Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Пък аз току ще видях как Рет схруска Гуди като солетка - 2:0 - вероятно Гуди е със закърнял мозък и просто тъп... Като кастърите през цялото време се заливаха от смях на смешните опити на Гуди да задържи играта повече от 15-на минути. То за победа даже и дума не ставаше... :)

 

А в момента гледам последната и най-нова тактика на зерг, до 5-тата минута 40 дрона и 3-4 кралици, без газ, без друго - само дрони... :lol:

Кофтито за зерга, е че срещу него не е теран... а тосс, и тая тактичка нещо не минава.

 

Тосс на 4 бази - срещу зерг на цялата карта 8+ бази... кой ли бие ? :)

2-ри пореден сет Хасу прави хорър муви на Машиин... няма брудлордове, няма блинг дропове, няма нищо, маа го като маче.

Рет срещу Гууди. Беше... просто ...унизително. КВИ ДРОПОВЕ стават на зерг, дето има два спайна и спора на всяка база.

 

А рънъре, виж тази игра:

http://www.youtube.com/watch?v=tbwG63KVQz4

Кажи ми и къде сгреши ТЛО. По-добро микро, натискаше както можеше, експандваше на правилните моменти. Но не би, зергът просто реши да направи 310310310 бази навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

8 бази, 2 или 3 от които ще са с работници на тях. Ако са повече от 3 работещите бази, значи зерга има над 80 дрона в съплай, което прави армията им и съответно ремакса нищожен.

Абсолютно. В случая не се знае, какъв ще е изхода на играта. Друго си е 4 срещу 2.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно. В случая не се знае, какъв ще е изхода на играта. Друго си е 4 срещу 2.

Рънъре, дадох ти 7 игри, от които ТЛО би в две, при това, защото Спанишиуа беше решил да му пусне. Но коментирай, моля те, последната игра:

 

http://www.youtube.com/watch?v=L1CsZepiT18&feature=feedu

 

Когато тераните започнат да губят от от масовка куийнове, мисля, че е време Близард да се позамислят върху баланса и да махнат зерга от играта.

Link to comment
Share on other sites

Кажи ми и къде сгреши ТЛО. По-добро микро, натискаше както можеше, експандваше на правилните моменти. Но не би, зергът просто реши да направи 310310310 бази навсякъде.

Първо тръгна за ФЕ, вместо да направи харас, в следствие на което зерга хвана 3та база. На 5.50-та минута се съплай блокна, което хич не е малко в началото на играта. До 7мата минута зерга нямаше НИТО една бойна единица, като изключим двете кралици, включително и нито един спайн, което щеше да е фатално, ако ТЛО беше изкарал 4 хелиона. Общо взето от тук започва мъката за терана, въпреки че в 11-тата минута изравнява работниците и като се сложат мулетата, се предполага, че терана е дръпнал с икономиката. Според мен обаче, грещката, която заби пироните в ковчеха на ТЛО, беше че нямаше нито един тюрет в базите си и инфесторите успяха да се намъкнат в трите бази безнаказно и да избият 80% от рабониците на терана. Не знам, какво точно си очаквал от играта след тоя момент, но ако си мислил, че след това терана е трябвало да вземе играта, ще ме извиняваш!

 

Последната игра, какво да я коментирам? 70 срещу 100 съплай за зерга, като терана имаше 2 танка, 1 тор и марини... Какво си очаква да стане?! Още повече, че Дей9 още преди месеци беше казал, че маса кралици изобщо не са за подценяване и при добро управление и трансфюз могат да обърнал играта в полза на зерга.

Link to comment
Share on other sites

Я разкажи по-подробно... 4 срещу 8 бих заложил на 8те ама ако е имал доволно количество темплари и колоси не е много ясно...

 

Основното беше блинк стокъри + хай темпларс. Естествено не беше само това, имаше и иморталс - тук-там, и колоси - чат-пат, и някое и друго сентри, но би с добро управление на основното... да не се повтарям.

А Машината му вади всичко почти, лингс, блингс дроп /нон стоп/, хлебарки, инфестори, брудлордове, коруптори, само ултри не извади.

 

 

...На 5.50-та минута се съплай блокна, което хич не е малко в началото на играта...

 

Тук си събрал есенцията на ЗвТ мачъпа... - само едно съплайблокване да допусне терана и може да пише гг. :lol:

Докато зерга може да се съплай блоква цяла игра, може да мискликне цяла тумба (20-на мути) върху отбор маринки и една да не остане, може да му избиват дрончетата на всеки 5 минути/не всички де, но на 1-2 бази поне/, всъщност почти всичко може да направи - и пак да победи. От изброеното по-горе, лично съм бил свидетел множество пъти, и как накрая зерга бие без затруднения.

