Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Време беше да поправят тора - направо беше малоумно като направиш 4 тора и да 1=шотваш всичките имортали или колоси докато марините измитат всичко друго.

 

Сега и гнусните коруптори ако ги направят с енергия пак ще е върха. Няма да ми липсва на темпларите сторма толкова :)

 

А на викингите пък ако сложат енергия ще вдигна банкет :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Добре че съществува и ТвП мачъп, че да не е пълна скука и баналнотия. Преди малко един приятел ми казва, че са играли Ш/и/т и ТЛО, и преди да чуя резултата му казах, че съм 100% сигурен, че е нещо на нула... за съжаление се оказах и... 100% прав.

Поне в ТвП -то има интрига и баланс. Тия дни видях доста ТвП -та в които протосите биеха мощно, но се виждаше причината в играчите - за разлика от... :)

 

Ако някой не вярва да погледа Kiwikaki и Rainbow, които играят в момента - с просто око се вижда всичко. Вчера видях как някакъв неизвестен тосс отнесе MKP - отново същата работа - тосса игра добре, терана по-малко добре и резултата беше логичен.

При ЗвТ резултата е предварително зададен, и единствения играч, който може да реши в чия полза ще завърши мачът, е този който играе зерг. Ако му се /лигави, спи, базика, по-слаб е в класи, etc./ може и да падне, стига разбира се терана да не се съплай блокне примерно - както правилно забеляза Runner - защото направо да пише gg /нищо че на зерга му се спи/.

Link to comment
Share on other sites

Добре че съществува и ТвП мачъп, че да не е пълна скука и баналнотия. Преди малко един приятел ми казва, че са играли Ш/и/т и ТЛО, и преди да чуя резултата му казах, че съм 100% сигурен, че е нещо на нула... за съжаление се оказах и... 100% прав.

Поне в ТвП -то има интрига и баланс. Тия дни видях доста ТвП -та в които протосите биеха мощно, но се виждаше причината в играчите - за разлика от... :)

 

Ако някой не вярва да погледа Kiwikaki и Rainbow, които играят в момента - с просто око се вижда всичко. Вчера видях как някакъв неизвестен тосс отнесе MKP - отново същата работа - тосса игра добре, терана по-малко добре и резултата беше логичен.

При ЗвТ резултата е предварително зададен, и единствения играч, който може да реши в чия полза ще завърши мачът, е този който играе зерг. Ако му се /лигави, спи, базика, по-слаб е в класи, etc./ може и да падне, стига разбира се терана да не се съплай блокне примерно - както правилно забеляза Runner - защото направо да пише gg /нищо че на зерга му се спи/.

Зергът забрави да прави юнити, пуска 40 едновременно. Теранът забрави да направи юнити, зергът го изяжда. Т'ва е.

Link to comment
Share on other sites

В същото време в моята девизия топ 8 нещата стоят така - 4 терана (разбира се на първо място също е теран), 3 протоса и 1 зерг... В световната статистика положението е идентично. Какво да коментираме?!

Link to comment
Share on other sites

Runner, все пак е нужно малко време, за да бъде усвоен челния опит на топ зерг играчите, от масс зерг играчите...

Отделно забравяш, че в това за което говориш... присъства и тосс /просто в ЗвП мачъпа грешките на зерга биват наказвани/, който балансира именно това: класациите, които гледаш /където между другото MC е 147 -ми в Корея и 5687 -ми в света... :) /.

Единствено протоса пречи топ 100 да бъде окупирано еднолично от 99 зерга.

 

---

Риторичен въпрос: дали ако се пусна зерг, и направя няклко игри срещу теран, и ги пусна в тубето - ще се превърна в аргумент на ЗвТ -то и в пример как трябва да играе терана за да бие мощен зерг като мен ?!?

Link to comment
Share on other sites

Nope. Them protoss blokes do.

 

Виж това от 13:00 мин. : http://tv.esl.eu/de/vod/view/22970

 

Може да ти е от полза. (съвсем културно го казвам :) )

Къде намери Налгрим беее :) DeMuslim срещу Налгрим :) ...

 

В мойта дивизия има 7 зерга на първите 7 места, един теран и 2 протоса, единият от които съм аз.

Link to comment
Share on other sites

Бабо, дай снимка.

 

Светлия, по твоята логика се предполага, че на топ местата ще е малко по-шарено, а не както е момента - тук-там зергове, колкото за Бог да прости...

Link to comment
Share on other sites

Бабо, дай снимка.

 

Светлия, по твоята логика се предполага, че на топ местата ще е малко по-шарено, а не както е момента - тук-там зергове, колкото за Бог да прости...

Няма да ти дам снимка, защото ще ми видиш дивизията !!

 

Бабо, дай снимка.

 

Светлия, по твоята логика се предполага, че на топ местата ще е малко по-шарено, а не както е момента - тук-там зергове, колкото за Бог да прости...

Виж онова видео с ДъМъслим и бледата сянка на Груби: 70-та минута.

