Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Не разбирам защо спорите. Естествено, че 160 лимит зерг с гореописаната армия ще загуби от 100-120 лимит марини+торове...

 

Спора беше за 160 лимит роучове, хидри и инфестори, срещу 90 лимит торс и марини - където след срещата остават 3-4 тора даже.

Видя се, че е невъзможно.

А за 160 на 120, е съвсем друго.

 

Да му се подобри малко боя въздух- въздух! (wasntme)

 

Ама си и ти сега, за подобрения говориш - светотатство направо!

Те господата не говореха за подобрения, а за обратното на подобрения. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

 

Те господата не говореха за подобрения, а за обратното на подобрения. :lol:

 

Напълно съм наясно с това! Това обаче си е моето мнение.За мен терана е най-слаб откъм въздух-въздух.

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм наясно с това! Това обаче си е моето мнение.За мен терана е най-слаб откъм въздух-въздух.

 

А викингите къде ги слагаш? Като земен юнит??? Да срещу муталиски трябва да ги правиш почти 1:1 но по принцип срелят доста надалече и са доволно бързи.

Link to comment
Share on other sites

Викингите са по-слаби от муталиските и примерно 12 викинга срещу 12 муталиски просто нямат шанс според мен.

Link to comment
Share on other sites

http://sc2armory.com/game/terran/units/viking

 

Сега гледам това и както и в играта едно не ми се е изяснило: като пише damage 6, attacks: 2 това значи ли че стреля едновременно от 2 места с по 6 и прави общо 12 damage на секунда или е общо 6 т.е. 2 * 3 ?

Link to comment
Share on other sites

а бе, скъсахте се да пишете в тая тема (явно много маниаци има в тоя форум), ама мен ме мързи да чета по-напред :zzz ... та да си задам въпрос - тази легендарна игра излезнала ли е в читав release, та да може да си я цъкаш single player? да не са я направили нещо като word of warcraft т.е. да е всичко online ...

Link to comment
Share on other sites

А викингите къде ги слагаш? Като земен юнит??? Да срещу муталиски трябва да ги правиш почти 1:1 но по принцип срелят доста надалече и са доволно бързи.

 

И срещу муталиски и срещу войдове не са особено ефективни.А докато се приземят/излетят? Губи се време,което другите две единици оползотворяват.А този рейндж,срещи муталиските например,не е чак толкова ефективен,защото те пък са по-бързички.Батъла не го броя,защото се изкарва досто по-трудно и най-вече по-късно.

Link to comment
Share on other sites

Викингите са за срещу armored units. Муталиските се лекуват с Thor. Void-овете и с викинги могат да се лекуват просто трябват повечко (но пък те са по-евтини)

 

А void-овете как се лекуват с феникси не е истина. Това го видях и чак не успях да повярвам.

Link to comment
Share on other sites

Викингите са за срещу armored units.

 

И какво оства тогава на терана за въздуха?

 

Void-овете и с викинги могат да се лекуват просто трябват повечко (но пък те са по-евтини)

 

Те и ултралиските могат с марини да се лекуват ама трябва да са повечко (но пък те са по-евтини) :)

Link to comment
Share on other sites

Те и ултралиските могат с марини да се лекуват ама трябва да са повечко (но пък те са по-евтини) :)

 

Преди години на първия старкрафт бях играл с марини срещу кериъри - голям смях падна тогава. Най-смешното е че срещу почти лимит марини (и мнооого малко медици между тях) не може да се направи абсолютно нищо - излизат интерсепторите, марините ги застрелват и кериърите си стоят отгоре умно и се ослушват само и нищо не могат да направят.

 

Верно става само срещу хора от бронза ама е такъв смях

Link to comment
Share on other sites

StarCraft II Beta – Patch 15 (version 0.17.0.15623)

The latest patch notes can always be found at
http://forums.battle.net/thread.html?topicId=23094049316&sid=5000

General


   * Improved the system that handles initial placement and promotion/relegation between Leagues & Ladders.


