Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

На Бътън явно му се иска да кара за Ред Бул :lol: .

Тва беше просто най-култовия момент в състезанието. Коментаторите на TSN се скъсаха да го бъзикат. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Преди време Бърни, каза в интервю че Ферари са може би най-важното нещо във Ф1... Ама нали вие държите контролният пакет акции... ;)

 

Може би, но не и да. Както се видя, Китайците подписаха след отстъпки от Гнома до 2017 година. Тоест дори през 2013 да няма Ферари във Ф1, на никой не му пука особено. Крайно време е да разберете, че нито Ф1, нито света се върти около Ферари.

 

Май някой тук преди време се кълнеше, че АлФонсо няма да кара за Ферари или аз нещо се бъркам...

 

Имаше такива моменти, но в знак на уважение не ги вадим на показ biggrin1.gif

 

Чети ти, аз ти казах, че тогава се наказвам с Астика и за да ми е пълен кеф ще хапна и сладолед, точно като Кими и ще се опитам да докарам тази щастлива физиономия като неговата тогава. Никога не сам се кефил така, както тогава като го видях в бокса на Ферари със сладоледа.ГолЕм е ....

 

Така правят истинските пичове, две мнения няма. laughing.gif

 

вместо да си ядеше сладоледа и да следи хокей СЛЕД КАТО Е ОТПАДНАЛ можеше да направи като предшественика си. Ей заради това единия е на пиедестал, а другия ....НАСКАР хахахаха

 

Почвам да се уморявам да обяснявам защо Кими стоеше далече от боксовете на Ферари - ЗАЩОТО СКАПАНИЯТ КЛЮН беше там. Няма начин тия двамата да бъдат на едно място, проумей го това бе, момче. Да не говоря как е слушал и наставления от тоя келеш по радиото. Много сериозни нерви има Кими... Даже не фрасна циганина като не спря на светофара.

 

Тва сектантщината е страшна болест, особено ако е с червен цвят. :lol:

 

Държи много здраво и няма лечение. tounge.gif

 

На Бътън явно му се иска да кара за Ред Бул :lol: .

 

И не само на него - тоя гаф ще се помни дълго, аз умрях от смях!

 

Отново НЕработещ КЕРС при Уебър

 

Уебър показа колко е сгрешена тактиката на Фетел и двете Ферарита с по 1 стоп по-малко....поне опитаха

Отвратителна грешка, за която съм бясен просто angry1.gif

 

Нещата почнаха да си дват по местата. Перфектно състезание за Хамилтън, рискът да запази един комплект меки гуми се оказа печеливш. Фетел изтегли късата клечка и само липстата на обиколки го запази на първо място. При завръщането си в Европа ще наблюдаваме все по интересни сартове.

П. С. Някой може ли да ми обясни защо не наказаха Маса за мастъпване на бялата линия след бокса?

 

По какви места са си дошли??? По-сбъркано "идване" не може да има. Не знам кои бяха тия "гениални" стратези от Ред Бул, но ако ми бяха наблизо в неделя, щеше да има хора в болница. angry1.gif

 

На мен ще ми е кеф, ако ФИА им удря по едно рамо, ама това са само митове в главите на Ферари-хейтъровците. ;)

 

Тези два случая от неделя не бяха толкова фрапиращи, но че им се удрят рамо и на Ферари и на Макларън е много стара истина, с която хората са свикнали. Думата "митове" е удобна за вас със Стефчо, но тя е далеч от реалната разстановка.

 

----------------------------------------------------

 

Хвана ме яд, че не бяхме заедно в неделя. Ще се случи да пропуснем и състезанието ще е от най-динамичните в последните 5 години. Много екшън, много смях, изключителен старт.

 

Започвам да се убеждавам, че тия боклуци на Пирели може да съсипят целия сезон. За пореден път контрола на състезанието се изплъзва от ръцете на пилотите и пак е в ръцете на стратезите. Отвратителна грешка на Ред Бул с тия два стопа, надявам се това да е било проба, от която да си извадят поука.

 

Отлично каране на Фетел и стоическо устискване до финала без гуми. Добро взимане на Циганина, след това геройска борба да го задържи максимално. На старта се видя, че все пак е добре скапания КЕРС да работи, а е хубаво и да работи навреме.

