Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Не знам дали гледате полуфиналите на световното, но спокойно мога да ви кажа, че към момента, в думите на тейстлес "I have nerd chills all over my body!".

 

Гледайте MC vs MarineKing - заслужава си.

Гледах го, по-скоро последната игра между МВП и Сен. Видях как да контрирам зелоти, хай-темплари и колоси и никога не мога да го повторя :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Гледах го, по-скоро последната игра между МВП и Сен. Видях как да контрирам зелоти, хай-темплари и колоси и никога не мога да го повторя :)

 

Как?

Link to comment
Share on other sites

Да като разпръсването на марините от бейнлинги - всеки тича в различна посока... АЗ това не мога да направя със сигурност.

 

 

-------------------

 

Игра в която ръшим ама не 6-pool ами нещо около 4тата или 5тата минута обикновено е победа. 6-7 зелъта + 10 марина или 5-6 хлебарки почти няма случай да не са успели.

Link to comment
Share on other sites

Мене ме промотна ме в diamond ... и то в топ 8 на една групичка (2v2) :)

 

След няколко поредни игри от +15 точки и нагоре ме засили натам.

Link to comment
Share on other sites

От State of the Game. Малко простотии когато обсъждаха Фоксър/МаринШитПрайм.УИ

Не трябва ли да покажеш малко уважение към момчето. Игра срещу наистина топ играч, с по-слабата раса, показа невероятен характер... въпреки по-малкият си опит. Да не говорим, че тая картинка дето си я постнал и аз не я разбирам... изглежда ми като някакво смотано американско емо изпълнение.

Link to comment
Share on other sites

Няма какво да й разбирате на картинката - "модерно" е странни/смешни/тъпи физиономии на някой човек от дадена снимка да се фотошопнат върху останалите хора. Просто за кеф.

 

Например това:

 

0911140053422f0c485ecf468d.jpg

 

126d3cx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мдааа... само че толкова умно АИ трудно се пише. В случая предполагам са играли на супер-бавно и 2ма човека са контролирали марините за по-ефективно (със shared control). A зерглингите не съм сигурен как са го постигнали. Танка като стреля не е ясно къде точно цели че да дръпнеш всички зерглинги освен един.

Link to comment
Share on other sites

Мдааа... само че толкова умно АИ трудно се пише. В случая предполагам са играли на супер-бавно и 2ма човека са контролирали марините за по-ефективно (със shared control). A зерглингите не съм сигурен как са го постигнали. Танка като стреля не е ясно къде точно цели че да дръпнеш всички зерглинги освен един.

Плаках. Това трябва да е старкрафт, а не тъпите макро игри. Още повече, че това с марините е почти възможно. На уаркрафт 3 имаше един пич, който направи един подобен муув: удари с 3 хънтрески, и после всяка отиде в различна посока. Ей т'ва ме пъмпва мен. Не зерг, който налива от всички посоки на а-муув роучове и единственото, което гледа, са 10-те си бази.

Link to comment
Share on other sites

 

 

So: 15000 APM for the kiting marines, and 8000 APM for the zerglings breaking the tanks.

 

Аааа яко. Нямаше да ми дойде на акъла че може да го направят с editor-a. Тези типове са просто уникални! Свалям им шапка.

 

Преди време гледах една игрица в която нормално правиш 20-30 хиляди точки... някакъв тип беше успял да направи над 1 милион... после намерих и клипче как... това хората да имат достатъчно акъл и свободно време е просто страшно какви неща могат да измислят

 

 

ПС: Коментарите къртят:

 

>> if i ever saw someone pull that split i would get a heart attack of sheer joy and nerdgasms

 

 

Като се замисля много яко ще е 5 феникса срещу 50 муталиска :)

Link to comment
Share on other sites

А какво ще кажеш за 1 феникс срещу 200 муталиска?

 

 

Защото няма никой толкова малоумен да гони феникса по такава траектория. Достатъчно е да даде stop на една част от муталиските и да се опита да го заобиколи и му е дотам на феникса. Пък и 200/200 муталиски просто отиваш в базата и персонално по сградите...

 

PS: Току-що един пич ми показа как с инфестори може да играе срещу всичко. Имам чуството че освен малко линги НИЩО друго не изкара освен инфестори. Трябва да изгледам риплей да видя какви ги е къдрил. Аз направих 2 експанда и мощно стокъри и някой зелът... 3/1 стокъри с блинк бият колоси мощно... а с 8-10 гейта каквото избият моментално го правя и то където ми е кеф по картата (почти)...

Link to comment
Share on other sites

http://nasl.tv - обновен с повече информация, интервюта, биографии. Може да се види и таб за статистики за играчи/раси/карти - определено ще е интересно да се види и това след 2-3 седмици.
Link to comment
Share on other sites

http://nasl.tv - обновен с повече информация, интервюта, биографии. Може да се види и таб за статистики за играчи/раси/карти - определено ще е интересно да се види и това след 2-3 седмици.

http://nasl.tv/Match/Details/moon-vs-grubby-season-1-week-1-match-1

Хе хе, хе хе. Още първата игра пускат най - интересното. Тия двамата имат повече история от Рос и Рейчъл....

Прогнозирам ,че след 6 месеца това ще е най-чаканият мечъп от всички фенове. Отново в очите ми има сълзи...

 

Един пич във форумите, между другото, ми сумаризира мнението за зерг:

 

In BW, if a zerg goes for a 9 pool and makes more than 6 zerglings, you know his economy is going to be weak. You go 9 pool for aggression, you're going to be trying to do damage. You can't just go 9 pool and then drone up, you're going to be killed.

 

In SC2 you can make zerglings, expand, use inject larva to make more zerglings. Inject larva again to drone up, get your zerglings killed, and make more and be totally fine.

 

You shouldn't be able to do an early pressure build, expand off of it, have a better economy and a bigger army. It has to be one or the other. Risk-reward.

Link to comment
Share on other sites

След игра между 4ма човека (всичките в diamond лиги) ми даде..... няма да познаете..... 1 точка!!! Защото сме били favored. E колко favored може да сме след като всички сме в diamond... Добре че имах бонус та ми станаха 2 точките от играта. Проверих учудено да не сме играли с хора от бронза или максимум сребро че да ни даде такива точки но не - и 2мата са D. Егати... Единия при това има повече точки от мен. А другия верно е с 1 победа и 0 точки но все пак...

 

ПС: Вече съм първи в дивизията благодарение на тази точка (говоря за 2v2)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...