Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Ултралиска бая са го вдигнали. 500hp + суперспийд.. не мислите ли ?

В двойката арчоните са изцяло вън от играта. Преди се произвеждаха повече темплари, че да правиш арчони. Колоса взе част от функциите на сторма, а ти трябва и много повече газ за армията. Освен това одеве се биеха много по-добре, сплашче на муталиски а у. На кой изобщо би му хрумнало да съвокуплява 2 дарктемплара в арчон!?!? Според мен трябва да им сложат някво абилити, или изобщо да ги махат, че да не цъкаме по погрешка да ги правим.

Link to comment
Share on other sites

Абе как зерг може да спре протос който има 7 колоса и 20тина сталкера? Пробваха с бейнлинги, пробваха с хидри и хлебарки - нищо. Ако вади муталиски правя просто повече сталкери и блинквам да ги трепя овреме и максимум 2 колоса да загубя (ако спре да прави друго освен муталиски спирам и колосите). Корупторите са ужасно скъпи и пак се "лекуват" с повечко сталкери... то една игра пробвах само сталкери - няма спиране това чудо. Подминах 50 парчета после ги трепят трепят и пак остана. Даже в някакви танкове се навирах - останаха доста. А с блинкването е просто 1 път.

 

В двойката арчоните са изцяло вън от играта. Преди се произвеждаха повече темплари, че да правиш арчони.

 

И преди и сега темпларите се ползват за сторм. Като си в битка и изсипеш сторма и няма време да чакаш да им дойде кефа наново а армията ти намаля правих archon-и вместо да изгинат напразно темпларите бягайки едвам едвам. Така получаваш подкрепления и то здрави а не снимка с "изхабени" темплари които гледат как ги шамаросва противника. Преди с темплари (и малко други) съм спирал страшно голяма войска. Особено хидрите бяха жертви отвсякъде. А най-красивата гледка беше на Lost Temple да ги е засилил и да не гледа и ти да изсипеш 4-5 последователни сторма в редичка и хидрите да ги гледаш как минават в редичка и гинат горе-долу в 1 и съща точка :)

 

А преди верно имах игри като се лигавя правя само от белите топки, при 20+ се пращаха в произволна посока да почистят и почти нямаше какво да им се опре.

Link to comment
Share on other sites

Ултралиска бая са го вдигнали. 500hp + суперспийд.. не мислите ли ?

В двойката арчоните са изцяло вън от играта. Преди се произвеждаха повече темплари, че да правиш арчони. Колоса взе част от функциите на сторма, а ти трябва и много повече газ за армията.

Вчера, в един noobinator мач, срещу някакъв теран/копач, който произведе несметни количества танкове, кули и батъли, в края на играта, като беше борба за бази, именно факта, че имам доста спестен газ ми позволи да набълвам темплари, с които да му ръся feedback и storm-ве, което реално реши играта...

Има доста нови единици с енергия, което прави темплара доста по-ефективна единица. А арконите са просто начин да рециклираш темпларите без енергия в по-дълга битка. Но съм съгласен, че като цяло са безполезни. На единицата бяха прекрасно противодействие на масирани псета и ултралиски, псета и мути, заради сериозния сплеш. Сега е...

Link to comment
Share on other sites

Не съм почитател на подобен тип мрънкане, ама наистина трябва да се направи нещо против терана... На единицата пак беше теранска доминация, ама тогава се изискваше доста добро микро. Сега единствено му трябват марини и мародери, някой-друг ghost и чао.

 

Честно казано вече не знам какво да правя срещу теран...

Link to comment
Share on other sites

Не съм почитател на подобен тип мрънкане, ама наистина трябва да се направи нещо против терана... На единицата пак беше теранска доминация, ама тогава се изискваше доста добро микро. Сега единствено му трябват марини и мародери, някой-друг ghost и чао.

 

Честно казано вече не знам какво да правя срещу теран...

