Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Ама ок, целта е постигната. Толкова изпреварвания няма от последните 10 години. Ама това спорт ли е? На умения? Или дърпане на една ръчка просто? Щото за мен е второто. Керса, айде до някъде повече бих го приел, ефекта му не е толкова брутален, пък и трябва малко тактика да вкараш, как, кога... ама това крило падащо хич не ми допада.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ситуацията в момента, ако трябва да бъде сравнена с футбола е... Излизат всички, не за мач, а за дузпи.

 

Искахме повече изпреварвания - имаме ги, но това не е начинът. ДРС, КЕРС и новата аеродинамика са точно направени с цел - по-лесно изпреварване... Изкуствени работи... Всичко давам за да се върнат болидите от 2000-та година + сликове (10 комплекта за уикенда) и квалификационните двигатели...

Алифакинлуя :D

 

Как може преди 10 и повече години да има слип стрийм, да няма ДРС, КЕРС и такива булдозери и да имаше интересни състезания. СЪСТЕЗАНИЯ, а не изкуствено дирижиран цирк. Сега ако си на 9 десети то почти сигурно си изпреварил. Гледах разликите на Уебър и Алонсо. Беше 824 хилядни(нещо от сорта). Момент по-късно дадоха разлика от 3 десети и при смяната на кадъра вече Уебър изпреварваше Алонсо. Същото се получи и когато Алонсо настигна Росберг. Не мога да си обясня що за спорт е това, в който ТРЕНИРОВКИТЕ са ЗАБРАНЕНИ по време на сезона, а сърцето на самия спорт е замръзено...нямам идея просто.

Link to comment
Share on other sites

Това, че правилата стават все по-безумни не оправдава клоунското шофиране на някои екземпляри с дългогодишен опит (айде да не споменавам пак имена, че ще има кръвно обидени, но ние си ги знаем кои са). Иначе тенденцията е ясна от доста време - с одъртяването и изкуфяването на притежателя на правата, все повече ще изкуфяват и самите правила, докато накрая хаоса стане пълен.

Link to comment
Share on other sites

Алифакинлуя :D

 

Как може преди 10 и повече години да има слип стрийм, да няма ДРС, КЕРС и такива булдозери и да имаше интересни състезания. СЪСТЕЗАНИЯ, а не изкуствено дирижиран цирк. Сега ако си на 9 десети то почти сигурно си изпреварил. Гледах разликите на Уебър и Алонсо. Беше 824 хилядни(нещо от сорта). Момент по-късно дадоха разлика от 3 десети и при смяната на кадъра вече Уебър изпреварваше Алонсо. Същото се получи и когато Алонсо настигна Росберг. Не мога да си обясня що за спорт е това, в който ТРЕНИРОВКИТЕ са ЗАБРАНЕНИ по време на сезона, а сърцето на самия спорт е замръзено...нямам идея просто.

 

Преди 10 и повече години ги нямаше половината лай.яни писти за които НЕ е виновен Тилке, а отново изискванията от ФИА.

Няма Имола, Хокенхайм (старата), Нюрбургринг, Маникур, А1 Ринг и т.н... Новите писти просто са скучни. Не ти предлагат повече от 1 състезателна линия, а когато случайно има такава, тя е цялата в топчета откъснати от гумите.

За последните 3 години има огромен отлив на фенове които следят Ф1. Това се забелязва и по форумите... Аутоспорт, питпас вече имат много по-малко потребители отколкото преди 4 години да кажем. Губи се интереса... Феновете по пистите също оредяват.

Спорта плаче за нов собственик който да влее нови идеи.... това е единственото спасение...

Link to comment
Share on other sites

Някак си ми се струва, че евентуално може и да е малко интересно. И слагам една Каменичка, че вече ще видим първата спукана гума Пирели :D

 

 

Това го казах за Турция. Сега го умножавам по 2 за Испания :blush:

 

Тия във Ф1 пак си плюха в устенцата. Ша го забраним, няма да го забраним...ай да им *** майката

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Стефче, нарочно не коментирам последния старт. На квалификацията се видя кой има самочувствието да се прибере преди всички и да бъде пръв с много и кой келеш дори не излезе за една бърза laughing.gif

 

Ако продължава така ще ти купувам церемониална газирана напитка рано рано тоя сезон... ph34r.gif

 

--------------------------------------------

 

Тази седмица пътувам към западните покрайнини, че посрещам бабата от САЩ. Ще се наложи за съжаление да пропусна евентуално събиране...

