Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

МС падна и от Рет...накъде отива светът :)

 

liquid, виж и интервюто с Нестий:

 

Terran - you just a-move and kill

Protoss - if you play hard it is unbeatable

Zerg - sad race

 

Но най-голямата изненада за мен от снощните мачове е Машината. Никога не бих заложил за него срещу Браток, а то какво стана.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

МС падна и от Рет...накъде отива светът :)

 

liquid, виж и интервюто с Нестий:

 

Terran - you just a-move and kill

Protoss - if you play hard it is unbeatable

Zerg - sad race

 

Но най-голямата изненада за мен от снощните мачове е Машината. Никога не бих заложил за него срещу Браток, а то какво стана.

сори, ама в GSL code A, ro32,day 3 само зерги излезнаха. Code S, groups E and F, пак само зерги. Няма теран и протос, братче. 'Тъжната раса' е доста побеждаваща.

 

Колкото до

Terran - you just a-move and kill

Zerg - sad race

 

Пси, нямам коментар. Наистина ли мислиш, че да разделиш марините си и да стимваш, и да стътър степваш е по- лесно от това да атакуваш от две страни с бейнлинги и зерглини или да меджик бокснеш? Нямам думи!

Link to comment
Share on other sites

Ако разпънеш навреме танковете изобщо няма смисъл да разделяш и да кейтваш...то зерга дори не може да се приближи. Даже и стима може да си спестиш.

Link to comment
Share on other sites

Ако разпънеш навреме танковете изобщо няма смисъл да разделяш и да кейтваш...то зерга дори не може да се приближи. Даже и стима може да си спестиш.

Точно така е. Играта за теран е много лесна срещу зерг. Прав си.

 

Рънъре, ти явно винаги играеш срещу Гууди. Както и да е де, резултатите от скорошните мачове в ГСЛ говорят сами за себе си.

Link to comment
Share on other sites

МС падна и от Рет...накъде отива светът :)

 

liquid, виж и интервюто с Нестий:

 

Terran - you just a-move and kill

Protoss - if you play hard it is unbeatable

Zerg - sad race

 

Но най-голямата изненада за мен от снощните мачове е Машината. Никога не бих заложил за него срещу Браток, а то какво стана.

Гледах ги аз. А ти видя ли Лосира защо е сменил расите? Много кофти му било със теран - да стимва, да спредва и т.н., докато със зерг е лесно - а-муув и след това продължаваш :Д

 

Иначе голям комплимент направи на Димага, ще чакам с нетърпение да видим по-нататък кой от нашите играчи ще искат да вземат в IM и да го доошлайфат, за да почне да маже по турнирите.

Link to comment
Share on other sites

Terran - you just a-move and kill

Protoss - if you play hard it is unbeatable

Zerg - sad race

 

Бел. авт. Извиняваме се за допуснатата в горния цитат фактическа грешка, да се чете:

Terran - sad race

Protoss - if you play hard it is unbeatable

Zerg - you just a-move and kill

 

В потвърждение, да се чете по-долу:

 

 

...в GSL code A, ro32,day 3 само зерги излезнаха. Code S, groups E and F, пак само зерги. Няма теран и протос, братче. 'Тъжната раса' е доста побеждаваща.

 

 

Ако разпънеш навреме танковете изобщо няма смисъл да разделяш и да кейтваш...то зерга дори не може да се приближи. Даже и стима може да си спестиш.

 

А тук съм абсолютно съгласен, АКО /случайно зерга е станал от РС -то за малко/ разпънеш... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти не беше ли анти-теран, какво се обаждаш :)

 

Ето нещо за хората, които не мразят Идра:

Трябва да сме обективни. Иначе спадаме на нивото на теранската измет :п

Link to comment
Share on other sites

Ти не беше ли анти-теран, какво се обаждаш :)

 

Ето нещо за хората, които не мразят Идра:

Изискващо много микро, макро и креативност. Както и съвсем честният вижън по цялата карта.

