Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Знае ли се какво е това допълнително време, което се показва при логване в играта? Бетата ще спира ли на 31.05, както беше оповестено по-рано?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Nuclear Lunch ??? Нещо ядрено ли ще има за обяд ? :bgrin: :lol:

А оправиха ли хавата с дропването ? Гледам че активно дискутирате игрите които сте направили, пък последните 3-4 дни все не ми се намира време да поиграя ... :hmmm:

 

Моя грешка - оправих си го :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/user/hdstarcraft?blend=2&ob=4

 

Качили са риплеите от полуфинала на HDH между Nony и TLO. Гледайде, ще ви паднат шапките :)

Качиха реплеите и от финала. А той беше още по-епик... този път ще се въздържа от коментири, че да няма разочаровани :)

В канала на хъски са... http://www.youtube.com/user/HuskyStarcraft

Link to comment
Share on other sites

Знае ли се какво е това допълнително време, което се показва при логване в играта? Бетата ще спира ли на 31.05, както беше оповестено по-рано?

extended to 24.06

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Браво на whitera :) още повече, че е протосче. Последната игра я спечели, защото на Idra не му издържаха нервите и тилтна. В предпоследната игра зерга имаше двойно повече армия, обаче whitera го набара много яко с колососите и форсфилд и така го изнерви, че си излезе директно :D

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Качиха реплеите и от финала. А той беше още по-епик... този път ще се въздържа от коментири, че да няма разочаровани :)

В канала на хъски са... http://www.youtube.com/user/HuskyStarcraft

 

Лично на мен финала ми дойде слабичък.

 

 

Нямаше нито една игра по-епична. Всичко се решаваше в една или две срещи на армиите.

 

 

 

Просто фф идва малко в повече, според мен. Поне енергията нужна за кастване трябва да се увеличи.

Иначе финала би трябвало да е бил на последната версия. Аз в една игра с един Тор голямо мачкане на фф направих, но на зерг масивната единица май малко по-трудно се вади.

 

Ми то срещу теран трябва да си магьосник, че да вземеш игра със зерг...

 

На мен обратното ми се струва. Но вероятно всичко е до нивото на противника, не е до небалансираност.

А това дето Дядо Мраз го спомена някъде по-рано е много вярно. Няма раса с такава отлична подредба на единиците при среща, отпред кучета, средна линия хлебарки, задна линия хидри. Особено в лейт гейма как си се подреждат красиво и неприятно за мен. На терана армията много по-трудно се разгръща, и много по-лесно е да се бутат напред назад.

Link to comment
Share on other sites

На зерга армията докато се "подреди" и я няма вече, особено ако играе срещу МММ. Терана няма изобщо нужда да подрежда, понеже цялата група стреля по нещо и никой не остава да бездейства...

Общо взето до сега от към 300 игри изиграни общо (не знам точно, колко са били срещу теран), игра съм взимал на теран единствено благодарение на харас с муталиски. Тръгнали да правя армия, която да сбия с неговата - просто гг...

Link to comment
Share on other sites

На зерга армията докато се "подреди" и я няма вече, особено ако играе срещу МММ. Терана няма изобщо нужда да подрежда, понеже цялата група стреля по нещо и никой не остава да бездейства...

Общо взето до сега от към 300 игри изиграни общо (не знам точно, колко са били срещу теран), игра съм взимал на теран единствено благодарение на харас с муталиски. Тръгнали да правя армия, която да сбия с неговата - просто гг...

 

Не е точно така, лейт гейма все още си е зергски на 90%, въпреки голямото орязване на лимита на роуча - то пък тогава беше безидейно направо. С два три инфестора и онова зеленото, което мятат, по-скоро терана е гг при срещата. Говоря пак за след мидъл гейма.

Терана все ми се струва най-силен в началото до към средата. Аз поне заради ниския АРМ, в големите игри срещу добър играч съм лесен много, особено вс зерг.

