Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

При първото излизане на СК между 1я и Фетел имаше +~40 сек. Тогава реалното място на ФЕТ бе към 10 място. След втората СК всичко отече...

 

След второто имаше около 24 след Алонсо. Вие смятайте и отричайте късмета. Това, че има бърза кола е факт

 

тия СК-и никой не ги забелязва обаче + новата скоростна кутия, променени предавателни числа, други настройки на окачването и т.н(това им е позволено обаче да го направят и се възползваха).

 

Ванчо щом това за теб е велико. Интересно ми е какво ли ще кажеш за МОНАКО, повтарям МОНАКО 06-та. Мога да ти кажа от къде да го свалиш и да видиш какви са били правилата тогава за колите(казвам го като превантивна мярка защото ми е трудно да повярвам, че си го гледал). А да...знам, че съм голямо лекенце на тем Ф1...ама такава е тя. :rolleyes:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"But a blend of great driving, superb strategic work and pure luck with safety-car interventions saw Red Bull's Sebastian Vettel retain his championship lead with a strong third place after starting on medium tyres from the pit lane."

 

"The first safety car helped Vettel to recover from his pit-lane start and a brush with Williams' Bruno Senna which damaged his front wing."

 

"Vettel went from being 29.8s down on Raikkonen to just 3.3s thanks to the second safety car deployment, after which he hounded Button until he was able to slip by on the 52nd lap before slashing the deficit to his two title rivals."

 

Не, това НЕ е късмет. А аз съм герой от Аватар

Link to comment
Share on other sites

Между другото и аз ги гледам Галакси ЕС3-ките и Айфоните....ама нищо не разбирам от тях ;)

Ти и от Формула 1 разбираш почти толкова. Като онова куче, което цял живот стояло до витрината на месарницата и накрая искало да стане касапин. :laughing1:

 

Кими и Себастиан направиха невероятно състезание, а Розберг пък сътвори зрелищен краш - този кръг определено ще си го оставя на DVR-а! :bowdown:

 

ПП. Предполагам Виден е свършил няколко пъти по време на състезанието. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ти и от Формула 1 разбираш почти толкова. Като онова куче, което цял живот стояло до витрината на месарницата и накрая искало да стане касапин. :laughing1:

 

Кими и Себастиан направиха невероятно състезание, а Розберг пък сътвори зрелищен краш - този кръг определено ще си го оставя на DVR-а! :bowdown:

 

ПП. Предполагам Виден е свършил няколко пъти по време на състезанието. :laughing1:

ако искаш и ти може да сложиш 50 кинта на масата ;) или просто да си отвориш очичките, английския ти е на 100 нива по-добър от моя, можеш и да прочетеш и те така ;)

 

Ти най-вероятно си поредния безотборник, който нямаше дума да обели ако на второ място беше завършил...Бруно Сена или Бътън или който и да е. Но щом става дума за Ферари, всички се надръвчвате и си пречупвате нещата през призмата, че да ви е удобно, ама няма кой да ви се върже...впрочем има де, някой който не е гледал или гледа Ф1 от зората на ДРС-а

 

Самия факт, че във великолепното ти състезание не слагаш Алонсо, които видимо дори беше бая уморен(сигурно не се е возил, ти кво ще кажеш) е показателен за какво иде реч. Така, че не бързай да раздаваш квалификации, че нищо чудно да съм гледал два пъти повече състезания от теб. Нищо, че си два пъти по-голям от мен.

 

И за да ти стане ясно. Влизането в топ 10 от Фетел беше въпрос на време и нещо напълно логично и закономерно. Двата СК обаче го качиха и на подиума като за това помогнаха и не малка цифра отпаднали пред него коли.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Хамилтън: Фетел вероятно е пилотът с най-голям късмет в F1

05.11.2012 , Калоян Петров; снимка: Mirko Stange | 1 коментара

Люис Хамилтън (Макларън) заяви след финала на Гран при на Абу Даби, че подиумът на Себастиан Фетел в надпреварата се дължи най-много на късмет.

 

Двукратният световен шампион тръгна от питлейна, след като заради недостатъчно гориво в Ред Бул-а му след квалификацията бе дисквалифициран от резултатите. Германецът направи страхотно каране вчера и се качи на подиума, заемайки трето място – след победителя Кими Райконен (Лотус) и основния си съперник в шампионата Фернандо Алонсо. Представянето му обаче явно не е впечатлило чак толкова много Хамилтън.

