Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Наясно ли си, че ние сме с една от доста ниските ставки и скоро ще ни накарат да я вдигнем? На практика при теб пристигат чисти пари от фирмата ти срещу едни бъхливи 10%+5% данък, ако не ти е известно. Направи си справка как е по света.

А хората, които са на трудов договор?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Какво за тях? Има си ДДФЛ, който е 10%.

 

Едноличните търговци се облагат със същите 15%.

 

Не ми показа къде точно по света е приложена твоята идея? 

Link to comment
Share on other sites

Остай го, бе... Не го ли видиш, че е предозирал с кофеина и плещи разни... странни работи? :)

Link to comment
Share on other sites

Най-малко! Задължително е да е повече. Утре излизаме на протест!

 

Ти гледал ли си колко ти струва един работник? Т.е. колко взима той чисто и колко осигуровки внасяш ти и т.н.? Или който и да е на заплата виждал ли си е ведомостта?

е значи не те бъркат точно преките данъци, а осигуровките и косвените данъци.

само че при частно самоосигуряване ставките нито ще са по-малки нито ти лично ще си по-добре осигурен. погледни примерно изцяло частните здравни застраховки - покриват само точен списък рискове за заболявания и ако в диагнозата ти пише нещо по-различно, ако ще и с едно прилагателно повече - гориш и плащаш сам пълна сума за лечение. виж и т. нар. "застраховки живот", които всъщност са пенсионно самоосигуряване+един риск за смърт или нетрудоспособност:  не предлагат абсолютно никаква гарантирана доходност (за да не конкурират банките със "спестовните" им влогове), но пък изискват постоянно и редовно да се внася солидна сума. всички "Застрахователи" и "осигурители" си поддържат правни отдели, чиято цел е да обяснят на всеки отделен потребител къде точно е сбъркал и защо не трябва да получава договорена сума. съвсем тамън ще им дойде един прилив на клиенти, поради отказ на държавата от тоя бизнес.

Link to comment
Share on other sites

Пенсиите са пълен смях. Ако разчиташ на тях по-хубаво още сега лягай да те закопаят. За нормален живот са ти необходими поне 500лв/месец за да можеш да си плащаш сметките за ток, вода, парно и т.н. Колко пенсионери познавате с пенсии над 500лв?

 

От години когато имам нужда от медицинска помощ умишлено не се занимавам със здравната каса. Последен пример - жена ми имаше нужда от една манипулация - на частно 150лв за 2 часа работа. През здравната каса - 4 дни лежане в болницата и над 450лв по здравна каса (верно ние нищо нямаше да платим и щяха да й направят един куп излишни изследвания, които тя всъщност вече ги имаше, но нали пътеката е такава - всичко от-до). Смисъл? Нулев. Отказах се да търся смисъл в неща измислени от държавни служители сигурно преди 10 години, когато за счупен глезен на майка ми при всичките съпътстващи това болки й беше направен рентген на бял дроб, защото разбираш ли пътеката била такава и без това не можело да мине. За да й бъде гипсиран крака и беше направен рентген на бял дроб!?

 

Ето те така се трошат данъци. Пари, които ние плащаме за да "работи" държавата, т.е. разни хора, които си нямат друга работа да си намират изкуствено такава и да измислят нови щуротии, които да ги държат заети и съответно да имат необходимост от още и още средства. Мислиш на тях им пука? За тях това е просто бюджет, който магически се материализира отнякъде.

 

Както и да е, осъзнавам, че някои от нещата, които казах звучат леко като на Волен глупостите, въпреки, че в моя случай идеите за ограничаване на функциите на правителството и държавния апарат идват от съвем друго място... нито пък има някакъв шанс да се случи това, което ми се иска... та спора в този ред на мисли е леко безсмислен, просто имах нужда да изпусна парата предполагам. Не може да не ме е яд да гледам как се мислят всевъзможни начини да се харчат парите, които ние плащаме, а после да се вадят доводи, че бюджета не бил достатъчен видиш ли...

Link to comment
Share on other sites

Има някакво зрънце смисъл в това, което пишеш, но ти не предлагаш различно държавно устройство, а по-скоро отсъствие на такова.

В този ред на мисли, това е утопия...

Link to comment
Share on other sites

В повечето случаи, не размера, а начина на разходване и преразпределение на тия суми е проблем (данъците). Неефективното пилеене на НАШИТЕ пари е проблема ама как да е.

 

ЧРД на Галя ... с пожелание да е по-активна у форума през настоящата календарна и житейска година :) 

Link to comment
Share on other sites

Предницата не се вижда как е намачкана, но единствения вариант, за който се сетихме е - на заден, под ъгъл с по-висока скорост и след удара колата да се е завъртяла и да е намачкала предницата от дясно до към средата и така се е навряла.

Link to comment
Share on other sites

Предницата не се вижда как е намачкана, но единствения вариант, за който се сетихме е - на заден, под ъгъл с по-висока скорост и след удара колата да се е завъртяла и да е намачкала предницата от дясно до към средата и така се е навряла.

 

По-скоро обратното - челен удар в дървото, колата подскача и се завърта около дървото, при което стълбът отзад захапва задната броня и я смачква в тоя вариант.

 

Обърни внимание на здравия заден джам, съвсем леко огънатата врата на багажника и почти изсулената настрани задна броня. Ако беше удар при каране назад, то положението щеше да е различно :)

 

Галя, честит ти рожден ден! И да те слушат чаветата :lol:

Link to comment
Share on other sites

По-скоро обратното - челен удар в дървото, колата подскача и се завърта около дървото, при което стълбът отзад захапва задната броня и я смачква в тоя вариант.

 

Точно такава е и моята представа за тоя удар ако не е нещо нагласено... В цялата работа обаче има един основен въпрос - как точно е преминат бордюра без изменение на траекторията? 

 

ЕДИТ: Току що виждам, че до колата има гараж, т.е. под нея няма бордюр, а е полегато. Това вече обяснява нещата...

Link to comment
Share on other sites

Подходът към гаража е полегат при всички положения. Снимката е лоша, но вероятно започва малко след стълба, точно до тая гума.  

Link to comment
Share on other sites

Иначе... КАААК?!

Жена?

 

----------------------------

Честито адашче. Жива и здрава :)

Link to comment
Share on other sites

Дойде ми двусимовия китаец и официално заявявам, че отсега нататък Apple, Samsung, HTC и тем подобни могат да ме хванат за шлифера!

6953957U.png

Link to comment
Share on other sites

Дойде ми двусимовия китаец и официално заявявам, че отсега нататък Apple, Samsung, HTC и тем подобни могат да ме хванат за шлифера!

 

 

Дай малко инфо.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/xiaomi_hongmi-5609.php - 270 лв. Просто no comment! 

Още не съм го разбъзикал достатъчно, но започвам да разбирам защо много хора твърдят, че MIUI е най-добрия интерфейс!

 

А на един приятел поръчах http://www.gsmarena.com/lenovo_p780-5544.php за 360 лв.

3 дена ползване -20% от батерията...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...