 

Интересни резултати от тренинга днес tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Стефче, нарочно не коментирам последния старт. На квалификацията се видя кой има самочувствието да се прибере преди всички и да бъде пръв с много и кой келеш дори не излезе за една бърза laughing.gif

 

Ако продължава така ще ти купувам церемониална газирана напитка рано рано тоя сезон... ph34r.gif

 

--------------------------------------------

 

Тази седмица пътувам към западните покрайнини, че посрещам бабата от САЩ. Ще се наложи за съжаление да пропусна евентуално събиране...

 

Интересни резултати от тренинга днес tounge.gif

Ванчо и ти бяхте хората дето закопахте Ферари, жалко само, че ФИА за пореден път си плю сама в устичката за картите на двигателя. Щото тия 10 секунди за 55 обиколки(не помня, а и не ми пука колко точно бяха в Турция) в миналото състезание можеше да се окажат и по-малко в сегашното. Божа работа. Ще видим.

 

Освен това не казваш нищо ново. Квалификационното (БОЛД) темпо на Ред Бул и малките деца знаят, че е много стабилно. Ама ще им помогне в Монако, Валенсия, Сингапур и Унгария...Там където може да се изпреварва...все едно дали са с по 1 секунда по-бързи в събота. Доказано вече 4 състезания. Не знам кога ще си отворите очите.

Освен това спецификациите на Пирели са такива, че който има нови гуми за последния си стинт...обикновено пИчели...ОТВРАТ

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

За какво да си отваряме очите бре, Стефчо? Вземи ти си отвори твоите и виж какво се случва. Не че тренировките значат нещо, но днес Мерцедес пак са пред Ферари. Явно все още нищо не е направено като хората, а сезона си върви. И ако върви както досега и в тройката може да влезнат твоите. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

За какво да си отваряме очите бре, Стефчо? Вземи ти си отвори твоите и виж какво се случва. Не че тренировките значат нещо, но днес Мерцедес пак са пред Ферари. Явно все още нищо не е направено като хората, а сезона си върви. И ако върви както досега и в тройката може да влезнат твоите. laughing.gif

 

:D :D :D :D доообре

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/91568 - някой се е изплашил и е решил в зародиш да спре нещата.

 

Ферари остава със старото си крило, екипите предупредени да внимават със системите за обдухване

21.05.2011 , Калоян Петров; снимка: Мирко Щанге | 0 коментара Фернандо Алонсо

 

Ферари се върнаха към предишната спецификация на задното си крило, след като от ФИА решиха, че изпробваният вчера вариант не отговаря на техническите правила.

 

Чарли Уайтинг проведе дискусия със Скудерята и в крайна сметка забрани версията, макар още вчера да заяви, че е умела интерпретация на правилника.

 

Междувременно отборите бяха предупредени и относно обдухването на дифузьорите при спряно подаване на газ. По принцип от ФИА искаха то да бъде забранено още в Испания, но след обсъждане в последния момент промяната бе отложена. Тимовете са били уведомени, че имат право да използват устройствата си, но е възможна появата на протести от страна на екипи без такива. Уайтинг допълни, че и според ФИА системата не отговаря на правилата.

 

- Протест може да подаде всеки и както знаете, всичко след това се разглежда от стюардите. А според нашите изследвания излиза, че действията на пилота (и съответното действие на изпускателната система след това) се използват, за да се влияе на аеродинамичните характеристики на автомобилите - допълни Уайтинг.

 

WWF1.com - Професионалната кеч...такова де Ф1 федерация :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Разбира се че някой се е уплашил!!! Всички треперят! Няма никакъв шанс и не съществува вероятност крилото да е в разрез с правилата. В никакъв случай. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Разбира се че някой се е уплашил!!! Всички треперят! Няма никакъв шанс и не съществува вероятност крилото да е в разрез с правилата. В никакъв случай. laughing.gif

Да ти напомня ли и правилата за двойните дифузьори? А за прослувутата карта на двигателя и обдухването на дифузьора СЕГА, за което казаха - НЯМА да го има, а след няколко часа казаха - ЩЕ ГО ИМА, но внимавайте от протести?

