Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Отново НЕработещ КЕРС при Уебър

 

Уебър показа колко е сгрешена тактиката на Фетел и двете Ферарита с по 1 стоп по-малко....поне опитаха

 

Маса пред Алонсо и трите старта му ги взе майна

Без КЕРС дръпна 15 места напред. Представи си ако работеше. Ако не бяха объркали квалификацията ще е да 1-ви днес. Объркаха наистина Фетел, но и така добавя доста точки. Не се знае и какво искаше да каже по радиото. Мерцедесите най - накрая са във форма. Отборите показват прогрес. Само Ферари си стоят на 6-тото място.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Без КЕРС дръпна 15 места напред. Представи си ако работеше. Ако не бяха объркали квалификацията ще е да 1-ви днес. Объркаха наистина Фетел, но и така добавя доста точки. Не се знае и какво искаше да каже по радиото. Мерцедесите най - накрая са във форма. Отборите показват прогрес. Само Ферари си стоят на 6-тото място.

Дръпна не заради КЕРС-а, а заради стратегията, която беше най-добрата от всички на грида. Смятам успя да видиш ПОНЕ това.

Двете Ферарита бяха със стратегията на Фетел и караха най-много с един комплект гуми, което Е ДОБРЕ.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Кое е доброто за Фераритата? Фетел с грешна стратегия завърши втори, а те 6-ти и 7-ми. Хората започват да свикват да ги гледат в средата на класирането. Ако имаше още 1-2 обиколки вероятно Мишо щеше да е 7-ми.

Link to comment
Share on other sites

Кое е доброто за Фераритата? Фетел с грешна стратегия завърши втори, а те 6-ти и 7-ми. Хората започват да свикват да ги гледат в средата на класирането. Ако имаше още 1-2 обиколки вероятно Мишо щеше да е 7-ми.

пираня.ексом.юс - дърпаш състезанието и гледаш, няма да ти правя расбор майна. ;)

Link to comment
Share on other sites

Браво на Уебър. от 18 да станеш 3-ти си е постижение. Много добро каране направи.

 

С тоя ДРС явно най-грешната тактика е с малко спирания в бокса. Няма файда просто задния та минава като спрял и определено РедБул ще се съобразят с това за следващите състезания. Губиш 20+ секунди от бокс ама после ги компенсираш главоломно.

Link to comment
Share on other sites

Нещата почнаха да си дват по местата. Перфектно състезание за Хамилтън, рискът да запази един комплект меки гуми се оказа печеливш. Фетел изтегли късата клечка и само липстата на обиколки го запази на първо място. При завръщането си в Европа ще наблюдаваме все по интересни сартове.

П. С. Някой може ли да ми обясни защо не наказаха Маса за мастъпване на бялата линия след бокса?

Link to comment
Share on other sites

По същата причина, за която не наказаха и Алонсо, че ползва ДРС където е забранено. Това са Ферари все пак най-превилигированият тим в кервана.

Link to comment
Share on other sites

Аз мога...за да ви е гадно бре :D Няма само на Левис да му спестяват черни флагове(Валенсия) в случай, че не се сетите :)

 

Бърни може да е доволен....изксувените неща във Ф1 стана прекалено много. 4 секунди разлика в 1 обиколка за това, че не си влезнал няяяяяяколко тура по-рано....тъпанарщина

 

555we.jpg

 

Да залагаме ли кой пръв от Мерцедес ще цвилне?

Link to comment
Share on other sites

Алонсо нямаше шансове да го изпревари по нормален начин. Като им гледам прогреса на Мерцедес спрямо предишните състезания няма да се учудя ако в следващите тотално отвеят фераритата.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Алонсо нямаше шансове да го изпревари по нормален начин. Като им гледам прогреса на Мерцедес спрямо предишните състезания няма да се учудя ако в следващите тотално отвеят фераритата.

толкова много чуденки имаш, че не е истина - споко :). Ти изобщо разбра ли как го изпревари? Ще съм изненадан ако познаеш :D

 

Я специалистите на тема Фелипе да обяснят как от три старта тоя сезон и трите ги взима на Алонсо

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

толкова много чуденки имаш, че не е истина - споко :). Ти изобщо разбра ли как го изпревари? Ще съм изненадан ако познаеш :D

 

Я специалистите на тема Фелипе да обяснят как от три старта тоя сезон и трите ги взима на Алонсо

 

Я пак? Алонсо има 4-то 6-то и 7-мо място, Маса има 5,6,7 при всички положения фактите говорят, че Алонсо е пред Маса.

Link to comment
Share on other sites

Я пак? Алонсо има 4-то 6-то и 7-мо място, Маса има 5,6,7 при всички положения фактите говорят, че Алонсо е пред Маса.

Абе вий четете ли? СТАРТА ЖОРЕ...старта ;). След изгасване на светлините. И миналия сезон правише по-добри стартове. А това си е важен елемент защото според мен Фетел загуби състезанието НА СТАРТА.

Link to comment
Share on other sites

Абе вий четете ли? СТАРТА ЖОРЕ...старта ;). След изгасване на светлините. И миналия сезон правеше по-добри стартове. А това си е важен елемент защото според мен Фетел загуби състезанието НА СТАРТА.