Link to comment
Share on other sites

Е, то е ясно какво - просто не е вярно това, което казва. А като му видя девизията, няма да стане абсолютно нищо! Отделно, че с най-простата програма за обработка на картинки може да си скрие дивизията...

Link to comment
Share on other sites

Двама българи в днешните месечни финали на Go4SC2 - Калин и Джей (мой съотборник ;) ).

 

http://www.teamliquid.net/video/streams/ESL_TV-2

 

Бракет: http://www.esl.eu/eu/sc2/go4sc2/monthly_finals_april2011/rankings/

 

И двамата паднаха в първия кръг, съответно от Lowely и Stephano :(

Link to comment
Share on other sites

v5h0g.jpg

<3 Terran tears!

Обективно погледнато, склонен съм да се обзаложа, че освен буквичката ф и буквичката а, друга буквичка почти не е била натискана....Поне аз рядко натискам други буквички срещу теран. Така че какво се обиждаш ?

Link to comment
Share on other sites

Не се обиждам, просто ме кефи. Иначе буквичките бяха 1а, 2а, 3а - г, ф ф ф, после малко местене на колоси и правене на още единици. Какво повече да бъде? Все едно тераните правят нещо повече - а-клик, Т... а да, местят единиците напред или назад малко. А това, че със 2 сталкера, зелът и сентри + 1 проба му избих 6-8 марини и 5 сцв-та, с които ме нападна пак сигурно е било А-клик.

Кеф ми е когато 1 келеш направи 2 малоумни атаки, изгуби на двата пъти всичко (както и 5 работника, но защо са му на теран работници...) и накрая естествено загуби как веднага му е виновна расата. А това, че той имаше над 1к минерали съвсем нищо не значи. А пък и какъв дроп на третата ми направи - уби нексуса и след това с двата медивака пълни с мародери мина над 5 канона и загуби всичко.

 

Всичко може да се опрости до А-клик, така че подобни коментари са напълно смешни.

Link to comment
Share on other sites

Не се обиждам, просто ме кефи. Иначе буквичките бяха 1а, 2а, 3а - г, ф ф ф, после малко местене на колоси и правене на още единици. Какво повече да бъде? Все едно тераните правят нещо повече - а-клик, Т... а да, местят единиците напред или назад малко.

Точно така, а ако не пуснеш нещо на атака, това е грешка. Така че такива изказвания изобщо не трябва да ги взимаш под внимание. Като е загубил, при това толкова тежко, както виждам, че е загубил, изобщо не трябва да говори.

Link to comment
Share on other sites

Аз не го приемам тежко, мен точно такива коментари най-много ме радват когато побеждавам и ми рейджват :)

Link to comment
Share on other sites

Гледах последната игра от финала на ESL. Зерга в самото начало остана без дрони, спука се да греши, елементарни и малоумни грешки и въпреки всичко остана дълго в играта. Изхождайки и от моето теранско фиаско - все по-съгласен съм със бабините сълзи на тема теран...

Link to comment
Share on other sites

Гледах последната игра от финала на ESL. Зерга в самото начало остана без дрони, спука се да греши, елементарни и малоумни грешки и въпреки всичко остана дълго в играта. Изхождайки и от моето теранско фиаско - все по-съгласен съм със бабините сълзи на тема теран...

И какво от това? Имаше ли някакъв минимален шанс да обърне? Нямаше. Хепи всички игри от този турнир ги изкара на марин/танк и малко хелиони за барбекю. Жалко, че Стефано отпадна, той щеше да даде по-голям отпор.

Link to comment
Share on other sites

Боре, опитай се да си представиш сега теран в еквивалентната позиция. Първо - оставен без работници, да загуби такъв процент от армията си (визирам муталиските, които му умряха супер глупаво, сметни стойността им в ресурси и лимит), малоумни сбивания... какъв би бил резултата - за всяко едно от тия неща - instant gg.

Друго искам да кажа - един sloppy зерг даде толкова отпор на доста стабилно играещ теран.

Link to comment
Share on other sites

Терана изобщо не прави тъпи ол-ини с половината си работници, след което ако бъде отблъснат все още има шанс да вземе играта...

 

И какъв отпор е дал на тоя теран, при положение, че терана е играл през цялото време на марин/танк? Така ли терана трябва да взима всички игри срещу зерг - още с първите единици?

Link to comment
Share on other sites

Че е неизвестен, неизвестен е. Че направи много грешки, направи. Но за да бие Калин, Дайстар и Стефано, трябва да има поне малко хляб в него. Хепи наистина игра стабилно и заслужено победи.

Колкото до еквивалентната позиция - тук не мога да се съглася съвсем. Зависи от ситуацията. В повечето случаи, за да се стигне до такова положение, зергът трябва да е опитал някакъв ол-ин, който ако бъде спрян, дори с много жертви, пак не оставя зерга много напред. Като цяло с марини и мулета може доста да се издържи, особено ако на терена има и медиваци, и аз лично съм губил не една или две игри, в които съм оставял терана с 2-3 сцвта. Вярно, аз не съм никакъв стандарт за zerg mastery, но все пак.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...