Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Каквото и да си говорим, корейците са взели играта много на сериозно при което няма как да не дойдат и логичните резултати да са N1. Игрите им /като цяло естествено/ може да не са като на TLO игрите, но то и малко други са като него. За сметка на това обаче правят едни от най-динамичните игри. Да не казвам в колко евро-американски трунири съм гледал игри в които по 10-15 минути няма една битка...

 

---

Свалих си вчерашния /най-вероятно/ GSL, код А - The Emperor срещу някаква жертва MVP_Avenge.

...3-тата игра, 19 минута и 10 секунда :lol: . Да не се пуска, гледа и най-вече слуша от хора със слаби сърца !!!

 

П.П. Между другото кои са тия новите двама герои-коментатори ? За първи път ги виждам, но ми харесаха.

Link to comment
Share on other sites

Както си разцъквах къстъми със зерг и 6 пуулвах и разни други чийзове разни келеши дето после ми рейджват и изведнъж съм превключил на протос и след 2-3 игри се чудя защо се изнервям и ядосвам... отнело ми е 20-30 минути да зацепа, че пак съм минал на другата вълна. Пфу! Голяма краста, еби му мамата. Добре поне, че не съм почнал пак ладър без да се усетя. Явно трябва да я затрия от харда, за да спра ядовете, но останалите добри игри тая година са още далеко, да ги ева и тях.

Link to comment
Share on other sites

TSL_Revival vs Slayers_Ryang

pure bane roach vs pure tank marauder

 

Не знам какво точно имаш предвид с това. Revival взе само втория сет, когато дропна 30+ роуча върху 4 танка без сийдж и около 20 марини. Другите два сета го гризна леко.

 

----------------

 

Появиха се спойлери за IGN Pro League, която започва да се излъчва след няколко часа.

Не знам дали това е вярно, но така или иначе, който смята да следи тези мачове, да не отваря спойлера по-долу:

 

IdrA печели турнира след две победи над KiwiKaki - в уинърс бракет и след това в гранд финала!

 

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво точно имаш предвид с това. Revival взе само втория сет, когато дропна 30+ роуча върху 4 танка без сийдж и около 20 марини. Другите два сета го гризна леко.

 

Бабата видя, че една игра зерг успява да бие теран и веднага QQ... Иначе през останалите 2 игри беше бахти безсилието!

Link to comment
Share on other sites

Да не казвам в колко евро-американски трунири съм гледал игри в които по 10-15 минути няма една битка...

 

А какво е лошото на това? Аз пък не виждам смисъл всяка игра да е ръш на 7мата минута максимум...

 

--------------------

 

Каква е тая работа... има моменти - мажа наред... 10 поредни игри само победи без загуба... други моменти хем пак играя по същия начин че и понякога по-добре и 10 поредни игри само загуби....

 

Егати номера... 2 пъти - random ally - 2 пъти едни и същи хора се падаме... моя партньор random race при това... 2та пъти зерг... на същата карта... и 2та пъти ги смазахме от бой :)

Link to comment
Share on other sites

NASL беше супер днес, като изключим игрите на скучните корейци. WhiteRa - Sjow и Incontrol - Cruncher задължително трябва да се гледат.

IPL не беше лошо като игри също, но кастърите не ме кефят, а и са сами. Не без причина спрях да следя HD и Хъски преди месеци - просто този тип соло-коментар не ме влече и не помага изобщо - трябва поне от време на време да има някакъв кастинг аркон, че така не само омръзва, но и се допускат доста грешки и пропускане на интересни моменти в играта.

Link to comment
Share on other sites

Бабата видя, че една игра зерг успява да бие теран и веднага QQ... Иначе през останалите 2 игри беше бахти безсилието!

Вие изобщо видяхте ли първата игра? Игра, в която 150 лимит сийджнати танкове и 1/1 мародери се сбиха със 150 лимит роучове и бейнлинги в овърлорди и всичките танкове и мародери измряха. Това, че зергът не би в първата, беше въпрос на лош крийп спред и макро по-нататък. Освен това беше 0/0 срещу 3/1. Просто ви насочвам вниманието към факта, че за зерг да влезне в the siege line не е толкова голям проблем, ако зергът е малко по-креативен..

Link to comment
Share on other sites

Какъв крийп спред искаш, след като с един скан ти избива 20 тумора, а след това ходи го прави наново...

И това, че армията на терана изчезна беше заради дропа, в който имаше и маса банелинги. Ако зерга беше атакувал централно, в никакъв случай нямаше да постигне подобен резултат. Терана нямаше почти никакви марини и беше логично, че зерга щом няма муталиски, би трябвало поне дроп да пробва. И в крайна сметка, какво като зерга е спечелил тая битка, накрая изгуби играта, при положение, че беше 4 бази срещу 3 за терана, нали? И това ако е нормално, при положение, че направи толкова мизерии на терана - тури му пепел! За да вземеш игра срещу теран, продължавам да си държа на мнението, че трябва или да си виртуоз, или терана да е супер ограничен и освен А-клик да не знае друго.