 

От Ферари като че ли се посъбудиха тоя път, а дано, че да стане интересно. Лимонсио бе неузнаваемо слаб, въпреки че се бори добре. Маса трябва да си отбележи този ден в календара, че най-после след 3 години му се случи да мине мангала, когато беше бос без гуми. Не че е направил нещо, просто да си го отбележи като статистика. Нищо че оня после го отнесе като спрял. laughing.gif

Невероятно постижение за глупака Уебър, всякакви приказки за "нареждане" са просто смешни.

 

Притеснително силни сиви гълъби. Колите им са все така добри и здрави, което НЕ е хубаво laughing.gif Бътън направи цирка на сезона с това влизане при Ред Бул, със сълзи се смях като гледах как му махат да се разкара механиците. Добре че не попречи на Фетел. Циганина не сътвори нищо особено, но показа как с добра стратегия и стабилно каране се печели състезание. Да си водят бележки останалите.

 

Хвана ме яд по едно време за Виталий като изпреварваха наред, но момчето се пребори мъжки и стигна до точки. Моето момче Камуи също се пребори, за което браво.

 

Ще очакваме изявите из Европа. Ферари ще правят промени по колата - да видим какво ще се случи... Гответе се следващия път да се събираме.

Link to comment
Share on other sites

Ей, не се научихте, че гумите са такива по нареждане от горе. И то защото миналия сезон твърдия комплект можеше да изкара една състезателна дистанция. Това не се хареса на някои(няма да споменавам имена). От твърдия комплект се искаха максимум 100 км - така и става. След 18-тата обиколка с твърдите гуми или влизаш в бокса или се молиш да имаш около 40 секунди преднина, за да не те настигнат и ПРЕСКОЧАТ. От такива изкуствени глупости ми се повръща.

Атакуваш малко по-сериозно и след 3-тата атака....нямаш гуми....Идваш на правата и правиш прекъсвач точно на толкова обороти колкото и HRT....трагедия

 

Кими е оффффтопик и не ми се говори повече за тая щета. Важното, че го няма.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ей, не се научихте, че гумите са такива по нареждане от горе. И то защото миналия сезон твърдия комплект можеше да изкара една състезателна дистанция. Това не се хареса на някои(няма да споменавам имена). От твърдия комплект се искаха максимум 100 км - така и става. След 18-тата обиколка с твърдите гуми или влизаш в бокса или се молиш да имаш около 40 секунди преднина, за да не те настигнат и ПРЕСКОЧАТ. От такива изкуствени глупости ми се повръща.

Атакуваш малко по-сериозно и след 3-тата атака....нямаш гуми....Идваш на правата и правиш прекъсвач точно на толкова обороти колкото и HRT....трагедия

 

Стефче, някакви световни тайни ли знаеш, неизвестни нам простите? Какви са тия нареждания и какви са тия имена толкоз секретни, че не смееш да ги кажеш? laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

И аз знам такова нещо. Гумите трябвало да бъдат направени по този начин - да се износват по-бързо. Инак Пирели казали, че могат да направят смес, с която да се кара цял сезон без да се износи.

Link to comment
Share on other sites

Стефче, някакви световни тайни ли знаеш, неизвестни нам простите? Какви са тия нареждания и какви са тия имена толкоз секретни, че не смееш да ги кажеш? laughing.gif

 

Когато миналата година Бътън/Маса или не помня кой беше влезе в първата ообиколка и смени меките с твърди гуми и кара до края това НЕ се хареса на Бърни и компания. Искаха гуми които НЕ издържат и ги получиха. Сега от работата с гумите зависи много, а мамка му двигателя НЕ играе почти никаква роля освен за разхода :(

 

После много пъти и Бътън и други пилоти заради я катастрофа или нещо друо влизаха в до 7-мата 8-мата обиколка да речем и караха до края. За това на Пирели беше НАРЕДЕНО да направят гуми с огромна разлика в представянето си и така и става. Фелипе и Алонсо влезнаха 2, 3 обиколки по-късно в бокса, а бяха на по 14/15 секунди от Розберг...При положение, че му бяха на гърба преди стоповете

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Може би, но не и да. Както се видя, Китайците подписаха след отстъпки от Гнома до 2017 година. Тоест дори през 2013 да няма Ферари във Ф1, на никой не му пука особено. Крайно време е да разберете, че нито Ф1, нито света се върти около Ферари.

