Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Ами как да не го коментираме, като в един от най-големите турнири останаха само някакви мирър мачове между протоси?! Къде са толкова добрите зерги, които мачкат само по турнирите? В ТСЛ-а зергите отпаднаха още преди няколко кръга и сега останаха супер интересните протос миръри, където всичко е 4 гейт и кой ще извади по-добро микро на стокърите... Кои са тия големи турнири, където зерги успяват да спечелят, че аз нещо не мога да видя такива. Давайте факти, че ми писна да си ги изсмуквате от прустите. Дайте статистика на всички турнири от началото на годината и да видим, кои раси са били на първите 3 места!

Link to comment
Share on other sites

За споренето съм съгласен със Сай, безсмислено е и никой никой няма да убеди !

liquid погледнах ги тия ладъри... :): CheckPrime примерно е точно 127 места преди oGsMC... ?!? Излиза че е в пъти пъти по-добър, пък в действителността, ако от 10 игри между тях си хване едно реми ще е невероятно за мен.

 

Runner, Baba_qga говори в случая основно за ЗвТ -то, където зерга е с обиколки пред терана като мачъп /гледам как стои срещу тосс мачъпа, и как срещу зерг - разликата е огромна/. Друг въпрос е, че при ЗвП -то нещата хич не стоят така.

Гледах онзи ден статистиката на Go4SC2 където на първите 3-4 места са само зерг играчи, постнах шот няколко страници назад - ето примерно статистика от турнири. Обобщена едва ли има, но зерг юзърите се справят повече от добре.

 

Peace !

Link to comment
Share on other sites

Гледаш я грешно - просто демоснтрира доминирането на тераните от най-високо ниво по принцип, в общ мащаб. Не е да се сравнява един играч с друг, това е малоумно. Иначе MC бе победен от не кой да е, а от ХариПотърПрайм, т.е. Полт - всичко се случва. Не казвам нищо, просто си струва да се замислиш защо в корейския грандмастър ладър от топ 30играчи 20 от тях са терани, от които сигурно повече от 6 в топ10. Може би терана не е уникално слаб и всеки зерг, стига да не е парализиран от врата надолу ги бие...

Link to comment
Share on other sites

Аз например се учудвам с какво нетърпение очаквам двата миръра - Кас вс Торзейн и Наниуа вс Хасу.

 

Нани вс Хасу ще е точно толкова интересен, колкото всяко друго ПвП - 4Г,прокси тъпотии или в краен случай колоси от две бази

 

Кас ще прегази Торзайн с нещо от сорта на 4-1/4-2 :rolleyes:

 

Не казвам нищо, просто си струва да се замислиш защо в корейския грандмастър ладър от топ 30играчи 20 от тях са терани, от които сигурно повече от 6 в топ10. Може би терана не е уникално слаб и всеки зерг, стига да не е парализиран от врата надолу ги бие...

 

В НА сървъра пък Протосите са с най-голям процент присъствие - около 80 броя.

И аз нищо няма да кажа:lol:

Link to comment
Share on other sites

abe nogo i se 4udq na taq StarCraft dali da ne q drapna .6te sam mnogo blagodaren ako nqkoi moje da me posavetva dali da q vzema ili ne. :blink:

 

Недей!

 

Ако ще я купуваш и ще играеш в battle.net е друга тема. Но да я дърпаш няма смисъл.

 

Още повече щом не си наясно за какво става дума.

Link to comment
Share on other sites

Терана има 3 бази. При това положение, зерга трябва да е имал поне 4. Не знам, колко по-макро трябва да е...

Link to comment
Share on other sites

Уверих се че PvT просто МАКСИМАЛНО бързо протоса трябва да изкара темплари. Дори с риск да загуби при евентуален ръш темплар трябва да е 3тата единица следн сентрито и зелъта която изкара и определено преди стокъра. Докато става гейт технологията трябва да се пусне twilight и после templar archives... 3те трябва едновременно да станат а един темлар да има за енергия... иначе нямат спиране просто. Темплара обръща всичко в играта между протос и теран. Дори да имаш 5 пъти по-голяма армия - на мародерите забавянето спира зелътите дори с чардж а танковете еб**т мамата на всичко останало преди да се приближи... ноооо 5 темплара не само размазват всичките мародери ами ги принуждават да бягат, а танковете като непреместваеми отнасят сторма 100% и после стокърите могат да ги доубият (ако преди това зеътите не им е**т мамата).

 

... Това да се чете като продължение на размислите ми относно какво да се прави срещу терани. Малко зорно е оцеляването в началото но дотам. Излезат ли темпларите битката е спечелена... и ghost-ове не помагат (почти) защото терана за да контрира трябва да има поне 10тина ghost-a за да може да пусне няколко emp-та и после да снайпва темпларите а те газта си я пазят за танкове и медиваци... и за някой тор.

Link to comment
Share on other sites

Поглед в/у GM лигите - http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=216477

 

Баси, днес ставам в 3 часа, а пък то нямало нищо за гледане...

 

Дядо - виж днешното Day9 Daily, все едно за теб е правено! Worst 2v2 partners :D Доста познати неща ще видиш в него и бая ще се посмееш :)

 

PTR patch notes (lol edition) - http://us.battle.net/sc2/en/forum/topic/1213111662

Link to comment
Share on other sites

След като придобих обща представа от зерг, започвам да играя и теран. Голям зор ми е, признавам си. Наистина срещу зерг често изпитвам чувството на безпомощност...

Link to comment
Share on other sites

След като придобих обща представа от зерг, започвам да играя и теран. Голям зор ми е, признавам си. Наистина срещу зерг често изпитвам чувството на безпомощност...