 

---

 

Мисля да видя полуфинала - надявам се да е интересен, за разлика от финала. Днес ще направя няколко дни без да съм играл, ама такива риплейчета много ми допадат.

 

 

---

 

 

Сега се сещам, че преди няколко седмици казах, че ако сега има световно, победителя ще е тосс. Е, това не е WCG, но е много близко до него към момента, и излязох прав май. Да не говорим тераните, на колко ранен етап отпаднаха. Пак за имба да си говорим.

 

 

Link to comment
Share on other sites

А между другото, при зерга продължава да е безмислено да вади ултралиски срещу теран, защото страйк канона на торовете го спират, въпреки анти стъна, или там каквото се казваше. Просто за да биеш теран, трябва да изкараш супер разнообразна армия, подкрепена с инфестори, лимита да ти е поне 20 над неговия и да си цар в микрото. А терана трябва само МММ да прави и цъка на стима от време на време...

Link to comment
Share on other sites

Абе не е баш така. Били са ме зерги но аз като играя зерг и давам заето в един момент. Инфестори верно не правя но и рядко успявам да стигна до Hive. То стигне ли се до там и broodlord-овете стават лесно. Тъй и тъй правиш коруптори правиш някой и друг broodlord + муталиски + коруптори и няма спиране но може да стане само с много ресурси. Докато те ме изнасят обикновено малко след като съм направил експанд.

 

Иначе ако ме изтърват да направя още 2 и почвам да бълвам по много и от всичко и ги отнасям но това минава само срешу хора от среброто или бронза които не скаутват и се окопават като къртици. Срещу такива хващаш половината карта (или докато ти омръзне), правиш някой и друг ъпгрейд и ги почваш докато се предадат.

Link to comment
Share on other sites

Който предрече, че през уикенда няма да се играе, може да се окаже прав. В момента пак го има онзи надпис в началото, а сървъри има само на Blistering Sands.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да се експандвате мощно със зерг. При положение, че хатчерито е едновременно и база и казарма и летище, зерга трябва да е минимум 1 експанд пред останалите раси. А в късна игра срещу добре развит зерг, просто никоя раса няма шанс. Става като defence map. Убиваш 100 хидри, след минута още 100 и тн .. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз нали все още си тъпча на едно място ... срещу AI, мога да кажа, че AI-а играе много добре с простос през през всичките фази, до late game :) с Терана е що годе , а с Зерга в началото е доста нахъсен, но след това е без особено развитие, примерно никога не играе по въздух....

 

Аз с AI-a играя дефанзивно , за да става игра някаква , напънеш ли го в началото приключва бързо , но изпуснеш ли го прави 10 - 15 от онези с yamato gun-a и става доста интересно.... :)

 

Интересно ми е, защо никой не цели някакво пълно развитие , а искат да спечелят още с марини. Не е ли по интересно да се ползват повече различни еденици и т.н. ?

Link to comment
Share on other sites

Не само, че трябва да се експандва, ами трябва да се поддържа и висок брой работници. Аз съвсем скоро стигнах до извода, че 15-20 дрончета не стигат :)

Въобще за игра със зерг от най-високо ниво (Idra, Sen, Psy и др.) се изискват mad skillz.

Link to comment
Share on other sites

Който предрече, че през уикенда няма да се играе, може да се окаже прав. В момента пак го има онзи надпис в началото, а сървъри има само на Blistering Sands.

Играе се без проблем.Пфф от три дни играя нон стоп старкрафт та вече чак насън измислям стратегии за игра :D

Link to comment
Share on other sites

Хахахах и на мен ми се е случвало, особено едно време с нощтните по залите - после сънува сийджове и команд центрове...

Link to comment
Share on other sites

Аз за какво пледирам да са под специален режим продуктите на Близард.

 

Затова и мисля да не играя засега, просто отвратителна игра. Много по-добра е отколкото очаквах. Мизерници !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...