 

Пак ще си говорим... :beer:

Ееееето сега:

В края на 2009 във ВЕЛИКОБРИТАНИЯ имаше статистическо изследване на феновете на различните отбори от Ф1... Мкл очаквано имаха най-много Фенове във ВЕЛИКОБРИТАНИЯ някъде към 60%... втори бяха Ферари с около 45%. Останалите - за пълнежа и някакви 1-2% отговорили че просто гледали състезанието и нямали фаворит.

В световен мащаб към 2007/2008 Ф1.ком правиха анкета от която стана ясно, че почти 65% от зрителите симпатизирали на червените... и това беше анкета която показа, че има отлив от едва 4-5% след отказването на Шумахер...

Е, Видене, мислиш ли, че Бърни би рискувал да изгуби близо 2/3 от аудиторията си?

 

Това са стари данни от 3-4 години... сега и 1/3 да са фенове на Ферари, отново дедето няма да рискува... Ама той си го каза де... доброволно. :)

Link to comment
Share on other sites

ХАХАХАХАХАХАХАХАХХААХАХХААААААААХАХАХАХАХАХАХАХАХ! И това го казва икономист, който учи в един ДЕЙСТВИТЕЛНО елитен университет.

Глупостта и контрааргумента, които си сътворил се съдържат в самия ти пост.

А именно: Това, че ще се махне отбор, на когото симпатизираш, не значи, че ще спреш да гледаш спорта. Сещаш ли се? Сам си обяснил, че няма отлив на публика, след като Шуми се е отказал.

EDIT: Това е към evil_smith.

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

Вие осъзнавате ли какво говорите?!

Все едно в събота да се чупят 2-та булида на Ферари и в неделя 33% от хората да не си включат телевизора да гледат F1. Излезте от тази ваша червена действителност.

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

Тия извадки наистина няма никаква стойност. Нито имат нещо общо със сегашната ситуация. Каквито и да са цифрите обаче, това пак няма да промени факта, че Ф1 ще има и без Ферари.

Link to comment
Share on other sites

Вие осъзнавате ли какво говорите?!

Все едно в събота да се чупят 2-та булида на Ферари и в неделя 33% от хората да не си включат телевизора да гледат F1. Излезте от тази ваша червена действителност.

 

Тука нещо не схванах ситуацията. Няма да ми е интересно да гледам Ф1 без Ферари....ами тия дето купуват билети? Едно друго.....

 

Тия извадки наистина няма никаква стойност. Нито имат нещо общо със сегашната ситуация. Каквито и да са цифрите обаче, това пак няма да промени факта, че Ф1 ще има и без Ферари.

Е ще има някъв период от време преди панихидата :D

Link to comment
Share on other sites

Излючвайки пистата в Италия верно ли си вярваш, че хората по света отиват на пистата, за да гледат Ферари?!?!?!? Стефчо, време е да се прегледаш, момче.

Link to comment
Share on other sites

Всеки, който си е помислил някога, че е незаменим в последствие получава огромен шамар. Формула ще има и без Ферари, просто сега мрънкат за да изкарат дивиденти. После дори и да се махнат, ще видят че света пак си се върти и друг ще дойде на тяхно място, например Ламбо. Едва ли ФВ ще изпуснат изчезването на Ферари да направят маркетингов трик.

Link to comment
Share on other sites

ХАХАХАХАХАХАХАХАХХААХАХХААААААААХАХАХАХАХАХАХАХАХ! И това го казва икономист, който учи в един ДЕЙСТВИТЕЛНО елитен университет.

Това си е жива статистика. Допускам статистическата грешка и пак в % отношение резултатите бяха големи. Разбирам че няма как 17000 гласа в ф1.ком да обхванат милионите зад екрана.

Кажи ми колко фенове на Рено останаха след като Алонсо премина във Ферари...

Кажи колко фенове познаваш на Заубер, Форс Индия, Торо Росо, Лотус, HTR, Върджин... Те дори такива на Уилямс не останаха... Колко фенове има които гледат този спорт само заради тези отбори? :blink:

Влизал ли си във форума на АС да погледнеш техните теми... колко дълбоко са заровени?

 

Глупостта и контрааргумента, които си сътворил се съдържат в самия ти пост.

А именно: Това, че ще се махне отбор, на когото симпатизираш, не значи, че ще спреш да гледаш спорта. Сещаш ли се?

Все още няма година в която Ферари да не са участвали, но ако те напуснат, какво да гледам на т.нар. Ф1?

Мога и да ти дам пример - през миналите години следях всяко рали от WRC шампионатът... Подкрепям Петър Солберг, миналата година той не намери отбор и не участваше... спрях да гледам ВРЦ... и заради напускането на Субару преди няколко години... Същата работа с Дакар и отказа на Митсубиши...

