Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Да, така се става цар. Бейнлинги, инфестори, колоси, хай темплари, роучове не ги брой.

 

Освен ако не си automaton 2000 с APM къде 15-20,000 :) С такъв APM сигурно колосите даже 1 няма да успеят да уцелят ако бягат между лъчите (това дали е възможно междувпрочем)

 

Любопитно би било и да се сбият темплари и зелъти срещу марини и марините да бягат като обезумели и да се разпръсват като зерглингите от снадядите на танковете. Бейнлингите вече ги направиха, инфесторите едва ли ще е много трудно след като е снаряд (не говоря за човек все пак).

 

ПС: Преди имах една игра - 2ма герои срещу мен - те блъскаха марини единствено (такава беше уговорката)... аз пробвах със зелъти с ъпгрейди и кули - спират ги но изгиват и те... и в момента в който направих 3 колоса играта свърши в моя полза.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Ами то не може само с една тактика да мачкате цял живот! Едно време танкове/марини минаваше, ама то не може да продължава вечно, време е да измислите и нещо друго... То е ясно, че зергите ще се адаптират рано или късно! С един билд искате да сте номер едно - хайде, моля ви се!

Рънъре, прав си, много е трудно със зерг срещу теран. 40 работника отгоре, вижън по цялата карта, 2 инфестора убиват над 30 маринки, бейнлинги може да има заровени по средата на картата, да не говорим, че зергът може просто да те заобиколи, да изяде работниците ти и после да схруска жалкото петно на картата, което представляват горките марини + 5-те танка, от които толкова много се притесняваш. Естествено, тъй като скенът е по-евтин от 4-те ти ларви, ти скенваш постоянно и затова си постоянно осведомен за позицията на врага. Не ти пука, че си 40! работника назад. Колкото за това (с един билд искате да сте номер едно), разбирам, че смяташ, че танкове + марини е вече слабо нещо, с което всеки зерг, дори и абсолютен некадърник, може да се справи ?

Link to comment
Share on other sites

Добре де, какво продължаваш да се оплакваш - като е толкова лесно зерг, сменяй расите. А пък междувременно баламите терани ще продължават да жънат по турнирите и по ладърите...

Link to comment
Share on other sites

PPvPP - по-скучно нещо трудно може да се измисли... освен ако не се намери кретен като мен да чийзва и серсеми които не скаутват където трябва :)

 

 

PS: Абе като стане по-напрегнато случвало ли ви се е да ви се ускори дотолкова пулса че да си усещате биенето на сърцето. Преди малко ми се случи все едно търча по баир нагоре... и пак сам успях да размажа 2ма щото моя дропна малко след като си направи пилона (и отново PPvPP) но някак се организирах, 22 гейта и с 2 експанда повече от тях. Накрая ги замервах със зелъти - не успяха да изкарат достатъчно колоси преди да им избия експандите и излезаха :)

Link to comment
Share on other sites

За пулса - редовно. Дори ми се е случвало и да ми треперят ръцете след по-напрегната игра. След такива игри обикновено правя 20-на лицеви опори, за калибрация на двигателната система :lol:

Link to comment
Share on other sites

Светлия, във връзка със стрийм репорта ти от вчера (<3 Sheth!) и заключението, че ZvT е отегчително, реших да разгледам профилите на тераните, които окупират върха на европейския ладер.

 

Статистика TvZ за последните 4 дни:

 

Happy - 17:4

TLO - 11:2

Strelok - 5:0

Beastyqt - 11:0

 

Общо - 44:6 (~ 88% winrate)

 

Колкото до DeMuslim - само 7:4 срещу зерг, но все пак играе от 1 седмица, след като няколко месеца беше "извън игрището" заради счупена ръка.

 

Изводи?

Link to comment
Share on other sites

Хахахаха, Сай, мерси за съпорта. Ето за такива статистики говоря. Нека бабата пак да се изказва неподготвен!

Link to comment
Share on other sites

Изводи?

