Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Европейската игра е монотонна! В Корея нищо не е като тук! Всеки прави някакви шантави работи. А не кат наще ламерченца...

Agreed. In South Korea units make you.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Едно време като нямах оригинален ключ за broodwar цъках в един корейски free сървър. Въпреки три пъти по-малкия АПМ ги шамаросвах здраво, като си играех freestyle. От опита ми в този сървър смятам, че корейците не са особено креативни.

Link to comment
Share on other sites

Едно време като нямах оригинален ключ за broodwar цъках в един корейски free сървър. Въпреки три пъти по-малкия АПМ ги шамаросвах здраво, като си играех freestyle. От опита ми в този сървър смятам, че корейците не са особено креативни.
От опита ти в онзи сървър би било правилно да си вадиш изводи за корейците В ОНЗИ сървър...
Link to comment
Share on other sites

От опита ти в онзи сървър би било правилно да си вадиш изводи за корейците В ОНЗИ сървър...

 

От опита ти в headoff можеш ли да си вадиш изводи за българите, или само за сървъра headoff?

Link to comment
Share on other sites

С тази разлика, че Headoff беше масов сървър и голяма част от българите играеха там. И въпреки всичко, можеш да си вадиш извод за българите, играещи в този сървър. Ти във WGTour, ICCup играл ли си? Как можеш да вадиш представителна извадка, на базата на някакъв пиратски сървър някъде си?

Link to comment
Share on other sites

Aaaa как прегазих един диамантен протос... като влак минах през него... идва ми с имортали стокъри сентрита и малко зелъти... аз имам САМО зелъти имортали и 4-5 феникса... фениксите вдигат неговите имортали и битката се превръща в АБСОЛЮТНО нечестна... въпреки ФФ които успя да пльосне... Не помня после какво правихме като го нападнах имах 5 колоса, 5 войда, 10тина феникса и не знам какво още... той имаше гейт юнити и май темплари беше почнал да прави... просто всичките му юнити и експанда до тях изчезна докато каже дзак (аз вече на лимит ама нямам ъпгрейди никакви)... Феникси срещу протос вършат чудна работа... дигаш я имортали я зелъти (че да не ти бият твоите имортали) и битката изведнъж се обръща на 180 градуса... Бях забравил какво густо е да нападна теран който разчита че 5те му танка му дават уникално превъзходство в битката срещу моите зелъти и стокъри... и как като ги вдигна половината изригват в чата колко гейско било това с фениксите :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aaaa как прегазих един диамантен протос... като влак минах през него... идва ми с имортали стокъри сентрита и малко зелъти... аз имам САМО зелъти имортали и 4-5 феникса... фениксите вдигат неговите имортали и битката се превръща в АБСОЛЮТНО нечестна... въпреки ФФ които успя да пльосне... Не помня после какво правихме като го нападнах имах 5 колоса, 5 войда, 10тина феникса и не знам какво още... той имаше гейт юнити и май темплари беше почнал да прави... просто всичките му юнити и експанда до тях изчезна докато каже дзак (аз вече на лимит ама нямам ъпгрейди никакви)... Феникси срещу протос вършат чудна работа... дигаш я имортали я зелъти (че да не ти бият твоите имортали) и битката изведнъж се обръща на 180 градуса... Бях забравил какво густо е да нападна теран който разчита че 5те му танка му дават уникално превъзходство в битката срещу моите зелъти и стокъри... и как като ги вдигна половината изригват в чата колко гейско било това с фениксите :lol:

And then the terran made 1 Thor.

Link to comment
Share on other sites

And then the terran made 1 Thor.

 

Те изобщо направят ли танкове знам че са кадърни... повечето се ограничават със био-топки и медиваци... и само чакат да изкарам някой колос че да изкарат от 2та си старпорта 4-8 викинга... ей затова чудна работа вършат халюцинациите... направя 2 колоса... атакувам нещо че да ги видят и после гледам как разни викинги хвърчат насам-натам без да има по какво да стрелят (или се нацепят във фениксите)...

Link to comment
Share on other sites

С тази разлика, че Headoff беше масов сървър и голяма част от българите играеха там. И въпреки всичко, можеш да си вадиш извод за българите, играещи в този сървър. Ти във WGTour, ICCup играл ли си? Как можеш да вадиш представителна извадка, на базата на някакъв пиратски сървър някъде си?

 

В ICCup съм играл, името му означава INTERNATIONAL Cyber Cup. Не вадя представителна извадка, а си казвам впечатленията на базата на корейски free сървър (подобен на българския free сървър), където редовните потребители не са ogsmc или immvp..

Link to comment
Share on other sites

Представителна извадка може да се направи от всеки сървър, стига да има определен брой играчи в него. Съмнявам се, че в тоя корейски сървър няма достатъчно играчи, че да не може да се направи таква извадка.