Balance Changes


   * TERRAN

         o Hellion

               + Weapon upgrade bonus decreased from 1 (+1 Light) to 1.

         o Reaper

               + Nitro Packs research cost decreased from 100/100 to 50/50.

         o Siege Tank

               + Siege Mode damage decreased from 60 to 50. 

         o Thor

               + Anti-air weapon upgrade bonus decreased from 1 (+1 Light) to 1.

   * ZERG

         o Brood Lord

               + Weapon upgrade bonus decreased from 3 to 2.

 

Siege Tank-овете са ги порязали най сериозно като че ли. Но ъпгрейда за скоростта на reaper-ите ми хареса много.

Link to comment
Share on other sites

Е най-накрая да направят нещо по-сериозно. Вчера с един теран направо се измъчих. След като му отблъснах няколко пъти торове и хелиони, реши да направи 5 сийджа и като ги разпъна до експанда ми просто нямаше какво да направя вече. Нито по земя можеш да му влезеш, нито по въздух, защото имаше 3 тора между сийджовете.

 

Светлия, казвахме ти, че нещата не могат да останат така, нали? :) Сега трябва да помислят и за МММ-то и всичко ще си дойде на мястото.

Link to comment
Share on other sites

Играйте теран като е толкова силен.
Доста ги мажех с теран, в интерес на истината. Въпросът е, че не ми е интересна/приятна играта с тази раса. А и никога не съм се стремял да играя с най-силното.

 

Ред: Бухахаха, айде на рийпърите :D

Link to comment
Share on other sites

Е най-накрая да направят нещо по-сериозно. Вчера с един теран направо се измъчих. След като му отблъснах няколко пъти торове и хелиони, реши да направи 5 сийджа и като ги разпъна до експанда ми просто нямаше какво да направя вече. Нито по земя можеш да му влезеш, нито по въздух, защото имаше 3 тора между сийджовете.

 

Светлия, казвахме ти, че нещата не могат да останат така, нали? :) Сега трябва да помислят и за МММ-то и всичко ще си дойде на мястото.

 

Аз да съм казвал, че нищо вече няма да се промени в играта ? Но не бързай пак, още промени ще има.

 

И айде някой да каже нещо конкретно вече. Кажи сега с тия МММ каквто трябва да се направи, къде е имба -та, и кое е нереалното ?

 

Щото иначе само си пишем. Сега и едно единствено най-малко орязване на зерга да направят, и аз ще ти кажа видя ли, нещата не можеха да останат така ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ами ето едно конкретно предложение - гъбата на инфестора да прави примерно още 10 за още 2 секунди, защото в момента е абсолютно безполезна, освен ако не искам да го забавя, което няма почти никакво реално значение, защото дали ще дойде 30 секудни по-късно или по-рано в базата е все тая...

Link to comment
Share on other sites

Пф, време беше да направят нещо по въпроса с танковете. Вече бях започнал да оставам с впечатлението, че единствения начин да спечеля, е като ги избягвам.

Link to comment
Share on other sites

Ами ето едно конкретно предложение - гъбата на инфестора да прави примерно още 10 за още 2 секунди, защото в момента е абсолютно безполезна, освен ако не искам да го забавя, което няма почти никакво реално значение, защото дали ще дойде 30 секудни по-късно или по-рано в базата е все тая...

 

Toва хубаво, ама касае все пак зерга. А нали идеята ви, е че МММ са много overpowered. А ако засилят зерга, това далеч няма да касае само МММ, че даже и само терана, а абсолютно цялата игра и всички раси.

Дай предложение как да се отслаби МММ -а пък да видим какво ще излезе накрая.

 

Пф, време беше да направят нещо по въпроса с танковете. Вече бях започнал да оставам с впечатлението, че единствения начин да спечеля, е като ги избягвам.