 

Не мога да се удържа да не ти дам отговора на въпроса ти ! :lol:

 

...викаш, трябва да изкарвам нещо различно от ...Викаш трябва играта ми да се промени от 1а 2а 3а... Викаш трябва гъвкавост, трябва да мисля... За пореден път ще ти го кажа - не оправдавай липсата на умения с баланса в играта...

И въобще - ако си седите по базите и чакате да спечелите - ще лапате... армии.

Дропни му нещо в някоя база - избий му работниците, скаутвай яко - намери му някоя по-изолирана група армия - избий я, клъвни тук танк, там сцв,

Изненадай го. И по дяволите - не забравяте ъпгрейдите - ти бъди с едно нагоре в съотношението атака/негов армор пък да видим кой кого...

Гледната ти точка е на ленив леймър...

 

Сънувах как Day[9] коментира мой риплей и се възхищава :)

 

Това е пътя към големите постижения. :)

Айде стискаме ти палци, ако така я караш поне на вцг ще отидеш.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно ти е отнело доста време да изкопаеш този ми пост (поне да го беше форматирал като хората), ама ще ти дам една тема за размисъл. Дали не излезнаха няколко пача от тогава?

Link to comment
Share on other sites

Не съм почитател на подобен тип мрънкане, ама наистина трябва да се направи нещо против терана... На единицата пак беше теранска доминация, ама тогава се изискваше доста добро микро. Сега единствено му трябват марини и мародери, някой-друг ghost и чао.

 

Честно казано вече не знам какво да правя срещу теран...

 

 

Сталкери и имортали. Колоси също ако прави повече марини. И mothership че да крие и да привика набързо още колоси и имортали където е нужно :)

 

Колоса има рейндж колкото на sige tank - единия гръмва другия го пали. Ако са повече колосите и могат да се подредят ще трепят танковете 1 по 1 защото 2рия се явява леко по-далече и не ги стига за малко. Сталкерите пък са за против викинги.

 

 

PS: Някой все пак ще каже ли как зерг спира 7 колоса и доволно количество сталкери около тях понеже аз поне не мога да се сетя (освен с 3 пъти по-голяма армия)?

Link to comment
Share on other sites

12 или 13, не съм сигурен. А колоса - 9 с ъпгрейда.

 

Аз говоря по-скоро за early/mid game. Тоест до момента, в който мога да изкарам колос, или по-добрия (според мен) вариант - storm. Тогава вече играта като че ли почва да клони повече към протоса. Въпросът е, че преди този момент, когато и да влезне терана с марини и мародери - обикновено е gg.

 

Май почнах да напипвам слабото място - void. Тоест, май задължително трябва да се прави един в началото на играта, за да го държа в базата му, докато tech-на...

 

Дядо - корупторите доста успешно лекуват колоси. Ама доста успешно. Нататък вече - поддържаща армия по избор. Само че май трябва да си поиграеш малко, та хем да му избиеш колкото може колоси, хем и ти да не загубиш земната си армия.

Link to comment
Share on other sites

Дядо - корупторите доста успешно лекуват колоси. Ама доста успешно. Нататък вече - поддържаща армия по избор. Само че май трябва да си поиграеш малко, та хем да му избиеш колкото може колоси, хем и ти да не загубиш земната си армия.

 

Да ама корупторите се лекуват със сталкери тях точно за това ги държа и трепя корупторите персонално. А 20 сталкера отнасят коруптор от раз. Освен с broodlord-ове да дойде всичко друго е свързано с много масивни загуби от страна на зерга...

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че е идейно да им сипваш fungal growth, но там ти трябва лудо микро с инфесторите. Пък и по 150 газ на парче излиза множко.

 

Хахахахаха, сега прочетох, че stalker-и с blink могат да се махат от гъбичките. Якоооо!

Link to comment
Share on other sites

Чайките (брууд уордове май им викате :) ) не са особено ефективни срещу тълпа от колоси и сталкери. Просто колосите им топят гомненцата преди да достигнат до целта, а сталкерите снайперират през това реме.

Link to comment
Share on other sites

Не съм почитател на подобен тип мрънкане, ама наистина трябва да се направи нещо против терана... На единицата пак беше теранска доминация, ама тогава се изискваше доста добро микро. Сега единствено му трябват марини и мародери, някой-друг ghost и чао.

