Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Боре, опитай се да си представиш сега теран в еквивалентната позиция. Първо - оставен без работници, да загуби такъв процент от армията си (визирам муталиските, които му умряха супер глупаво, сметни стойността им в ресурси и лимит), малоумни сбивания... какъв би бил резултата - за всяко едно от тия неща - instant gg.

Друго искам да кажа - един sloppy зерг даде толкова отпор на доста стабилно играещ теран.

Виж първата игра от ГСЛ Day 1, RO8 - Losira vs ScfOu.

 

Сега разбирам зергите защо се оплакват.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Runner, Сай - вижте другите мачъпове - някак си се получава интересно, има напрежение, интрига и т.н. А интересно, напрежение, интрига и др. има само когато срещата е на кантар до последно...

Това отгоре го чувам от кастъри, от играчи, от приятели, а и аз го виждам.

Нищо от това не може да се получи в ЗвТ -то, там да се получи подобна игра /както да кажем последната игра на Груби и Сжоу, отпреди малко/ е почти невъзможно и изключително рядко - броят се напръсти и сигурно помня всички по-известни.

 

Не че терана няма никакви шансове, но има нещо много сбъркано.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, като положението при ЗвП е подобоно на това при ЗвТ, само че с разменени места, защо при ЗвП, по твоите думи, има тръпка, а при ЗвТ да няма? Въпроса ми е върху казаното от теб по-горе, че Протоса е в зъщата доминанта позиция срещу Зерг, както Зерг е в доминанта позиция срещу Теран. Противоречиш си.

Link to comment
Share on other sites

В нито един друг мачъп няма толкова голяма предреченост на крайния резултат. А в ЗвП -то зерга не може да греши колкото си иска и пак да бие - там бива наказан. Което е меко казано странно...

 

Просто казано зерга в ЗвТ е с една обиколка преднина, не че не може терана да бие, но усилията са двойни спрямо всеки друг мачъп.

 

---

Това което вероятно те подвежда, е твърдението ми, че зерг играчи които изглеждат като колоси в СК2 в ЗвТ мачъпа т.е. побеждават с огромна лекота в игра, която е ясна от 7-та минута, в ЗвП често изглеждат смешни.

 

И за да съм максимално ясен ще го обобщя така:

1)ТвП почти идеален баланс;

2)ПвЗ лек ОП в полза на тосс;

3)ТвЗ... смешна работа !

Link to comment
Share on other sites

И за да съм максимално ясен ще го обобщя така:

1)ТвП почти идеален баланс;

2)ПвЗ лек ОП в полза на тосс;

3)ТвЗ... смешна работа !

Е, това заключение си е лично твое и за щастие е далече от истината! Ако беше така по върховете щяха да са протоси и зерги, а не както в момента терани и протоси. Просто статистичеки и логически, заключението ти издиша отвсякъде!

Link to comment
Share on other sites

Е, това заключение си е лично твое и за щастие е далече от истината! Ако беше така по върховете щяха да са протоси и зерги, а не както в момента терани и протоси. Просто статистичеки и логически, заключението ти издиша отвсякъде!

Ще видим дали нестий ще вземе фоу :)

Фоу за мен е най-добрият играч на вселената. Ако това чудо на природата падне от нестий, финалната ми присъда за ТвЗ ще е, че зергът трябва да се махне от играта.

Link to comment
Share on other sites

В момента играят Spanswha vs Major (който го чувам за първи път) и игрите са 2:1 за терана...

 

Едит: 3:1... Направо се изгаври с 6 хелиона, които в последствие стабаха 11. От 60 дрона му останаха около 15...

 

Едит 2: 4:1... Такива лесни победи, дори не мога да си представя, че могат да същестуват. С първия пуш марин/танк и зерга го отнася.

Link to comment
Share on other sites

В момента играят Spaniwha vs Major (който го чувам за първи път) и игрите са 2:1 за терана...