Link to comment
Share on other sites

А тук съм абсолютно съгласен, АКО /случайно зерга е станал от РС -то за малко/ разпънеш... ;)

Нали зерга трябва да има минимален шанс. То не може 100% от игрите на терана да са изпълнени както трябва. Добре че е точно това при тях, че да разчитаме на минимален шанс за успех...

 

Изискващо много микро, макро и креативност. Както и съвсем честният вижън по цялата карта.

А ако беше фронтална битката, от протоса щеше да се изисква много микро, нали - да пльосне 3-4 ФФ и до там... В крайна сметка, тая битка щеше да завърши по един и същи начин независимо, как щеше да подходи Идра, единствено при другите варианти може би щеше да загуби малко повече зерглинги.

 

Само аз ли не виждам нищо впечатляващо в тоя съраунд?

Абсолютно нищо впечатляващо, а според мен безсмислено.

 

1а2а3а OMG SO AWESOME!

Пак по по-сложно от ФФФФ....

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли не виждам нищо впечатляващо в тоя съраунд?

 

И защо нямаше ФФ като имаше толкова сентрита? Понеже аз го гледах и си мислех как с 4-5 правилно пльоснати ФФ зерга така щеше да го издуха... и warp-ва малко зелъти тъй и тъй имаше пилон... а не видях предните 2-3 сек да е warp-вал нещо та не схванах въобще къде спа протоса...

Link to comment
Share on other sites

TSL 3 ли чакаме ? :)

 

Boxer ли е пръв ?

 

---

Сай, ThorZaIN наистина ли е толкова добър ? Ти имаш солидни наблюдения над играта, а пък това момче ми се видя извънземно вчера - та си мисля да не е някаква грешка.

Link to comment
Share on other sites

 

Явно Торазина е друга хава щото с лекота устоява на този МС ранен натиск !

Ако погледнеш няколко страници по-напред ще видиш, че всъщност още от началните мачове в ТСЛ-а го определих като фаворит. Просто играта му е много изчистена и разчупена. Много рядко прави грешки и винаги се стреми да има план Б. МКП е с далеч по-слаба психика от него, прави в пъти повече грешки. Няма пряка база за сравнение. Торзейн дори когато губи го прави по по-зрял начин.

Link to comment
Share on other sites

Ох, РvP ! :sick

 

Принципно трябва да съм за Нани, но Кранчъра ми е по-симпатичен ! Нищо, че шансовете му клонят към нула.

Финала който обаче искам да гледам е, Торазина срещу Нани.

 

...basi до 2:2 видях, ама кой взе петия сет ?

Написаха го най-после в бракета... щях да се радвам повече на Кранчъра, но като цяло все тая.

 

И да си дойдем на думата най-после... all rise in the presence of the Emperor !

 

Вижда се някакво сериозно забавяне в реакциите на Boxer ! Или му се спи адски, или е адски слаб, или е някакъв хубав лаг...

Хасу го надигра с класи ! Абсолютно никаква интрига ! Чак не ми се вярва, но е факт.

 

При толкова класни играчи, накрая да останат 4-ма европейци... които като цяло почти нямат шансове в Корея и по-специално на GSL... има нещо гнило в Дания май !

 

---

basten, има нещо наистина в ThorZaIN. Чакам да видя развитието му.

Link to comment
Share on other sites

Боксер не знае ли, че тераните имат и танкове/хелиони/баншита? Можеш да харасваш по няколко начина, не само с дропове, които всеки очаква от теб и направо сляпо се приготвя за тях. Само био можеш да караш докато не се появят и темплари и колоси, но след това определено трябва да имаш нещо по-тежко зад гърба си. Иначе Хасу направи уникален сет, а до преди 3 седмици хората го плюеха колко бил слаб, късметлийски победил не знам кой си и т.н.

