Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

просто отвратителна игра. Много по-добра е отколкото очаквах. Мизерници !
Непосилно ми е да не се съглася с теб!

 

Това просто минава всякакви граници! Имам чувството, че спирането на цигарите ми беше по-лесно, отколкото опитите да си извоювам някакво свободно време...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

"We previously announced that the first phase of the StarCraft II beta test would be coming to a close in all regions on Monday, May 31. In order to prepare for the final phase of beta testing, we plan to extend the current phase in all regions until Monday, June 7. After this date, the beta test will be unavailable for several weeks while we make some hardware and software configuration changes for the final phase of the beta test and the release of the game. We plan to bring the beta test back online for a couple of weeks prior to the game’s launch to complete our testing. We’ll have more details to share about when this final phase will begin at a later date.

 

We’d like to thank all of our beta-test participants for your enthusiasm, dedication, and valuable feedback during the beta test, and we look forward to hearing more of your thoughts on the StarCraft II beta test as the game’s July 27 launch approaches. "

Link to comment
Share on other sites

Не знам за вас, ама аз сега разпукавам яко Tower defence с тия новите карти :) Едната карта колкото пъти играя все на 17 ниво ни оършават, дори ддо тогава да не сме пуснали никой.

Link to comment
Share on other sites

Не. Аз съм на тая зиг-заг. Ама тамън успяхме да я минем. Най-накрая.

Ама има една Art of defence - е там не знам какво да правим. Един път удържахме до батълите, ама.... То и като не играеш с едни и същи да се реазберете за това, кой и с какво да прави, малко анархия се получава.

Link to comment
Share on other sites

Не ми идва отръки тоя зерг и това е. Каквото и да правя особено срещу теран все едно се удрям в стена.

Не ми идва отръки тоя теран и това е. Каквото и да правя, особено срещу зерг, все едно се удрям в СКАЛА.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво става, ама вече 10 поредни загуби... Особено тераните така ме мажат, че направо имам чувството, че тая игра за първи път си я пускам...

Link to comment
Share on other sites

И аз не съм за тая игра. Иска се постоянно адаптиране, креативност, микро...

Последно играх срещу теран, който ми влезе с рийпъри, точно когато излизаха муталиските. Спрях ги, ама той вече знае, че правя крилати. И се чудя какво да правя - знам, че той ще наблегне на марини и торове - да правя роучове. Ама има и мародери. И само седя и мисля.

Накрая се стигна до base trading и последният му център остана на 400 hp, преди да ме изнесе.

Link to comment
Share on other sites

Общо взето си прав - стигне ли терана до торове, марини и мародери, по-добре лефтвай. Почти нищо не можеш да направиш, освен да дебнеш няква благоприятна ситуация и да рачиташ на късмет, че може да му закачиш торовете с инфесторите. Абе трябва си чудо, че да успееш да го бутнеш. Вчера гледам няколко реплеи от www.sc2p.com и от 10тина игри на зерг срещу теран и зерга успя само една игра да хване и то пак благодарение на харас...

Link to comment
Share on other sites

Сега гледах и друга тактика - маса танкове + марини + медици. Танковете срещу всичко земно, марините срещу муталиски, абе мазало стана.

Отделно протосите с това пусто FF - видях как 150 храна протос изора 200 храна зерг и остана на около 130.

Отчайвам се вече, ще почна да разучавам другите раси.

 

 

 

Още с първата си игра като протос, дето не знам никакви BO, никакви hot keys, абе абсолютно нищо - изнесох един теран с танкове и мародери.

Link to comment
Share on other sites

@Светлия: http://www.staredit.net/ Тук можеш да видиш такива карти за SC1, каквито сигурно не предполагаш, че може да се създадат. Като бързо инфо ще вметна неща като невидими бункери, сгради стакнати една върху друга, много интересни релефи на картата, които немогат да се направят с обикновенния мап едитър на SC1. И това са само малка част от нещата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Сега гледах и друга тактика - маса танкове + марини + медици. Танковете срещу всичко земно, марините срещу муталиски, абе мазало стана.

 

Невероятна тактика, толкова е силна, че само със зерглини и бейнлинги ще те победят.

