Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

И какво стана... 10 минути ли ги биете. Айде, че ми се спи вече :D

 

 

Може след битката на лимитите да са се видяли на живо да довършат битката :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Докато чакаме, така и така няма какво да правим, дайте да поставяме залозите :bgrin: Аз, като привърженик на зерга, залагам на торовете, защото само един зерг може да познава болката :lol:

Link to comment
Share on other sites

:) Викам Ранър да каже. 3 пъти ги сбихме. По различен начин. Първия беше с участието на 4 инфестора. Почти цялата армия на зерга беше жива + 3 броя торс за разнообразие.

 

Втория просто на атака, без инфестори, това беше най-близо до Ранър - само 4 хидри и една хлебарка останаха.

Link to comment
Share on other sites

Ама то като се замисля, те инфесторите могат да ги превземат без проблем. То само с торове не става- трябва и акъл. Ако такъв липсва- танкове

Link to comment
Share on other sites

Ама това, не променя ни най-малко мнението ми, че терана печели 90% срещу зерг. Даже ако Светлия се съгласи най-накрая ще направим 5 игри да видим дали ще вземе една. :)

 

Трябва да видя, какво точно беше в тоя реплей, може въпросната битка да съм имал и мародери, пък те са си контрата на роучовете.

Link to comment
Share on other sites

То ясно, че до ситуации, но важното е нивото на играчите. Няма да казвам твоето колко е било над това на зерга, за да го биеш по-подобен начин. Даже не знам какво трябва да е правил, за да падне.

Link to comment
Share on other sites

Абе какво стана с турнира? Нещо заебахте класирането пък ми беше любопитно да видя няколко битки между Светлия и Antares :) Нали знаете - аз съм по сеирите и простотиите... може и аз да се включа но ме мързи да играя сериозно а мразя да ям бой...

Link to comment
Share on other sites

Ама това, не променя ни най-малко мнението ми, че терана печели 90% срещу зерг. Даже ако Светлия се съгласи най-накрая ще направим 5 игри да видим дали ще вземе една. :)

 

Трябва да видя, какво точно беше в тоя реплей, може въпросната битка да съм имал и мародери, пък те са си контрата на роучовете.

 

Това, че не ти променя мнението - означава само едно: железобетонна глава. :)

 

Аз почти съм сигурен, че и половин няма да ти взема. Нали направих опит с тосс - 10 поредни загуби. По-нататък, като(ако) почна да играя и със зерг ще поиграем естествено.

Но пак няма да видим имбата, а само нашите умения. Затова гледам про-та когато търся имба.

 

Ама защо да съм по-добре от теб с теран, от колкото ти със зерг? Днес ми беше първата игра теран и ако гледаш реплея ще видиш, каква смехория съм.

 

Сега точно това ще направя, ще го видя този уникален зерг.

Link to comment
Share on other sites

Ама защо да съм по-добре от теб с теран, от колкото ти със зерг? Днес ми беше първата игра теран и ако гледаш реплея ще видиш, каква смехория съм.

 

А за мнението, не е до железобетона. Виж просто коментарите на всички. Да си чул някой да се оплаква от зерга? Не, нали? Но пък всички останали се оплакват от терана - и тосове и зерги.

Link to comment
Share on other sites

...Трябва да видя, какво точно беше в тоя реплей, може въпросната битка да съм имал и мародери, пък те са си контрата на роучовете.

 

Въпросната битка беше при пълен лимит за зерга и при 150 твой, което е малко по-различно. И освен това този зерг през цялата игра държеше между 6 и 11 хидри в първата си база, които никога не напуснаха базата. Брой 20 лимит на вятъра. И освен другото въпросната битка зерга беше само с хидри, нито една хлебарка, която да поотнесе боя.

Аз и при 3-те наши срещи имах между 16 и 21 хлебарки (на 160 лимит), които едно отнасят много бой и друго армията на зерга се подрежда като на парад и терана е гг. И още нещо, зерга правилно подреден и управляван видя как при първата среща оцеля цялата зергска армия срещу нито един оцелял за терана. Даже 3 негови тора в подкрепа имаше зерга.

 

Иначе играта ви беше готина, хареса ми, а и като теран се справяш доста добре. Според мен, терана е някак по-логичен от зерга, в смисъл по-лесно се схваща какво да се прави и как.

 

---

 

Дейба и играта - без изобщо да играя, пак откарах 3 часа приказки и репс за СК2. Ще си направя мораториума по-железен май. :)

 

...Виж просто коментарите на всички. Да си чул някой да се оплаква от зерга? Не, нали? Но пък всички останали се оплакват от терана - и тосове и зерги.

 

Това единствено ми говори, че terran users сме по-спортсменски настроени от другите, и сме по-широко скроени. :rolleyes:

 

Абе какво стана с турнира? Нещо заебахте класирането пък ми беше любопитно да видя няколко битки между Светлия и Antares :) Нали знаете - аз съм по сеирите и простотиите... може и аз да се включа но ме мързи да играя сериозно а мразя да ям бой...

 

А турнира направо си отиде. След 3-4 дни ще спрат бетата, като гледам нито Антарес (признавам, че Кантарес е къде, къде по-яко), нито аз играем.