 

 

...Мисля, че някои хора не разграничават неща, които може да не са балансирани от умението на играча и съответния им билд ордър и екзекуция.

 

liquid играчи от ранга на Гуди, Мюсюлманина, Стрелок, Хепи, и т.н. и т.н. падат смешно лесно от играчи поне една класа умения под тях. Същите зерг играчи, които като излязат срещу тосс изглеждат почти толкова смешно, колкото теран срещу зерг.

Link to comment
Share on other sites

Тук си събрал есенцията на ЗвТ мачъпа... - само едно съплайблокване да допусне терана и може да пише гг. :lol:

Докато зерга може да се съплай блоква цяла игра, може да мискликне цяла тумба (20-на мути) върху отбор маринки и една да не остане, може да му избиват дрончетата на всеки 5 минути/не всички де, но на 1-2 бази поне/, всъщност почти всичко може да направи - и пак да победи. От изброеното по-горе, лично съм бил свидетел множество пъти, и как накрая зерга бие без затруднения.

Дай ми само една игра, където терана избива 20 муталиска от мисклик и след това зерга е спечелил, и спирам да споря с вас!

 

И изобщо не е само при терана фатално да се съплай блокне в началото. А още повече, че не беше като да е пуснал депото в момента, в който се е блокнал, а мина доста време преди да останови, че е направил тая грешка!

Link to comment
Share on other sites

Абе зерга може да не прави нищо освен първите 6 дрона и пак да бие теран, който е завзел картата и има макс армия от батълкрузъри! Има една скрита от близърд хава - ако покриеш 99% от картата с крийп, инста победа! Мега имба работа.

 

Мисля, че някои хора не разграничават неща, които може да не са балансирани от умението на играча и съответния им билд ордър и екзекуция.

Link to comment
Share on other sites

Още повече, че ТЛО, не е играч, който се слави с много победи. Евала за играта му - аз лично много го харесвам как играе, но неговата игра е много по-нестандартна от останалите и е много фън да се гледа, но не е много успешна.

Link to comment
Share on other sites

Дай ми само една игра, където терана избива 20 муталиска от мисклик и след това зерга е спечелил, и спирам да споря с вас!

 

И изобщо не е само при терана фатално да се съплай блокне в началото.

 

Сещам се за игра в която зерга на няколко пъти мискликва ятата муталиски, и ако не наведнъж да е загубил 20 броя, от 3-те или 4-те пъти е загубил повече от 20 - и накрая би ! Преди няколко месеца го гледах това, и ако успея да се сетя за играчите ще я намеря.

А мисклик с по-малки загуби /5-6-7/ съм гледал десетки пъти.

 

---

Всъщност аз повтарям почти същото, ако на терана са позволени максимум n брой грешки, за да бие, то на зерга са позволени n x 10 - минимум. Това е основния дисбаланс за мен.

Или другояче казано, за да бие добър зерг, терана трябва да е почти извънземен, а за да бие извънземен теран, зерга трябва просто да е добър.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо ама ИЗОБЩО не е както го говорите. Чак толкова небалансирана не е играта. Казвам го щото и аз играх всичките раси и кой знае колко лесно не ми е било срещу теран.

 

А протос играя щото открай време ме кефят като визия най-много. И TvP изобщо не е в полза на протоса поне докато протоса не изкара темплари (ако успее). И то ако терана не мине на машини, щото почне ли да вади танкове, торове и баншита и на протоса му е спукана работата пак. На зерга не толкова но и при него се затяга много при такова положение

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си умирам от кеф като гледам как Spanishiwa буквално гази терани наред - първо Spades, после KawaiiRice (!!!!!!), а сега TLO. Ice Fisher build FTW!

 

Помните ли преди месеци, когато всеки зерг ревеше от теран, как тераните мазно даваха съвети: "Използвайте инфестори, найдъси, тиър 3 единици". А сега: "Еееее, инфестори, найдъси, брудлордове, WTF!"