 

Никога да не си гледал състезания - ще ти стане смешно само като прочетеш новините от последните 24 часа...Да не говорим за по-дълъг период от време.

 

Понеже съм много отвратителен когато става дума за Ф1 ->

 

http://vbox7.com/play:a547a552

 

Наблегни на минута 4 и 20 до 4 и 25. Около 5-тата минута също е много интересно. Смени думата дифузьор с думата задно крило и всичко си идва на мястото. точка :)

 

- [Използването на крилото утре] зависи от решението, което ще вземем тази вечер. Интерпретацията на правилата е много умела и ние трябва да видим дали е в духа на правилата. Утре ще е напълно ясно - допълни той.

 

Според първоначалната информацията комисарите разглеждат малките извивки в края на крилото, наречени gurney flap. Лайстните са видимо по-високи от нормалното и са с удължен профил, допълнително свит в средата.

 

- Те по принцип са вертикални. Трябва обаче да са разположени по цялата дължина на елементите, което осигурява това профилът да остане един и същ. Ако има отделни компоненти, те не могат да бъдат на повече от 250 мм един от друг. Интерпретацията е алтернативна и точно това обсъждаме с Ферари - допълни Уайтинг.

 

Трябваше в неделя сутринта да вземете решение, Г-н Уайтинг.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Само на мен ли започва да ми се струва, че става излишно да гледаме квалификации? Те взеха да стават еднотипни просто laughing.gif

 

Стефчо, Ферари пак кове секунда зад първия. Защо не работят тия хора по въпроса? Да не би да са отписали вече сезона? И добре че е Лимона да отсрами групата. Статистът в другата кола И Виталий го отнесе днес. laughing.gif

 

Циганина хубаво отнесе една гума. Утре Стефчо дано да изкара 2 Каменици покрай него ph34r.gif

Link to comment
Share on other sites

Само на мен ли започва да ми се струва, че става излишно да гледаме квалификации? Те взеха да стават еднотипни просто laughing.gif

 

Стефчо, Ферари пак кове секунда зад първия. Защо не работят тия хора по въпроса? Да не би да са отписали вече сезона? И добре че е Лимона да отсрами групата. Статистът в другата кола И Виталий го отнесе днес. laughing.gif

 

Циганина хубаво отнесе една гума. Утре Стефчо дано да изкара 2 Каменици покрай него ph34r.gif

След като задаваш такива въпроси...няма смисъл да отговарям. Малко по-нагоре е писано по въпроса, че им забраниха новото крило, което е коствало 3 часа настройки наново, за да карат с крилото от Турция Не, че само 1 крило ще даде 1 секунда, но все пак.. А на мен ми писна да говоря, че 1 секунда в квала не значи 1 секунда в състезанието. Поне до тоя момент беше така. Не вярвам и утре да е по-различно макар Испанската писта да изкарва на яве всички силни страни на шасито на РБР.

 

Керса...какво ще го правим Керса... :D

Link to comment
Share on other sites

Ония докато са все плътно отпред няма много да ги тревожи КЕРС-а, понеже правят останалите за смях и без него. А тия дето гонят да му мислят, защото скоро разликата ще е недостижима. beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Ония докато са все плътно отпред няма много да ги тревожи КЕРС-а, понеже правят останалите за смях и без него. А тия дето гонят да му мислят, защото скоро разликата ще е недостижима. beer.gif

Не съм чел много, ама Хайдфелт май не е на твоето мнение ;) Подпали му се колата и първоначално бяха обвинили КЕРС-а....после не знам какво е излезнало, все пак говорим за отбор черешка и новините за тях не ме интересуват :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво си чел, но Хайдфелд имаше проблеми със скоростна кутия днес - поне така казаха. Не знам за инцидента в тренировките. И не гледай него, а гледай как Виталий е пред Градинаря днес. laughing.gif

 