 

- Беше изумително как излезе напред. Вероятно той е пилотът с най-голям късмет във Формула 1 – заяви англичанинът, цитиран от ВВС.

 

Мнението му бе подкрепено и от шефа на Макларън Мартин Уитмарш. Той също каза, че Фетел е имал късмет. Колегата му от Ред Бул Кристиан Хорнер бе категоричен, че това е едно от най-добрите карания в кариерата на Себастиан изобщо.

 

- Той направи феноменално състезание и това се вижда от броя на изпреварените автомобили. Едно от най-хубавите в цялата му кариера – бе изявлението на Хорнер.

 

Шефът на Ферари Стефано Доменикали се присъедини към похвалите за Фетел с думите, че немският пилот е бил страхотен:

 

- В определени моменти имаше късмет, в други нямаше. Колата за сигурност излезе в точния миг за него и намали разликата от 22 на 10 секунди. Стартира последен, а финишира трети, така че извлече максимума от ситуацията и състезанието бе перфектно за него.

 

Излизането на сейфти кара бе отбелязано и от бившия пилот Мартин Брандъл в коментара му за Скай Спортс. Той заяви неколкократно, че колите за сигурност са се появили в подходящ за Фетел момент

 

Хамилтън, Брандъл и Уимарш и те сигурно и капка понятие си нямат от Ф1. В никой случай.

 

и един безплатен урок(последен) по тимови заповеди:

 

 

нека носенето на вода от всички краища на света започне....СЕГА.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Огромно...подиума и дъното на топ 10 нямат много общо, а? Един "Бътън" да имаше около него и всички тия изпреварвания в началото отиват в кошчето за боклук. И като сложим и факта, че Бътън беше и с по-бавните гуми и пак озори Фетел. Още ли не е ясно?

 

Аз например останах впечатлен от старта на Кими и на Алонсо(най-вече, че НЕ се навря в Бътън ами го изпревари на ИЗХОДА на завой 1)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Не ми разбра въпроса. Дали е с късмет, умения, господ му е помогнал - има ли значение как е станало? Сам си казвал, че няма значение как побеждава Алонсо, важното е да е напред. Е - няма значение как бие Фетел, важното е да е напред.

Link to comment
Share on other sites

Не ми разбра въпроса. Дали е с късмет, умения, господ му е помогнал - има ли значение как е станало? Сам си казвал, че няма значение как побеждава Алонсо, важното е да е напред. Е - няма значение как бие Фетел, важното е да е напред.

 

Не само Алонсо...а ВСЯКО Ферари, пък било то карано и от Хамилтън или Денис ;). Никви грижи ама да се величае изпреварване на подвижни шикани...не е хава

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Огромно...подиума и дъното на топ 10 нямат много общо, а? Един "Бътън" да имаше около него и всички тия изпреварвания в началото отиват в кошчето за боклук. И като сложим и факта, че Бътън беше и с по-бавните гуми и пак озори Фетел. Още ли не е ясно?

 

Аз например останах впечатлен от старта на Кими и на Алонсо(най-вече, че НЕ се навря в Бътън ами го изпревари на ИЗХОДА на завой 1)

 

Фетел имаше проблем с КЕРС, затова се озори с Бътън, забрави ли?

 

Аман...пак КЕРС-а не му работи и пак не ще да отпада тоя Фетел. Баси подаръците, баси чудото

 

Май така е по-ясно :rolleyes:

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

Аз гледам по Словения ТВ. Чух, че му го рестартират или работят по рестартирането(от тийм радиото и до там). Не мога да намеря инфо дали е завършил състезанието с НЕработещ КЕРС.

 

Suggesting that the race's two safety cars allowed Vettel to "luck in" with his tyre strategy, Button said: "It was impossible because he was on brand new tyres and you just can't get traction with old tyres, especially old primes."

 

Правилно...ама можеше като Уебър да ги блъска на тоя завой по няколко пъти

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Кубица ще участва в две ралита със Ситроен С4 WRC

05.11.2012 , Георги Кръстев | 0 коментара

Роберт Кубица ще участва в две ралита през ноември със Ситроен С4 WRC, съобщиха официално от Ситроен днес.

 

Полякът се завръща полека-лека в автомобилния спорт след страховитата си катастрофа в Ронде ди Андора през февруари 2011 г. Възстановяването му бе изключително сложно и продължително, но първите му участия бяха определени за успешни, въпреки че във второто излетя от пътя и катастрофира. Досега той има две победи в италиански надпревари.