 

Те тия танкове преди малко да им дигнат лайф точките бяха почти безполезни и неупотребявани, сега най-много до същото положение да ги докарат. Аз с 4-5 маринки бутах танк, и ми оставаха 2 живи, това преди да им вдигнат точките.

 

И така и не ми стана ясно, защо при най-голямото състезание до момента HDH -а всички терани отпаднаха в самото начало, а финала беше тосс зерг. Според мен нещата са стигнали до най-фини настройки на баланса и трябва много внимателно да се пипа, че да не става мазало.

 

---

Пфуу аман от мърморливи зергове, не стига че са на първо място в дивизиите си - т.е. мажат наред - ами и не спряха да се оплакват. Накрая ще стане един Зергкрафт заради вас и ще си пуцате само кучета, хлебарки и мутри вс кучета, хлебарки и мутри - и гаранция, че ще ви е мега скука. :pirate

 

Да бе чудна работа ! Как като е толкова имба таз игра INFESTED е първи в дивизията си, а Runner в топ 10 ?!?

Или най-вероятно сами срещу зерг и тосс ви е пускало ? :lol:

Работата отвсякъде лъска, не знам обаче защо се напъвате още !

Link to comment
Share on other sites

В топ 10 сме, защото дригите явно са по-леваци и от нас... Иначе снощи от 10 тина игри, НИТО ЕДНА не ме пусна срещу зерг, а само срещу тосове и терани, от които взех една на теран и 2 на тоса.

 

А предложението с гъбата касае 90% само играта срещу МММ, аз поне до сега не съм виждал някой да ползва фънгъла върху друго.

 

И пак ти казвам - в турнира тераните отпаднаха главно заради това, че са по-слаби от останалите противници. Изчакай да излезе финалната игра, да почнат всички прота да играят сериозно и пак ще си говорим за разпределение по раси.

 

Мърморливи сме, защото е очевадна доминацията на терана и само един теран не може да го види. Но по-добре недей да говориш за мрънкане, защото и ти мрънкаше в началото, колко били имба хлебарките и как трябвало да има промени. Казваш, че мрънкаш основателно и в крайна сметка са ги променили, е, ние също мрънкахме основателно, защото както виждаш, има сериозни промени в терана.

Link to comment
Share on other sites

@Светлия. За разлика от теб - съм поиграл и теран и зерг. Наясно съм с трите раси.С теран съм играл най-малко и след около 10-на игри си изиграх placement мачовете (тогава постоянно ресетваше) и влезнах в gold. И вършеех. Със зерг ми беше и продължава да ми е най-трудно.

Link to comment
Share on other sites

Като четя постовете Ви колеги, оставам с впечатлението, че повредата е в моя телевизор, защото играта ми се струва добре балансирана в момента и за всичките си загуби все намирам кусура в себе си и действията си в конкретен мачъп. :laughing: :bgrin:

Ама пък ми е весело - дори и като загубя. :beerchug :beer:

Link to comment
Share on other sites

... защото както виждаш, има сериозни промени в терана.

 

 

@Светлия. За разлика от теб - съм поиграл и теран и зерг. Наясно съм с трите раси.С теран съм играл най-малко и след около 10-на игри си изиграх placement мачовете (тогава постоянно ресетваше) и влезнах в gold. И вършеех. Със зерг ми беше и продължава да ми е най-трудно.

 

 

Добре де, сега освен да се съглася с вас май друго не ми остава. Щом поорязаха така терана, явно и Близард ги виждат донякъде така нещата. Въореки, че това поорязване няма нищо общо с порязването на хлебарките в лимитните игри - там просто направиха - делено на две. :)

 

Само че вас, като ви слуша човек остава с впечатлението, че дори и никога да не си играл РС игра, само се пускаш теран и ако няма други терани ставаш N1 на следващите WCG...

 

---

Но да не бързаме, може да се окаже, че са сгрешили с танка в случая и да възстановят нещата. Все пак промени тепърва предстоят.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...