Link to comment
Share on other sites

И все пак мнението ми за корейците не се променя. Сървъра беше достатъчно голям и не съм чакал повече от минута да се джойннат в играта. Повечето играеха крайно некреативно, имаха х3 апм и като им направиш нещо по-различно не реагираха адекватно. Иначе тактики си знаеха всякакви.

 

Ако европейците тренират колкото корейците:

А) Ще станат по добри от корейците.

Б) Ще станат толкова добри колкото корейците.

В) Няма да достигнат нивото на корейците.

Г) Ще станат по-бързи и ще оглупеят.

 

За мен отговора е А или Г

 

 

Много хора играят за удоволствие тази игра и предпочитат айляшки сървъри, а не ладер драпащи. Това прави ли ги лоши играчи и изключва ли ги от 'представителна извадка'?

 

Иначе корейките са яки <3

 

едит: казваше се fish server или нещо такова и имаше 10 000 online (може да бъркам в и мето и в числото, много от вас вероятно се сещат за кой сървър става въпрос)

Link to comment
Share on other sites

Mepk, чадо... Или си нов в гейминга, или си нов на планетата, или не знам.

Единствената причина, поради която ние не сме отлкова добри, е ЗАЩОТО ПИЕМ! Аз не познавам геймър, който да не е алкохолик. Т'ва е чадо. Ако в Корея бяха открили алкохола нямаше да има оджиеси моджиеси.

Сяташ ли са?

Link to comment
Share on other sites

Каква беше тая простотия с алкохола, просто не разбрах от къде ми дойде. Не че съм някакъв отявлен геймър, но не е като да не съм играл през целия си жовот и въпреки това не пия, или поне не в смисъла, по който го разбира Психара.

А и какво общо има алкохола с гейминга?!

Link to comment
Share on other sites

Правиш грубата грешка да приемаш сериозно нещо, което е казал Психарчо :)

 

Лосира вс Кирикс от днешния ГСЛ трябва да се види! :D

Link to comment
Share on other sites

A аз му го купувам... и като си сипя нещо 18 годишно играя по-добре :lol:

 

Идния месец съм запланувал едно още по дърто даже да видим как ще ми спори играта с него :)

Link to comment
Share on other sites

Хахахаха, как може да пиете и да играете бе? Аз съм пробвал на 2 чаши вино и искам да ви кажа, че след няколко поредни загуби, реших че няма повече смисъл с експериемнтите и си пуснах да гледам някви реплеи... Просто реакциите и решенията са тотално сбъркани...

Link to comment
Share on other sites

Каква беше тая простотия с алкохола, просто не разбрах от къде ми дойде. Не че съм някакъв отявлен геймър, но не е като да не съм играл през целия си жовот и въпреки това не пия, или поне не в смисъла, по който го разбира Психара.

А и какво общо има алкохола с гейминга?!

Да, защото си обикновен casual gamer.

 

Чушката има навика периодично да се намазва до студен рестарт. Здравко, (Хикса, Insomnia) съм слушал легенди за праховете и хапчетата, с които се е правил на животно, Марто (Four20, kur-mur, или както там) си лочеше доволно бира, Jack няма да описвам какво ми е правил главата с разни билки, така че статистиката може и да не е толкова измислена. Dimaga, Bratok, Strelok, White-Ra са руснаци (украинците и тях ги слагам там), което автоматично ги прави алкохолици.

Your argument is invalid! За скандинавците няма к'во да говорим, нашите плажове са добра статистика.

 

Лично аз фиркан имам доста по-добро макро и доста по-адекватни реакции на противниковата игра, но микрото и apm-то ми страдат. Напушен съм правил такова apm и микро, че после ме е било страх от себе си. Ако от две чаши вино се правиш мат това е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Абе напавкан и пян стават култови изпалнения, няма спор. Но за 1в1 lader не ми допада, защото си забравям пилоните :D

Link to comment
Share on other sites

Добре де, а защо по тая логика и корейците да не са фиркачи? Аз примерно тия неща за повечето ни про сънародници не ги знаех, въпреки че някой от тях ги познавам лично - примерно с Джак бяхме съученици и за него знам, какви изпълнения е правил, както и за чушката. За софиянците не го знаех, въпреки че на курмур му личи от 100км, че е наркоман. Та от къде знаете, че и корейците не си позволяват същото?

 

И не, от две чаши вино не се правя мат, но е достатъчно да ми се замая главата и ми падне производителността. То не случайно вече и на 1 бира е забранено да шофираш... Изследванията показват, че от една бира реакциите се забавят с около 5 десети от секундата.

 

Според мен причината другите да не са толкова добри е, че не отделят толкова време на играта. Много некорейци, които са отишли там да тренират стигат редовно до топ позиции на турнирите. Даже и Х-а е пример за това. Общо взето и тук е както при останалите спортове - тези, които се отдават на него постигат резултати.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...