 

Другата, 'торове, марини и мародери' пак само с бейнлинги и зерглини се бие. А защо не пробвате и с хидри и инфестори. Вие като им се набиете с тия муталиски, естествено, че ще станете на салата. Дайте и реплей, за да отсъдя дали има имба.

Link to comment
Share on other sites

Влез в www.sc2p.com и свали абсолютно всички реплеи със зерг от първата страница. 90% от игрите са срещу теран, като само една от 10тина игри зерга успя да бие терана благодарения на харас. Имаше и такива, в които зерга се пробва с банелинги, но пак е същата работа. Единствения вариант зерг да вземе игра на теран е или с ранен харас с муталиски или с чист късмет използвайки инфесторите. Скоро една игра гледах, където се опита един да играе с ултралиски, но ефекта беше точно нулев. Даже не можеха да се приближат, защото страйк канона на торовете ги блокира на място и това с новия пач, къдео уж улталиските са имунизирани срещу стънове...

Link to comment
Share on other sites

Влез в www.sc2p.com и свали абсолютно всички реплеи със зерг от първата страница. 90% от игрите са срещу теран, като само една от 10тина игри зерга успя да бие терана благодарения на харас. Имаше и такива, в които зерга се пробва с банелинги, но пак е същата работа. Единствения вариант зерг да вземе игра на теран е или с ранен харас с муталиски или с чист късмет използвайки инфесторите. Скоро една игра гледах, където се опита един да играе с ултралиски, но ефекта беше точно нулев. Даже не можеха да се приближат, защото страйк канона на торовете ги блокира на място и това с новия пач, къдео уж улталиските са имунизирани срещу стънове...

И аз гледах гореспоменатата игра...теранът игра в пъти по-добре и по-разумно.

Link to comment
Share on other sites

Както и да е. Просто за да биеш теран, зерга трябва да е много по-добър от терана. В конкретната игра, терана си мажеше без почти никакви загуби, колкото и разумно да е играл, все пак трябва да търпи някакви загуби при среща на две армии.

Току що довърших последните два реплея на Инфестед (З)срещи Нанайашики (П) - зерга му влиза в 200 лимит, протоса имаше 140 и с 3 псионика му полия цялата армия. След това му влиза с 5 ултралиска и хидри, но само дето си беше дал парите за тия ултри - даже не можаха да влезнат в боя, докато стигнат и ги нямаше, даже не успя да ги върне...

 

Ей сега гледам нашия ладър в диамантената - в топ 10 има един зерг на 4то място и аз съм другия зерг на 11 място... Първите 2 са протоси, а 3тия е теран и след него от 5 до 9 място пак протоси.

Link to comment
Share on other sites

Тая игра наистина беше... Ай кажете ми, какво трябваше да се направи в тая игра, че зерга да я вземе? Май само дето ултралиски не пробва, ама то щото щеше да има файда, нали?! А терана си прави само марини и такнове и пей съреце... Отгоре на това, зерга беше хванал цялата карта и пак гг...

 

Може би трябваше да изкара Бруд Лорд, за да се справи с марините, нали, бахти смеха!

Link to comment
Share on other sites

Ако това беше старкрафтски форум - подписа ми щеше да е "StarCraft2 is the second game, that everyone plays with the weakest race"

 

Благодаря, бабо :lol:

 

П.П. Абе много ги надценявате тия рийпъри... Е ся едно TvP изгубих 3 сталкера цялата игра. Е, вярно е, имаше блинк микро, но нищо по-особено. Сигурно съм станал Pro Stalker User от "S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat"

Link to comment
Share on other sites

Да, очевидно е - всеки мрънка от расата си :D

 

Иначе за зерг не мога да говоря - от преди последните nerf-ове ми е опита да играя зерг и признах - това ми е най-слабата раса.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък успях да взема някак 5 игри със зерг и си имам готин аватар в стил боба фет :)

 

За бейнлингите - полезни са но само като част от МНОГО голяма армия която да отнесе боя докато бейнлингите стигнат където трябва. Ако са над 30 марина и някой и друг хелион може да засилиш произволно количесвто зерглинги и бейнлинги - гарантирам ти че нито един няма да успее да се доближи даже. Ако има танкове пък съвсем. Евентуално ако изобщо успеят по-скоро танковете със сплаша ще потрошат някой и друг марин а не зерглингите или бейнлингите.