 

Преминаването към С4 WRC е следващата стъпка за Кубица и съвсем ново предизвикателство. Той ще участва в Рали ди Комо и Рали дю Вар.

 

- Нямам търпение да карам кола, която е толкова бърза и успешна – ентусиазиран е Кубица. – Ралитата са една от любимите ми категории в автомобилния спорт. Направих тест, за да свикна с автомобила. Участието в Рали ди Комо ще е възможност да почувствам по-добре С4, да науча повече за колата в състезателни условия. Целта за Рали дю Вар ще е различна. Това ще е третото ми участие там, така че вече познавам трасето и се чувствам комфортно там. Затова ще се постарая да натрупам колкото се може повече километри и да подобря представянето си! – допълни полският пилот.

 

Надпреварата около езерото Комо (15-17 ноември) е със състезателна дистанция от 126 километра. Рали дю Вар (22-25 ноември) пък е последен кръг от френския шампионат на асфалт и често там участват пилоти от други категории.

 

Пред такава воля само мога да се преклоня. Еми пожелавам му на поляка да успее да стигне отново във Ф1.

Link to comment
Share on other sites

HAHAHA

 

НАНАНАНАНАННАНАНАНА

 

Дано само дивия късмет да НЕ го споходи Фетел, че ще си счупа компа :laughing1:

 

Ко речи? laughing1.gif

 

Ами аз отдвана съм казал, че от 1-ви 1-ви и Вилньов може и по никакъв параграф Фетел не се различава от него.

 

Хубаво е тая тъпотия да не повтаряш повече - би трябвало вече да си осъзнал колко глупаво звучи.

 

тъй ли, команда? Аз друго чух по-радиото. Команда нямаше, че иначе бан трябваше да изядат тогава.

 

Команда ИМАШЕ и ЦЕЛИЯ СВЯТ го знае. Ти какво си чул и НЕразбрал си лично твой проблем. Затова и ги разрешиха впоследствие, да спестят такива тъпанарски ситуации на отборите.

 

Директна команда си беше. При това доста малоумно изпълнена. Беше направена и в година в която беше забранено да има команди от бокса. Едва ли има друг човек тук който да отрече, че си беше команда.

 

Няма в света, включително и в отбор Ягода, нормален човек, който да отрече ясната команда.

 

не, команда няма. защото не са малоумници като РБР и им е ясно, че КОМАНДИТЕ са забранени(тогава).

 

Няма да се плашункаш !!! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

Но ставаш за смях.

 

нека първо да прегледа 3 пъти състезанието. Няма човек на света, които да отрече това късметлийско излизане и изобщо излизането на СК. Реално погледното нищо не е станало с изпреварването на най-бавните болиди + онова нищо(Бътън)

 

кога? отново показваш къса памет. Не е готино да се използват твоите камъни по твоята глава(както ти го правиш към woox в темата за айфона). За кога говориш? Тва първо и второ набий си го най-сетне, че ЗАПОВЕД НЯМА. Защото ако има такава те щяха да бъдат ДИСКВАЛИФИЦИРАНИ. Виж пич, не съм добър художник, не мога да рисувам, но тука на тая тема много зор ще видиш ;)

 

Направо за смях отвсякъде! Даже почва да ми става жал. laughing1.gif

 

Ти и от Формула 1 разбираш почти толкова. Като онова куче, което цял живот стояло до витрината на месарницата и накрая искало да стане касапин. :laughing1:

Кими и Себастиан направиха невероятно състезание, а Розберг пък сътвори зрелищен краш - този кръг определено ще си го оставя на DVR-а! :bowdown:

 

ПП. Предполагам Виден е свършил няколко пъти по време на състезанието. :laughing1:

 

Виден отдавна не беше плакал от радост... Толкова ме е яд, че бях сам, но нищо - израдвах се от сърце най-вече за Кими, разбира се и за Фетел!

 

beer.gif

 

Аз пак ще те попитам: Какво значение има, че е имал късмет?!?!?!

 

Ако беше отбор Ягода, нямаше да има никакво значение, ако ще на буксир да бият. Все едно не знаеш стефчовите разсъждения... laughing1.gif

 

Пред такава воля само мога да се преклоня. Еми пожелавам му на поляка да успее да стигне отново във Ф1.

 

Мъж на място, смел и борбен - няма как да не му се радвам. Но и се притеснявам за него, защото всеки път рискува да остане без ръка.

