отношение! ninja.gif

 

Добре бе, няма да се обяснявам тука специално, но има и втори фактор освен основния. Формулата е леко късно, не знам как са тролеите за село като цяло. Мисля че има един по късен. Другия вариант е да идвам с контейнера за лещите или да се прибирам с пиянския 2:30. Кажи как ги виждаш ти нещата :D

Link to comment
Share on other sites

И аз ще гледам да дойда...въпреки, че днеска баба Вектра ме върна 150 кинта назад да еВа нeйната мама

 

едит: тъкмо Ванчо да разбере защо трябва да "пързаляш" болида, за да си по-бърз от всички...не само това ами и да се превърнеш в наистина голям шампион :blush:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Дотук имам 4 сериозни заявки и две клатещи се. Предлагам тия двамата да се вземат в ръце! Липсват ми и Румен и Иван нещо в групата! ninja.gif

Link to comment
Share on other sites

Дотук имам 4 сериозни заявки и две клатещи се. Предлагам тия двамата да се вземат в ръце! Липсват ми и Румен и Иван нещо в групата! ninja.gif

 

Ми вземи ми отговори на въпроса , че да не се клати така заявката :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...