 

Честно казано вече не знам какво да правя срещу теран...

Zealot+ Stalker, пробвай, доста е силно в начална игра. После може и да добавиш сентрита.

 

Чайките (брууд уордове май им викате :) ) не са особено ефективни срещу тълпа от колоси и сталкери. Просто колосите им топят гомненцата преди да достигнат до целта, а сталкерите снайперират през това реме.

Corruptor + Brood Lord пробвай тогава. Дори може дамо Corruptor-и и да игнорираш сталкерите (или да ги утрепеш със зерглини).

Link to comment
Share on other sites

Corruptor + Brood Lord пробвай тогава. Дори може дамо Corruptor-и и да игнорираш сталкерите (или да ги утрепеш със зерглини).

 

Срещу 7 колоса може да пращаш колкото си искаш зерглинги, изобщо няма да се доближат до сталкерите около тях. А и 7*6 = 42 за колоси и 20*2 = 40 за сталкери. Това е около 80 лимит. Зерга трябва да има поне двоен лимит за да може да направи нещо на подобна армия а не просто да утрепе 3 сталкера и 1 колос преди да изгине славно и последната буболечка. Ей това ми беше мисълта.

 

А broodlord-овете когато са над 10тина плюят достатъчно че да занимават и сталкерите и колосите + малко зерглинги и преди да изгинат са отнесли сталкерите а колосите без друго което да спира гадовете на малко разстояние от тях са жертва а и всеки нормален зерг би докарал ако ще 2 муталиска да ги довърши. Коруптори още по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Абе така като наблюдавам отстрани (засега само наблюдавам) и като ви слушам вас, нещата са горе-долу в центъра. Като малко оver сякаш идва тосса.

То и с повечето пачове, най-много той е получил. С новия пач не знам как е зерга, но не личи да дава голяма разлика.

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам за вас ама днес ставам и още сънен гледам някаква многокрака гад лази по стената... и първата ми мисъл беше "я имам зерг на стената, май е мини-инфестор нещо"... после го опуках с една кърпа и като падна на пода го настъпах и се разпльока точно като такъв :lol:

 

Добре съм ама ще се оправя нали?

Link to comment
Share on other sites

Хаха, нещо съм цъкал и без да искам съм избрал теран за раса и ме пуска срещу зерг... За първи път играя теран, гледах в обясненията, кое след кое следва и след луд харас от негова страна успях да стигна до торове... Еми, няма какво да си говорим - имах само торове и малко марини и просто не виждах смисъл колегата защо се напъва изобщо. Просто няма спиране, това е. По едно време беше изкарал някви инфестори, хахахахаха, само го гледах как отчаяно се опитваше да ги закачи и в момента в който излизаше кука от някой просто го посочвах с цялата армия и куката даже и не стигаше до тора... Много е имба, няма какво да си говорим. И това е като се има предвид, че играя за първи път теран, а зерга като му гледах отчаяните опити предполагам, че беше поне на моето ниво като зерг.

Link to comment
Share on other sites

Хаха, нещо съм цъкал и без да искам съм избрал теран за раса и ме пуска срещу зерг... За първи път играя теран, гледах в обясненията, кое след кое следва и след луд харас от негова страна успях да стигна до торове... Еми, няма какво да си говорим - имах само торове и малко марини и просто не виждах смисъл колегата защо се напъва изобщо. Просто няма спиране, това е. По едно време беше изкарал някви инфестори, хахахахаха, само го гледах как отчаяно се опитваше да ги закачи и в момента в който излизаше кука от някой просто го посочвах с цялата армия и куката даже и не стигаше до тора... Много е имба, няма какво да си говорим. И това е като се има предвид, че играя за първи път теран, а зерга като му гледах отчаяните опити предполагам, че беше поне на моето ниво като зерг.

 

:) Aми ти ако се беше хванал щеше да вземеш HDH Invitational #1 с теран без затруднения. Чудно защо всички терани отпаднаха рано-рано :confused

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...