 

====================================

 

Сега по същество:

 

Невероятен старт на Кими. Скочих от стола. Уебър както винаги проспа тия моменти, предимно защото е некадърник... А какво хладнокръвие се иска да завършиш по този начин състезанието - просто няма да коментирам. Просто Кими си е велик bowdown.gif

 

Много добро каране на Алонсо, успя да вземе максимума от това състезание.

 

Страхотно отпадане на Циганина. Просто от сърце се зарадвах! Най-вероятно ако беше останал на пистата, щеше да е победител.

 

Добе че Нико не отнесе главата на индийчето...

 

Перез дано се научи да кара, че иначе Макларън има много да патят. Което пък не е лошо. wink.gif

 

Най-великото тийм радио, което съм чувал. Това се казва пич, това се казва мъжкар! Затова го обичаме:

 

http://www.youtube.com/watch?v=sCwILO-AtEs

 

И специално за Стефчо, който дано не е спукал някоя вена от злоба вчера:

 

http://www.youtube.com/watch?v=lhctuz0k01Y

 

 

laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Кой е готов да сложи 100 кинта, че ТИМ ЗАПОВЕД няма. Вие хора на по 40 години правите ли разликата: "Рубенс, ПУСНИ Михаел заради шампионата"

и "Фелипе, Алонсо е по-бърз от теб". Престанете с глупостите. Кое как са ЗАВОАЛИРАЛИ вас не ви касае. Не сте вие хора, които плащате заплатата на Доменикали, Алонсо и Маса. Могат да ги изтеглят ако искат от състезанието. За ДИРЕКТНА ТИМОВА ЗАПОВЕД НЯМА ПАРИЧНА ГЛОБА...набийте си го в главите един път за винаги мамицата му да еба значи. Какъв е смисъла на "Фелипе е по-бърз от теб" също НЕ ВИ ЗАСЯГА. Щом не са казали да го ПРОПУСНЕ пред себе си, значи ТИМОВА ЗАПОВЕД НЯМА.

 

И майка му стара...защо гледате само в канчето на Ферари? Айде у лево. Тимови заповеди има, имало е и винаги ще има И АЗ ГИ ПОДКРЕПЯМ БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ЗА КОЙ ОТБОР СА. Щото и на Уебър му казаха да НЕ СЕ БОРИ С ФЕТЕЛ.

 

И като толкова ербап го давате айде кажете кой изпревари Фетел освен Бътън. Пик,(знаете ли изобщо за кой тим кара), Картекеян, Глок...кой още? Един Грожан и то нелегално, после го пусна в най-удобната част, за да го изпревари още един път. И видите ли щом Кими победил значи Лотуса е ебахти машината. Щеше....ако Грожан беше и той на подиума. Писна ми на кура да се обяснявам, а вие да си пеете ганкиното с тоталните глупости. Айде мучо фиеста

 

ГНУС ме е да слагам Ферари и МКЛ в едно изречение с тия кавали от РБР.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Стефчо, спри да се излагаш, моля те - ставаш жалък, недей така. Пий една малка ракийка.... beer.gif

 

От мен наздраве с бира Жигули! Доста добра бира.

 

395044_4931432092357_485316772_n.jpg

 

 

Между другото и аз и останалите ще гледаме в на който си искаме канчетата, това не е твоя привилегия, нали така? laughing1.gif

 

И тимова заповед ИМА!!! Как и защо е завоалирана на никой не му дреме! ЗАПОВЕД ИМА! Ясна и на малоумните от Курило!

Link to comment
Share on other sites

Гледайте си работата с тоталните глупости и изкривяване на нещата. Писна ми на чепа да се занимавам с тия глупости. Аз няма как да съм жалък, това че си пречупвате нещата, за да ви станат удобни - мен не ме ебе ама грам. Ф1 не е темата, на която някой от тук ДО МОМЕНТА пищешите, може да знае повече от мен. ТОЧКА.

Link to comment
Share on other sites

Стефче, ти се занмивай с каквото намериш за добре, но ТИ си този, който изкривява нещата, не ние. Ти дори сам не си вярваш на тия приказки... А ние просто отбелязваме един ФАКТ, който целият свят познава. И не е важно дали на отбор Ягода се случил или на някой друг - просто си е ФАКТ.