Ще те въртя на шиша докато Ферари, всъщност Алонсо, не вземе победа тая година, забавно е laughing.giflaughing.giflaughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво си чел, но Хайдфелд имаше проблеми със скоростна кутия днес - поне така казаха. Не знам за инцидента в тренировките. И не гледай него, а гледай как Виталий е пред Градинаря днес. laughing.gif

 

Ще те въртя на шиша докато Ферари, всъщност Алонсо, не вземе победа тая година, забавно е laughing.giflaughing.giflaughing.gif

Виталий? Рено? Айде да коментираме пилоти и отбори ебаси. Жалко е, че тим като Уилямс затъва, а отбор черешка като РБР изживява 3 дневна слава

Link to comment
Share on other sites

Виталий? Рено? Айде да коментираме пилоти и отбори ебаси. Жалко е, че тим като Уилямс затъва, а отбор черешка като РБР изживява 3 дневна слава

 

Когато Фиат станат такива готово :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Когато Фиат станат такива готово :rolleyes:

ще е много готино И такъв отбор да има...ама няма. Жалко, че ги няма И Алфа(първата марка печелила ГП в 61 годишната история на спорта)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

ще е много готино И такъв отбор да има...ама няма. Жалко, че ги няма И Алфа.

 

Отбора "черешка" е собственост на Фиат. Много са големи ама ако бяха такива нямаше да са нечия собственост. Тъй че са баберици и спокойно можем да им викаме Фиат като са такива :rolleyes:

 

П.П. Още повече чакам с нетърпение да видя дали ще се махнат от Формула 1, още повече да разберат, че и без тях света се върти. И без това сега не са в на никой сметките за първото място.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Отбора "черешка" е собственост на Фиат. Много са големи ама ако бяха такива нямаше да са нечия собственост. Тъй че са баберици и спокойно можем да им викаме Фиат като са такива :rolleyes:

всички искат да са такива бабирици...до един. И аз искам да съм част от тия бабирици. То и Алонсо не е проЗ...за това подписа до края на 2016-та...щото са бабирици. Опитай втори път, тоя не се получи.

Отбора е Ферари. За разлика от истинските бабирици, на който не знам дори името. Рено ли са, Лотус Рено ли са...абе поредните мелези на издихание

 

Недей да искаш да се махат, че трябва да разтурваме спорта...а и няма да се махат - ще си го купват... хахаха

Не били на никой в сметките. да да..и стадо мармоти изядоха лилавата крава :D

 

Why is red still Ferrari’s signature colour? Why aren’t English cars green and French cars blue any longer? National colours have fallen out of favour in racing. Only Ferrari has resisted the temptation – and pressure from sponsors - to stray from its signature red

 

Да ви е сладко. Бабириците си сменят цвета според изискването на спонсора.... :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

всички искат да са такива бабирици...до един. И аз искам да съм част от тия бабирици. То и Алонсо не е проЗ...за това подписа до края на 2016-та...щото са бабирици. Опитай втори път, тоя не се получи.

Отбора е Ферари. За разлика от истинските бабирици, на който не знам дори името. Рено ли са, Лотус Рено ли са...абе поредните мелези на издихание

 

Недей да искаш да се махат, че трябва да разтурваме спорта...а и няма да се махат - ще си го купват... хахаха

Не били на никой в сметките. да да..и стадо мармоти изядоха лилавата крава :D

 

Да бе да, затва Фетел си остана в РедБул. Алонсо да не казвам как го обиждахте преди пък сега друга се пее. Няма по-големи слепци от отбора Фиат.

 

А Рено сега са действащ СШ с двигател пък Фиат са опашкари и такива ще останат скоро. Пък хеле да се махнат още повече ще им се смея въпреки, че само с мрънкането ще си останат

 

Ще си купят Ферари чепай. Ще стане когато се отцепят от Фиат и купят първо тях, а именно на връбница в сряда :tongue Не са в сметките нито на Макларън още повече на Ред Бул, даже днес още повече им показаха на всички като си слезнаха предсрочно от колите, а Алонсо се напъва там да покаже, че червената бръкма уж е бърза.