 

що бе, помпиш маринки от педесе минерала и после 1а+т и газиш, нали такава е поговорката:lol:

Link to comment
Share on other sites

Сега погледах малко как Sheth мачка теранчета... и искам да кажа, че сценария (в 9 от 10 игри /в случая 3 от 3/) е 1:1 с описания от Бабата по-рано. Точно терана се напъне да пушне с 20-на марина и 5 танка... и видях от гледната точка на зерг колко е смешно всичко... на 8-та минута крийпа е до теранската база, и дилемата за зерг е точно описаната от Баба Яга.

И предполагам, че тия 3-4 терана срещу които игра са му долу-горе от класата, за да му ги пусне бнета.

За сметка на това срещу тосс играта е противоположна на теранския piece of cake. Зор зор, и ако не е извънземен зерга - пада.

 

В момента гледам четвъртото му ЗвТ /Металополис close/ - срещу нещо си Spades... да видим този път... ха ха - ужким терана направи пуш, Sheth започна да вади армията след началото на пуша, и в края на цялата кампания... терана остана без експанжън. :)

След което играта е напълно неясна... зерга хвана двата голда и... му се чудя на този VTSpades защо не лефтва.

Ама аз и на Sheth му се чудя какво изобщо се занимава, нито е интересно, нито интрига има, нито нищо.

Хората в неговия чат му пишат, че мачъпа ЗвТ е отвратителен и по-добре да поиграе срещу протос, че така било отегчително. :lol:

Предполагам, че ако расите бяха само 2: зерг и теран в топ 100 щеше да има 3-4 терана, но добре че е тосса да балансира нещата

 

... и 5-ти пореден теран: Forever... дроп в мейна на зерга, не остана жив дрон... и се обзалагам, че Sheth ще бие пак... след банши харас зерга остана с 3 дрона в мейна /нямаше трансфер/... и продължавам да съм готов да се обазложа, че терана е гг.

Ай ай - терана тръгва с мощна армия към зерга, Sheth му се налива в мейна с 20-на кучета и 6 хлебарки, като докато го замотава отпред и терана сийджва и ънсийджва, зерга стана със сигурно троен съплай на терана... и както казах терана е гг, с тази разлика, че момчето излезе без да каже гг дори, пък Sheth се подхилкваше през цялата игра :lol:

 

Направо трагично, сега си показа статистиката... в последните много много игри има една загуба от зерг и всичко друго са победи над терани. И най-странното е, че по време на последната игра минимизира и си гледа и рови нещо в чата - пък аз си мислех, че преувеличавам. А сега за гавра се пусна с тосс, явно му писна и на него от еднообразие.

Хич не е сбъркана работата в ЗвТ.

Link to comment
Share on other sites

това е щот тераните в гранд мастър не правят достатъчно марини:lol:

 

иначе сега прочетох за новия пач на ПТР сървъра - протоските сълзи немат край =>бъфнаха им и арчона+зелот ръшовете

 

сиктир,ше почвам и аз зерг да играя вече,тва на нищо не прилича

Link to comment
Share on other sites

И с тосс би aAaNerchio /World: #8/ ?!?!?!? Ако някой не го знае, това е доста доста силен зерг /пусна се рандъм, и игра със зерг/. Не знам Sheth колко играе с тосс, но каза че се е пуснал погрешка, решиха да оставят играта така и... какъв sick резултат. :)

Ще ми е интересно да го видя с теран срещу зерг... ама едва ли ще се случи някога ! Ааа, и да се пусне по погрешка пак, срещу Nerchio и да бие... Absolutely impossible !!!

 

---

Сега играят с DeMuslim и Sheth му каза, че за да е честна борба няма да вади инфестори... :)

На което Мюсюлманина отговори, че за да е наистина честно трябва също така и да си счупи ръката... поне.

Картинката е все така жалка... терана докато си хване екса, зерга вече е на 4 бази /като едната е голд/.

И това при условие, че зерга е приел ограничителни условия... пък ако беше извадил и инфестори, не знам. Това е все едно заека да пусне в надбягване една обиколка преднина на констенурката, и тя да си мисли, че има шансове.

Чаках да видя финалните реплики, но такива нямаше - само едно gggg и светкавично излизане, познайте на кого.

 

 

---

Стрийм рипорта ми свърши, Шет, а и всички които гледахме се отегчихме сериозно - явно.

Link to comment
Share on other sites

Ами то не може само с една тактика да мачкате цял живот! Едно време танкове/марини минаваше, ама то не може да продължава вечно, време е да измислите и нещо друго... То е ясно, че зергите ще се адаптират рано или късно! С един билд искате да сте номер едно - хайде, моля ви се!

Link to comment
Share on other sites

Runner, в горните игри видях и мародери, и невидими баншита, и дропове, и танкове, и хелиони - и... то не останаха много други неизползвани билдове.

Не е до билдовете, сериозно, има нещо объркано в мачъпа. Даже и не споря, просто казвам какво наблюдавах последните час-два.

Терана трябва да е виртуоз в буквалния смисъл, за да вземе игра на зерг.

 

 

Явно болшинството терани са виртуози значи. Като гледам статистиките...

 

Ами не знам коя статистика гледаш, ама дано да не е ледърската, че там МС примерно е 145 -ти в Корея.

Това едно, и второ в статистиката е намесена и трета раса... ако бяха само Т и З, по-горе казах, че наддали щеше да има повече от 2 терана в топ 100.

Пък с тосс видях как Шет /случайно пуснал се тосс/ отнесе N8 в света - играещ зерг.

Искам да кажа, че говоря за ЗвТ мачъпа само.

Link to comment
Share on other sites

що бе, помпиш маринки от педесе минерала и после 1а+т и газиш, нали такава е поговорката:lol:

Да, така се става цар. Бейнлинги, инфестори, колоси, хай темплари, роучове не ги брой.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...