Link to comment
Share on other sites

Стефче, ти се занмивай с каквото намериш за добре, но ТИ си този, който изкривява нещата, не ние. Ти дори сам не си вярваш на тия приказки... А ние просто отбелязваме един ФАКТ, който целият свят познава. И не е важно дали на отбор Ягода се случил или на някой друг - просто си е ФАКТ.

 

Няма такова нещо. Онова е всичко друго, но не и ЗАПОВЕД. Да, всички знаят какво следва след такива приказки, НО НЕ Е ШИБАНА ЗАПОВЕД. Дал съм клип...ако искаш гледай, ако искаш недей. Колелото няма да го сглобявам за сефте пред теб, за да го отречеш ПАК. Не ми пука. Тимови заповеди има във всички отбори по всяко време(без значение дали са забранени или не) Аз бих ги практикувал също. Само не ми казвай, че ти като шеф правиш това, което ти каже някой работник....молим те ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Абе Стефче, ЗАПОВЕД е и ще го повтарям оттук до края на света, белким го разбереш някой ден, пък ако не - то си е твой проблем и ще си остане твоя фантазия. Останалото са маловажни подробности. Можеш да се самозблуждаваш колкото си искаш, няма проблеми

Link to comment
Share on other sites

Абе Стефче, ЗАПОВЕД е и ще го повтарям оттук до края на света, белким го разбереш някой ден, пък ако не - то си е твой проблем и ще си остане твоя фантазия. Останалото са маловажни подробности. Можеш да се самозблуждаваш колкото си искаш, няма проблеми

Няма да стане брат. Аз знам какво значат тия думи, цял свят знае и знаеш ли какво? Това е най-сладкото в цялата ситуация. И Стюардите и ФИА знаят, но НИЩО не могат да направят(защо ли?), а ти си го повтаряй де. Никви грижи :laughing1:

 

Иди прегледай клипа. Гледам нищо не споменаваш за това как надупиха Уебър да НЕ се бори с Фетел....ооо заповедите са позволени. Момент, ама те и в Австрия 2001-ва бяха, но единия отбор е черешка, а другия Ферари. Нормално е едните да НЕ ги бръснат за слива, а другите винаги да са на топа на устата. Разбирам ви всички, не съм без сърце баси. :laughing1:

 

Нищо не каза и за последното изречение, а именно. Шефа или работника дърпа конците в един отбор/фирма? :blush:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Няма да стане брат. Аз знам какво значат тия думи, цял свят знае и знаеш ли какво? Това е най-сладкото в цялата ситуация. И Стюардите и ФИА знаят, но НИЩО не могат да направят(защо ли?), а ти си го повтаряй де. Никви грижи :laughing1:

 

Иди прегледай клипа. Гледам нищо не споменаваш за това как надупиха Уебър да НЕ се бори с Фетел....ооо заповедите са позволени. Момент, ама те и в Австрия 2001-ва бяха, но единия отбор е черешка, а другия Ферари. Нормално е едните да НЕ ги бръснат за слива, а другите винаги да са на топа на устата. Разбирам ви всички, не съм без сърце баси. :laughing1:

 

Никой не е казвал, че някой, някъде нещо трябва да прави! ФАКТ е, че това е ЗАПОВЕД! ТОЧКА! laughing1.gif

 

Между другото ти за чий чеп гледаш в канчето на Ред Бул? Много ясно, че Уебър няма да пречи на Фетел и много ясно, че ще му го кажат в прав текст. И забележи нещо важно - никой като тебе не се опитва да обяснява, че това НЕ е заповед. Защото би било смешно, сещаш ли се? wink.gif

 

Дали ако Градинаря стои пред Алонсо няма да го разкарат от пътя му, а? Хммм?

 

А иначе отбор Ягодка изобщо не ми дреме за него - той е просто един отбор на грида. Да се оправят както могат. Ако някой пилот, който харесвам е в отбора - може и да му обърна внимание. cool.gif

Link to comment
Share on other sites

Браво на Кими, време беше да вземе победа. Мй вече трябва да събирам пари за шампоани. Сега отпадат в 2-та старта Алонсо и Фетел и Кими шампион :laughing::rolleyes::bowdown: (взех, че се събудих с отвити крака :laughing1: )

 

Стефчо, ми хареса с онова интервю на Хамилтън, че Фетел е най-големия късметлия на света. Как един път не го хвана СК по време, когато трябва да влиза в Бокса. Е тогава щеше да е интересно.

 

Ха дано Фетел наистина отиде във Ферари та да не се карате повече. Много ми е интересно какво ще си коментираме тогава :laughing1:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...