Link to comment
Share on other sites

Какъв крийп спред искаш, след като с един скан ти избива 20 тумора, а след това ходи го прави наново...

Рънъре, не знам дали знаеш, но 20 тумора струват по-малко от един скен, при положение, че теранът е 20 работника назад.

Link to comment
Share on other sites

А колко време общо отнема на зерга да го прави тоя крийп и колко го осакатява, когато го няма? Едва ли се равнява на едно муле! Крийпа под краката на терана, особено преди мид гейма, може да спаси зерга от елиминаране още с първите атаки. И не струват по-малко от един скан, защото един скан не струва, колкото 4 ларви!

Link to comment
Share on other sites

Copenhagen TLO vs Grubby

game 1 - shakuras

 

ТЛО се сети да направи моя signature move. Досега съм виждал само SjoW да играе така. Найс. Груби още не я е виждал, явно, защото не знае, че единственият начин да я спре, е с хай темплари. Няма друг.

Link to comment
Share on other sites

И аз гледах от втората игра... която TLO загуби толкова... лесно.

Въобще ТЛО може и да е пример за забавна игра, но също така е и пример как забавната игра не води до успехи. Точно както "скучната" игра на корейците води до успехи.

И тук всеки може да си избере:

1)да забавлява публиката и да пада /щото няма как на теб да ти е много забавно губейки винаги/;

2)да играе "скучно" /за мен динамично и правилно/ и да печели в пъти повече...

 

---

TLO - вечния драматично губещ !

Link to comment
Share on other sites

Гледам в бракета, че Мороу пак се е натряскал на МС. Баси късмета :)

 

Този турнир в Копенхаген съвсем съм го пропуснал, явно е било интересно.

Link to comment
Share on other sites

Гледам в бракета, че Мороу пак се е натряскал на МС. Баси късмета :)

 

Този турнир в Копенхаген съвсем съм го пропуснал, явно е било интересно.

Най-интересните игри за мен бяха на ТЛО срещу Груби.

 

Edit:

Jinro vs San гледах ся и малко почнах да се дразня. Сега всички решиха да ползват маса баншита + рейвън срещу протос...

 

ХАХАХА

Сан вс Клайд. Протосчето забрави да си рисърчне сторма. ХАХХХХХАХАХХХА

Link to comment
Share on other sites

Най-интересните игри за мен бяха на ТЛО срещу Груби.

 

Във втората нямаше нищо интересно... ТЛО си натресе 3-те Рейвъна на армията на Груби и играта свърши внезапно и безинтересно.

И понеже винаги съм за ТЛО /независимо от расата/ - след като падне /както обикновено/ ме е яд двойно.

 

---

А Моровиц и на Груби се натресе също така лошо... /Като сценария е един и същ: Моровиц тръгва силно и после оставя Груби да хване 3+ бази и след дълга и мъчителна /за зерга/ борба - куитва./ На Мороу психиката силно му изневерява, леко като Идра.

Упс: 3:0 !

 

Сега гледам статистиката на картите на TSL3 между МС и Торзейн: :) на три от картите е в полза на тосса, на другите две е 50:50... не е зле !

 

MC <-> ThorZaIN:

set1) ThorZaIN реагира абсолютно спокойно на ДТ ръш, дори и Рейвън не извади и мина през МС като на майтап. Силно ме учудва този тип ! Уникална игра демострира.

сет2) Е, не ! Вероятно за лаг става дума ? След непрестанен тормоз с войдове при close air positions на Металополис... ThorZaIN си игра съвсем спокойно и разумно и просто мина за втори път през МС без абсолютно никакво напрежение и запъване.

сет3) Уникално силен натиск на МС още в началото, ThorZaIN едвам оцелява... засега /за малко да вземе играта/! МС логично все пак взима сета.

set4) MC е размазващ просто ! .........тази игра трябва да се гледа задължително ! ThorZaIN направи някакви вълшебства !!! Ненормална игра !

 

Toва което прави най-голямо впечатление при ThorZaIN, е липсата на какъвто и да било overreaction. ДТ - ок устройва ме! Войд пуш - ми ок идеално ми пасва на играта !

Link to comment
Share on other sites

няма лаг- MC е в Европа(Копенхаген?), но не съм 100% сигурен.

 

Еми нямам думи значи... подобна игра само от МКР и Mvp съм виждал, но ThorZaIN сякаш ги надминава !

 

---

Току що МС отнесе в стандартен за него стил /ранен войд пуш с уорпнати зелъти в базата на терана/ Кас в сет 1, без всякакво усилие.

Три бързи 3:0 !

 

Явно Торазина е друга хава щото с лекота устоява на този МС ранен натиск !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...