Но пък от друга страна, тя играта ще излезе не след дълго и с малко желание, можем да си направим един традиционен форумен турнир. Пък ако се измисли и нагарден фонд, ще е още по-атрактивен.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, по-широко скроени, видяхме те и теб в началото какви приказки говореше за хлебарките... ;)

 

Иначе ти говориш за последната битка, а аз имах предвид оная, където имах точно 90 лимит, а той 160 - когато първи влезнаха хидрите, а зад тях имаше хлебарки и муталиски. Тогава почти нищо не изгубих, а два тора ги дръпнах на червено.

Link to comment
Share on other sites

Сега се сетих че преди време един приятел говореше за SC1 как на протосите магиите са "абЦолютно нИчестни" - и storm-a и mind control-a и на корсарите web-a... Той ми беше демонстрирал как се минава с корсари, прави се web после идва с темплари и дарк архони и сторми върху марините, mind control-ва някой и друг танк и картата добива изключително грозен вид за противника и това с много минимално усилие от страна на протоса

Link to comment
Share on other sites

Ама това, не променя ни най-малко мнението ми, че терана печели 90% срещу зерг.
Помня, че за времето, в което поцъках теран (влезнах в голд), най-лесните ми мачове бяха срещу зерг. Early/mid/late game. А тогава стима струваше по-скъпичко.
Това, че не ти променя мнението - означава само едно: железобетонна глава.
Божичко... кой го казва :lol:
Виж просто коментарите на всички.
Защо да се замисля, че може и да има друго мнение, освен неговото :lol: Така живота става по-малко светъл и по-сложен ;)

 

За последните две седмици да имам десетина игри, като поне осем от тях са срещу теран. Чудно, защо ли?

и това с много минимално усилие от страна на протоса
За минималното усилие не съм много съгласен. На SC1 cast-ваш едновременно със всички избрани единици... Тоест, избираш индивидуален корсар, уеб, друг корсар, друг уеб.

Иначе определено PvZ обичах да играя за база, след това корсари, рийвъри, дроп тук, овърлорд там, плясна паяжина върху хидрите и в доста случаи си беше gg. Ако не - извадя 5-6 кериъра (с корсари, web, и рийвъри) и противника в доста случаи ми обясняваше, че си падам по мъже :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не знам кво му е зарибеното 1в1? 2в2,3в3,4в4 е много, ама много по-яко. 4в4 не съм играл, удеве играх 3в3 1 час игра много зарибено а играхме 2в3 тъй като 1ния нашия беше пълен олигофрен, ние приятели цъкаме де 3 човека теам в лигата.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, по-широко скроени, видяхме те и теб в началото какви приказки говореше за хлебарките... ;)...

 

Да, ама се и видя, че съм бил прав. Близард така ги порязаха... справедливо бих казал. :)

 

Помня, че за времето, в което поцъках теран (влезнах в голд), най-лесните ми мачове бяха срещу зерг. Early/mid/late game...

 

Късмет !

 

...Божичко... кой го казва :lol:

Защо да се замисля, че може и да има друго мнение, освен неговото :lol: Така живота става по-малко светъл и по-сложен ;)

...

 

Даже винаги се вслушвам в чуждото мнение, стига поне малко логика да има. А не като вашите ! :)

 

...За последните две седмици да имам десетина игри, като поне осем от тях са срещу теран. Чудно, защо ли...

 

Просто е относително по-лесно да се играе теран. А и особено на по-новите играчи им е най-понятен като стратегии и единици.

 

---

 

Добре де, айде кажете какво точно трябва да се направи с терана, и да видим до финалната версия дали ще се потвърди. (Както стана с хлебарките :) )

 

А някъде мернах, че и в единицата била теран доминация ?!? А случайно някой да помни добър теран, отпреди ерата на Боксер ? Чак той като почна да играе, се видя, че не е лоша раса, само малко по-трудна за овладяване.

Първите няколко години доминираха, единствено зерг и тосс. То и в БГ историята си личи, първите бест бяха Х-а и Зийракс - съответно зерг и тосс. Чак след Боксер се появиха, Бийста и Ламера и др.

Link to comment
Share on other sites

Аз имах един експанд, а той 3 и то пълни. Така че лимита на работниците трябва да е примерно 60 на 30. Но това няма значение, важното е, че при такъв голям лимит, ако ще и да ги сбил неправилно, аз останах с 4 от 7 тора. Това ако е нормално...

 

Между другото, не знам защо толкова ги защитаваш тия терани, при положение, че всички реват от МММ и Mech, не само зарга ами и тосове. Ей го и Антарес пропищя, дето до миналия ден говореше, как всеки играел с най-слабата според него раса...

 

И все пак ако искаш, можем да направим една игра - аз теран, ти зерг и да видим.

Не разбирам защо спорите. Естествено, че 160 лимит зерг с гореописаната армия ще загуби от 100-120 лимит марини+торове. Естествено, марините МАЖАТ хидри, а торовете имат възможност да си нанасят тон демидж отзад. Нека обаче проверим друго. Нека армията на зерга да е от роучове. Айде сбийте ги сега де. Какво ми се оплаквате от теран, баси.

 

Все едно да се оплаквам, че лимит 150 марини пада от лимит 100 бейнлинги. Какъв е проблемът, не разбирам. Бебета такива. Играйте теран като е толкова силен.

Link to comment
Share on other sites

 

Добре де, айде кажете какво точно трябва да се направи с терана, и да видим до финалната версия дали ще се потвърди. (Както стана с хлебарките :) )

 

 

 

Да му се подобри малко боя въздух- въздух! (wasntme)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...