 

Cry MOAR, terran bichiz! :D

 

--------------

 

IPL Grand Final

 

Idra vs KiwiKaki

 

http://www.ign.com/ipl/videos/2011/05/01/ipl-grand-finals-egidra-vs-rootkiwikaki-game-1

http://www.ign.com/ipl/videos/2011/05/01/ipl-grand-finals-egidra-vs-rootkiwikaki-game-2

http://www.ign.com/ipl/videos/2011/05/01/ipl-grand-finals-egidra-vs-rootkiwikaki-game-3

http://www.ign.com/ipl/videos/2011/05/01/ipl-grand-finals-egidra-vs-rootkiwikaki-game-4

http://www.ign.com/ipl/videos/2011/05/01/ipl-grand-finals-egidra-vs-rootkiwikaki-game-5

 

 

Road to victory:

Idra vs Fenix - 2:0

Idra vs Drewbie - 2:0

Idra vs KiwiKaki - 3:0

Idra vs Select - 3:2

Idra vs KiwiKaki - 3:2

 

Link to comment
Share on other sites

Помните ли преди месеци, когато всеки зерг ревеше от теран, как тераните мазно даваха съвети: "Използвайте инфестори, найдъси, тиър 3 единици". А сега: "Еееее, инфестори, найдъси, брудлордове, WTF!"

 

мдаа, и аз помня преди месеци, ама други неща помня - главно как мап пуула не беше 75%огромни карти от сорта на талдарим,тайфун и бакуатър, на които карти си хващаш 14 хеч без никви грижи и дрониш като бесен без да се притесняваш:rolleyes:

 

ама нищо де - те и протосите тая песен я пеят от месец-два - научили се били играта да играят по добре от тераните, много креативни играчи били, макрото им много здраво било, в горните лиги със много умения стигналим, а не от една база с сцв-тата

 

дрън-дрън , пляс пляс, последните няколко пача май са ги проспали в ревове:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Помните ли преди месеци, когато всеки зерг ревеше от теран, как тераните мазно даваха съвети: "Използвайте инфестори, найдъси, тиър 3 единици". А сега: "Еееее, инфестори, найдъси, брудлордове, WTF!"

 

Cry MOAR, terran bichiz! :D

 

Още преди месеци тераните мазно намекваха, че зерг е най-силната раса, само че некадърните и недъгави дечица (Идра) още не се бяха научили да играят с нея. Сега пак не са се научили, но горе-долу схващат и затова мажат наред. Представете си какво щеше да стане ако наистина зергите се научеха да играят добре.

Link to comment
Share on other sites

мдаа, и аз помня преди месеци, ама други неща помня - главно как мап пуула не беше 75%огромни карти от сорта на талдарим,тайфун и бакуатър, на които карти си хващаш 14 хеч без никви грижи и дрониш като бесен без да се притесняваш:rolleyes:

 

Да, сигурно за това махнах най-голямата карта, че и забравих името... Нямам победа срещу теран на нея и всеки път едно и също - разпъва терана сийджовете зад експанда и нищо не можеш да направиш...

 

Още преди месеци тераните мазно намекваха, че зерг е най-силната раса, само че некадърните и недъгави дечица (Идра) още не се бяха научили да играят с нея. Сега пак не са се научили, но горе-долу схващат и затова мажат наред. Представете си какво щеше да стане ако наистина зергите се научеха да играят добре.

Никой нищо не е намеквал, просто се оправдавахте, че зергите не използват пълноценно арсенала си. Е, сега започнаха да го използват. Време е и вие да почнете да правите нещо по-различно от А-клик!

 

И върепки всичко, тераните продължават да доминират в ладърите и по турнирите. Не знам, какво толкова мрънкате?!

Link to comment
Share on other sites

Има малки промени по новия тестов пач:

 

Balance

 

PROTOSS

Archon

Now a Massive unit.

Range increased from 2 to 3.

Cybernetics Core

Research Warp Gate time increased from 140 to 160.

Gateway

Sentry train time decreased from 42 to 37.

Warp Gate unit train times remain unchanged.

Pylon power radius has been decreased from 7.5 to 6.5.

 

TERRAN

Bunker

Salvage resource return reduced from 100% to 75%.

Ghost

Cost changed from 150/150 to 200/100.

Thor

Thor now has 200 max energy, and starts with 50 energy.

250mm Strike Cannons now cost 150 energy to use (cooldown removed).

 

ZERG

Infestor

Speed decreased from 2.5 to 2.25.

Spore Crawler

Root time decreased from 12 to 6.

Link to comment
Share on other sites

Новият епизод на State of the Game е най-добрият, който съм гледал досега!

 

JP

Tyler

Day9

iNcontrol

IdrA

Machine

Tasteless

 

Коментари, смях, драма, рейдж = EPIC!

Link to comment
Share on other sites

Време беше да поправят тора - направо беше малоумно като направиш 4 тора и да 1=шотваш всичките имортали или колоси докато марините измитат всичко друго.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...