 

Че когато става въпрос за ледър и незначителни турнирчетата зерга го играят предимно леваци (да се разбира играчи които са далеч от истинските про-та). Това е самият факт.

Димага вероятно би ги изпрал всичките без да загуби рунд освен ако не му доскучае и не си пусне тв-то, за разнообразие да види новините.

Link to comment
Share on other sites

Светлия, във връзка със стрийм репорта ти от вчера (<3 Sheth!)...(~ 88% winrate)

Изводи?

 

:) Сай железен в аргументите, както винаги, но...

 

...първото за което се сещам е, че това е "някаква" анонимна статистка. Нищо не е ясно. Докато онова което видях вчера, бяха безброй за мен, поредни, и най-лошото - постигнати с безкрайна лекота и насмешка победи, по време на които Шет си минимизираше играта, за да си уплътни и разнообрази, вероятно, времето.

Изброените от теб, един от които лично видях как уникално елементарно и смешно падна, не биха взели нито едно 2 от 3 на Шет, да не съм краен като бастен по-долу.

Не знам кога ще се възстановя от силния уплах и стрес след видяното от мен вчера, и най-малкото подобна статистика, в никакъв случай няма да ми помогне.

 

Че когато става въпрос за ледър и незначителни турнирчетата зерга го играят предимно леваци (да се разбира играчи които са далеч от истинските про-та). Това е самият факт.

Димага вероятно би ги изпрал всичките без да загуби рунд освен ако не му доскучае и не си пусне тв-то, за разнообразие да види новините.

 

Склонен съм да се съглася със силната ти логика.

Link to comment
Share on other sites

Изводът, който търсех, е, че нещата не опират чак толкова до мечъп, а по-скоро до играча. Това, че Sheth е разпорил няколко терана, не говори нищо за ZvT като цяло. Както и "анонимната" ми статистика. Дразни ме крайността, с която говориш за ZvT. Вижда се, че има терани, които нямат никакви проблеми. Във въпросната статистика измежду загубилите зерги са Stephano, Darkforce, Bly, Cytoplasm, UkraineStar - не е като да са пълни леваци, нали?

 

МС по едно време имаше 95% срещу теран - PvT broken? Защо тогава падна от Торзейн?

 

Нямам за цел да затапвам или да се заяждам - искам споровете в тази тема да са нещо повече от "ами Х не може да направи нищо, ако Y извади 10-12 J".

 

Само за информация - на MLG Sheth отпадна от PokeBunny (T), a на IGN ProLeague отпадна от Stalife (T).

Link to comment
Share on other sites

Сай, абсолютно съм съгласен с теб... Но ужасът беше по-силен от мен вчера. Не се радвам, че съм те подразнил - въобще даже.

Ако може обаче да се сложи една скала, която отразява лекотата с която едната раса надделява над другата /тук става дума и в двете посоки/, ако за зерг лекотата е 99 от 100, при терана лекотата клони към 1 -ца, т.е. не съществува такава.

Почти винаги победата на терана се приближава по трудност до знаменитата 5-та среща между MKP и Kyrix, а победата на зерга е все едно среща между бронзовак и гранд мастър играч.

Кажи ми че нямаш подобно впечатление ? Или кажи примерно, че като цяло с еднаква лекота биеш и протосите и тераните /когато биеш естествено/ ?

Не знам какво ще кажеш, но разликата е очебийна, ако не и огромна.

Link to comment
Share on other sites

Виж сега... то винаги най-напред зависи от играча. Ако аз играя срещу Димага сигурно не само новините ще може да гледа, но ще може и да се навечеря преди да се върне и да ме довърши.

MC падна от Торзейн щото момъка извади неща, които той никога не беше виждал. МС има чудесна механика и билд ордър, които обаче спряха да имат огромно значение и резултата се видя. Като всеки нормален човек, когато види нещо ново, то той първоначално не знае кое е най-доброто като противодействие. Този шок може да доведе до революционни идеи, които някой като гей9, да определи като гениални... или да направиш грешка и да загубиш -> по-честият случай. Тъкмо почна да му се нагажда към играта и Торзейна го трясна в петата игра с нещо тотално различно от предните 4. Ето затова МС загуби.

