Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Кажете за мишката. Как се прави такава голяма?

Намаляш разделителната способност.

а той го мисли даже...

Всъщност - не. Не мисли нищо. Това го е изиграл толкова стотици пъти по този начин, че просто донаглася. Не мисли.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Тераните са много готини - 2 ракс, експанд, почти постоянна сцв продукция, постоянен натиск с нови и нови единици, които да трепат армията и да спират майнинга на моя експ, както и правенето на проби и на всичкото от горе - дабъл експанжън с моментален saturation и веднагически пускане на трети и отново атака. голям кеф.

Link to comment
Share on other sites

Че накажи го с 3 гейт робо или с 4 гейт. Аз и без това винаги съм бил на мнението, че една игра не трябва да продължава повече от 12-13 минути, освен някои редки случаи. Мощно агресия в стил MC и мажеш като маргарин марините.

Link to comment
Share on other sites

Защо ми е да го наказвам като може да сложи 1 бункер и да спре цял 4гейт. Видях му ЦЦ и 2гейт-робо експанднах и аз като добавих и трети гейт. но още преди да стане той вече ме притискаше толкова, че бях назад толкова много, че дори имаше повече армия от мен, нищо че се подготвяше за 3 експанда в рамките на 10мин.

Link to comment
Share on other sites

Защо ми е да го наказвам като може да сложи 1 бункер и да спре цял 4гейт. Видях му ЦЦ и 2гейт-робо експанднах и аз като добавих и трети гейт. но още преди да стане той вече ме притискаше толкова, че бях назад толкова много, че дори имаше повече армия от мен, нищо че се подготвяше за 3 експанда в рамките на 10мин.

 

Тоя е бил добър явно. Някой път и аз се чуствам тъп и се чудя какво да правя срещу такъв теран. Стане ли чарджа и +1 на атаката е друга работа но дотогава е зор... Напоследък установих че малко сентрита помагат доста... като му разделиш леко армията и пуснеш и щит (ако имаш енергия) се променя доста битката.

Link to comment
Share on other sites

Мастър си беше, макар и с малко игри, но все пак... сентрита нямаше за какво да пускам, понеже нямаше да имам нищо друго да му трепя мародерите и марините, пък като му стана и стима направо...

Link to comment
Share on other sites

Мастър си беше, макар и с малко игри, но все пак... сентрита нямаше за какво да пускам, понеже нямаше да имам нищо друго да му трепя мародерите и марините, пък като му стана и стима направо...

 

Сентритата поемат част от боя и са ок срещу мародери. Пускаш зелъти да ги бият тях сентритата имат малко рейндж и хубавото е че може да пльоснат ФФ зад армията му така че да не стреля и да бяга ами зелътите да им залепят по някой шамар... и отзад стокърите да ги бият и те. То не че не го знаеш - както казах одеве и аз съм се чуствал тъп срещу такъв и каквото и да правя ме е биел все едно нямам армия или едвам съм оцелявал след всяка битка... като реша да играя теран и ми се падне кадърен протос пък се чудя как така ме смаза с по-малка армия като одеве аз съм имал хем повече от тази на протоса която ме е омазал хем терана ме е направил разноглед..

Link to comment
Share on other sites

Щастлив съм. Виж колко усилия костваха на добър теран, за да бие среден зерг. Има нещо криво в цялата история. Може би си прав за юнит композишъна.

Link to comment
Share on other sites

Теран е зле срещу зерг. Марин/танк е слаба композиция. True story.

 

:)

 

На същото мнение съм. Нищо че друго искаш да кажеш.

Теран да бие зерг си е подвиг в наши дни...

Link to comment
Share on other sites

Защо ми е да го наказвам като може да сложи 1 бункер и да спре цял 4гейт. Видях му ЦЦ и 2гейт-робо експанднах и аз като добавих и трети гейт. но още преди да стане той вече ме притискаше толкова, че бях назад толкова много, че дори имаше повече армия от мен, нищо че се подготвяше за 3 експанда в рамките на 10мин.

А пробвал ли си с ФФ около бункера + шилд, който да пази зелътите от патроните на маринките? В смисъл... явно е бил силен човека, но не е непосилно да го биеш. Основното е да вярваш, че може да стане. Аз поне съм на тоя принцип :)

Link to comment
Share on other sites

Щастлив съм. Виж колко усилия костваха на добър теран, за да бие среден зерг. Има нещо криво в цялата история. Може би си прав за юнит композишъна.

Нито терана е много добър, нито зерга е среден.

 

бастен, пробвал съм и когато имаш единици - става, но пак губя много и имам само сентрита и зелъти и ако не успея да го бия веднага директно губя.

Link to comment
Share on other sites

То направо е смешно... Сен 100 пъти си нацепи мутите без да ги гледа... и голяма работа - просто няма значение !

Зерга в този мачъп може да допуска безброй грешки и това няма значение. Терана една да допусне и е гг ! Като още по-интересно е, че дори и да не допуска грешки - пак пада. Особено при тези позиции на Шакурас.

Link to comment
Share on other sites

боксер е средно ниво и си личи, докато Сен е един страхотен зерг.

 

Направо е най-страхотния зерг... Не може да се спре да печели турнири... Маже наред... Нали ?!?

 

Средностатистическия теран, направи страхотния зерг разноглед от харас..., но все пак очаквам зерга да бие с огромна преднина.

Link to comment
Share on other sites

На дългите позиции на големи карти като Шакурас при ТвЗ облагодетелстват Зерга по същия начин, по който Терана е облагодетелстван при къси позиции на Металополис примерно.

 

Лошото в случая е,че картите са барани така, че да не можеда те пусне на близки позиции, което е меко казано нечесно.

 

 

А Боксер да се сбогува с ТСЛ-а викам, успех да вземе последната игра баш на Кревас, освен ако Сен не се осере тотално

Link to comment
Share on other sites

Направо е най-страхотния зерг... Не може да се спре да печели турнири... Маже наред... Нали ?!?

 

Средностатистическия теран, направи страхотния зерг разноглед от харас..., но все пак очаквам зерга да бие с огромна преднина.

Боксер какво е спечелил в СК2 и от кога не е печелил в ск1? и направо маже в ГСЛ-а, никой не може да го спре...

Link to comment
Share on other sites

liquid, моля ти се ... нали е среден теран.

 

Виж го само Сен - това е по-скоро трагичен зерг. Поне по 20-30 мути на игра загиват щото не ги гледа какво правят. Боксер ок, ама как така Сен е страхотен не разбирам. Не е печелил нищо, не се представя никъде блестящо, и т.н.

 

Да кажеш страхотен на малкия мишок Мороу съм съгласен, но Сен е под посредствен.

 

---

Сега очаквам от Хасу и Мороу далеч по-интересен двубой, щото ЗвТ -то е сбъркано отвсякъде.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...