 

Не съм съгласен. Фетел загуби заради тактиката си, защото гумите му бяха вече станали парцал. С 1 бокс повече Хамилтън изобщо нямаше да успее да го достигне, още повече че РедБула е по-бързата кола. Да не говорим, че Фетал нямаше радио, докато при Хамилтън не беше так.

 

П.П. Точки дават за по-предно класиране, не за по-добър старт.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен. Фетел загуби заради тактиката си, защото гумите му бяха вече станали парцал. С 1 бокс повече Хамилтън изобщо нямаше да успее да го достигне, още повече че РедБула е по-бързата кола. Да не говорим, че Фетал нямаше радио, докато при Хамилтън не беше так.

 

П.П. Точки дават за по-предно класиране, не за по-добър старт.

И КЕРС е нямал. Ти изгуби 4 места на старта в Монако па чакай точки.

 

Ако си беше запазил лидерската позиция нямаше да му е нужно да изпреварва Левис.

Link to comment
Share on other sites

Я пак? Алонсо има 4-то 6-то и 7-мо място, Маса има 5,6,7 при всички положения фактите говорят, че Алонсо е пред Маса.

Интерсна статистика. Всяко състезание Алонсо се смъква с по една позиция назад. Фелипе по - напред не е отишъл. Дали няма да се запази тази тенденция?

Link to comment
Share on other sites

Оказва се, че правилата във Ф1 са прекално много и за МОЕ съжаление, а и за ВАШЕ най-вече - Ферари не се оказват галеници на ФИА. :( Имало си причина, за да не погледнат двете ситуации, а аз мислих, че пускат гювеч майна :(

Link to comment
Share on other sites

Оповестиха ли ги тези причини?

Правилата естествено. Ако правилно съм разбрал бялата линия, която настъпи Фелипе не е проблем да бъде настъпана, виж когато бялата линия е ЕДНА т.е тази която вече разделя състезателната линия от питлейна тогава вече нямаше да се замислят за драйв тру :)

 

А за ДРС-а май ще си го пишат на ГЛУПАВАТА сметка на ФИА ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

За ДРС-а вината е на ФИА. ДРС-ът е активен само в определената зона (имат си диод на волана който светва когато е активен) през останалата част на пистата не е активен, дори и да искат да го ползват.

 

За Маса - той пресече линията в питлейна, а не тази на пистата.

 

Ферари трябва да се замислят за смяна на някои ръководни личности.

Освен че квалификационното темпо липсва, стратезите са още по-зле...

Link to comment
Share on other sites

За ДРС-а вината е на ФИА. ДРС-ът е активен само в определената зона (имат си диод на волана който светва когато е активен) през останалата част на пистата не е активен, дори и да искат да го ползват.

 

За Маса - той пресече линията в питлейна, а не тази на пистата.

 

Ферари трябва да се замислят за смяна на някои ръководни личности.

Освен че квалификационното темпо липсва, стратезите са още по-зле...

Много бързаш...исках да си поиграя още малко с тях :blush: Все пак е по-лесно да наречат Ферари галеници.

Link to comment
Share on other sites

Много бързаш...исках да си поиграя още малко с тях :blush: Все пак е по-лесно да наречат Ферари галеници.

 

На мен ще ми е кеф, ако ФИА им удря по едно рамо, ама това са само митове в главите на Ферари-хейтъровците. ;)

Link to comment
Share on other sites

На мен ще ми е кеф, ако ФИА им удря по едно рамо, ама това са само митове в главите на Ферари-хейтъровците. ;)

Че много ясно. Няма по-сладко от победи тип САЩ 05...когато всички бяха на колене. Няма по-сладко от това да гледаш как шефове в Тойота се пенят и....когато Лука каза една гласна буква и взеха, че им обърнаха внимание. Понякога дедо Бърни има добри попадения. Едното го направи преди няколко седмици :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Че много ясно. Няма по-сладко от победи тип САЩ 05...когато всички бяха на колене. Няма по-сладко от това да гледаш как шефове в Тойота се пенят и....когато Лука каза една гласна буква и взеха, че им обърнаха внимание. Понякога дедо Бърни има добри попадения. Едното го направи преди няколко седмици :)

 

А, САЩ 05 е медддддец... А най-смешно ми беше как се пънаха в Клуба, че видиш ли Ферари били винови едва ли не, че карали с бриджстоун... Ферари били виновни, че Мишлен не направили гуми... :bgrin:

Червените може да сме секта, но поне ръкавите не са ни вързани зад гърба. :))))

Link to comment
Share on other sites

А, САЩ 05 е медддддец... А най-смешно ми беше как се пънаха в Клуба, че видиш ли Ферари били винови едва ли не, че карали с бриджстоун... Ферари били виновни, че Мишлен не направили гуми... :bgrin:

Червените може да сме секта, но поне ръкавите не са ни вързани зад гърба. :))))

А тогава се пръснах от смях. Все едно CEO-то на Брича е правил последния завой. Абе ужас. А па ся кви глупости се говорят... :)

След тоя старт Рено щели да са ПРЕД Ферари...мда

 

0321607.jpg

 

 

0321606.jpg

 

 

Хм... и изпреварвания, и изпреварващият с отворен ДРС... Ферари са виновни. 8-)

 

 

Тва го крада без позволението на ЕВИЛА...Коментара на Нетруут ще ми е много интересен ахахахаха....

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...