Между другото не случайно корейците почнаха да излизат извън страната си за разни турнири и тренировки (както в момента прави МС)... хубаво е човек да си свери часовника и да почерпи знание и от други извори.

Според мен ТвЗ е чупено само на големи карти иначе всичко си е точно.

 

ПС: между другото наистина смятам, че повечето хора играещи зерг извън Корея са по-сакати спрямо колегите си играещи другите раси. Бих се аргументирал, но ще отнеме доста писане и ще се засегне и други теми освен играта /главно психическата нагласа/, което не мисля, че е цел на темата ;)

Link to comment
Share on other sites

Отново, лекотата за побеждаване трудно може да се приложи за расата като цяло. Изходът от мача зависи от това кой от двамата играчи има по-добри познания за съответния мечъп, кой скаутва по-добре, кой заема по-добра позиция, кой си управлява армията по-добре и т.н. Има абсолютно безумни неща, които със сигурност ще доведат до загуба - например наливане със земна армия на добро симсити + танкове. Но също толкова тъпо е да навлезеш дълбоко в крийпа с всичките си танкове, да разпънеш в последния момент и веднага да те изядат кучетата.

 

От това, което гледам, в повечето случаи ZvT се базира на тайминги - например, ако теранът се налее с хелион/мародер, докато спайърът е още в началото на строене, 99% от случаите ще нанесе фатални поражения. Ако обаче се забави, идват мутите, разчистват и после в минералите = ГГ. Същото важи и за марин/танк пушовете. На Талдарим например може да разпънеш танковете под експото и с барака да даваш вижън - блокираш майнинг на експото, а всякаква земна армия ще изяде поне 2 изстрела, преди въобще да доближи танковете.

 

Като сме го подхванали Sheth - нали го чуваш как си приказва. Знае какво може да очаква, знае как да контрира, знае кога да не контрира, а да дронва. И въпреки това се случва да пада - днес например от бункер ръш, след това от 2 порт банши. Когато теранът също мисли, нещата не са толкова елементарни, колкото ги описваш.

 

------------

 

Айде да гледаме Димага: http://www.teamliquid.net/video/streams/mTwDIMAGA

Link to comment
Share on other sites

Вижда се, че има терани, които нямат никакви проблеми.

 

тц

 

мога да ти гарантирам,че играчите,които изброи не ги взимат тия игри особено лесно.

 

пусни си който и да е терански стриийм от ТЛ и понаблюдавай ква клизма е ТвЗ-то за да го спечелят

Link to comment
Share on other sites

Развалям си стила... нещо много епични взеха да стават битките... ей сега 2 зерга правят 6-pool - удържаме ги някак и като видях че не скаутват като хората пуснах 2 експанда и 4 роботикса... малко тормоз докато станат колосите 12 броя после а+клик... моя човек гледа безучастно и изкоментира само "this is sick". Даже бях нагъл да ги предупредя за колосите и имаха коруптори... ама земната армия изгина за норматив после стокърите отстреляха корупторите докато колосите поломиха каквото докопаха... 12 парчета :lol:

Link to comment
Share on other sites

Тази игра започва да се отразява зле на все повече хора.

 

00:00:09 - eTEKJannick to ALL: bad luck pls

00:00:09 - Drecky to ALL: gl hf

 

00:01:24 - eTEKJannick to ALL: stupid fast scout allin noob

 

00:03:01 - eTEKJannick to ALL: noob lucker

 

00:07:31 - eTEKJannick to ALL: youre so low

 

00:07:36 - eTEKJannick to ALL: pls get mannerd and get eggs

 

И така всяка втора игра. Blizzard трябва да дава почивка на такива индивиди, че следващата стъпка е да прибягват до самонараняване.

Link to comment
Share on other sites

За 12 колоса не знам, колко коруптора трябва да имам...

 

Работата е там че освен коруптори трябват и други единици щото не е като да имам единствено колоси...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...