 

Сам си обяснил, че няма отлив на публика, след като Шуми се е отказал.

Хахаха... Нямаше значителен в България... Рейтингите на РТЛ говореха друго...

 

http://www.formula1o...-german-tv.html

 

10,5 милиона гледат старта на сезона през 2010

5,3 милиона - 2009

 

Все едно в събота да се чупят 2-та булида на Ферари и в неделя 33% от хората да не си включат телевизора да гледат F1. Излезте от тази ваша червена действителност.

За неделя ще ги оправят... Ако ще 56-ти и 57-ми да стартират ще ги гледам.

 

Колко фенове на МКЛ и Рено гледаха ГП на САЩ 2005? :D

 

Къде отиваш ти може би?! :)

 

И за да е шоуто пълно:

 

http://www.motorspor...ss1619720.shtml

 

d719310b1f121676.jpg

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Е и? Да не би само болидите на Ферари да издават такъв шум? :lol:

Иначе тя формулата отдавна тръгна да умира още много преди изобщо на Ферари да им хрумне подбна мисъл.

Link to comment
Share on other sites

Споко, Прост каза, че заради гумите не му върви колата. Не можело да се кара с тия гуми... оу... вЕрно. Новата примадона Алонсо, не Прост. Тц, тц... Та понеже НЕ МОЖЕ да се кара с тия гуми го пердашат като шкембе в дувар и Уебър е в топ 5 след 18та позиция на квалификация... дааааааам.

 

>>>>>>

http://www.crash.net/f1/news/168543/1/alonso_its_impossible_to_race_on_new_tyres.html

Link to comment
Share on other sites

Странно защо започнаха да говорят за напускане едва когато изгубиха лидерската си позиция. Като са толкова отворени да бяха заговорили за това когато бяха на върха. Да си ходят. Ще направят услуга на спорта. Реално феновете им се появиха когато бяха на върха на славата си. В момента Ред Бул са в тази позиция. Интересно какъв процент са били феновете на Ферари през годините до преди Шумахер.

Link to comment
Share on other sites

Странно защо започнаха да говорят за напускане едва когато изгубиха лидерската си позиция. Като са толкова отворени да бяха заговорили за това когато бяха на върха. Да си ходят. Ще направят услуга на спорта. Реално феновете им се появиха когато бяха на върха на славата си. В момента Ред Бул са в тази позиция. Интересно какъв процент са били феновете на Ферари през годините до преди Шумахер.

hahahaahahahhahha

 

Или не си видял или съм прав. Нещо да имаш да кажеш за ДРС-а на Алонсо и как той аджеба изпревари Шуми...Легално или не

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

За този момент от състезанието не мога да се изкажа. За момента не съм чел да са се оплакали от Мерцедес. Абсурдно е да смяташ Ферари за лидери в момента. Както и миналата година. Също така и по - предната. Докато печелеха нямаше оплаквания. Сега като не могат да си направят нормална кола започнаха да се приказват много.

Link to comment
Share on other sites

За този момент от състезанието не мога да се изкажа. За момента не съм чел да са се оплакали от Мерцедес. Абсурдно е да смяташ Ферари за лидери в момента. Както и миналата година. Също така и по - предната. Докато печелеха нямаше оплаквания. Сега като не могат да си направят нормална кола започнаха да се приказват много.

 

Ако не следя Ф1 и влезна да прочета кво си писал ....майко мила колко сбъркан ще остана. И все пак аз няма да пиша втори път какво е станало и защо РОС БРАУН(гения) не е подал контестация. Жокер - няма и да подаде ;)

 

Ферари нито са лидери, нито са за такова оплакване според вас ;)

Link to comment
Share on other sites

А... такива лафове вече са грозни. Ферари винаги са били с голяма фен маса. Без оглед резултатите им в даден момент. Несериозно е да говорим въобще за сравнение на Бул и Скудерията. Това е все едно да се изцепим, че когато Вилньов стана с БАР световен и е имал много фенове спрямо ферари... спрямо тях не. Спрямо др. отбори може би.

 

РедБул трябва да направят поне 10 силни сезона в топ 5 за да се заговори със същия респект и уважение като към някой от другите установени отбори. Все още са възприемани като нови лица. Което обаче по никакъв начин не омаловажава невероятните им успехи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...