 

Цяла нощ си мислех какво бъркам и днес взех няколко игри със зерг и явно трябва да се мисли по по-различен начин. С теран и протос гледам да направя по-малка армия но разнообразна и после с микро тук-там и стават чудеса. Примерно сталкери, имортали и колоси вършат чудеса срешу теран (че и срещу зерг ако има само наземна армия, ей колосите особено са някакъв ужас). Срещу муталиски обаче освен сталкери протоса няма много избор. Терана е по-добре.

 

 

Антарес, рийпърите са страхотни. Ако искаш дай да направим някоя игра да ти покажа (ама не един срещу друг че ще знаеш какво правя). Номера е или да си извадиш МНОГО рано (горе-долу като 7-pool zergling rush) или да ги вадиш от 4 казарми като мен и да отидеш с 15тина. Гарантирам ти че ако няма кули и сталкери там докато чуе че пробите са му атакувани и изобщо докато реагира и няма да има проби. Одеве така с 20+ рийпъра те ни атакуват аз гледам че моя човек вади дарк темплари, има маса зеалоти аз имам някой и друг мародер и си викам - дори да ме отнесат играта е наша... минавам с 20те рийпърчета на единия през базата - няма scv-та няма команд център, експанда на единия, другия... извадиха 4 мародера, отнесъх ги и останаха над 10 рийпъра айде и неговия команд център и после scv-тата и дотам.

Link to comment
Share on other sites

Много са ми интересни хора, които при рейдж куит пишат неща от рода на "gg noob" (както ми се случи преди броени минути). Ако аз съм noob, това какво говори за теб, щом те бия? При това те бия като лоша баба с жилави ръце - малко насрано хлапенце.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво става, ама вече 10 поредни загуби... Особено тераните така ме мажат, че направо имам чувството, че тая игра за първи път си я пускам...

 

При мен като се случи така, разбирам че изоставам сериозно в тактическо отношение. И минавам един курс теория - разбирай 10-20 риплея на нужния мач ъп.

 

И аз не съм за тая игра. Иска се постоянно адаптиране, креативност, микро...

 

Абсолютно !

 

Общо взето си прав - стигне ли терана до торове, марини и мародери, по-добре лефтвай...

 

Ми той терана с това започва, стига вече преувеличения !

 

 

@Светлия: http://www.staredit.net/ Тук можеш да видиш такива карти за SC1, каквито сигурно не предполагаш, че може да се създадат. Като бързо инфо ще вметна неща като невидими бункери, сгради стакнати една върху друга, много интересни релефи на картата, които немогат да се направят с обикновенния мап едитър на SC1. И това са само малка част от нещата. ;)

 

В тази посока на развитие никакви интереси нямам, и някак не я разбирам.

 

Невероятна тактика, толкова е силна, че само със зерглини и бейнлинги ще те победят...

 

Аз колко бой съм ял от добре вкарани бейнлинги, чак ми е кофти да си спомням.

 

 

...Е ся едно TvP изгубих 3 сталкера цялата игра. Е, вярно е, имаше блинк микро, но нищо по-особено. Сигурно съм станал Pro Stalker User от "S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat"

 

Ся тук не обсъждаме най-новите хакове. :) Какво като си си направил с мап едитора някакви сталкери с кръвта и демиджа на Планетари фортреса.

Link to comment
Share on other sites

Хидри + линейки продължават да къртят миФки както при SC1 :)

 

Ей сега играхме - мушмулите ме ръшнаха и ми избиха почти всички scv-та, едвам удържахме, после 2ри път пак така... след това затишие 2 минути и моя човек вика - ако не правят мути та на... викам му виж тези 3 thor-a къде съм ги паркирал а стават 4ти и 5ти... идват - от едната страна някакви кули ги уплашиха, заобиколиха и се натресха на thor-овете и докато обърнат половината дадоха фира :lol:

 

После почваме - аз линейки, той хидри. Сблъскват се лимити, той остава с едно 30тина хидри (линейките никой не ги закача)... наливат се отново с хлебарки - да са изгинали 10 хидри максимум срещу 3но повече хлебарки... след което се обидиха нещо и излезнаха без да кажат и дума

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...