 

Едит: 3:1... Направо се изгаври с 6 хелиона, които в последствие стабаха 11. От 60 дрона му останаха около 15...

 

Едит 2: 4:1... Такива лесни победи, дори не мога да си представя, че могат да същестуват. С първия пуш марин/танк и зерга го отнася.

Рънъре, нали знаеш, че 6 хелиона не могат да бият една хлебарка?

Link to comment
Share on other sites

То по тая логика и 11 хелиона не могат да убият 2 хлебарки, но в 4-тата игра стана точно това, като хлебарките удариха точно по 2 пъти. Даже едната май само един път удари...

 

А в последната терана изби 8 хлебарки само с няколко маринки загуба.

Link to comment
Share on other sites

То по тая логика и 11 хелиона не могат да убият 2 хлебарки, но в 4-тата игра стана точно това, като хлебарките удариха точно по 2 пъти. Даже едната май само един път удари...

 

А в последната терана изби 8 хлебарки само с няколко маринки загуба.

Рънъре, за да те прешърнат с 6 хелиона, трябва да си СУПЕР СУПЕР алчен гаден мазняр. Знам, че повечето зерги сте гнусни гадни копачи, но ако се сетите и да направите някой и друг роуч, няма кой да ви прешърва, поне с хелиони. Тотално безсмислен билд е 2 факторита хелион. Особено при факта, че не можеш носа да си покажеш навънка, докато се правят хелионите.

Link to comment
Share on other sites

Major е още известен като ROOTBritney/ROOTPrincess/ROOTKitty/sixjaxTerran или gosiTerran от BW. Много хора (начело с Артозис) го определят като изключителен талант, който може да постигне много, ако спре с пикльовските номера. Дори Sheth, който е най-well-mannered про-геймър, го мрази и постоянно го бм-ва, дори в интервюто си за НАСЛ! Spanishiwa неведнъж е казвал в стрийма си, че не иска да играе с него, защото веднъж като му схване стила, ще го изнасилва всяка следваща игра. Което се и получи. Дори няма да гледам VODовете, четох, че е страшно.

 

Go, go Nestea!

Link to comment
Share on other sites

Айде пак с безплатните тактики без възможност за загуба на каквото и да било :).

 

г2: ха-ха-ха.

г3: ха-ха-ха. (wut, i can't win without rush/cheese/all in? WHYYY? imba world)

г4: ех, нестий се прецака.

г5: баси гадната карта за зерг. епична игра, задължително трябва да се гледа.

Link to comment
Share on other sites

Бабо, после ми кажи, колко лесно зерга взима игрите на терана. След всичките грешки, коит терана направи в последната игра, до последно не се знаеше, кой ще я вземе!

Link to comment
Share on other sites

Разкървавих си пръстите от нерви :) Трябва ми валидол...

 

Looks like we just saw...

 

 

*sunglasses*

 

 

...an incredible miracle

 

 

YEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH

Link to comment
Share on other sites

То по тая логика и 11 хелиона не могат да убият 2 хлебарки, но в 4-тата игра стана точно това, като хлебарките удариха точно по 2 пъти. Даже едната май само един път удари...

Да рънъре, и 10 рийпъра бутат две хлебарки, ама има ли файда?

Link to comment
Share on other sites

Защо не изкоментираш и някой мой пост от миналата година, а удобно да пропуснеш последните?

Link to comment
Share on other sites

Защо не изкоментираш и някой мой пост от миналата година, а удобно да пропуснеш последните?

Аз съм малко назад с GSL, затова не коментирам. Не искам и спойлери :)

Link to comment
Share on other sites

Runner, кой е прав и кой не - ще разберем по решенията на Близард. Все пак там се концентрира най-много информация и имат най-верния поглед. Аз твърдя, че ЗвТ е силно наклонено в полза на зерга, но... само бъдещето ще покаже колко съм прав, щото за мен е видно с просто око, но пък за другата страна явно не е.

