Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

На мен пък нещо ми се скапа SC2ALLin1. След като преинсталирах бозата вчера първо ми даваше грешка да преинсталирам .net framework, а след това ми даде грешка: Unable to find a version of the runtime to run this application. Някой има ли идея как мога да го оправя:unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Намерихме се с един французин, двамата терани и на горе-долу едно ниво сме и разцъкахме бая. Доволно. Най-трудно му е с/у Зерг и направихме няколко игри - доста по-забавно е да се цъка със зерга. Мисля да зарежа малко селяндурите в скоро време и да мина на зерг.

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the Swarm :)

 

Оф, днес най-накрая се вижда краят на тоновете работа и отново ще мога да отделя повече време на играта. След 3 дни суша снощи бях тотално зле - вместо два evo chambers пускам два pool-a и общо станаха 3. После вместо pool пускам evo chamber. После нон-стоп омешване на hot keys и rally points. Ужас. На всичкото отгоре трябваше да играя в първи кръг на един турнир, но опонентът така и не се появи. То като гледам бракета са се изиграли само 4 от 64 игри, така че може би ще бъде претупан.

Link to comment
Share on other sites

Ха-ха, одеве ми се случи нещо подобно - вместо хидралиск ден построих инфестеън пит и без да ми пречи напомпан 12ка инфестори вмсто хидри...

Link to comment
Share on other sites

Ем, аз като си пуснах да поцъкам SC1 - цъкам на нексуса - помпя 'е' - нищо. После цъкам 'b', 'e' - пак нищо. Като поиграх малко единицата си дадох сметка колко по-удобни са тия уж нелогични hotkeys на SC2...

Link to comment
Share on other sites

Намерихме се с един французин, двамата терани и на горе-долу едно ниво сме и разцъкахме бая. Доволно. Най-трудно му е с/у Зерг и направихме няколко игри - доста по-забавно е да се цъка със зерга. Мисля да зарежа малко селяндурите в скоро време и да мина на зерг.

 

Пробвай протосите :) имат много нечестни юнити особено в robotics-a.... а сталкерите с този блинк са направо 1 път. 2 имортала и няколко сталкера омазват доста сериозно количество войска а и са имунизирани срещу siege-а... тръгваш с иморталите отпред после блинкваш сталкерите и бой по танковете другите после са лесни. А dark templar-ите как кълцат маринчовци и зерглинги от раз...

 

Ем, аз като си пуснах да поцъкам SC1 - цъкам на нексуса - помпя 'е' - нищо. После цъкам 'b', 'e' - пак нищо. Като поиграх малко единицата си дадох сметка колко по-удобни са тия уж нелогични hotkeys на SC2...

 

А с моята "крива" клавиатура ако знаеш пък колко е по-лесно с новия понеже дори не си вдигам ръката от поставката... и това да можеш да построиш няколко неща едновременно а и rally pointa на работниците е също един път...

Link to comment
Share on other sites

По-нататък със сигурност ще мина или поне ще опитам да мина към протос за главна раса. Сега обаче ще си пуцам ладър с тераните, а в къстъм игрите ще разцъквам и тествам зерг докато задобрея. С инфестори могат да стават много интересни неща.

Link to comment
Share on other sites

В къстъм не можеш да задобрееш. Можеш да понаучиш расата достатъчно, за да играеш що-годе. Тогава - мини на ледър. Така ще я научиш. Ще те мажат, ще те мажат, ще те мажат, ама накрая ще почнеш и ти да ги наказваш. Жертваш временно позицията си, падаш малко в ледъра, ама има файда. В къстъм само ще циклиш в долните нива и ще си мислиш, че играеш...

Link to comment
Share on other sites

В къстъм не можеш да задобрееш. Можеш да понаучиш расата достатъчно, за да играеш що-годе. Тогава - мини на ледър. Така ще я научиш. Ще те мажат, ще те мажат, ще те мажат, ама накрая ще почнеш и ти да ги наказваш. Жертваш временно позицията си, падаш малко в ледъра, ама има файда. В къстъм само ще циклиш в долните нива и ще си мислиш, че играеш...

Е то това е, аз в момента на зерга и хоткейовете не знам (то и на теран не съм научил всичко още), така че колкото да свикна с расата и т.н. ще е къстъм. Иначе горе-долу си намерих партньор за циклене за ТвТ и ЗвТ, така че не се оплаквам. Само време дето нямам тая седмица :\ Иначе и в ладър не е кой знае колко - сега колкото съм слаб мачкам почти всеки с МММ + Т и рядко се опъват. Аз си мислех, че сребро и злато са солидни играчи - трънки. Одеве един в златото беше играл с тоя пич дето цъкаме и го видях - яко ръш с маринки и след това 10 минути нищо не строи, никви юнити - пича не знае къде се намира. Повечето явно научават един ръш и го праскат само него и това е.

