Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Тази игра си пролича разликата. Боксера винаги ме е кефил именно с това си качество - мислещ е. Не просто бот, научил всички стратегии и усъвършенствал до максимум, а импровизиращ. Двата дропа с викинга видимо дисбалансираха играта на Сен и до края на играта направи много глупости, докато Боксьора продължи стабилната игра, игра внимателно. Изкефи ме момента, в който дропна, изчака останалата армия да се приготви, атакува хечерито, изчака да дойде на зерга основната армия, след което прати своята армия на стратегическа позиция и от там нататък пое контрол над играта. Доста добра игра с дроповете, и спасяването на войска в линейките. Въобще, доволен съм.

Определено не е толкова обигран и добре трениран, като други играчи и макар и да се надявам, не очаквам да направи кой-знае какво...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Тия дропове между екстракторите и зад минералите са баси злобните. :( Стим, медивак отгоре и забрави да го спреш без 5 пъти по-голяма армия.

 

И петте сета бяха доста напрегнати, но болезнено еднообразни. Който направи по-малко грешки, той победи. Големият пуш на Сен в центъра на Кревас беше отчайващо зле, направо ме хвана разстройство като го видях как изсипа 50+ съплай за няма и 3 секунди.

 

Не разбирам защо Сен не наблегна на ъпгрейдите за кучетата за сметка на няколко муталиска - така и така са основата на армията му. Когато са на равни ъпгрейди с марините, могат да са прилично добри.

 

Няма да коментирам кой какво е спечелил - важното е, че в този случай Боксер надделя и продължава заслужено напред. Дано в Ro8 има поне един зерг...

Link to comment
Share on other sites

Аз очаквам на полу финала да са 4 зерга, поне...

 

:) Минимум !

 

И ми се струва, че на зерга му е точно толкова трудно да вземе игра на тосс, колкото теран на зерг.

Link to comment
Share on other sites

То направо е смешно... Сен 100 пъти си нацепи мутите без да ги гледа... и голяма работа - просто няма значение !

Зерга в този мачъп може да допуска безброй грешки и това няма значение. Терана една да допусне и е гг ! Като още по-интересно е, че дори и да не допуска грешки - пак пада. Особено при тези позиции на Шакурас.

Тал Дарим Алтар cross pos. Винаги става едно и също: Теранът героично е завоювал своя natural expand, през това време зергът пуска трети, като 20-те зерглина не оставят нищо да излезне от базата на терана. 4 Минути по-късно теранът излиза с мощните 3/4 хелиона и 10 марина. Зергът, все още стоящ на 20-те зерглина, губи 10-на от тях, защото се е заблеял, и престава да прави дрони. Пуска си 4 роуча и почва пак да прави дрони. Засега теранът е с 34-35 сцв-та и две мулета, а зергът с 41-2 дрони. Когато 1 минута по-късно (толкова отнема разстоянието да се стигне на крос позишън) хелино-мариновата войска бива унищожена от 4-те роуча и една кралица, зергът решава, че е време да пусне някакъв тек, същевременно саквайки един овърлорд, за да види дали не идва марин + танк пуш... 20 минути по-късно. Зергът е с 80 работника, на 4 или 5 бази, теранът все още не може да хване база. Зергът има вижън по цялата карта и 2/2, а теранът 1/1 и не знае къде се намира. След известен размисъл, решава да излезне от базата си с невероятната си и могъща армия, състоща се от 6-7 сийджа, 30-на марина и 2 тора. Зергът забелязва как армията на терана излиза и сега тук имаме проблем: как да победим терана по-естетически. Ако зергът обича цвета зелено, би могъл да чака на всеки уач тауър с по два инфестора и с тях напълно да убие цялата армия на терана. Ако предпочита експлозии, просто морфира над 100 зерглина в бейнлинги и ги разделя на три или 4, криейки ги така, че когато теранът дойде на крийп, бейнинглите да му дойдат от 3 места. Сърцето на терана тупти, той върви към базата на зерга, сийджва, ънсийджва, скенва, мъчи се да усети кога и откъде ще дойде противникът му. Когато зергът прецени, че противникът му се е мъчил достатъчно, той подбира 3-те си контрола, дава им на всички а-муув върху точицата, където е теранът, и продължава да прави дрони. Старкрафт...

Link to comment
Share on other sites

Мхм, тоса колкото повече го нърфат, толкова по-силен става.

 

Надявам се гледа първата игра на страхотния наистина Мороу. Капчица шанс нямаше дори.

А и не съм казал кой знае какво, освен това, че на зерга му е доста по-трудничко да бие протос, отколкото теран.

 

 

Тал Дарим Алтар cross pos. Винаги става едно и също: Теранът героично е завоювал своя natural expand, ... Когато зергът прецени, че противникът му се е мъчил достатъчно, той подбира 3-те си контрола, дава им на всички а-муув върху точицата, където е теранът, и продължава да прави дрони. Старкрафт...

 

Si non e vero e ben trovato !

 

Тъжното е, че е и вярно ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Бабата е сънувал някакъв кошмар и е решил да го сподели с нас. Жалко за зергите, че няма как да стане... А да те питам, бабо, в тоя сън Шива ли игра със зерга?

 

Между другото - от последните ми 15 игри срещу протос имам 2 загуби, а срещу теран съм 50:50.

Link to comment
Share on other sites

Браво на Мороу ! Страхотна игра направи. И още една прилика, но огледална: ако зерга остави тосса да се мах -не без много да го закача, е паднал на 90% - точно както и ако терана не харасва жестоко зерга, и го остави на спокойствие е паднал на 190%.

 

Уникални са Близард, 3 толкова различни раси... напълно различни. И все пак долу-горе има баланс.

 

---

Day9: See this juicy little... Stargate. :lol:

Луд луд !

 

---

3:2 за Хасу ? :)

Link to comment
Share on other sites

Днес що фънгали видях. И в повечето случаи рещаваха играта в ЗвТ доста бързо.

Гледам и как са зергите в Go4SC2:

023092052-big.jpg?r=0

 

никак не се справят лошо. Въпреки че не е най-класния турнир.

И Калин добре се е класирал.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък днес се пенсионирах :)

 

Само си взел джакпота - точно гледам че е спечелен. :)

Това се казва пенсиониране.

 

---

На полуфинала ЗвЗ. :)

Stephano какви фънгъли мята, точно с тях отстрани набързо Тарсън, но сега и в ЗвЗ -то пак бяха решаващи.

Link to comment
Share on other sites

Като го гледам Sheth как маже, направо ми се реве - дебел съм като него, ама съм мега зле на SC2 :)

same here...

 

 

Edit: В инфото за Крънчър:

Cruncher: a former top Warcraft 3 player...

 

Като човек, прекарал живота си следейки топ сцената в Уар 3, спокойно мога да заявя, че нито някога е бил известен, нито е бил някога топ.

 

HAHAHAHA

Stalker vs 2/2 burrowed roach. HHAHAHA

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...