Не бих продължавал спора, но си запазвам правото да коментирам игри в които с пълна сила лъсва огромната несправедливост в мачъпа. :)

 

---

Иначе Чичо Чай пак се е проявил блестящо, гледах го как отстрани на четвърт финала Анипро и шапка му свалям. Ще видя и игрите срещу SCf0u.

 

Сай 10х за информацията по-горе, задължително ще го гледам този Major - поне малко да компенсирам масовите загуби на терани от зерг.

 

И в заключение ще кажа само, че съм благодарен задето Prae.ThorZaIN играе с теран и показва красотата на най-слабата раса. Нищо че в света още 1-2 -ма дущи /максимум/ могат да повторят онова което той прави.

 

Още нещо интересно: докато гледам други срещи, често пъти си викам "защо не направи така или онака тоз теран", /знам че едно е да гледаш отстрани и съвсем друго да играеш/, но при Prae.ThorZaIN е обратното, учудвам се какви малки оригинални и ефикасни неща прави постоянно и направо няма за какво да се хванеш... почти де! :)

 

...ако ТвТ -то му е най-слабо... не знам !

Link to comment
Share on other sites

Гледай игрите на Чая с SCf0u и ми кажи за последната игра, до последно за кой си милеше, че ще е играта.

 

И да казваш на терана, че е най-слабата раса... ЗвП е много по-неравностойно, от колкото ЗвТ, още повече, че ЗвТ изобщо не е в полза на Зерга, но ако има в момента лек превес на зерга, то е само заради закърнялата игра на тераните.

Link to comment
Share on other sites

GSL -a не са го пуснали в Арена още.

А какво е това: "The V Week 15" на което са се срещнали Vile.Spanishiwa и sixjax.MajOr ? Не е турнир май.

 

---

Сега искам утре Нанито да бие, и да има красив финал в който ThorZaIN пак да направи показно - поне Naniwa, засега демонстрира изключително добра игра с тосс и ще е добре за финала.

 

П.П. Ако направим една оперативка на участниците в темата, най-добре ще се изясни баланса или липсата на такъв. :)

 

 

---

Ridiculous ! Това е думата за която се сещам като гледам какво правят 3-4 инфестора без нищо друго... с по 10-15-20 kills всеки ?!?

Първата игра приключи в момента в който Spanishiwa изкара 5 брудлорда.

Не би трябвало да има момент в играта в който при равен съплай, зерга като извади 5-6 брудлорда с коруптори, инфестори и няколко кралици и играта да свършва - независимо от това какви единици, колко бази и въобще какво има терана...

Link to comment
Share on other sites

Ridiculous ! Това е думата за която се сещам като гледам какво правят 3-4 инфестора без нищо друго... с по 10-15-20 kills всеки ?!?

 

Същото го говореха зергите за танковете...

Link to comment
Share on other sites

:) Съмнявам се, защото с 3-4 танка... без нищо друго... единствения начин да са от полза, е ако зерга се задави от смях !

 

---

GSL May: полуфинали -> ТвП и ТвЗ -> общо от двете срещи... 1 взета игра или другояче казано 1:7 !!!

Точно това ли трябваше за пример да даваш Runner ? :)

Link to comment
Share on other sites

:) Съмнявам се, защото с 3-4 танка... без нищо друго... единствения начин да са от полза, е ако зерга се задави от смях !

 

---

GSL May: полуфинали -> ТвП и ТвЗ -> общо от двете срещи... 1 взета игра или другояче казано 1:7 !!!

Точно това ли трябваше за пример да даваш Runner ? :)

 

Освен ако не си ги дропнал на някоя височинка където единствения шанс да ги очисти е с муталиски примерно... щото 4 танка да ги пуцат хлебарки изотдолу не е оферта... а има ли и 1-2 scv-та работата се затяга много. Те затова и махнаха тези местенца от картите близард (въпреки че мен ме кефят подобни номера) Я танкове я темплари я някоя друга гад но танковете вършат най-добра работа.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...