 

П.П. Рено ползват сега класическият си цявт. Тъй, че спонсора хич не ги ебе кой е още повече, че им остана само името, защото отбора е собственост на Лотус. Рено купуват чужди фабрики, Ферари ги купуват - съдба :tongue

 

Ферари били. Надписа ФИАТ 3 пъти по-голям :laughing:

d10mal240.jpg

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Да бе да, затва Фетел си остана в РедБул. Алонсо да не казвам как го обиждахте преди пък сега друга се пее. Няма по-големи слепци от отбора Фиат.

 

А Рено сега са действащ СШ с двигател пък Фиат са опашкари и такива ще останат скоро. Пък хеле да се махнат още повече ще им се смея въпреки, че само с мрънкането ще си останат

 

Ще си купят Ферари чепай. Ще стане когато се отцепят от Фиат и купят първо тях, а именно на връбница в сряда :tongue Не са в сметките нито на Макларън още повече на Ред Бул, даже днес още повече им показаха на всички като си слезнаха предсрочно от колите, а Алонсо се напъва там да покаже, че червената бръкма уж е бърза.

 

П.П. Рено ползват сега класическият си цявт. Тъй, че спонсора хич не ги ебе кой е още повече, че им остана само името, защото отбора е собственост на Лотус. Рено купуват чужди фабрики, Ферари ги купуват съдба :tongue

Кисел си нещо...Няма да се плашункаш. Един ден след като Ферари естествено ги няма МОЖЕ...повтарям може и Рено да имат НЯКАКВА част от славата на Ферари. Не се трепят да сядат в кокпит на черните мелези, а в червения. Гледам не са ти ясни много нещата около ФИАТ и Ферари...е сигурно и за това ги плещиш тия глупости. И сега нека всички хейтъри задружно кажат, че ФИАТ ще фалират. Хахахах. Оправи ми се деня с тия небивалици :D :D :D

 

Tъкмо на сбирката на класа ще пия по-малко :D

 

A забравих...За Рено или за Инфинити говориш? хахаххахааха...мелезииииииииииииииииииииии.

 

А за Алонсо...Може да е всякъв, но хич не е глупав, ама хич. Вкопчил се е във Ферари защото това е последната му спирка във Ф1 и много добре го знае. Ясно му е какво ще стане ако се докопа до титла с Ферари.... ;) На всички им е ясно де.

Или па Бътън да стане СШ с Мкл....мамоооо....никой в Англия няма да говори за първата му титла.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Виталий? Рено? Айде да коментираме пилоти и отбори ебаси. Жалко е, че тим като Уилямс затъва, а отбор черешка като РБР изживява 3 дневна слава

 

 

Е та какво друго коментираме? Пак започваш да се опитваш да изкривяваш фактите до ръба на безумното - нищо, нали ти казах, че е крайно забавно. А тая приказка за тридневната слава е смешна просто, много смешна. tounge.gif

 

всички искат да са такива бабирици...до един. И аз искам да съм част от тия бабирици. То и Алонсо не е проЗ...за това подписа до края на 2016-та...щото са бабирици. Опитай втори път, тоя не се получи.

Отбора е Ферари. За разлика от истинските бабирици, на който не знам дори името. Рено ли са, Лотус Рено ли са...абе поредните мелези на издихание

 

Недей да искаш да се махат, че трябва да разтурваме спорта...а и няма да се махат - ще си го купват... хахаха

 

Може да не са баберици, не е важно това. Важното е че ако продължават така след още няколко сезона ще се превърнат при отборите в това, което е Барикело при пилотите. С най-много присъствие и стартове и т.н. и последна дупка на кавала.

 

Последното изречение може и да грабне приза за комичен лаф на сезон 2011 laughing.gif

 

Днес се чуха приказки за предсрочно отсвирване на Градинаря (най-после някой е взел да мисли във Ферари). И веднага се почнаха спекулации с Хамилтън. Ако тоя мангал се озове при Ферари се приготви да ги псувам непрекъснато - заради него, не за друго. devil.gif

 

А Лимона се натиска за пари, не за друго. Няма кой нормален човек да му даде повече отколкото му дават Ферари. Ти гледай сеир като дойде някой сериозен втори пилот. Защото сега е сам и всички за него работят.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...