Link to comment
Share on other sites

Е то това е, аз в момента на зерга и хоткейовете не знам (то и на теран не съм научил всичко още), така че колкото да свикна с расата и т.н. ще е къстъм. Иначе горе-долу си намерих партньор за циклене за ТвТ и ЗвТ, така че не се оплаквам. Само време дето нямам тая седмица :\ Иначе и в ладър не е кой знае колко - сега колкото съм слаб мачкам почти всеки с МММ + Т и рядко се опъват. Аз си мислех, че сребро и злато са солидни играчи - трънки. Одеве един в златото беше играл с тоя пич дето цъкаме и го видях - яко ръш с маринки и след това 10 минути нищо не строи, никви юнити - пича не знае къде се намира. Повечето явно научават един ръш и го праскат само него и това е.

Ми как.. марини медици и мародери е много силно. Жалко, че всеки се научи да го спира с расата си. Лично аз не съм правил мародер от няколко седмици. Срещу зерг пък МММ ИЗОБЩО не работи, поради наличието на бейнлинги. Срещу протос, може да ти играе само на бързи зеалоти и хай темплари. Теран срещу теран пък си е самоубийство в мачъп, където викинг/танк е доминират. Важно е микрото/макрото да е на ниво, както и редовен скаут и си готов...може и платина да отидеш, но за диамант ти трябва мисъл.

Link to comment
Share on other sites

До тогава има много хляб да ям, аз сега си цъкам един билд/композишън и като го науча така, че да го правя както трябва на сън - тогава минавам на нещо друго. Едно по едно, малко по малко ще се сдобия с достатъчно знания и инстинкт, за да мога да мисля повече вместо да прилагам сляпо билд ордъри.

 

Баси, изгледах 2 игри на Machine на live stream-а му и ме заболяха очите - ебаси АПМ-а, ебаси чудото. Екрана постоянно скача налво-надясно, как вижда кво става - идея си нямам.

Link to comment
Share on other sites

Повечето топ играчи просто не могат да се гледат от първо лице :) Онзи ден си свалих реплеи на CheckPrime - биквално ми се зави свят, докато гледах от неговата камера. В интерес на истината това много ме дразни - hatch, overlord, три пъти драг на работниците, hatch, overlord, три пъти драг на работниците, hatch, overlord, три пъти драг на работниците - и така до безкрай. Явно така се поддържат в high alert състояние, знам ли.

 

 

В момента дават финала на GosuCoaching No 8 между HuK и drewbie. HuK направи Mothership rush с mass recall, пилони и канони в базата на терана! WTF! :D

Link to comment
Share on other sites

Надявам се HuK да бие, доста стабилен играч е и винаги играе добре, но все нещо не му достига.

Според мен да правиш проби постоянно от всичките си нексуси не е чаак такъв признак, че си добър...

Link to comment
Share on other sites

Незнам как определят изкачването във лигите, но мене след няколко поредни загуби (3-4!!) в сребърна 3в3, в които имах трагични съюзници и 3пъти повече точки от всички, ме прати директно на 2ро място в златна..

Ранкинга на лигите ще бъде ли рестартиран периодично?

Link to comment
Share on other sites

Според мен да правиш проби постоянно от всичките си нексуси не е чаак такъв признак, че си добър...

http://www.sc2ranks.com/char/us/388538/HuK - Won 130, lost 40 (76.47% wins)

 

Абе не е като да не е добър играч.

 

http://www.sc2ranks.com/div/2782

 

Ха, наш ZeeRax вижте с кой се е събрал в една дивизия :)

 

Спекулации и анализ относно как работи повишаване/понижаване в батълнета - http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=142211

Link to comment
Share on other sites

Ха, наш ZeeRax вижте с кой се е събрал в една дивизия :)

Wow, доста интересна компания! А и той явно се представя на доста високо ниво. Бравос!

 

Участвах в първия си турнир по SC2 :) В първи кръг противникът се отказа, втори кръг бих, трети кръг паднах на Crossfire, която досега дори не бях виждал. Много е кофти да играеш на "непознат терен". Въпреки ранното отстраняване ще спя доволен :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам, какъв трябва да си, за да биеш теран... Тва е направо ужас бе! Даже и най-големия левак да ти се падне, пак падаш...

Link to comment
Share on other sites

Wow, доста интересна компания! А и той явно се представя на доста високо ниво. Бравос!

 

Участвах в първия си турнир по SC2 :) В първи кръг противникът се отказа, втори кръг бих, трети кръг паднах на Crossfire, която досега дори не бях виждал. Много е кофти да играеш на "непознат терен". Въпреки ранното отстраняване ще спя доволен :)

Кой турнир?

Link to comment
Share on other sites

Не знам, какъв трябва да си, за да биеш теран... Тва е направо ужас бе! Даже и най-големия левак да ти се падне, пак падаш...

 

Няма такова нещо... бързи жаби, бейнлинги, малко хлебарки и повече хатчерита и е дотам... ти хвани два пъти повече бази от него пък после да те спира. И брудлордове с малко муталиски до тях нямат спиране хубаво че са единици игрите когато се стига до тях...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...