 

Защо да нямат шанс в Корея? Прати ги там за 3-4 месеца в някой хубав отбор като ОГС или ИМ и ще видиш какво ще се случва след това.

 

Относно Cruncher - не знам с какво може да ти е симпатичен - мутрата му е противна за гледане и играта му е като на всеки ладърски протос от high diamond нагоре (ест. по-изпипана като механика).

Link to comment
Share on other sites

Не знам КАКВО да правя срещу терани... честно... къде бъркам даже не мога да се усетя - 2 игри направо дадох "заето". Просто идват и ме отнасят а съм сигурен че имам по-добра ярмия от тях. Микрото ли ми куца толкова ужасно, аз ли си мисля че имам армия а не е така но срещу зерг сигурно 80% победи имам. Срещу други протоси да кажем 50% но срещу теран 1v1 е може би 80% загуби. Трябва да съм хванал с 1 база поне отгоре на терана че да го отнеса.

 

Дайте някакви репове да изгледам на протоси срещу добри терани че да разбера какво се прави че почвам да се ядосвам.

 

Правя ранен харас, правя база... пускам стокъри и зелъти и сентрита... но той си събира марини и мародери идва и като пич от отнася... това преди да имам темплари естествено. Последния дойде с 8 хелиона, 3 тора и марини за цвят... имах над 10 зелъта и поне 15 стокъриа + малко сентрита и просто се снимах... зелътите изгинаха за норматив, стокърите докато убият хелионите изгинаха от торовете и дотам... пича дори не си направи труда да ми влезе с хелионите между пробите - мина си по посока на часовниковата стрелка през базата ми...

Link to comment
Share on other sites

http://www.sc2ranks.com/

 

Отново интересно расово разпределение в топ 10-20. И да не каже някой нещо за Европа/НА, че не е най-доброто качество и т.н. нека да хвърлим едно око и в топ 10 на корейския ладър- http://www.sc2ranks.com/ranks/kr Всъщност нека видим топ 30 при корейците...

Link to comment
Share on other sites

Къде е бабата да QQ, как тераните са най-слабата раса и който ги хване ги мачка?! Бабо, като почнеш да мрънкаш, имам чувството, че или си мрънкалник по принцип, или нещо не ти е в ред! Кой нормален човек ще каже, че терана е слаб спрямо останалите раси, при положение, че е доминира във всички ладъри, и то от както е излезнала играта?!

Link to comment
Share on other sites

Къде е бабата да QQ, как тераните са най-слабата раса и който ги хване ги мачка?! Бабо, като почнеш да мрънкаш, имам чувството, че или си мрънкалник по принцип, или нещо не ти е в ред!

Къде си, Рънъре, като гледаме турнирите, където играят истински добрите играчи, да коментираме там. Ладър ще ми показват... Ужас и безумие... Теранът не е най-слабата раса, но определено в ТвЗ зергът трябва да е болен от паралич, за да не бие.

 

Рънъре, виж, че Нада е на 79-то място в корейския ладър, като играчи като RazerVioLet, AReS, PuMa са преди него. Ето пример колко показателен е ладърът. Демек, плюя на тези глупости, дето ми ги показвате.

 

К Кой нормален човек ще каже, че терана е слаб спрямо останалите раси, при положение, че е доминира във всички ладъри, и то от както е излезнала играта?!

IMMVP примерно

Link to comment
Share on other sites

Тези спорове са толкова безсмислени, че няма накъде повече. Все едно сме в темата за испанското първенство - всеки е застанал зад своя отбор и плюе по другия. Тъпо.

 

Дайде да коментираме друго.

 

Аз например се учудвам с какво нетърпение очаквам двата миръра - Кас вс Торзейн и Наниуа вс Хасу.

 

Или например този турнир: http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=213951

Вече се изиграха 2 дни и има интересни резултати. А на 2 май ще има IdrA vs MVP.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...